Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Αρώματα Holy Juice Part 1

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Η Holy Juice είναι μια εταιρία Αγγλική που κατασκευάζει αρώματα ηλεκτρονικού τσιγάρου και εσχάτως και κάποια έτοιμα υγρά. Όσο και αν έψαξα δεν βρήκα κάποιο site της εταιρίας και τείνω να καταλήξω σε αυτό που διάβασα σε άλλα forum αλλά είδα και σε video από reviewers. Η συγκεκριμένη εταιρία είναι ουσιαστικά η T Juice που κατά παραγγελία κατασκεύασε τα συγκεκριμένα αρώματα.

Σε πρώτη φάση θα αναφερθώ στα δύο αρώματα που έχω δοκιμάσει και θα αναφερθώ γενικά και στα υπόλοιπα.

Havana Dry

holy-juice-havana-dry.jpg

Το Havana Dry από τη Holy Juice θα ικανοποιήσει τους λάτρεις των ακριβών και κλασσικών πούρων Αβάνας. Το κλασικό ξερό πούρο Αβάνας, από τρεις ποικιλίες καπνών. Με ανάλαφρο άρωμα Vegafina και πλούσιο ατμό. Ο παράδεισος της Αβάνας!

Αυτό λέει ο κατασκευαστής. Αυτό που ένιωσα είναι ένα ξηρό καπνικό άρωμα με καλή πουρίσια αίσθηση και επίγευση καβουρδισμένου καφέ με μια πολύ ελαφριά γλυκύτητα από μέλι.

Σίγουρα δεν είναι υγρό για όλη την ημέρα αλλά θα σας συνοδεύσει ευχάριστα στον καφέ στο ποτό ή ακόμη και μετά από ένα καλό γεύμα.

French Pipe

holy-juice-french-pipe.jpg

Το French Pipe από τη Holy Juice είναι ένα ισχυρό και ευέλικτο καπνικό άρωμα. Τα άνθη μανόλιας ακουμπισμένα στα αρώματα των γαλλικών καπνών και με ελαφριά δόση από ειδικό μίγμα μπαχαρικών θα γαργαλίσουν τις αισθήσεις σας.

Αυτό λέει ο κατασκευαστής. Δεν υπήρξα ποτέ καπνιστής πίπας για να έχω εικόνα του καπνού της. Έχω μυρίσει όμως τον καπνό είτε μέσα στο σακουλάκι είτε από αυτό που αφήνει στην ατμόσφαιρα το κάπνισμά της. Εδώ έχουμε ένα λουλουδάτο καπνικό άρωμα που δεν μπορώ να αντιληφθώ αν είναι μανόλια ή κάποιο άλλο λουλούδι, με γλυκιά αλλά όχι μπουχτιστική επίγευση. Δεν θα το έλεγα βαρύ, ούτε και ελαφρύ πράγμα που σημαίνει ότι και αυτό δεν είναι για όλη την ημέρα. Γενικά δεν ατμίζω μόνο ένα υγρό στη διάρκεια της ημέρας γιατί μου αρέσουν οι εναλλαγές της γεύσης.

Σε ερώτηση αν θα τα πρότεινα η απάντηση είναι ναι και ειδικά σε αυτούς που αρέσκονται στα καπνικά αρώματα.

Θα μπορούσαν και να γίνουν και καθημερινά αν μειωνόταν η αναλογία αρώματος στη βάση. Προσωπικά τα έκανα σε βάση 50/50 με 6mgr νικοτίνη με ποσοστό αρώματος 10% μετά από προτροπή του καταστήματος που τα αγόρασα. Σε μικρότερο ποσοστό φαντάζομαι ότι θα είναι πιο ευκολοάτμιστα και γιατί όχι και ολοήμερα.

Υπάρχουν και άλλα αρώματα της εταιρείας καπνικά, φρούτα, γλυκά και ποτά τα οποία δεν έχω δοκιμάσει. Από τα δύο όμως που δοκίμασα μου άφησε την αίσθηση ότι διαθέτει καλά αρώματα που αξίζουν μια δοκιμή μιας και διαθέτει αρώματα για όλα τα γούστα.

Orange

holy-juice-orange.jpg

Από τη γεύση του αγαπημένου σας φρούτου στη DIY συνταγή σας! Το Orange της Holy Juice, γλυκόξινο όπως ένα ζουμερό πορτοκάλι, τέλειο για άτμισμα από μόνο του αλλά θα σας εκπλήξει και ο συνδυασμός του με άλλες φρουτώδης γεύσεις. 

Limoncello

holy-juice-limoncello.jpg

Μία σπιτική συνταγή λιμοντσέλο που θα σας αναζωογονήσει ακόμη και τις πιο ζεστές μέρες του καλοκαιριού. Το Limoncello από τη Holy Juice με τη γλυκόξινη γεύση του λεμονιού είναι σίγουρο θα σας χαλαρώσει και ανανεώσει. Η πικρή του γεύση συμπληρώνεται από τη γλυκιά επίγευση του, το Limoncello είναι κατάλληλο για να δημιουργήσετε μία all-day vape συνταγή.

Cigar Cherry

holy-juice-cigar-cherry.jpg

To Cigar Cherry από τη Holy Juice είναι ακριβώς αυτό που περιγράφει το όνομα του. Ένα από τα δημοφιλέστερα ατμιστικά υγρά, με ελαφρά γεύση πούρου και τη φρουτώδη γεύση κερασιών. Γεύση η οποία ικανοποιεί τους πλέον απαιτητικούς ουρανίσκους. Προσθέστε μερικές σταγόνες Cigar Cherry στην επόμενη DIY συνταγή σας και απολαύστε τη πλούσια και φρουτώδη γεύση του.

555 State Express

holy-juice-555-state-express.jpg

Το 555 State Express από τη Holy Juice είναι η Αρμονική Συμφωνία ξηρών καρπών σε μια πλούσια βάση καπνού. Το φουντούκι, το αμύγδαλο,  το αράπικο φιστίκι, το καρύδι αρμονικά δεμένα με την πλούσια βάση καπνού, μαζί με το γλυκό πάντρεμα της βανίλιας και της καραμέλας θα ερεθίσουν κάθε γευστικό σας κάλυκα. 

Cubana

holy-juice-cubana.jpg

Μπορείτε να απολαύσετε τη γεύση της Κούβας χωρίς την έντονη μυρωδιά και καπνό που αφήνει το πούρο. Το Cubana από τη Holy Juice είναι ένα γλυκό και γήινο άρωμα όπως τα κλασσικά πούρα της Κούβας. Για τους μερακλήδες του καλού, πλούσιου πούρου.

Chocolate Mint

holy-juice-chocolate-mint.jpg

Εκτοξεύστε τη γεύση της αγαπημένης σας DIY συνταγές με τη προσθήκη του Chocolate Mint από τη Holy Juice. Γλυκιά γεύση, άρωμα σοκολάτας με επίγευση μέντας, υπέροχη γεύση που μπορεί να συνδυαστεί με όλες τις DIY συνταγές σας.

Champagne

holy-juice-champagne.jpg

Σαν να βρίσκεστε σε γιορτή σε κάθε άτμισμα με το άρωμα Champagne από τη Holy Juice. Αυτή η γλυκόξινη, αφρώδης γεύση της σαμπάνιας μπορεί να συνοδέψει τέλεια τις γλυκές και φρουτώδης DIY συνταγές. Το άρωμα Champagne θα ξεκινήσει ένα πάρτυ στη γευστική σας παλέτα!

Hazelnut

holy-juice-hazelnut.jpg

Πλούσια και γεμάτη γεύση φουντουκιού. Το Hazelnut από τη Holy Juice είναι τέλειο για άτμισμα από μόνο του αλλά μπορεί να αναδείξει τις καπνικές και γλυκές γεύσεις.

Milk

holy-juice-milk.jpg

Είτε δοκιμάζετε το Milk της Holy Juice από μόνο του είτε το συνδυάσετε με άλλες γεύσεις μπορείτε να βασιστείτε στη πλούσια και δροσιστική γεύση του γάλατος που θα σας προσφέρει. 

Mint

holy-juice-mint.jpg

Η δροσερή και γλυκιά γεύση του Mint από τη Holy Juice παρέχει μια αίσθηση δροσιάς σε κάθε υγρό αναπλήρωσης. Δοκιμάστε το Mint από μόνο του για να προσθέσετε μια νέα γεύση στο υγρό σας ή συνδυάστε το με σοκολάτα, καφέ ή γλυκές γεύσεις για να δημιουργήσετε τη δική σας συνταγή.

Tangerine

holy-juice-tangerine.jpg

Δώστε μια γλυκιά νότα στο υγρό αναπλήρωσης σας με το Tangerine από τη Holy Juice. Για μια γλυκιά έκρηξη γεύσης μανταρινιού προσθέστε μερικές σταγόνες από το Tangerine. Μπορείτε να δημιουργήσετε μία αναβαθμισμένη συνταγή μπορείτε να το συνδυάσετε με άλλες φρουτώδεις γεύσεις.

Bitter Almond

holy-juice-bitter-almond.jpg

Η κλασική γεύση του πικρού αμύγδαλου είναι σίγουρο θα αναδείξει όλες τις DIY συνταγές σας. Η μοναδική γλυκόξινη γεύση του πικρού αμύγδαλου στο DIY υγρό Bitter Almond, της Holy Juice, θα δώσει άλλη διάσταση στη DIY συνταγή σας όταν το συνδυάσετε με καπνικές γεύσεις ή με γεύσεις άλλων ξηρών καρπών. 

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:vasilis
  • Περιοχήcreta
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:berserker mini-doggystyle sxk-berserker mtl rda-sxk kf prime-phenomenon zest2.2

Ωραια παρουσιαση Δημητρη και τα δυο  αρωματα που δοκιμασες ακουγονται πολλυ ενδιαφεροντα.

Μακαρι να υπηρχαν και σε 10ml να τα δοκιμαζαμε...Το FRENCH PIPE δεν μπορω να το φανταστω με τα ανθη Μανολιας, που ακουγεται προτοτυπο και πολλυ δελεαστικο..

Νομιζω πως ηρθε η ωρα για στοκαρισμααν αποφασισω αναμεσα σε french pipe - havana dry - 555state express(την προσθηκη φουντουκιου κ καρυδιου ειναι +++++)

υγ.ξερουμε αν τα αρωματα υπαγωνται στους ιδιους ελενχους με τα ετοιμα??

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Βασίλη προς το παρόν το τι θα γίνει με τα αρώματα δεν είναι ξεκαθαρισμένο.

Αυτή τη στιγμή υπάρχουν κανονικά.

Σε έτοιμα υγρά δεν υπάρχουν παρά μόνο σε άρωμα σε 10 ml μπουκάλι

Γενικά θεωρώ τη συγκεκριμένη σειρά πολύ καλή και πολύ κοντά στις περιγραφές της εταιρείας.

Έχω δοκιμάσει και άλλα στο δοκιμαστήριο αλλά αυτά τα δυο μου έκαναν περισσότερο κλικ.

Προσωπικά αν το γευστικό προφίλ που ανάλυσα είναι κοντά στα γευστικά σου γούστα θα σου πρότεινα μια δοκιμή.

Το κόστος αγοράς δεν είναι απαγορευτικό.

Το μαγαζί αγοράς είναι το

και έχει εμπλουτίσει τη γκάμα του σε σχέση με αυτή που υπήρχε όταν γράφτηκε το άρθρο.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Παντως συγνωμη αν σας την χαλαω αλλα επειδη εχω δοκιμασει τα french pipe , 555 & cigar cherry δεν εμεινα ικανοποιημενος.

Αυτο που μου αρεσε ομως αρκετα ηταν το cubano & havana dry !!!

Oσο για το hazelnut υπαρχει  σε αλλες εταιρεις με καλυτερη αποδοση γευσης.

Βεβαια οπως εχει ξαναπει για την γευση ....περι ορεξεως κολοκυθοπιτα :D

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήcreta
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:berserker mini-doggystyle sxk-berserker mtl rda-sxk kf prime-phenomenon zest2.2

@

μαλλον μου ταιριαζουν αλλα με 3,5-4ml τη μερα το πολυ που κανω υπαρχει μεγαλη λιστα αναμονης

Ομως βρηκαν τη θεση τους εκει!!(και η λιστα μεγαλωνει)

Οσο η καταναλωση  μου ειναι χαμηλη το θεμα της τιμης δε με νοιαζει οσο η ποιοτητα και η απολαυση.

Δυστυχως η γκαμα των αρωματων που μπορεις να δοκιμασεις σε μαγαζια ειναι πολυ μικρη σε σχεση με αυτα που πααρχουν.

Θα ηταν πολυ καλο να υπαρχουν στα μαγαζια εστω καταλογοι με αναλιτικες περιγραφες των αρωματων   για τον πελατη ...

Επεξεργάσθηκε απο rakiracer, 20 Ιανουάριος 2019 - 21:45.

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήcreta

@

και οι αρνητικες γνωμες ειναι πολυ χρησημες.Τι ηταν αυτο που σε χαλασε ?

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

@

Βαση των δικων μου γευστικων καλυκων

cigar cherry : Ενα ατονο κερασι και το καπνικο μερος πουθενα

French pipe : Δεν ξερω πως ειναι γευστικα η μανολια αλλα καπνο πιπας δεν θυμιζε παρα μονο ενα βανιλοσιροπιαστο υγρο

555 : Εψαχνα τα ξηροκαρπια . Μια πολυ στρογγυλη ακαθοριστη γευση (Μονο στο 555 της Inawera μπορω να πω οτι καταλαβα κατι απο ξηροκαρπια καθως και στο manhattan της hexocell. Επισης το captain pipe της hexocell εφερνε κατι σε καπνο πιπας καθως και μια συνταγη που εφτιαχνα παλια τα εσπαγε αλλα εδω μιλαμε για ετοιμα αρωματα - συνταγες)

Ολα τα αρωματα φτιαγμενα στο 10% και ωριμασμενα 1+ μηνα και ατμισμενα σε επισκευασιμους

Ελπιζω να βοηθησα αλλα ξαναλεω η γευση ειναι υποκειμενικη

• Μου αρέσει (+) x 3

ONLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Παιδιά το είπαμε πολλάκις. ;)

Το πώς αντιλαμβάνεται την γεύση ο καθένας και αν του αρέσει πολύ, λίγο ή καθόλου, είναι τελείως υποκειμενικό θέμα. :)

• Συμφωνώ! (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη