Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Phenomenon Lite V2 Atomizer by Gus

- - - - - Phenomenon Lite V2 Gus

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Επιτέλους κατάφερα να τον στήσω μετά από 4 ημέρες παραμονής στο κουτί του.

Ο Phenomenon Lite έρχεται σ’ ένα καλόγουστο μαύρο κουτί με το logo του Gus και μια κόκκινη πινελιά στο κέντρο. Ανοίγει με μαγνητικό κούμπωμα.

Please Login or Register to see this Hidden Content

69,46K   30 Αριθμός λήψεων

Μέσα είναι ο ατμοποιητής και ένα σετ o-rings με 2 ανταλλακτικά βιδάκια. Μαζί ήρθε και μια πορτοκαλί υφασμάτινη θήκη με κεντημένο το logo που δεν έχω καταλάβει ακόμα σε τί χρησιμεύει.

40,7K   30 Αριθμός λήψεων  

74,38K   28 Αριθμός λήψεων

Οι διαστάσεις του ατμοποιητή (από το drip tip μέχρι και τον πόλο) είναι 64,26cm και το πλάτος 22,25cm. Το βάρος (άδειος) είναι 45gr.

40,72K   27 Αριθμός λήψεων  

48,89K   27 Αριθμός λήψεων  

47,95K   26 Αριθμός λήψεων

Ο ατμοποιητής λύνεται στην βάση, το δακτυλίδι του αέρα, την καμπάνα, το τανκ, το δακτυλίδι αναπλήρωσης και το drip tip. Δυστυχώς ξέχασα να τον φωτογραφίσω λυμένο. Η βάση φαίνεται να είναι ένα κομμάτι εκτός από την βίδα του πόλου, αλλά είμαι σίγουρος ότι λύνεται γιατί το βρίσκω λίγο απίθανο να έχει κατασκευαστεί έτσι. Δεν ήταν σαφές πώς λύνεται, οπότε προτίμησα να την αφήσω στην ησυχία της. Ο ατμοποιητής ήρθε καθαρός σε σημείο που δεν υπήρχε ίχνος λιπαντικού στα o-rings και κάποια στιγμή φοβήθηκα ότι θα κόψω κάποιο. Η βίδα του πόλου είχε στο σπείρωμα μαυρίλα, αλλά για τον λόγο που είπα παραπάνω δεν μπόρεσα να δω τί υπήρχε μέσα στην βάση. Πλύθηκαν όλα σε μπανάκι υπέρηχων 3 κύκλους των 3 λεπτών χωρίς να βγει ιδιαίτερη βρωμιά. Στέγνωμα και ξεκίνημα στησίματος.

79,86K   26 Αριθμός λήψεων

Χρησιμοποίησα για υγρό το Supreme της E-Liquid France γιατί το έχω δοκιμάσει σε Doggy 2K16 και Calix v2 (γνήσιους).

46,96K   26 Αριθμός λήψεων

Η αντίσταση φτιάχτηκε με SS 0,32mm της Ino Wire που έχει μορφή σωλήνα.

89,17K   25 Αριθμός λήψεων

6 σπείρες ανοικτές σε πυρήνα 2,5mm, αντίσταση 0,97Ω. Η απόσταση των πόλων είναι πολύ μικρή (ο πυρήνας των 2,5mm δεν χωράει ανάμεσα από τις βίδες) οπότε αναγκαστικά το ύψος της αντίστασης είναι πάνω από τις βίδες για να μη βραχυκυκλώνει. Επιπλέον, επειδή οι πόλοι είναι αντικρυστά, αν η αντίσταση είναι σχετικά μεγάλη σε μήκος θα υπάρχει αναγκαστικά αρκετό σύρμα που δεν συμμετέχει στην αντίσταση με συνέπεια απώλεια ισχύος.

48,58K   25 Αριθμός λήψεων

Βαμβάκι Cotton Bacon που πιάνει όλο το πλάτος της βάσης της καμπάνας χωρίς να μπαίνει στα κάθετα αυλάκια τροφοδοσίας. Πότισμα, τακτοποίηση του βαμβακιού, δοκιμή αντίστασης και βίδωμα καμπάνας (προσοχή να μην κλωτσήσει καμιά σπείρα).

9,46K   25 Αριθμός λήψεων

Πέρασμα όλα τα o-rings με VG, πέρασμα του δακτυλιδιού του αέρα και βίδωμα του τανκ. Η ρύθμιση αέρα γίνεται με περιστροφή όλου του ατμοποιητή στην βάση και πρακτικά πάνω στο mod γιατί η βάση είναι πολύ στενή για να την κρατήσεις. Αυτό έχει σαν συνέπεια αν δεν είναι πολύ καλά λιπασμένο το δακτυλίδι, να σφίγγει πολύ ο ατμοποιητής στο mod και να θέλει λίγο προσοχή στο ξεβίδωμα. Ο Gus αναφέρει χωρητικότητα 4ml, οπότε αποφάσισα να το δοκιμάσω. Έβαλα 5ml υγρό σε σύριγγα και άρχισα να γεμίζω το τανκ από πάνω. Πήρε όλη την σύριγγα και με λίγο θράσος θα χώραγε λίγο ακόμα. Η εισαγωγή υγρού είναι αρκετά μεγάλη, αλλά επειδή είναι στο πλάι βολεύει καλύτερα να γίνεται με πλαστικά ακροφύσια για να μην γίνει μοχλός σε γυάλινο και σπάσει. Δεν φάνηκε να υπάρχει πρόβλημα στο γέμισμα υπό κλίση ώστε να πάρει λίγο περισσότερο υγρό.

67,68K   25 Αριθμός λήψεων  

54,01K   25 Αριθμός λήψεων

Πέρασμα του πάνω δακτυλιδιού που κλείνει τα υγρά και τοποθέτηση του drip tip. Δοκιμή σε ένα eVic Primo Mini σε power mode στα 16W με 0,5sec preheat στα 20W. (ο VTC Duo Mini χρησιμοποιήθηκε σαν βάση κατά κύριο λόγο). Καλός αέρας για τα γούστα μου (ανοιχτός τσιγαρίσιος με όλες τις εισόδους αέρα ανοικτές). Δεν βρήκα φοβερή διαφορά αφήνοντας και μόνο μια τρύπα του 1mm ανοικτή. Καλή παραγωγή ατμού χωρίς να είναι ιδιαίτερα ζεστός. Κατανάλωση όση και η παραγωγή ατμού. Εδώ να επισημάνω την μόνιμη ένσταση που έχω περί κατανάλωσης: πολύς ατμός = μεγάλη κατανάλωση και μεταξύ ατμοποιητών: ίδιος καπνός = ίδια κατανάλωση. Ο ατμοποιητής σε καμία περίπτωση δεν ζεστάθηκε. Όσο κι αν προσπάθησα (ακόμα και τινάζοντάς τον) δεν κατάφερα να προκαλέσω την παραμικρή διαρροή.

19,68K   25 Αριθμός λήψεων

Και τώρα στο δια ταύτα: αξίζει τα διθυραμβικά σχόλια και τις κορυφαίες αξιολογήσεις; Σίγουρα τα πάντα είναι υποκειμενικά και εξαρτώνται από πολλές παραμέτρους. Με βάση όλα τα παραπάνω, η γνώμη μου είναι ότι όχι. Η ανάλυση που πήρα για το ίδιο υγρό δεν μου έδωσε κάτι παραπάνω, ενώ η ένταση λόγω μήκους καμπάνας δεν ήταν ιδιαίτερη. Είναι ένας όμορφος και προσεκτικά κατασκευασμένος ατμοποιητής που προσφέρει την σχεδιαστική και λειτουργική ιδιαιτερότητα της στενής καμπάνας, από έναν Έλληνα κατασκευαστή. Στα μεγάλα υπέρ του η δυνατότητα άμεσης τροποποίησης κάποιων παραμέτρων με επίσκεψη στο κατάστημα του Gus (αν και η ιδέα να πάω κέντρο Αθήνας με αγριεύει). Δεν μου άρεσε το PMMA tank και η σαφής προειδοποίηση περί πιθανής μη αντοχής του σε κάποια υγρά όταν τα PMMA που κυκλοφορούν τον τελευταίο καιρό είναι σαφώς ανθεκτικότερα από παλιά. Θα μπορούσε να υπάρχει εναλλακτική επιλογή σε Ultem (για γνήσιο μιλάω όχι για Κινέζικο). Σίγουρα θα αποτελέσει ένα από τα μόνιμα μέλη της ατμιστικής μου παρέας, αλλά δεν θα καταλάβει την θέση που θα ήθελα και περίμενα να έχει.

• Μου αρέσει (+) x 9

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Δημήτρη καλοάτμιστος ο V2.

Πολύ ωραία παρουσίαση και ευχαριστούμε. :respect:

Θα ήθελα μόνο να μας γράψεις για τις τρυπούλες που έχει στην βάση κάτω από την αντίσταση.

Eίναι όντως όπως του Lite V1.1 τρεις (δύο τρυπούλες 1mm και μία τρυπούλα κεντρική 0,8mm);

Η διαφορά με τον V1.1 από ότι φαίνεται είναι μόνο στο σημείο τοποθέτησης του βαμβακιού στο ντεκ.

Στον V2 έχει "σκαλιστεί" και από τις δύο μεριές το ντεκ για να μπει μέσα το βαμβάκι και να μην παρασύρεται όταν βιδώνει η καμπάνα.

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Πολύ ωραία παρουσίαση όπως και οι προηγούμενες :goodpost: Δημήτρη

Όντως ο συγκεκριμένος ατμοποιητής, τουλάχιστον η προηγούμενη έκδοση που έχω δοκιμάσει, έχει πολλούς που τον εκθειάζουν και θεωρούν τη γεύση του κορυφαία.

Το πρόβλημα που είχε η πρώτη έκδοση είναι ότι δεν είχε λούκια για τα βαμβάκια και αν δεν πρόσεχες στο βίδωμα της καμπάνας υπήρχε περίπτωση παράσυρσής τους με αποτέλεσμα, πλημμύρα.

Αν βλέπω καλά στον συγκεκριμένο έχει λούκια τοποθέτησης όπως στον momentus που καθιστά την τοποθέτηση του βαμβακιού πιο εύκολη.

Είναι σίγουρα μια βελτιωμένη έκδοση στα σημεία σε σχέση με την πρώτη έκδοση και ένας ατμοποιητής αναφοράς για πολλούς.

Καλοάτμιστος και να τον χαρείς. :thankyouyellow:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Δημητρη καλοατμιστος , καλός ηρθες στον μαγικό κοσμο του '' pheno,, νομίζω με τον καιρό και ψάχνωντας τα // χούγια του // θα σε αποζημίωση. @

στον v1 & v 2 τρύπες ειναι ίδιες @

Δημητρη δεν έχει το // πεζούλι // του momendus @ redortho στα λουκια εισαγωγής.υγρου κατέβαζε λιγο βαμβάκι ( για καλύτερη τροφοδοσία και χωρίς διαρροές )

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 23 Σεπτέμβριος 2017 - 07:56.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Οι τρύπες αέρα κάτω από την αντίσταση είναι όντως οι 3 που λες. Τώρα όσον αφορά το σκάλισμα, δεν έχω δει την ν1.1 αλλά δεν θα έλεγα ότι είδα και κάτι που να το χαρακτηρίσω "σκάλισμα". Κάτω από την αντίσταση (στις πλευρές των εισαγωγών αέρα) υπάρχει μια διαπλάτυνση στην οποία καταλήγει η κάθετη εισαγωγή υγρού. Το βαμβάκι ακουμπάει σ' αυτή την διαπλάτυνση χωρίς να πρέπει να μπει και στην εισαγωγή. Αν το κάνεις φουσκωτό όπως βγαίνει από την αντίσταση, μπορεί να παρασυρθεί από την καμπάνα. Αυτό που έκανα είναι να πιέσω λίγο το υγρό βαμβάκι ώστε να μην προεξέχει, να βιδώσω προσεκτικά την καμπάνα και να την ξεβιδώσω ξανά. Αν το βαμβάκι δεν έχει μετακινηθεί, όλα καλά την ξαναβιδώνεις. Το στήσιμο του βαμβακιού μου θύμισε τον KL+

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Τώρα από ότι είδα σε φωτό στη σελίδα του GUS, δεν υπάρχει βαθούλωμα με εξέχοντα τα άκρα του ντεκ όπως στον Unfollow, έτσι ώστε να μην αφήνουν το βαμβάκι να μπερδευτεί στα σπειρώματα που βιδώνει η καμπάνα. Το μόνο που βλέπω είναι λίγο μεγαλύτερες εισαγωγές - λούκια για το υγρό.

• Μου αρέσει (+) x 1

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Γιώργο τώρα που το ξαναπαρατήρησα έχεις δίκιο για τα λούκια.

Πιστεύω ότι αυτό θα ήταν μια ουσιαστική αναβάθμιση.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Δημήτρη καλοατμιστος και ευχαριστούμε για την παρουσίαση. Εύστοχα τα σχόλια όλων των φίλων και εγώ δεν θα μπορούσα να προσθέσω κάτι παραπάνω. Μόνο το να του δώσεις λίγο χρόνο και θα σε αποζημίωση. Προσωπικά όσον αφορά την γεύση δεν τον πιάνει κανένας
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Θα ανεβάσω κάποια στιγμή σε φωτογραφία την βάση ατμοποιητών που έχω για άμεση χρήση. Έχει 4 σειρές (3/2/2/3). Από εμπρός προς τα πίσω είναι οι πιό συχνά χρησιμοποιούμενοι ατμοποιητές. Έχει καταλάβει θέση στην δεύτερη σειρά. Θα τον ήθελα στην πρώτη μαζί με τον Skyline και τον Erlkönigin. Αλλά και μαζί με τονTilemahos Armed δεν είναι άσχημα για αρχή!

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
Είμαι σίγουρος ότι θα του δώσεις το χρυσό μετάλλιο. Την στιγμή που στήνεις τον erl -κατέχει επάξια το βάθος του συρταριού μου-τότε θα τα βρεις άνετα με τον φαινόμενο Σήμερα τελειώνει ο δικός μου χρόνος δοκιμής με τον sky και γυρνάω στον zest. Μπορεί και να του ζητήσω και συγνώμη για το διάστημα απουσίας μου!
  • Μου αρέσει (+) x 5
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Και μερικά στησίματα, όπως τα βρήκα στο YouTube από τον Κωνσταντίνο Δεμίρη (

1. 

2. 

3. 

4. 

5. 

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
Γιατρε ο Κωστας ( demkoni ) αν θυμαμαι καλα το avatar από Κομοτηνή είναι ο φιλόσοφος στον Fhenomenon ( εχω πολύ καιρο να δω να γραφει ) Από αυτόν μαθαμε σχεδόν ολοι να στηνουμε τον Fhenomenon και μετα ο καθενας εξελιχθηκε όπως τον βολευε , Εγω βαζω πολύ περισσοτερο βαμβακι , Βενταλια απλωμενο σε ολο το ντεκ και στα καναλια εισοδου μια μυτουλα βαμβακι αυτό ! @ Επάνω Fhenomenon v2 Κάτω Unfollow v2

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

• Επισυναπτόμενο Αρχείο  image.jpeg   138,24K   15 Αριθμός λήψεων
  • Επισυναπτόμενο Αρχείο  image.jpeg   145,04K   14 Αριθμός λήψεων

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 23 Σεπτέμβριος 2017 - 14:32.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
Επισεις για την απόλυτη τσιγαρισια - τα μάγουλα μέσα- 1.5 διάμετρο και το βαμβάκι σε σχήμα s.
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Βαμβάκι σε σχήμα s εννοείς αυτό;

30jl544.jpg

Υπάρχει και πιό extreme εκδοχή με s σε κάθε πλευρά (όπως κατεβαίνει το βαμβάκι κάνει μια δεξιά καμπύλη αμέσως μετά την αντίσταση, γυρίζει αριστερά και ακουμπάει στο ντεκ και στη συνέχεια δεξιά ενώ βρίσκεται ήδη στο ντεκ - εννοείται αυτό γίνεται και στην άλλη πλευρά). Έτσι καλύπτει το ντεκ όπως και η μονή καμπύλη αλλά πάνω από κάθε γύρισμα έχει διπλάσιο όγκο βαμβακιού.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 451 Δημοσιεύσεις
Καλημέρα Δημήτρη. Ναι αυτό της φωτο εννοώ

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Πριν λίγο παρέλαβα από Gus τα ultem tank & drip tip. Στο επόμενο στήσιμο αν προλάβω θ’ ανεβάσω φωτογραφίες!
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Ανεβάζω και τα Ultem.

53,9K   10 Αριθμός λήψεων

Το drip tip μου ήταν πολύ μικρό και έβαλα το μεταλλικό.

49,79K   10 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 10

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 173 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Δημητρη το ultem του pheno εχει θεμα μετα οξινα υγρακια ή οχι,μηπως γνωριζεις?

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Θοδωρή επισήμως δεν ξέρω, αλλά από συζήτηση με άλλον Έλληνα κατασκευαστή που χρησιμοποιεί Ultem μου ειπώθηκε ότι εμφανίζει παραπλήσια αντοχή με το γυαλί. Πρακτικά όμως δεν θυμάμαι πρόσφατη αναφορά διάβρωσης ούτε για τα PMMA, πράγμα που ήταν συχνό παλιότερα. Επισυνάπτω και δύο αρχεία για λεπτομέρειες που λένε ότι παρουσιάζει καλή αντοχή σε ασθενή οξέα (pH 3-6) πράγμα που σημαίνει ότι είναι εντάξει.

122,86K   0 Αριθμός λήψεων  

67,17K   0 Αριθμός λήψεων

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις

Σε μια με μιαμιση εβδομαδα βγαινει ο καινούριος ατμο του Gus  :jumping-03:  θα βγει με 2 διαφορετικες καμπανες , η μια για πιο πολλη αερα και η άλλη για πιο σφιχτη τζουρα , η χωρητικοτητα θα είναι στα 3 ml !!!  :twothumbs:   :hat-tip:   :no-no:  :hearteyes: 

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη