Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Monkey Island (Avoria)

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Monkey Island της Avoria

MONKEY-ISLAND_XSMOKERS-450x450.jpg

H Avoria είναι μία Γερμανική εταιρεία την οποία δεν ήξερα μέχρις ότου ο γαμπρός μου ο Γιώργος, μου έδωσε και δοκίμασα το Monkey Island.

Κατευθείαν παράγγειλατο άρωμα και παρασκεύασα 100ml με αραίωση 5% σε βάση 50/50 5mg και αν και δεν πέρασε ούτε βδομάδα το δοκίμασα καθότι ανυπόμονος.

Η γεύση του πολύ καλή αν και όχι έντονη.

Γι αυτό το λόγο δεν κουράζει και αν το ατμίζεις όλη τη μέρα.

Και με 3% να το έκανα πάλι καλό θα έβγαινε.

Η περιγραφή του στο site είναι η ακόλουθη και πράγματι μοιάζει πολύ σε αυτό που ατμίζω:

Το Monkey Island θυμίζει κάπως καρύδια, Nutella, μπισκότα και βανίλια. Είναι δύσκολο να το περιγράψουμε με λόγια.

Απολαυστικό!

Οι δοσολογικές συστάσεις του κατασκευαστή: περίπου 0,6 έως 5%.

Μπουκάλι : 12ml σε φιάλη PET με πώμα ασφαλείας για παιδιά

Made in Germany

Το κόστος του είναι 6 ευρώ τα 12ml.

Το λίνκ:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Το μόνο αρνητικό που βρήκα μετά από αρκετό καιρό που το ατμίζω είναι ότι σκουραίνει όσο περνάει ο καιρός.

Γι αυτό πρέπει να παρασκευάζεις μικρές ποσότητες για να καταναλώνονται σε διάστημα ενός το πολύ 2 μηνών.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Το ότι σκουραίνει φταίει προφανώς η νικοτίνη. Πώς το συνδέεις όμως ειδικά με το συγκεκριμένο άρωμα;

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Δημήτρη καλημέρα

Το ότι κάποια υγρά σκουραίνουν με την πάροδο του χρόνου είναι γεγονός.

Προφανώς και υπάρχει αλληλεπίδραση της νικοτίνης με το άρωμα.

Δεν είναι τυχαίο ότι π.χ το Divino Cigar, που είναι ένα από τα αγαπημένα μου υγρά, ακόμη και μετά από 6-7 μήνες παραμένει υποκίτρινο, σχεδόν διαφανές, ενώ το Lemon tart της Flavour Boss που το είδα σε φίλο μετά από τρεις μήνες είχε γίνει καφέ σκούρο.

Επίσης το Emma της Smoking Bull, και το White Castle της Egoist σκουραίνουν αρκετά, χωρίς να γίνονται "μαύρα", με την πάροδο του χρόνου.

Επίσης το Soho της FA, όπως και το RY4 της FA, δεν αλλάζουν χρώμα με την πάροδο του χρόνου και παραμένουν σχεδόν διάφανα.

Το συμπέρασμα που τείνω να καταλήξω είναι ότι κάποια συστατικά των αρωμάτων σε συνδυασμό με τη νικοτίνη και την οξείδωση ,μετά την μίξη και κατά τη διάρκεια της ομογενοποίησης, δημιουργούν την αλλαγή χρωματισμού. 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Προσωπικα εχω παρατηρησει τα εξης:

οτι εχει σοκολατα ΣΙΓΟΥΡΑ σκουραινει

οτι εχει 3-4 και παραπανω αρωματα ΣΙΓΟΥΡΑ σκουραινει

καραμελο βανιλιες και custard ΣΙΓΟΥΡΑ σκουραινουν

παιζει και ρολο αμα το χτυπαει ο ηλιος το υγρο....τοτε εχει την ταση να σκουραινει

Σιγουρα παιζει κατι με την νικοτινη ΑΛΛΑ ειναι και τα αρωματα

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Δημήτρη συμφωνώ με τους προλαλήσαντες.

Τα ίδια ακριβώς έχω παρατηρήσει και εγώ.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@Μακης

Δεν έχεις άδικο, ένα που έχω φτιάξει με αρκετή chocolate premium της atmos, σε κανά εξάμηνο από καφεκίτρινο γίνεται μαύρο! Όταν με ρωτάνε λέω ότι έχει σοκολάτα bitter  :lol:

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη