Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Limitless Plus VS Avocado 24 (μικρό συγκριτικό)

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
2 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.547 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Για τους λάτρεις των αεράτων (πνευμονικών) ατμοποιητών παραθέτω ένα μικρό συγκριτικό ανάμεσα στον Limitless Plus και τον Avocado 24

Χρησιμοποιήθηκαν παράλληλα και οι δύο με τα ίδια υγρά και ίδια στησίματα μιας και αυτό το επιτρέπει το ντεκ τους.

Limitless Plus

Oγκώδης αλλά με τεράστια χωρητικότητα που του δίνει μεγαλύτερη αυτονομία

Πολύ καλή ποιότητα κατασκευής και συναρμογής

Ευκολότερο στήσιμο και πέρασμα βαμβακιού.

Μεγάλη παραγωγή ατμού.

Μεγαλύτερη εισαγωγή αέρα

Εύκολο φουλάρισμα, χωρίς να βγει τελείως το πάνω μέρος

Avocado 24

Σαφώς μικρότερος σε διαστάσεις με μικρότερη όμως αυτονομία

Πιο διακριτικός για τις εξόδους

Καλή ποιότητα κατασκευής, όμως εδώ έχω μία μικρή ένσταση όσον αφορά το δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα, το οποίο φαίνεται να αφήνει να περάσει ελάχιστη υγρασία σε παρατεταμένη χρήση.

Στο στήσιμο σε δυσκολεύει λιγάκι το πέρασμα του βαμβακιού μέσα στο τανκ αλλά συνηθίζεται.

Έχει αναφερθεί από πολλούς ότι η κεντρική βίδα του κεντρικού πιν αν σφιχθεί παραπάνω κόβεται ή χαλάνε τα πάσα της. Προσωπικά δεν μου προέκυψε κάτι τέτοιο ίσως επειδή δεν σφίγγω τέτοιου είδους βίδες σα να σφίγγω μπουλόνια φορτηγού.

Αρκετή παραγωγή ατμού με μικρότερη εισαγωγή αέρα

Για το φουλάρισμα πρέπει να βγει τελείως το πάνω μέρος του ατμοποιητή

Γενικά συμπεράσματα:

Και οι δύο ατμοποιητές είναι για ατμιστές που θέλουν δυνατή γεύση και πολύ ντουμάνι με αντίτιμο βέβαια την μεγαλύτερη κατανάλωση σε σχέση με άλλης φιλοσοφίας ατμοποιητές πιο σφιχτούς.

Εδώ μιλάμε όμως για πνευμονικούς με πολύ αέρα.

Είναι εύκολοι στο στήσιμο, είναι όμορφοι (υποκειμενικό), αποτελούνται από λίγα κομμάτια και το σημαντικότερο δεν έχουν ενοχλητικές διαρροές.

Και οι δύο μου απέδωσαν τις διάφορες γεύσεις των υγρών άριστα.

Μερικές φωτό με τον Avocado 24 πάνω στο RX2/3 και τον Limitless Plus πάνω στο RX200S

IMG_20161214_120859.jpg

IMG_20161214_120945.jpg

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   lenovo

lenovo

Member

• VF Members
  • 108 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήHeraclion
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:sxg + medusa
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:vaping - camping

makis66 οι φωτο δεν φαινονται..... :rolleyes:

κατσε να βαλω και τα γιαλια μου μηπως και...... B)        μπααααα!!! :lol2:

κάτοχος κάποτε και των δυο ανωτέρω τεμαχίων που μου άφησαν αρκετες στιγμές εντόνου ντουμανιου και απόδοσης της ...100%  vg μου!!

είναι αρκετα αποδοτικοί  θα συμφωνήσω , μου αρεσε πάρα πολυ ο limitless , σε σχέση με το φρούτο  απο θεμα χωρητικοτητας όψης τροφοδοσίας στησίματος αλλα μου φαινόταν οτι ο avocado απέδιδε λιγο καλύτερα σε γεύση λογω μαλλον του κεραμικού αν τον δούλευες με μονη αντίσταση.

όπως και να εχει .....ηταν δυο τρομερά αποκτήματα που περασαν απο τα χεριά μου , με έντονες  αναμνήσεις !!

τώρα εμφανίστηκαν!! ;)

Επεξεργάσθηκε απο lenovo, 03 Σεπτέμβριος 2017 - 19:03.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.547 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Οι φωτό άργησαν να εμφανιστούν λίγο γιατί τις ανέβασα στο τέλος. ;)

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη