Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Berserker MTL RTA (review and build)

* * * * * 2 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Berserker MTL RTA by Vandy Vape (inspired by Alex)

21192620_917851425019575_715499569174305

19/9/2017

Ο ατμοποιητής αγοράστηκε τελείως ξαφνικά σήμερα όταν περνώντας από ένα κατάστημα ατμιστικών ειδών (Atmology) τον είδα στα χέρια του Γιώργου και μου άρεσε πολύ η εμφάνισή του.

Όταν δε τον πήρα στα χέρια μου και τον άτμισα για μισή ώρα η απόφαση ήταν αμετάκλητη.

Στα χέρια μου λοιπόν το νέο απόκτημα.

Στήσιμο θα γίνει αφού περάσει την συνήθη διαδικασία του πλυσίματος και των υπερήχων.

Οι αρχικές εντυπώσεις που πήρα από το άτμισμα αλλά και από την λύση αρμολόγησή του ήταν άριστες.

Επιφυλάσομαι όμως να βγάλω τα συμπεράσματά μου αφού τον δουλέψω μερικές μέρες με διαφορετικά στησίματα αλλά και διαφορετικές γεύσεις.

O Berserker MTL ήρθε για να καλύψει το κενό στους ατμοποιητές της σφιχτής τζούρας (τσιγαρίσιους).

Είναι γεγονός ότι η αγορά έχει κατακλυστεί από αεράτους ατμοποιητές.

Ο Berserker έχει πολλές επιλογές αέρα από 0,8mm έως 1,6mm με την τρύπα εισαγωγής αέρα κάτω από την αντίσταση να είναι 1,5mm.

Έχει εύκολο στήσιμο και τέλεια απόδοση γεύσης!

Ο πόλος του 510 είναι επίχρυσος

Η συσκευασία του είναι προσεγμένη και καθότι είναι γνήσιος συνοδεύεται και από το scratch and check.

Ο ατμοποιητής έρχεται μέσα στο κουτί του με το μίνι κουστουμάκι του (Ultem τανκ και Derlin ντριπτιπ) και στα δεξιά του σε θήκες τακτοποιημένα τα παρελκόμενα (μεγαλύτερη καμπάνα, γυάλινο τανκ και μαύρο ντριπτιπ).

Μ' αυτά μπορεί να γίνει μεγάλος και τρανός και να φτάσει τα 4,5ml χωρητικότητας υγρού.

Κάτω από όλα αυτά υπάρχουν πολλά ανταλλακτικά (ορινγκς, βιδάκια, 2 αντιστάσεις αγνώστου σύρματος, το χαρακτηριστικό μπλέ κατσαβιδάκι κλπ), αλλά και ένα μίνι βιβλιαράκι οδηγιών έγχρωμο και κατατοπιστικότατο.

IMG_20170919_202038.jpg

Εδώ τον βλέπουμε με το μίνι Ultem κουστουμάκι χωρητικότητας 2ml

IMG_20170919_205501.jpg

Eδώ με το μεγάλο γυάλινο τανκάκι και το μαύρο ντριπ τιπ το οποίο έχει ακριβώς τις ίδιες διαστάσεις με το Ultem

IMG_20170919_202824.jpg

Και τέλος εδώ τον βλέπουμε παρέα με τον Skyline του ESG πάνω στα Evic Vtwo για να έχουμε και ένα συγκριτικό των διαστάσεων.

Aκόμη και με το κουστούμι των 4,5ml είναι πολύ πιο κοντός από τον Skyline.

IMG_20170919_203056.jpg

Χαρακτηριστικά:

Ύψος: 30mm

Διάμετρος: 24mm

Χωρητικότητα: 2ml / 4.5ml

Υλικό: Ανοξείδωτο ατσάλι

Berserker_MTL_RTA_by_Vandy_Vape_vapexper

Το ντέκ του είναι πολύ εύκολο ακόμα και για έναν αρχάριο στους επισκευάσιμους!

Εύκολη εναλλαγή απο 2 σε 4.5ml!

Το γέμισμα του τανκ γίνεται απο το πάνω μέρος για ευκολία!

Μπορείτε να ελέγξετε την αυθεντικότητα του προϊόντος ακολουθώντας τα παρακάτω βήματα.

Και ένα βιντεάκι από τον PBusardo:

ΠΡΟΣΟΧΗ πολύ καλό πλύσιμο πριν τον ατμίσετε

Μετά το λύσιμο της βάσης παρατήρησα σε οπτικό εσωτερικό έλεγχο με μεγεθυντικό φακό 10Χ, ότι υπήρχε μία διαφανή κρεμώδη ουσία που μου θύμιζε βαζελίνη.

Δεν ξέρω για ποιό λόγο υπήρχε εκεί μέσα αλλά φαντάζομαι για να περιστρέφεται καλύτερα το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα, το οποίο σημειωτέο ότι δεν αφαιρείται από την θέση του.

Προσωπικά δεν ήθελα αυτή την ουσία εκεί μέσα, οπότε έλυσα τα πάντα και αφού έμειναν μόνο τα μεταλλικά μέρη του ατμοποιητή τα έβρασα για 20 λεπτά σε νερό και λίγο υγρό πιάτων.

Μετά ξεπλύθηκαν και τα ξαναέβρασα με καθαρό νερό.

Κατόπιν μπήκαν στο μπάνιο υπερήχων όλα τα κομμάτια του ατμοποιητή μηδενός εξαιρουμένου για 15 λεπτά με χλιαρό σαπουνόνερο, ξεπλύθηκαν με καθαρό νερό και ξαναμπήκαν στους υπέρηχους για άλλα 15 λεπτά.

Μετά από όλη αυτή την διαδικασία υπήρχαν κάποια ελάχιστα υπολλείματα αυτής της κρεμώδους διαφανούς ουσίας που με την βοήθεια του αγαπημένου μου βαμβακιού Muji και μιάς χειρουργικής τσιμπίδας :P  αφαιρέθηκαν κι αυτά.

IMG_20170920_014220.jpg

Στην συνέχεια ξαναμπήκε στο μπανάκι υπερήχων για άλλα 10 λεπτά και επιτέλους στανιάρησε. :hahaha:

Μετά από όλα αυτά τα πάντα πλέον πεντακάθαρα απλώθηκαν για στέγνωμα και ιδού η φωτογραφία με όλα τα κομμάτια σε παράταξη.

IMG_20170920_011746.jpg

Update 20/9/2017:

Συνεχίζω ακάθεκτος με ένα πολύ απλό στήσιμο.

Σύρμα Kanthal A1, 0,32mm (28AWG), 6 σρείρεςελάχιστα ανοιχτές με ίσες αποστάσεις μεταξύ τους σε πυρήνα 2,5mm.

Και επειδή μία εικόνα είναι όσο χίλιες λέξεις βουαλά:

IMG_20170920_145135.jpg

Συστήνω να στρίβετε το σύρμα σας μία ολόκληρη περιστροφή (360 μοίρες) γύρω από τα βιδάκια.

Έτσι το σύρμα πιάνεται καλύτερα και οι βίδες δεν πατάνε μονόπαντα για να ζορίζουν τα πάσα.

IMG_20170920_145643.jpg

Εδώ φαίνεται η απόσταση από την τρύπα εισαγωγής αέρα

IMG_20170920_145853.jpg

Αντίσταση 1,10 Ohm

IMG_20170920_150220.jpg

To βαμβάκι το κόβουμε στο ύψος που είναι η διαφανής φλαντζούλα της βάσης και μετά το αφρατεύουμε

IMG_20170920_151214.jpg

Το τοποθετούμε προσεκτικά χωρίς να το "στουμπώνουμε" στις υποδοχές του μέχρι να "πατήσει" κάτω στο ντεκ όπου είναι οι μικρές τρυπούλες εισαγωγής υγρού.

Από τα πλάγια

IMG_20170920_151431_1.jpg

Και από πάνω

IMG_20170920_151544.jpg

Διαβρέχουμε το βαμβάκι, βιδώνουμε το τανκ με την καμπάνα ήδη βιδωμένη πάνω στο τανκ, γεμίζουμε, βιδώνουμε το πάνω καπάκι και ατμίζουμε

Στην φωτό πάνω στο Primo mini

IMG_20170920_153800.jpg

Kαι εδώ παρέα με τα πιο παλιά φιλαράκια

Από αριστερά προς τα δεξιά:

Μerlin mini / Tesla nano 120W

Skyline ESG / Evic Vtwo mini

Kayfun 5 / Evic Vtwo mini

Berserker MTL / Primo mini

Doggy style / Eleaf Pico

Flash e-Vapor / Tesla Stealth

Phenomenon Lite / Istick TC 100W

Tayfun GTIII / Smok G-PRIV

IMG_20170920_153631.jpg

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι θετικότατες.

Προς το παρόν τoν ατμίζω με το μεγάλο τανκ των 4,5ml γιατί πιστεύω ότι αποδίδει καλύτερα.

Θετικά:

Από ποιότητα κατασκευής είναι σε άριστα επίπεδα.

Από γεύση προς το παρόν με ένα από τα αγαπημένα μου υγρά το Holy Cannoli σκίζει.

Η τζούρα του πολύ καλή, σφιχτή και σχεδόν αθόρυβη.

Το στήσιμό του παιχνιδάκι και εύκολο ακόμη και για αρχάριο.

Τα σπειρώματα άψογα.

Πανέμορφος (υποκειμενικό)

Αρνητικά:

Αυτό που δεν μου άρεσε είναι ότι είχε ένα είδος λιπαντικού στο εσωτερικό της βάσης, το οποίο βέβαια αφαίρεσα και ότι το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα δεν είναι αφαιρούμενο.

Θα ήθελα να υπάρχουν ανταλλακτικά τζαμάκια για την έκδοση των 4,5ml

Αφού κάνανε το καλό και βάλανε 2 αντιστάσεις μέσα στα ανταλλακτικά, δεν μπορούσαν κάπου να γράψουν και από τί υλικό είναι;

Περισσότερες εντυπώσεις αφού δουλευτεί λίγες μέρες........

ΣΥΝΕΧΙΖΕΤΑΙ......................... ΜΕΙΝΕΤΕ ΣΥΝΤΟΝΙΣΜΕΝΟΙ ;)

• Μου αρέσει (+) x 13

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Καλοάτμιστος Μάκη :)

Περιμένω εναγωνίως να τον δοκιμάσεις με δικό σου στήσιμο και υγρό.

Πιστεύω πάντως ότι ο συγκεκριμένος θα είναι θετική έκπληξη για μας τους σφιχτοτζούρηδες.

Ο δικός μου σήμερα έφτασε Ολλανδία. :(

Αναμονή και περιμένω την ετυμηγορία σου. ;)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Πολύ ωραία παρουσίαση Μάκη περιμένουμε και τα περισσότερα. Τον βρήκα σε ελληνικό κατάστημα στα 46€ δεν ξέρω αν το να αναφέρω το όνομα του αντίκειται στους κανονισμούς Πάντως εξωτερικά μου θυμίζει καιφουν με το μπελ καπ και εσωτερικά ειδικά στην καμπάνα τον σκαι
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Κυριάκο δεν αντίκειται σε κανέναν κανονισμό το να βάλεις λινκ ή να αναφέρεις ότι βρήκες κάποιο ατμιστικό προιόν σε κάποιο κατάστημα.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
Οκ. Τον πήρε γνωστός μου από το e-smokers - στην τιμη που ανέφερα πιο πάνω. Στήσιμο δεν έχει κάνει ακόμα απλά περιμένω και εγώ περισσότερες εντυπώσεις .

Επεξεργάσθηκε απο arxiloxos, 19 Σεπτέμβριος 2017 - 22:42.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

ωραία παρουσίαση Μάκη, περιμένουμε και ένα-δυο  στησιματάκια  για να πάρουμε μάτι και θα είμαστε σούπερ!!!

κάποια στιγμή σίγουρα θα έρθει στα χεριά μου,(άλλωστε τι είναι 1,7 του doggy τι  1,6mm αν τα βρω σκούρα θα του ανοίξω τρύπα( βάση της τρύπας βγάζοντας τον πόλο τα όποια ρινίσματα θα βγουν από εκεί) , όπως τον έχω επεξεργαστεί οπτικά από το ίντερνετ σε μεγενθυμένες εικόνες κτλ θεωρώ ότι με το μεγάλο τανκ θα είναι πιο έντονη η γεύση καθώς η καμπάνα κλείνει τοοοοσο αρμονικά ..(έχω κώλυμα με τις κυρτές καμπάνες αφού σε τέτοιου τύπου καμπάνες έχω πάρει την  καλύτερη γεύση )...

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

οι κυρτες καμπανες ειναι φιλολογιες του παρελθοντος......δες flashvapor (εδω λεμε καθολου καμπανα) ,kayfun,siren  κλπ

επισης η κυρτη καμπανα πρεπει να συνοδευεται και απο αλλα πραγματακια για να αποδωσει σωστα και τα μέγιστα, που δεν ειναι του παροντος (χαχαχα)....αλλα σε λιγο καιρο θα τα συζητησουμε

κιαυτα στο αντιστοιχο νημα :D

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

@Μακης περιμένω με αγωνία τις γνώσεις σου επί του κατασκευαστικού κομματιού(πότε θα τα δούμε αυτά τα νήματα???????) ...... όσο για τις κυρτές γιαυτό είπα κώλυμα προσωπικό ( επίσης περιμένω παρουσίαση και σύγκριση  ΚΑΙ τον siren.......)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις

Νικόλα για συγκριτικό με τον Siren, θα περιμένεις να παραλάβουμε εγώ και ο @Μακης ,που παραγγείλαμε μαζί, και ειδικά ο Μάκης που έχει και τον Siren.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις

Πολύ ωραία παρουσίαση Μάκη :goodpost: :D_clap_20:

Η τζούρα του είναι όπως υπολογίζαμε, δηλ. σαν του KL+;

Και επειδή είμαι και καπνικός τύπος :P σε πρώτη ευκαιρία βάλε και ένα καπνικό να δούμε πως παίζει.

Η γεύση που σου δίνει σε ποιον από αυτούς που έχεις δοκιμάσει είναι κοντά;

Καλοάτμιστος φίλε :delicious2:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Eυχαριστώ πολύ Δημήτρη.

Βασικά δεν έχω αμιγώς καπνικά υγρά, οπότε κομματάκι δύσκολο αυτό που ζητάς.

Πάντως με τα γλυκά τα πάει πολύ καλά

Η τζούρα ναι μοιάζει με Kayfun Lite plus.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις

Αρα περα απο το νεο του πράγματος και επειδη ολοι εχουμε αρκετους kayfounιδες παροπλισμενους στην ουσια,τι παραπανω δινει ο συγκεκριμενος?

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

Σε σύγκριση με τον hussar τον κλώνο με 2mm pin, έχουμε μέτρο σύγκρισης ? για το mtl λέω, για την σύγκριση σφιχτής τζούρας, όχι άλλο πράγμα.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Εξαιρετική παρουσίαση Μάκη
Μου άρεσε η εμφάνιση του και το deck του. Θα ήθελα να έχει ρύθμιση υγρών και αφαιρούμενο δαχτυλίδι αέρα (όλο και κάτι θα μαζεύει εκεί μέσα + το ότι δεν αφήνει να επέμβεις στο oring). Απ ότι κατάλαβα έχει επιλογή για μέχρι και 1,6mm άνοιγμα αέρος αλλά ουσιαστικά είναι μέχρι 1,5 αφού τόση είναι η βασική τρύπα. Σε κάθε περίπτωση δεν είναι για μένα, δε τη παλευω με τόσο σφιχτούς αλλά φαίνεται πολύ καλή κατασκευή
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Κυριάκο εκτός από το ότι είναι πιο εμφανισιακός για μένα, έχει πιο εύκολη ρύθμιση αέρα, σαφώς πιο εύκολο γέμισμα με απροβλημάτιστη μέχρι στιγμής λειτουργία σε θέματα υπέρ-υπό τροφοδοσίας και πιο εύκολο στήσιμο, γιατί στην περιοχή των ποστς έχει δεξιά και αριστερά κάποια εξογκώματα που δεν αφήνουν το σύρμα να φύγει από τη θέση του μέχρι να το βιδώσεις.

@

Βαγγέλη δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα γιατί τον Hussar δεν τον έχω στα χέρια μου ακόμα (τον περιμένω), αλλά σίγουρα ο Hussar μπορεί να γίνει πιο αεράτος.

Ο Berserker είναι σφιχτός αφού η ρύθμιση του αέρα φθάνει μέχρι τα 1,6mm και η τρύπα του αέρα κάτω από την αντίσταση είναι στάνταρ 1,5mm ενώ ο Hussar έχει μεγαλύτερες ρυθμίσεις και παίρνει τρία διαφορετικά πιν για τον αέρα.

@

Ευχαριστώ πολύ Πάρη.

Για το κλείσιμο - ρύθμιση των υγρών που δεν έχει ο Βerserker, δεν παρουσιάστηκε μέχρι στιγμής θέμα υπερτροφοδοσίας κατά την επαναγέμιση αλλά ίσως να έχω βάλει και την σωστή ποσότητα βαμβακιού, αυτό θέλει λίγο χρόνο για να το διαπιστώσουμε.

Χθες το βράδυ τον άφησα πλαγιαστό μήπως και μου κάνει διαρροή αλλά τίποτε. Στην πρώτη τζούρα μετά από ώρες που είχε ξάπλα δεν έκανε το παραμικρό γουργούρισμα (σημάδι υπερτροφοδοσίας).

Πάντως το να μην έχει ρύθμιση υγρών και να δουλεύει άψογα σε όλες τις φάσεις, αυτό είναι μεγάλο συν γιατί πολύς κόσμος βαριέται αυτό το άνοιξε κλείσε τα υγρά, ρύθμισε κλπ.

Όσο για το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα που δεν αφαιρείται το έχω γράψει πιο πάνω στα αρνητικά, γιατί μέχρι τώρα έχουμε συνηθίσει στους ατμοποιητές που έχουν τέτοιου είδους ρύθμιση αέρα να αφαιρείται και από κάτω να έχει ορινγκ το οποίο μπορείς να αλλάξεις με άλλο είτε για να σφίξεις λίγο το δχτυλίδι να μην γυρνάει πολύ εύκολα είτε το αντίθετο.

Στον Berserker δεν αφαιρείται όσο και να προσπάθησα, αλλά η λειτουργία του είναι τόσο καλή και όσο χρειάζεται σφιχτή.

Η συναρμογή του τέλεια.

Η αίσθηση που σου δίνει όταν το γυρνάς δεξιά - αριστερά είναι ότι δένει άψογα με την βάση και σου δίνει την εντύπωση ότι από κάτω υπάρχει κάποιο "ρουλεμάν"!!!!!!!

Αν υπήρχε ορινγκ ανάμεσα στο δαχτυλίδι και στην βάση νομίζω δεν θα άντεχε στο 20λεπτο βράσιμο, ή έστω θα είχε διαφορά στην αίσθηση κατά την περιστροφή του πριν και μετά το βράσιμο.

Επίσης θα ήταν μεγάλο σφάλμα του κατασκευαστή να βάλει αναλώσιμο υλικό ανάμεσα σε δύο κομμάτια που δεν λύνονται.

Τώρα για το πως κατάφερε να πρεσάρει το δαχτυλίδι στη βάση, έτσι ώστε να μείνει μόνιμα στην θέση του, αλλά και να δουλεύει στην εντέλεια, αυτό δεν μπορώ να το καταλάβω.

Μάλλον θα πρέπει να απευθύνουμε στον κατασκευαστή κάποιο ερώτημα, μιας και στα μέχρι σήμερα ριβιούς δεν αναφέρεται τίποτα γι αυτό.

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
@

Από θέμα γεύσης συγκριτικά με τους γνωστούς που τον κατατάσσεις;

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Eίναι λίγο δύσκολο να τον κατατάξω ακόμη, γιατί τελευταία έχουν περάσει απ' τα χέρια μου πολύ καλοί ατμοποιητές και με καλή ανάλυση γεύσεων, οπότε αυτό θέλει χρόνο.

Θα τολμούσα να πω όμως ότι με το ίδιο υγρό κοντράρει στα ίσια τους Φαινόμενο Lite, Flash e-Vapor, Skyline και Merlin mini.

Είναι νωρίς ακόμα βέβαια για να βγάλω ασφαλή συμπεράσματα.

Προς το παρόν είμαι πολύ ικανοποιημένος γευστικά.

Επίσης μεγάλο θετικό του σημείο είναι ότι τον γεμίζω πανεύκολα χωρίς άνοιξε κλείσε υγρά και το κυριότερο χωρίς υπερτροφοδοσία.

Μέχρι στιγμής τον δουλεύω με το μεγάλο τανκ των 4,5ml.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις

Aρα να υποθέσω οτι η τζούρα του ειναι υγρή επειδη στο σχόλιο σου δεν αναφέρεις τον eviva που σε αντίθεση, παράγει πολυ καλη γευση αλλα ξηρή.

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Δεν θα έλεγα ακριβώς υγρή, αλλά αν εννοείς σε σύγκριση με τον eviva-T, ναι σίγουρα πιο υγρή.

Εγώ θα έλεγα πιο πλούσιο ατμό, πιο γεμάτο.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   PanCivi

PanCivi

Member

• VF Members
  • 11 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
  • ΠεριοχήΚάπου στην Αθήνα βολοδέρνω.
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:doggy sxk,Berserker,kf5 sxk.
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Αραλίκι μετά μουσικής και βιβλίου.Αγαπημένο σπορ τριαθλο σε φαγητό,μπύρες και ρακί για τη χώνεψη.

Σήμερα τον πήρα.Μπανιαρίστηκε στήθηκε με clapton  VapeThink Clapton Wire 26ga-30ga στα 0,75Ω.Έτσι έχω και τον kf5 sxk (με έτρωγε να τους συγκρίνω). Αφού πάλεψα να κάνω μια στροφή 360 μοιρών στο βίδωμα και αφού δεν μου έκανε τη χάρη,είδα ότι και στην ευθεία μια χαρά έπιανε.¨Ας βάλω τη μικρή καμπάνα"είπα.Βιδώνω πατάω ελαφρά τη διαβαζε 0,12 :huh: .Ξεβιδωμα,ελεγχος και ξανα βιδωμα.Δεν σας λεω :pullhair: ¨Χμμμ εάν βάλω τη μεγάλη καμπάνα λες"και ναι το διάβασε σωστά .Γέμισμα κάπου στα 25w και ξεκίνησα.Δεν τα πήγαμε καλά (ζέστη,καύσωνας) και επέστρεψα στο πατροπαράδοτο kanthal.¨Τώρα ναι εδώ είμαστε"στην 1,4 διάμετρο αγέρα.Δίνει γεύση,ωραία τζούρα τσιγαρίσια αλλά αύριο το πρωί με το καφέ θα παίξει μια σύγκριση και με το doggy sxk.Αυτααα μέχρι στιγμής. :)

• Μου αρέσει (+) x 4

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη