Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

hadaly rda by steam tribe & hadaly by sxk

- - - - - hadaly/sxk/steam tribe/rda

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 απάντηση στο θέμα

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...
καταρχήν να ευχαριστήσω τον φίλο και συνατμιστή @

Please Login or Register to see this Hidden Content

για την παραχώρηση του , όπως επίσης και τον @

για τις επανειλημμένες φορές που μου έχει δείξει  το στήσιμο του.( και θα συνεχίσει μάλλον :lol:  ...ανεπίδεκτος μαθήσεως :rolleyes:  :rolleyes:  :wacko: )

Είναι κλώνος από steam tribe, στο κλασικό κουτάκι περιέχει κάποια orings και τον b/f πόλο και ένα κινέζικο κατσαβιδάκι .... :mollie:  :mollie:  :mollie: (ανέβασε μας φώτο αντώνη).
ο ατμοποιητής πλύθηκε βράστηκε και δοκιμάστηκε με υγρά vg/pg 50/50 και 70/30, η γεύση που πήρα με τα στησίματα του Γιάννη ήταν στο ταβάνι πραγματικά,(δεν ξέρω αν ο γνήσιος δίνει κάτι παραπάνω αλλά ο κλώνος ικανοποιεί και τους πιο απαιτητικούς ουρανίσκους, κάτι το οποίο με ανάγκασε στην αναζήτηση του καθώς κάποια στιγμή ο κάτοχος έπρεπε να παραλάβει το δικό του πίσω :P ....και έτσι ήρθε και ο δικός μου (sxk) μετά την αγορά του inbox ως δωράκι από τον φίλο @

στα χέρια μου :wub:

+το στήσιμο του είναι σχετικά εύκολο αλλά θέλει τα κολπάκια του(π.χ κατέβασμα της αντίστασης τόσο ώστε να βλέπεις μέσα από τις εισαγωγές αέρα σχεδόν την μέση της αντίστασης από κάτω προς τα πάνω)
+ευκολία χρήσης ( ανοίγεις στάζεις τέλος)/ ζουλάς ρουφάς τέλος
+γεύση
+τιμή (7€-11€ στα κινεζομάγαζα & 15€-20€ Ελλάδα)

-μπορείς πανεύκολα να κάνεις over dripping ή over squeeze καθώς οι εισαγωγές είναι πολύ χαμηλά.
-τα επίχρυσα βιδάκια των πόλων (πότε μου δεν τα συμπάθησα)
-αν δεν βγάλεις το κάτω oring της βάσης υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να πάρεις τον πόλο του mod στο χέρι δεν ανοίγει με τπτ

steam tribe
AR-tLYq7QyiuISPT18JEbA.png

ZRow7muNTj2ybUdrUsrvRw.png

sxk ( o sxk  έχει λογότυπα ενώ ο steam όχι)

LgdhfjI6SBStxZE5Q8-_rw.png

yfwbllOfRauVTVSuLq8cDQ.png

z7GeGTRrQEKejeZjR5caGA.png

διαφορά ανάμεσα στους 2 κλώνους δεν υπάρχει πέραν των λογότυπων, ένα
+ ακόμα που δίνει το peak στην γεύση είναι ελαφρώς κυρτή εσωτερικά καμπάνα
oZ47cntXSv25LBW2IxoFlw.png

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   Carnivorous Vulgaris

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 85 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης
  • ΠεριοχήΝότιο Μπανανιστάν
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:P80 - άει στικ 100 - siren2 - κυρ φόντας f2 - χάνταλης
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy

με διαφορά η steam tribe είναι ότι χειρότερο έχει έρθει (*)

εδώ το κατσαβιδάκι της συσκευασίας

Δεν με πείραξε αυτό, είναι αστείο και μέχρι εκεί.

Δύο ατμοποιητές ήρθαν από steam tribe και οι δύο είχαν λάδια. Ο Χάνταλης περισσότερα.

Μέσα στο ντεκ είχε μείνει γρέζι ... βασικά φλίδα ολόκληρη ήταν όχι γρέζι. Δεν το έβγαλα φωτογραφία αυτό.

Ο Νίκος που τον έλυσε ολόκληρο βρήκε και άλλο στην εισαγωγή.

bottomline να αποφεύγονται αυτοί οι κλώνοι. Τιμή χώμα...αλλά ποιότητα επίσης.

Παρά τα παραπάνω

δουλεύει εύκολα, στήνεται σχετικά απλά. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι σε χτύπημα τον fodi f2 δεν τον πιάνει.

Γεύση νορμάλ (εννοείται προς το καλό)

(*) κοντράρει με κλώνο subtank από ebay που πραγματικά είναι απαράδεκτος

και ήρθε στα χέρια μου πρόσφατα. Τόσο απαράδεκτος που το μόνο που έκανα ήταν

να ανοίξω το κουτί ... και να το ξανακλείσω.

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη