Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Kayfun 5 by Svoëmesto (review & build)

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
70 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες
Ο Kayfun 5 από τον Svoëmesto, είναι ένας πολύ καλός επισκευάσιμος ατμοποιητής και αντικατέστησε τον V4.

kayfun-5-600x600.jpg

Ο Kayfun 5 ακολουθεί σχεδιαστικά τον μικρό του αδερφό,τον 

Please Login or Register to see this Hidden Content

συνδυάζοντας την ευκολία, την πρακτικότητα και την απροβλημάτιστα καλή απόδοση.
Η αναπλήρωση του υγρού μπορεί να γίνει εύκολα από το πάνω μέρος του ατμοποιητή, έχοντας κλείσει την εισαγωγή – τροφοδοσία υγρών του ατμοποιητή.
Εξίσου εύκολα μπορείτε να έχετε πρόσβαση στην αντίσταση χωρίς να χρειάζεται να αδειάσετε το υγρό.
Το ντεκ επανασχεδιάστηκε και είναι πιό εύχρηστο για να στήνεται ευκολότερα και από αρχάριους και από προχωρημένους στον κόσμο των επισκευάσιμων ατμοποιητών.
Οι τρύπες εισαγωγής αέρα αυξήθηκαν από 2,2mm στα 3,2mm
προσφέροντας τη διπλάσια ποσότητα αέρα συγκρινόμενος με αυτή του Kayfun V4.
Ο σχεδιασμός του θαλάμου ατμοποίησης βελτιστοποιήθηκε για την δημιουργία της καλύτερης γεύσης που οι φαν του Kayfun έχουν συνηθίσει ακόμα και στην πιο αεράτη του τζούρα.
Είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο χειρουργικό ατσάλι 316L(SS316L) όπως και οι τελευταίοι ατμοποιητές του SvoëMesto.
Χάρη στην έξυπνη σχεδίασή του, ο καθαρισμός του μπορεί να γίνει εύκολα αποσυναρμολογώντας τα 5 κομμάτια από τα οποία αποτελείται
χωρίς την χρήση εργαλείων.
Η λειτουργικότητά του, η απλότητά του και η πλούσια γεύση καθιστούν τον Kayfun 5 μια πολύ καλή επιλογή.
Η ροή αέρα μπορεί να προσαρμοστεί εύκολα από το δαχτυλίδι ρύθμισης, χωρίς τη χρήση εργαλείων, σε τέσσερις θέσεις θυμίζοντάς μας αυτή των προγενέστερων ατμοποιητών του Svoëmesto:
  • - 1,8mm (Kayfun Lite plus)
  • - 2,2mm (Kayfun 4)
  • - 2,7mm (Kayfun 4S)
  • - 3,2mm (μέγιστη ροή αέρα)

Παρόλο που υπάρχουν αυτές οι επιλογές θεωρήθηκε απαραίτητο και κυκλοφόρησε για τους λάτρεις της σφιχτής τζούρας το MTL κιτ το οποίο μεταμορφώνει του Kayfun 5 σε έναν ατμοποιητή με πραγματικά σφιχτή τζούρα και ακόμα καλύτερη αίσθηση.

Το MTL κιτ αποτελείται από 3 εξαρτήματα με διαφορετικές εσωτερικές διαμέτρους το καθένα.

Τοποθετώντας ένα από αυτά τα εξαρτήματα στο επάνω μέρος του κεντρικού πόλου του Kayfun 5 μειώνουμε την εισαγωγή του αέρα και έχουμε πιο "σφιχτή" τζούρα.

Το MTL Kιτ περιέχει:

• 1 x Kayfun 5 MTL με διάμετρο 1.2mm
  • 1 x Kayfun 5 MTL με διάμετρο 1.4mm
  • 1 x Kayfun 5 MTL με διάμετρο 1.6mm

MTLkit.jpg

Τεχνικά χαρακτηριστικά:
  • - Συνδυασμός Derlin και ατσάλινου επιστόμιου
  • - Γέμισμα από πάνω
  • - Πυρέξ γυαλί
  • - Έλεγχος ροής υγρών (πλήρων παραμετροποιήσιμο)
  • - Μεγαλύτερο deck
  • - M2 βίδες
  • - PEEK μονωτικό
  • - 316L ανοιξείδωτο ατσάλι
  • - 510 κονέκτορας
  • - Σειριακός αριθμός για τον έλεγχο αυθεντικότητας
  • - Εύκολη συναρμολόγηση και συντήρηση
  • - Με το MTL κιτ γίνεται πιο σφιχτός στη ροή του αέρα
Διαστάσεις:
  • - Διάμετρος: 22mm
  • - Ύψος: 60mm (χωρίς το επιστόμιο)
  • - Χωρητικότητα: με την γυάλινη δεξαμενή ~4ml, με την ατσάλινη δεξαμενή ~5ml
Υλικά κατασκευής :
  • - Ανοξειδωτο Ατσαλι WNr. 1.4404 (X2CrNiMo17-12- 2), AISI 316L, (V4A)
  • - Γυαλινο Τανκ Βοριοπυριτικό Γυαλί
  • - Απομονωτήρες POM-C
  • - Οrings NBR 70 (με επικάλυψη τεφλόν)

Περιεχόμενα του πακέτου:

• - 1 Kayfun V5 με ατσάλινο τανκ με το λογότυπο του SvoëMesto
  • - 1 Γυάλινο τανκ
  • - 1 spare kit με βιδάκια και ορινγκάκια
  • - 1 Εγχειρίδιο οδηγιών

Εδώ βλέπουμε όλα τα κομμάτια και ορινγκάκια του 5:

k5-expl-eng.jpg

Τον έχω πολλούς μήνες και τον χρησιμοποιώ μαζί με τον κλώνο της SXK καθημερινά μαζί με άλλους αγαπημένους ατμοποιητές κυρίως με καπνικά υγρά γιατί νομίζω ότι εκεί είναι το δυνατό του σημείο.

Tου έχω προσαρμόσει το MTL kit και τον έχω φέρει στα μέτρα μου.

Η τζούρα του είναι αθόρυβη, με απαλή αίσθηση και αρκετό χτύπημα.

Η γεύση που σου δίνει στα καπνικά είναι πολύ καλή αλλά στα πολύπλοκα αρώματα και ειδικά στα γλυκά και στα φρουτένια υστερεί έναντι του ανταγωνισμού.

Είναι πολύ εύκολος στο λύσιμο - δέσιμο και γενικά στην συντήρησή του.

Τα γνήσια ορινγκ του είναι πολύ καλής ποιότητας και μετά από πολλούς μήνες χρήσης και ταλαιπωρίας, δουλεύουν άψογα.

Καμμία δυσλειτουργία όπως και να τον στήσεις ακόμη και στο πόδι.

Διαρροές αν τα ορινγκάκια είναι ΟΚ και αν εφαρμοζετε κατά την επαναπλήρωση τα βήματα που αναγράφω πιο κάτω δεν θα δείτε.

Γενικά είναι ένας τίμιος ατμοποιητής και τελείως διαφορετικός από τον προκάτοχό του V4 με πολλές βελτιώσεις.

Στο θέμα του στησίματος έχω καταλήξει στο τί του ταιριάζει μετά από πολλές δοκιμές:

Κλασσικά  :P Kanthal A1 o,40mm (26 AWG), 6 σπείρες ελάχιστα ανοιχτές σε πυρήνα 2,5mm.

Kαι μερικές φωτό:

Tα βασικά κομμάτια από τα οποία αποτελείται ο Kayfun 5:

IMG_20171005_171254.jpg

Και ένα συγκριτικό: Αριστερά ο κλώνος της SXK και δεξιά ο γνήσιος

Εδώ να σημειώσω ότι ο κλώνος της SXK είναι πανομοιότυπος και δε διαφέρει σχεδόν σε τίποτα από τον γνήσιο.

IMG_20171005_170327.jpg

Eδώ βλέπουμε ότι ο κλώνος στο εσωτερικό μέρος του δαχτυλιδιού έχει τυπωμένο το όνομα της εταιρείας SXK

IMG_20171005_17071.jpg

Στο θέμα του στησίματος έχω καταλήξει στο τί του ταιριάζει μετά από πολλές δοκιμές:

Κλασσικά  :P Kanthal A1 o,40mm (26 AWG), 6 σπείρες ελάχιστα ανοιχτές σε πυρήνα 2,5mm.

Αφού στρίψουμε την αντίσταση

IMG_20171005_185145.jpg

την τοποθετοθετούμε στο ντεκ και στρίβουμε τα ποδαράκια της κατά 360 μοίρες να αγκαλιάσουν τα βιδάκια και σφίγγουμε

Έτσι είμαστε σίγουροι ότι τα βιδάκια θα πατάνε καλύτερα και τα σπειρώματα δεν θα ζορίζονται όταν σφίγγουμε μονόπαντα.

Επίσης αποφεύγουμε το ενδεχόμενο κάποιο ποδαράκι που εξέχει να ακουμπήσει στην καμπάνα και να μας κάνει βραχυκύκλωμα.

IMG_20171005_185748.jpg

Κόβουμε ότι περισσεύει

IMG_20171005_190218.jpg

Και ρυθμίζουμε το ύψος της αντίστασης από το ντεκ αλλά και το κεντράρισμά της

IMG_20171005_190142.jpg

Κατόπιν περνάμε το βαμβάκι μας και το κόβουμε από τις δύο μεριές στην περιφέρεια του ατμοποιητή.

IMG_20171005_190602.jpg

Αφού πρώτα το αφρατέψουμε το τοποθετούμε στις υποδοχές όμορφα με ένα ίσιο λεπτό κατσαβιδάκι, χωρίς υπερβολικές πιέσεις και στουμπώματα.

IMG_20171005_191008.jpg

Μετά διαβρέχουμε το βαμβάκι μας με το υγρό της αρεσκείας μας και από κει και πέρα δεν το πειράζουμε καθόλου.

IMG_20171005_191256.jpg

Βιδώνουμε το τανκ μέχρι το τέρμα για να κλείσουμε την ροή του υγρού προς τον χώρο ατμοποίησης και πάμε να τον γεμίσουμε με 4ml.

IMG_20171005_191855.jpg

Ίσως να παίρνει και παραπάνω........

IMG_20171005_191925.jpg

ΠΡΟΣΟΧΗ: Αφού γεμίσουμε βιδώνουμε το πάνω καπάκι, γυρνάμε ανάποδα τον ατμοποιητή και ανοίγουμε την ροή των υγρών ξεβιδώνοντας το τανκ 2 ολόκληρες στροφές.

Μετά τον ξαναγυρνάμε στα ίσια του και τέλος.

Αυτό το κάνουμε γιατί επειδή ο αέρας μέσα στο τανκ είναι πολύ λίγος, όταν βιδώνουμε το πάνω καπάκι δημιουργείτε μία πίεση η οποία θα πρέπει να εκτονωθεί προς τα έξω.

Αναποδογυρνώντας τον λοιπόν και ανοίγοντας τα υγρά ανάποδα, δίνουμε την ευκαιρία στον περισσευούμενο αέρα να εκτονωθεί προς τον χώρο ατμοποίησης. Αν δεν το κάνουμε αυτό υπάρχει περίπτωσης υπερτροφοδοσίας με υγρό και αποτέλεσμα πιθανή διαρροή υγρού από τις εισαγωγές αέρα.

IMG_20171005_192921.jpg

Ευχαριστώ που διαβάσατε αυτήν την μικρή παρουσίαση και θα χαρώ να απαντήσω σε ότι ερωτήσεις - απορίες έχετε. :)

• Μου αρέσει (+) x 10
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ευχαριστουμε για τη παρουσιαση. Για σχετικα απειρο ατμιστη στους επισκευασιμους (ο πρωτος μου επισκευασιμος ειναι ο siren 2 4,5ml) το στησιμο του ειναι ευκολο; Το βαμβακωμα; Δινει καμμενα, και αν ναι σε ποια περιπτωση; Τι πρεπει να προσεξει καποιος κατα το στησιμο-χρηση του; 

Η τεχνικη που περιγραφεις για την αναγεμιση του, μπορει ναι εφαρμοστει και στον siren 2 ;

Ευχαριστω για το χρονο και τη βοηθεια σου.

Επεξεργάσθηκε απο xkabamarux, 26 Ιανουάριος 2018 - 19:03.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@xkabamarux

Κάθε ατμοποιητής έχει τα "χούγια" του θα έλεγα και πρέπει να προσέξεις διάφορα πράγματα στο στήσιμο.

Ο συγκεκριμένος έχει εύκολο στήσιμο αλλά το βαμβάκι δεν το βάζεις όπως στον Siren 2.

Δες τις φωτό πιο πάνω.

Επίσης στο Yοu tube έχει πολλά βιντεάκια με στησίματα ειδικά για τον συγκεκριμένο.

Ο Siren 2 δεν έχει ρύθμιση υγρών όπως ο Kayfun 5, οπότε η τεχνική που περιγράφω για την επαναγέμιση δεν ισχύει στον Siren 2.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ως πιο εμπειρος απο εμενα, μου προτεινεις να παραμεινω σε αυτον που εχω και να προσπαθησω να τον "μαθω" καλυτερα; 

• Χμμμμμ !!! x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Δεν χωράει, τα λέει στην παρουσίαση!

Δεν είμαι ο Μάκης (!) αλλά επειδή τον kf5 τον δουλεύω από τότε που βγήκε θα τον έλεγα σχετικά εύκολο χωρίς όμως μεγάλες ανοχές στο λάθος στήσιμο. Επειδή ο προηγούμενος που είχα ήταν ο kf4 που λυνόταν σε περισσότερα από 50 κομμάτια, ο kf5 μου είχε φανεί εύκολος αλλά πρότασή μου θα ήταν να μάθεις καλά την σειρήνα και όταν την στήνεις άνετα να προχωρήσεις σε πιό "απαιτητικούς". Αλήθεια γιατί kf5 και όχι Prime;

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Ως πιο εμπειρος απο εμενα, μου προτεινεις να παραμεινω σε αυτον που εχω και να προσπαθησω να τον "μαθω" καλυτερα; 

Aν δεν έχεις άλλους ατμοποιητές καλό είναι να προμηθευτείς μερικούς σιγά σιγά.

Πιστεύω ότι κάθε ατμιστής πρέπει να έχει τουλάχιστον τρεις ατμοποιητές (επισκευάσιμους) για να μην πω περισσότερους έτσι ώστε να έχει τρία διαφορετικά υγρά μέσα.

Έτσι δεν θα επέρχεται κορεσμός ατμίζοντας μία γεύση συνέχεια.

Όσο για τον Κayfun 5 είναι ακόμη και με το MTL κιτ πιο αεράτος από τον Kayfun Prime ο οποίος δεν παίρνει reducers αλλά είναι από την κατασκευή του πιο σφιχτός.

Και οι δύο είναι πολύ εύκολοι στο λύσιμο - δέσιμο αλλά και στο στήσιμο.

Επίσης έχουν κλείσιμο - ρύθμιση υγρών κάτι πολύ βολικό αν παίζεις με διαφορετικές αναλογίες υγρών VG/PG.

Υπάρχουν στην αγορά αξιόλογοι κλώνοι για όλα τα γούστα.

Αν είσαι Θεσσαλονίκη και θέλεις, μπορούμε να βρεθούμε και να δοκιμάσεις διάφορους ατμοποιητές. ;)

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Δεν είμαι ο Μάκης (!) αλλά επειδή τον kf5 τον δουλεύω από τότε που βγήκε θα τον έλεγα σχετικά εύκολο χωρίς όμως μεγάλες ανοχές στο λάθος στήσιμο. Επειδή ο προηγούμενος που είχα ήταν ο kf4 που λυνόταν σε περισσότερα από 50 κομμάτια, ο kf5 μου είχε φανεί εύκολος αλλά πρότασή μου θα ήταν να μάθεις καλά την σειρήνα και όταν την στήνεις άνετα να προχωρήσεις σε πιό "απαιτητικούς". Αλήθεια γιατί kf5 και όχι Prime;

Δεν ξερω γιατι, απλα μου αρεσε ο 5 δεν εχω ψαχτει ιδιαιτερα ποιες οι διαφορες του 5 με τον prime. Θα περιμενω μερικες εβδομαδες ακομα να μαθω καλυτερα τον σειρηνα, εχεις δικιο. Ευχαριστω για τη βοηθεια.

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Aν δεν έχεις άλλους ατμοποιητές καλό είναι να προμηθευτείς μερικούς σιγά σιγά.

Πιστεύω ότι κάθε ατμιστής πρέπει να έχει τουλάχιστον τρεις ατμοποιητές (επισκευάσιμους) για να μην πω περισσότερους έτσι ώστε να έχει τρία διαφορετικά υγρά μέσα.

Έτσι δεν θα επέρχεται κορεσμός ατμίζοντας μία γεύση συνέχεια.

Όσο για τον Κayfun 5 είναι ακόμη και με το MTL κιτ πιο αεράτος από τον Kayfun Prime ο οποίος δεν παίρνει reducers αλλά είναι από την κατασκευή του πιο σφιχτός.

Και οι δύο είναι πολύ εύκολοι στο λύσιμο - δέσιμο αλλά και στο στήσιμο.

Επίσης έχουν κλείσιμο - ρύθμιση υγρών κάτι πολύ βολικό αν παίζεις με διαφορετικές αναλογίες υγρών VG/PG.

Υπάρχουν στην αγορά αξιόλογοι κλώνοι για όλα τα γούστα.

Αν είσαι Θεσσαλονίκη και θέλεις, μπορούμε να βρεθούμε και να δοκιμάσεις διάφορους ατμοποιητές. ;)

Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια, μενω Αθηνα. Καποια στιγμη αν βρεθω πανω (καταγομαι απο Κιλκις καιΓιαννιτσα οποτε ανεβαινω αραια και που πανω) θα στειλω πμ να βρεθουμε.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Ωχ Κιλκίς πατρίδα :)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ωχ Κιλκίς πατρίδα :)

Ναι, ειναι ο πατερας μου απο το Κιλκις,  Ευζωνοι.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Ω να λελέβω ψίμ :)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ω να λελέβω ψίμ :)

Ο μπαμπας του πατερα μου ηρθε απο Τραπεζουντα και η μπαμπας της μητερας μου εφυγε απο Τραπεζουντα, μεγαλωσε Ρωσια και μετα ηρθε Γιαννιτσα οπου και γεννηθηκε η μητερα μου. Οπως γρικας, ατο πα εν. :)  ;)

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Να σε χαίρομαι σημαίνει;

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Οταν οι Ποντιοι μιλανε μεταξυ τους και βρισκουν καποια κοινα σημεια σε κατι, οτιδηποτε, λενε ατο πα εν...δηλαδη ειναι και αυτο. Η ιδια εκφραση ταιριαζει ομως οταν εχει συμβει κατι καλο ή κακο και ξαφνικα συμβαινει κατι παλι καλο ή κακο και λεμε παλι "ειναι και αυτο"...ταιριαζει επισης αν ειναι μαζι με αλλους ανθρωπους και εχουν δει μια ομορφη κοπελα απεναντι και δεν θελουν δωσουν στοχο κτλπ λενε απλα την ιδια εκφραση, το ιδιο κολλαει αν δουν καποιον που δεν γουσταρουν στη παρεα κτλπ....γενικα εχει πολλες εννοιες και σημασιες αναλογα τη περισταση. Θα πρεπει καποιος να ζησει με Ποντιους για να μπορεσει να καταλαβει τη κουλτρουρα τους οπως το ιδιο επισης ισχυει για ολους...για Κρητικους, νησιωτες , Ρωσους, Ιταλους, Γαλλους κτλπ. Καθε λαος εχει το δικο του στυλ και καποια φραση που χρησιμοποιει αν κανει χρηση ενας αλλος λαος την ιδια ακριβως φραση δεν θα εχει καμια σχεση-σημασια-εννοια. Παραδειγμα...piece of cake που λενε οι Αμερικανοι...σε πληρη μεταφραση για εμας σημαινει κομματι απο τη πιτα-τουρτα ενω σημαινει πανευκολο...εμεις λεμε συρμα...τι θα καταλαβουν αυτοι αν τους πεις wire ...εμεις θα καταλαβουμε πολλα σε διαφορετικες περιστασεις με το συρμα.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Θα βάλω 2 Πόντιους συναδέλφους από αύριο να με επιμορφώσουν (ο ένας ψιλομούφα Πόντιο τον κόβω, αλλά η άλλη είναι original)  :respect:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις
 Δεν ταιριαζει σε νημα του kayfun να πω κατι τετοιο αλλα μιας και πηγε εκει η κουβεντα...σας λεω το εξης: Μια φιλικη μου οικογενεια εχει ενα μαγαζι με Ρωσο Ποντιακη κουζινα...που μεσα σε ολα τα υπεροχα εχουν και τα Ρωσικα σουβλακια, τα σασλικ.

Προτεινω λοιπον, να μαζευτουμε, να παρουμε και τους ατμο μαζι και να παμε να ατμισουμε-φαμε ως σκασμου-πιουμε γνησια Ρωσικη βοτκα σε αυτο το μαγαζι. 

Πιστευω οτι οσοι ειστε λατρεις του κρεατος, θα σας αρεσει πολυ. Φανταστειτε τωρα τα ντουμανια τα δικα μας μαζι με τα ντουμανια της ψησταριας την ωρα που θα ψηνονται τα σασλικ...χαχαχαχα σε συνδυασμο με γνησια βοτκα...ε ρε τι εχει να γινει...χαχαχαχαχα...

ΥΓ: Προτεινω να παμε καθημερινες ωστε να εχουμε την ησυχια μας και να κατσουμε σε οποιο τραπεζι γουσταρουμε. Σαββατα-Κυριακες ειναι λιγο πικρα ολο αυτο, ειναι φισκα το μαγαζι απο κοσμο-παιδακια φωνες μη τρως αλλες πατατες Γιαννακη, οχι αλλη κοκα κολα Ελενιτσα κτλπ.

Το λεμε 2 μερες πριν, κανονιζουμε meeting point και απλα πηγαινουμε. 

Επεξεργάσθηκε απο xkabamarux, 29 Ιανουάριος 2018 - 00:24.

• Μου αρέσει (+) x 5

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests
Αν κ δυνατη η κουζινα τους το σασλικ σπερνει!

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• VF Members
  • 450 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Μακη στις foto κατω απο την αντισταση του KFV5 orig εκει που ο δικος μου εχει λιγο σπειρωμα απο το center post εσενα βλεπω εχει μια ροδελα

μεταλικη (Ετσι φαινεται)

Του εχεις βαλει MTL Kit η ειναι κατι αλλο ?

Εχω 3 KFV5 orig και κανεις δεν ειναι ετσι

Ολοι ειναι ετσι

O-Ringe.png

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Κώστα αν εννοείς αυτό που δείχνω με κόκκινο βελάκι στην φωτό είναι ένα από τα reducer του MTL κιτ.

IMG_20171005_171034.jpg

MTLkit.jpg

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Μην τα δείχνεις γιατί εκνευρίζομαι που πλήρωσα για κάτι που έπρεπε να υπάρχει εξαρχής είτε μαζί με τον ατμοποιητή ή έστω να το πλήρωνα σαν εξτρά αλλά να υπήρχε από την αρχή!
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη