Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Επιστόμιο απο kayfun v4

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 385 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Η δικιά μου θεωρία και πιστεύω των περισσοτέρων ειναι οτι το επιστόμιο παιζει καθοριστικό ρολο σε ενα ατμοποιητη,και δη, στο θεμα της γεύσης.

Εδω και πολυ καιρο το drip tip απο τον v4 παίζει ''πασπαρτού'' σχεδον σε ολους οσους εχω.Δεν μπορω-μηχανικά-να εξηγήσω τον λογο,αλλα μου προσφέρει μια γευστική ισορροπία  στους γευστικούς μου κάλυκες

.Kayfun_v4-drip_tip-svoemesto-atmosfaira.

• Μου αρέσει (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 627 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

μεχρι πριν κανα 4μηνο ολα μου τα επιστομια ηταν μεταλικα, πλεον ατμιζω μονο με τα επιστομια του κλωνο skyline απιστευτο δεσιμο μαζι τους!!!! ανεξηγητο φαινομενο αλλα δεν την πολυ ψαχνω, ενω δεν χρησιμοποιω πια τον sky τα επιστομια του ειναι τα καθημερινα μου σε αλλους ατμοποιητες....

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.034 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Παρ όλο που έχω το Drip Tip του Kayfun V4 τον ατμοποιητή δεν τον αγόρασα ποτέ. :P

Γενικά δεν είμαι fan των SS παρ όλο που έχω αρκετά.

Προτιμώ τα "πλαστικά" που μου κάθονται καλύτερα σαν αίσθηση.

Τώρα τελευταία χρησιμοποιώ τα παρακάτω σε όλους τους ατμοποιητές μου μιας και μου άρεσε πολύ η απόδοση της γεύσης,

Please Login or Register to see this Hidden Content

312,89K   5 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 385 Δημοσιεύσεις
Από απόδοση δεν ξέρω αλλά από εμφάνιση σκίζουν .Ιδιαιτερα το τελευταίο το τιρκουάζ

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.034 Δημοσιεύσεις

Κυριάκο τα έχω πάρει όλα και τα χρησιμοποιώ ανάλογα με τον ατμοποιητή και το μοντάκι.

Αγοράστηκαν από

.

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 385 Δημοσιεύσεις
Δημήτρη,Όπως προείπα είναι πολύ ομορφα, αλλά διατηρώ μια επιφύλαξη όσον αφορά την θερμοκρασία. Εγώ εκτός από το άνωθεν συνήθως θα χρησιμοποιήσω Teflon. Δυστηχως τοχω κάνει πιπίλα το θέμα με τον ατμό και επιθυμώ κάτι που να μην καίει τα χείλη

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.034 Δημοσιεύσεις

Κυριάκο τα συγκεκριμένα έχουν ss μέσα και PMMA (ακρυλικό) έξω.

Θερμοκρασία δεν ανεβάζουν αλλά παίζω σε χαμηλά Watt οπότε δεν ξέρω τη συμπεριφορά τους στα πολλά.

Από άποψη γεύσης ,αν και είναι υποκειμενικό, μου αρέσουν πάρα πολύ και σκέψου ότι έχω καβάτζα πάνω από 50 επιστόμια.

SS,Delrin,Teflon,PMMA,Glass,Ultem,κ.α. έχω γενικά ότι κυκλοφορεί από υλικό.

Τα συγκεκριμένα μου έκατσαν και από γεύση και από εμφάνιση.

• Μου αρέσει (+) x 2

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests
Μια απ τα ιδια συνονοματε,χρησιμοποιω το ντριπ τιπ του V4 σχεδον σε ολους τους ατμο μου,μαλλον απο συνηθεια να το πω;Μου καθετε καλυτερα απο αλλα;Οπως κ να εχει δεν μου κατσε κανενα αλλο απο οσα εχω δοκιμασει εως τωρα!

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη