Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Livepor 160W By Yosta

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
7 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 627 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Eχω αρκετο καιρο στα χερια μου το συγκεκριμενο

Please Login or Register to see this Hidden Content

Στην αρχη η εμπειρια ηταν ασχημη καθως το πρωτο που μου ειρθε ειχε θεμα με την οθονη αλλα και την πλακετα καθως αν το αφηνες αρκετη ωρα χωρις να ατμισεις κοιμοτα τον υπνο του δικαιου σχετικο βιντεο που αναρτησα για  την μαμα εταιρεια

προς μεγαλη εκπληξη μου η μαμα εταιρεια πηρε πισω το ελλατωματικο και μου το αντικατεστησε και με τα μεταφορικα δικα της.....well done yosta!!!!

το 2° λοιπον που μου ηρθε δουλευει απροβληματιστα αρκετους μηνες τωρα και η χρηση του εινια βαρβαρη οπως και σε ολα μου τα mod :rolleyes:

παμε τωρα στα του mod

Διαστάσεις: υψος 93.5mm, Πλάτος 53.5mm, Διάμετρος 25mm
Υποστηριζόμενες λειτουργίες: VW, TC-Ni, TC-Ti, TC-SS, TCR, MECH, PTC
Υποστηριζόμενο εύρος αντίστασης: 0.06 Ω - 3Ω
Υποστηριζόμενο εύρος θερμοκρασίας: 100-300 C, 200-600F

το livepor 160w  ειναι 2μπαταρο με τις μπαταριες σε σειρα,φυσικα μπαταριες 18650

με 5 κλικ ανοιγει

με 3 κλικ αλλαζεις σε tc mode ή mech mode ή watt mode

το μοντακι δοκιμαστικε στον ελεγχο και μπορω να πω οτι ειναι αθλιο.... :blink:

mech ουτε που το σκεφτηκα να τσεκαρω.... :wacko:

με 2κλικ μπαινεις σε PTC mode οπου επιλεγεις  χρονο και υψος των watt που θα παρεις στην αρχη της τζουρας σου ( preheat)

1)στα θετικα του οτι ειναι παναλαφρο ακομα και με τις 2 μπαταριες μεσα ειναι απο τα πιο ελαφρια 2μπαταρα που εχω πιασει,

2)στα θετικα και η τρελη αυτονομια του ,(  ο BasilisL  υποστηριζει οτι ειναι ανταξιο του Ιstick 100W που ειναι ο μεγιστανας της αυτονομιας ( και ας ειναι το ενα παραλληλο και το αλλο εν σειρα )

3) πολυ καλη υφη παρολο που ειναι πλαστικο η υφη δεν ειναι τετοια ειναι πιο..λαστιχενια ( προς καοτσουκ μερια δλδ) επισης στο καπακι εχει κατι ψευτικες ραφες ( χαριτομενιες) οπου το κανουν να φαινεται δερματινο

4)ωραια κουμπια χωρις κουδουνισματα και εργονομικο πιασιμο ( primo mini δεν ειναι αλλα για 2μπαταρο ειναι οκ χωρις να θελει παλαμες οικοδομου) :lol:

παμε τωρα στα αρνητικα :
1)πολυ ελαφρυ και με καποιον σχετικα βαρυ ατμοποιητη θα τουμπαρει ευκολοτατατα!!!!!!!!!

2) ο φιλος

υποστηριζει οτι η αυτονομια του οφειλεται στο <<κατεβασμα >> που κανει στα volt  στις μπαταριες ( νομιζω 2,7 μου εχει πει οτι εχει βρει ο αντωνης, διαφωτισε μας αντωνιε)

3) απαραδεκτος ο ελεγχος θερμοκρασιας ( δοκιμαστηκε σε ss)

καποιο αλλο αρνητικο δεν εχω βρει μεχρι τωρα θεωρω οτι αν παραμψουμε την φαση με το προβληματικο για τα χρηματα του(απο εξωτερικο)  ειναι ενα  ικανοποιητικοτατο καθημερινο μοντακι που δεν θα λυπασαι να σκιζεις

03.jpg

post-139-0-18951200-1495286253_thumb.jpg

post-139-0-32689500-1495286205_thumb.jpg

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΒΑΣΙΛΗ:  

Επεξεργάσθηκε απο fantomas7, 02 Σεπτέμβριος 2017 - 17:31.

• Μου αρέσει (+) x 8

OFFLINE   ant

ant

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης
Καταρχήν η συσκευή αγγίζει τα λεφτά της σίγουρα!!! Γιατί τα βολτ συμπέρανα ότι τα ρίχνει πρώτα από την τρελή αυτονομία που περιγράφουν όλοι. Υποθέτω, χωρίς να έχω δεδομένα ότι ρίχνει τις μπαταρίες μέχρι 2,5 βολτ έκαστη, διότι όπως δείχνει και στην πρώτη εικόνα η τάση λειτουργίας είναι 5-8,4. Θα είχε ενδιαφέρον να μετρήσει κάποιος τις μπαταρίες στο τέλος τους
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Carnivorous Vulgaris

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 85 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝότιο Μπανανιστάν
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:P80 - άει στικ 100 - siren2 - κυρ φόντας f2 - χάνταλης
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy

Από το λίγο που έχω πιάσει του Νίκου ...το μοντάκι έχει ωραία αίσθηση στο χέρι ως υλικά κατασκευής

και αν δεν το ξέρεις δεν μπορείς να καταλάβεις ότι είναι τόσο φτηνό.

Ωραίο ριβιού Νικ. :goodpost:

Βάλε και μια φωτογραφία με εκείνον τον ατμοποιητή που έχεις φτιάξει από το μπουρί της σόμπας

να γελάσουμε λίγο :P

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 627 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

καλημέρα!

μετρήθηκαν οι μπαταρίες σε πολύμετρο και ενώ το μοντάκι ειχε λιιιιιγο ακόμα να δώσει, η ένδειξη που πήρα ήταν 2,80v (πιθανολογω οτι θα τις κατεβαζε στα 2,70-2,75 και θα ελεγε αδυναμη μπαταρια)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.034 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Νίκο αυτό από μόνο του είναι ένας λόγος που έχει μεγαλύτερη αυτονομία. Πιστεύω όμως ότι η αποφόρτιση της μπαταρίας σε αυτά τα Volt την ταλαιπωρεί και μειώνει τη διάρκεια ζωής της.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Συμφωνώ με τον φίλο μου Δημήτρη.

Νικόλα αν η ένδειξη που σου έδωσε το πολύμετρο ήταν 2,80V χωρίς φορτίο, τότε φαντάσου υπό φορτίο πόσο θα σου έδειχνε.

Σίγουρα πολύ κάτω από τα 2,5V.

Aυτό είναι πολύ κακό για τις μπαταρίες και σίγουρα σε αυτά τα Volt δεν έχεις και την ισχύ που ζητάς.

Πιστεύω ότι είναι ένα μείον της πλακέτας δεδομένου ότι όλες οι μεγάλες εταιρείες του χώρου έχουν προγραμματίσει τις πλακέτες που βάζουν στα μοντάκια τους να κόβουν το κατώτερο στα 3,20V (χωρίς φορτίο).

Έχω μετρήσει μπαταρία χωρίς φορτίο να έχει τάση 3,20V και στην ίδια μπαταρία με φορτίο να πέφτει η τάση σχεδόν στα 2,70 V.

Η πτώση τάσεως εξαρτάται από πολλούς παράγοντες όπως π.χ. το φορτίο, η κατάσταση της μπαταρίας κλπ

Γι αυτό οι εταιρείες στις πλακέτες τους κρατάνε πάνω - κάτω το "κόψιμο" στα 3,20V χωρίς φορτίο.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Carnivorous Vulgaris

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 85 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝότιο Μπανανιστάν
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:P80 - άει στικ 100 - siren2 - κυρ φόντας f2 - χάνταλης
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy

(άσχετο)

νομίζω με το artifox -για όσα mod υποστηρίζονται-

μπορούμε να αλλάξουμε την τάση στην οποία κόβει, είτε πάνω είτε προς τα κάτω.

Το λέω αν κανείς έχει όρεξη για πειραματισμό (και εκρήξεις :P  )

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

To λογισμικό ArcticFox Firmware υποστηρίζει κάποια μοντ της αγοράς αλλά τα πιο δημοφιλή όπως Joyetech, Wismec και Eleaf.

List of supported devices:
Joyetech:

• eVic VTC Mini
  • eVic VTC Dual
  • eVic VTwo Mini
  • eVic VTwo
  • eVic AIO
  • eVic Basic
  • eVic Primo
  • eVic Primo 2.0
  • eVic Primo Mini
  • eGrip II / Light