Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Elitar Pipe Set By Joyetech

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις στο θέμα

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Πριν μερικές ημέρες έφθασε στα χέρια μου μετά από παραγγελία στην GB η πίπα της Joyetech , Elitar με τον ατμοποιητή που τη συνοδεύει τον Cubis Pro Mini.

Πάντα ήθελα να αγοράσω ένα mod  με στυλ πίπας και μιας και η τιμή ήταν σε Flash Sale είπα να το τολμήσω.

Το mod βγαίνει σε 5 χρώματα, χρυσό, ασημί,μαύρο, άσπρο και καφετί όπως φαίνεται πιο κάτω. Αντίστοιχα είναι φυσικά και τα χρώματα του Cubis που την συνοδεύει.

Elitar_Pipe_01.png

Elitar_Pipe_12.jpg

Ας πάμε στην ουσία και ας δούμε πως έρχεται στο πακέτο.

Elitarm1.md.jpg

Elitarm3.jpg

Elitarm2.md.jpg

1 * Το κυρίως σώμα της πίπας  (χωρίς μπαταρία)
1 * Elitar ατμοποιητής (Cubis Pro Mini)
1 * BF SS316-0.5ohm DL.
1 * LVC Clapton-1.5ohm MTL.
1 * USB Καλώδιο
1 * Οδηγίες Χρήσεως
1 * Κάρτα Εγγύησης
1 * Κάρτα με διάφορες προειδοποιήσεις

Οι διαστάσεις και τα χαρακτηριστικά είναι τα κάτωθι

Elitar_Pipe_03.png

Διαστάσεις: 38.00mm (W)*147.50mm (L)*36.50mm (H)
Διάμετρος ατμοποιητών: 22.00mm
Μορφές που υποστηρίζει: VW/TC(Ti, Ni, SS316)/Bypass/TCR(M1, M2, M3)
Εύρος Watt: 1-75W
Χωρητικότητα υγρού: 2.0ml
Εύρος Αντιστάσεων: 0.05-1.5ohm for TC/TCR mode
0.1-3.5ohm for VW/Bypass mode
Εύρος Θερμοκρασίας: 100-315°C/ 200-600°F
Χρώματα: Gold, Grey, Black, White, Wood

Πρόκειται στην ουσία για ένα Evic Vtc Mini σε σώμα πίπας .

Elitar_Pipe_08.png

Η χρήση του δεν με δυσκόλεψε καθόλου μιας και λειτουργεί ακριβώς όπως και το Mini.

Ας δούμε τα θετικά και τα αρνητικά του όπως τα βίωσα στην ολιγοήμερη ενασχόληση με αυτό.

Θετικά:

1. Μόνο και μόνο το γεγονός ότι έχει την πλακέτα ενός από τα πιο αξιόπιστα mod της αγοράς λέει πολλά
  2. Μπορεί να υποστηρίξει όλους τους 22άρηδες ατμοποιητές
  3. Τακτικές

Please Login or Register to see this Hidden Content

από τη μαμά Joyetech
  4. Μεγάλη και ευανάγνωστη οθόνη με αρκετές πληροφορίεςElitar_Pipe_05.png
  5. Καλή ποιότητα ρευμάτων και καλή αυτονομία μπαταρίας
  6. Αποσπώμενη μπαταρία 18650 που δεν συναντάται συχνά σε τέτοιου τύπου Mods
  7. Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής, τίποτε δεν τρίζει και δεν κουδουνίζει
  8. Ωραίο πιάσιμο που σου δίνει την αίσθηση ότι έχεις μια αληθινή πίπα
  9. Δυνατότητα χρήσης της μεγάλης γκάμας αντιστάσεων του Cubis που μπορούν να δώσουν από MTL έως DL, όπως και επισκευάσιμη

Αρνητικά:

1. Παρόλο που η ποιότητα κατασκευής του είναι πολύ καλή θέλει προσοχή γιατί από τη στιγμή που κάθεται ξαπλωμένο και δεν υπάρχει ακόμη η δυνατότητα κάποιας θήκης κινδυνεύει από γδαρσίματα
  2.  Όταν βάζουμε κάποιον άλλο ατμοποιητή θέλει προσοχή στο άτμισμα γιατί λόγω της οριζόντιας θέσης ατμίσματος  μπορεί να υπάρξει θέμα με την τροφοδοσία.
  3.  Δυστυχώς ο εργοστασιακός ατμοποιητής χωράει μόνο 2 ml υγρού
  4. Θα ήθελα να υπάρχει και σε ξύλο για μεγαλύτερη αληθοφάνεια, αλλά υπάρχει λύση και για κάποιον που θα ήθελε κάτι τέτοιο μέσω κάποιων Ελλήνων κατασκευαστών ξύλινων mods με την ανάλογη φυσικά επιβάρυνση.

Συμπέρασμα:

Σαν τελικό συμπέρασμα να πω ότι είναι ένα πολύ αξιόλογο σετ που σίγουρα δεν θα πρότεινα σε κάποιον για πρώτο. Είναι μια εναλλακτική και ιδιαίτερη πρόταση και σαν τέτοια θα την πρότεινα. Μου άρεσε πάρα πολύ και από την ημέρα απόκτησής της την κουβαλάω συνεχώς μαζί μου.

Enjoy

Elitar with Doggystyle

ElitarwithDoggy.jpg

Elitar with Kayfun 3.1ES

ElitarwithKayfun3.1ES.jpg

Elitar with Momentus Unfollow

ElitarwithMomentusUnfollow.jpg

Elitar with Kayfun V5

ElitarwithKayfunV5.jpg

Elitar with Doggy and E-pipe Drip Tip

ElitarwithDoggyande-pipeDripTip.md.jpg

Βίντεο από τον Basilis L

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Ενδιαφέρουσα πρόταση σε όσους κάπνιζαν πίπα λόγω σχήματος, αλλά έχω δύο παρατηρήσεις. Η χρήση άλλων ατμοποιητών λόγω σχήματος χαλάει κατά τη γνώμη μου την όλη σχεδίαση. Το να βάλεις ξύλο γύρω από το mod ουτε ξέρω αν είναι τεχνικά δυνατό ή κι αν γίνεται τί ανθεκτικότητα θα έχει (θερμοκρασίες, υγρά, επαφή με σκληρές επιφάνειες, ιδρώτας), αλλά αν εννοείς να γίνει κατασκευή αυτού του σχήματος σε ξύλο και να χρησιμοποιηθούν τα ηλεκτρονικά που έχει, απλά δεν γίνεται! Αν πείσεις κάποιον από τους 2-3 στην Ελλάδα που ασχολούνται να κοπιάρουν το σχέδιο (μέσα - έξω) και να δουλευτεί ο ηλεκτρονικός τόρνος για ένα κομμάτι, πιστεύω ότι θα βγει τιμή που καλύτερα να ψάξει αν υπάρχει κάτι έτοιμο εκτός Ελλάδας. Πάλι όμως μιλάμε για μεγάλα 3ψήφια νούμερα.

• Μου αρέσει (+) x 2

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.156 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Συνονόματε καλησπέρα.

Αφού ευχηθώ το καλώς ήρθες στην παρέα μας, να εξηγήσω ότι αυτό που εννοούσα είναι η δημιουργία ξύλινου mod  από κάποιον από τους Έλληνες κατασκευαστές με χρήση των ηλεκτρονικών μερών του Elitar. Ξέρω ότι δεν είναι το πιο εύκολο πράγμα, ούτε το πιο ανέξοδο, αλλά γίνεται γιατί έχω μιλήσει με φίλο παλαιό ατμιστή που γνωρίζει κατασκευαστές τέτοιων κατασκευών. Όπως αναφέρεις και στο μήνυμά σου δεν είναι το πιο εύκολο εγχείρημα αλλά δεν είναι ακατόρθωτο. Αρκεί να μπορέσεις να επωμιστείς το κόστος.

Τώρα επειδή το έχω δουλέψει με διάφορους ατμοποιητές, ο μόνος που πιστεύω ότι του ταιριάζει είναι ο Doggy.

Επίσης πιστεύω ότι το καφέ χρώμα του πάει περισσότερο.και το διαπίστωσα μιας και ο φίλος και συνατμιστής Μάκης(66) την είχε πάρει σε αυτό το χρώμα.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ant

ant

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης

Από προσωπική εμπειρία αρκετών μηνών με το συγκεκριμένο μοντ, το αγόρασα για χαρτοπαιξία τα χριστούγεννα, έχω να πω τα καλύτερα για τη μπαταριoθήκη. Άψογη λειτουργία και σε έλεγχο ανοξείδωτου. Προσωπικά συνήθως το κρατάω "ανάποδα" από ότι σχεδιάστηκε, αν ήταν κανονική πίπα θα έπεφτε κάτω ο καπνός. Για ατμοποιητή χρησιμοποιώ τον ijust2 με αντιστάσεις euc, ο μαμίσιος δεν με ικανοποιεί προσωπικά.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.264 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Και εγώ έχω να πω τα καλύτερα για αυτό το θαυμάσιο και ιδιαίτερο μοντάκι το οποίο είναι για ξεχωριστές στιγμές.

Όπως προανέφερε και ο καλός μου φίλος Δημήτρης (ambient) είχα το ίδιο μοντ σε χρώμα ξύλου.

Πολύ καλή κατασκευή, άψογη συναρμογή.

Το έδωσα όμως γιατί δεν μου καθόταν καλά στο χέρι.

Το ότι έχει στα σωθικά του την πλακέτα της Joyetech λέει πολλά.

Και μία φωτό:

pipelezami.jpg

Εύκολο μενού, καλά ρεύματα, αξιοπιστία αυτονομία κλπ.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Όντως με τον σκυλάκο και ειδικά με σκούρο υγρό και το μαύρο ντριπ τιπ πάει ωραία. Τώρα σχετικά με το κόστος ξύλινου, με τρομάζει και μόνο να ρωτήσω (είχα ενδιαφερθεί για "κανονικό" μοντ και άκουσα μια τιμή που έπαθα εγκεφαλικό στην περιοχή της μνήμης που σώθηκε η τιμή κι έτσι την διέγραψα) :lol:

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη