Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Smok G-Priv 220W

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Παρουσίαση του SMOK G-PRIV 220W

IMG_20170524_104247800x600.md.jpg

Ένα μοντάκι - gadget στα χέρια μου.

IMG_20170206_175949.jpg

Είχα δει αρκετά βιντεάκια και review και είχα πειστεί ότι πράγματι θα ήταν το επόμενο "ακριβό" μοντ όταν θα είχα τα χρήματα.

Αφού μπριζώθηκα και άναψα από τους συνατμιστές μου (κάνε φίλο να δεις χαϊρι), προχώρησα σήμερα στην αγορά του από τοπικό κατάστημα.  

Έχουν αρχίσει ήδη οι δοκιμές και οι πρώτες εντυπώσεις είναι πολύ καλές.

Εδώ τα χαρακτηριστικά του μοντακίου:

Το Smok G-PRIV 220 Box MOD τροφοδοτείται απο δύο 18650 μπαταρίες σε σειρά, έτσι ώστε να μπορεί να υποστηρίζει μέγιστη ισχύ 220W.

Η μεγάλη οθόνη αφής των 2.4 "TFT καθώς και το κουμπί κλειδώματος της οθόνης που διαθέτει έρχονται για να απλοποιήσουν το τρόπο ατμίσματος.

Το μεγάλο πλευρικό Fire Button, παρέχει καλή αίσθηση στο χέρι και όμορφη εμφάνιση.

Τεχνικά χαρακτηριστικά του Smok G-PRIV 220 Box Mod

Μέγεθος: 85 x 58,5 x 28 χιλιοστά
Εύρος τάσης: 0.35 - 8V
Εύρος ισχύος: 1 -220W
Εύρος Αντιστάσεων: 0,1 -3ohm (VW) / 0,06 -2ohm (TC)
Εύρος θερμοκρασίας: 200 ℉ --600 ℉ / 100 ℃ ℃ --315
Μπαταρία: 2 Χ 18650 μπαταρίες
2.4 " οθόνη αφής 
Super Shatter - ανθεκτική οθόνη 
Πλήκτρο κλειδώματος οθόνης 
Δυνατότητα αναβάθμισης λογισμικού (ήδη το αναβάθμισα στην τελευταία έκδοση V 1.8)

Το περιεχόμενο συσκευασίας:

1 χ G-PRIV 220 Mod
1 χ USB Καλώδιο
1 χ User Manual

1 χ θήκη σιλικόνης μαύρη

Και μερικές φωτό για χαλβάδιασμα.

Εδώ μέσα στο κουτί του

IMG_20170206_162421.jpg

Και εδώ μόνο του (στην οθόνη υπάρχει η προστατευτική ζελατίνα για υτό φαίνεται κάπως θαμπά)

IMG_20170206_162947.jpg

Με τον Φαινόμενο Lite V1.1 και την θήκη σιλικόνης δίπλα.

IMG_20170206_181652.jpg

Με την θήκη φορεμένη (πολύ καλή εφαρμογή)

IMG_20170206_181900.jpg

IMG_20170206_181951.jpg

Εδώ κατά τη διάρκεια της αναβάθμισης λογισμικού από την V1.6 στην V1.8

IMG_20170206_175128.jpg

Πρώτες εντυπώσεις:

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι η πολύ καλή ποιότητα κατασκευής (πράγμα που έχει αναφερθεί από τους περισσότερους reviewers), η εξαιρετική οθόνη, η εργονομία του fire button και η ευκολία του μενού.

Ειδικά η οθόνη αφής είναι σα να χειρίζεσαι smartphone, άψογη.

Επίσης το πιάσιμο στο χέρι βολικό και όπως και να το κρατήσεις με ελάχιστο κλείσιμο του χεριού πυροβολάει.

Το συγκεκριμένο μοντάκι της Smoktech G-PRIV με έχει εντυπωσιάσει θετικά σε όλα.

Όσον αφορά το θέμα διαβάσματος της ωμικής αντίστασης, την διαβάζει ακριβώς όπως το Tab 521 αλλά με πολύ μεγαλύτερη ακρίβεια λόγω 3 δεκαδικών ψηφίων. 

Όσους ατμοποιητές και αν άλλαξα διαβάζει με μεγάλη ακρίβεια την καινούργια αντίσταση αφού πρώτα σε ρωτήσει στην οθόνη αν είναι new coil.

Για το θέμα της αυτονομίας έχω να πω τα καλύτερα.

Σε σχέση με το RX2/3 (με 2 μπαταρίες) είναι μέρα με τη νύχτα.

Θα πω μόνο ότι κοντράρει στα ίσια το Istick TC 100W σε αυτονομία που έχει τις 2 μπαταρίες παράλληλα συνδεδεμένες.

Επίσης να αναφέρω ότι έχει Balanced φόρτιση από τη θύρα USB.

Σίγουρα η ποιότητά του δεν μπορεί να συγκριθεί με φθηνότερα μοντ της αγοράς, αλλά αυτό μένει να το διαπιστώσω με την πάροδο του χρόνου.

Iδού και ένα βιντεάκι από τον DJLsb Vapes, ο οποίος λύνει το μοντάκι μέχρι τελευταίας βίδας και κατά τη γνώμη μου είναι ένας από τους καλύτερους κατά τη γνώμη μου και πιο ψαγμένους reviewers :

Από την Ζόφη

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Off topic, αλλά ο Skyline είναι γνήσιος; Νομίζω ο Κινέζος δεν έχει βγάλει Ultem tank εκτός αν έχεις βάλει υγρό χρώματος ultem :lol:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Ναι ο skyline αυτός είναι ο γνήσιος αλλά με το γυάλινο τανκ. Το υγρό είναι που σε ξεγελάει. Το ultem αν και το έχω δεν το χρησιμοποιώ. Προτιμώ το γυαλί. ;)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Στο ultem tank σε ματ δεν βλέπεις τα υγρά πότε ανοίξαν εκτός αν είσαι στον ήλιο! Σε γυαλιστερό θα το πάρω Δευτέρα - Τρίτη (έβαλα κονέ) και θα δω αν βλέπω. Από αντοχή πάντως ο Βασίλης λέει ότι είναι πιό ανθεκτικό από το γυαλί και χωράει μιά ιδέα περισσότερα υγρά. Κλείνω το off topic γιατί στο τέλος θα κάνω παρουσίαση του Skyline (μπορεί άλλη στιγμή όταν θα μπορώ ν' ανοίξω θέμα και να έχω χρόνο...)

:offtopic-telos (2):

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Θα γράψω εδώ και θα το σβήσω μετά γιατρέ μου, όταν το διαβάσεις.  :doctor-smiley-face:

Θέμα μπορείς να ανοίξεις έτσι κι αλλιώς από το πρώτο σου ποστ στο φόρουμ.

Ο περιορισμός των 10 μηνυμάτων υπάρχει μόνο για την ενότητα των αγγελιών.

ΥΓ. Θα μου επιτρέψεις όταν γίνει η παρουσίαση των skyline (γνήσιου και κλώνου) να μεταφέρω εκεί τα παραπάνω μηνύματα που τους αφορούν.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Έγινε!

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη