Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Αυτοπαρουσίαση μελών

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
737 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.292 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Γειά σας και καλώς ήρθατε στην παρέα των :vapefriends:

Ονομάζομαι Μάκης, είμαι από την όμορφη Θεσσαλονίκη, ατμιστής 3 χρόνια +, μετά από τρεις δεκαετίες καπνίσματος.

Ξεκίνησα όπως οι περισσότεροι με καπνικές γεύσεις, αλλά στην πορεία μαγεύτηκα από τις μπισκοτοβανιλόκρεμες.

Έχω καταλήξει να κάνω τον σεφ και εδώ και πολύ καιρό "μαγειρεύω" τα δικά μου DIY υγρά πειραματιζόμενος με εξωτικές συνταγές και πλήθος αρωμάτων.

Από ατμοποιητές προτιμώ τους επισκευάσιμους "σφιχτούς" αλλά δεν λέω όχι και σε "αεράτους" που και που όταν το επιτάσσει η περίσταση.

Στην κατοχή μου έχω:

Berserker, Rose, Siren 2, Hussar (3 τεμάχια ζωή να έχουν  :laugh1: ), Skyline, Flash e-Vapor, Phenomenon Lite, Kayfun Lite plus, Kayfun 5, Kayfun Prime, Le Zephyr, Tayfun GT III, Merlin mini, Madness RDA, Avocado 24, Doggy style, Cloud one, Kayfun Lite Plus, Bellus, Spica Pro, Ammit MTL RDA. 

Από μοντάκια (μπαταριοθήκες) χρησιμοποιώ ως επί το πλείστον ηλεκτρονικά αλλά και μηχανικά ανάλογα με την διάθεση.

Από ηλεκτρονικά:

Evic Primo mini, EvicVTwo, Istick Pico, Tesla nano 120W, Tesla stealth, TESLA WYE 85W, G-Priv 220W, Istick TC 100W, Hcigar VT75D, istick Pico Squeeze,

και από μηχανικά

το GUS Lord, NEMESIS και το RA.

Είμαι άνθρωπος που βρίσκει λύση σχεδόν σε όλα και πολλές φορές καταφεύγω στην αθάνατη Ελληνική πατέντα.

Μου αρέσουν οι κάθε είδους κατασκευές και γι αυτό έχω εξελίξει το άτμισμα σε ένα ευχάριστο χόμπι.

Με την υπόλοιπη ιδρυτική ομάδα δημιουργήσαμε αυτό το forum με σκοπό να ενημερώσουμε, να υποστηρίξουμε και να βοηθήσουμε τα μέλη μας με όποιες εμπειρίες και γνώσεις έχει ο καθένας μας σε ότι σχετίζεται με το άτμισμα.

Αν είσαι μέλος που μόλις εγγράφηκε στο φόρουμ μας, για την δική σου αλλά και για διευκόλυνση των μελών που θέλουν να σε βοηθήσουν, καλό θα ήταν να αυτοσυστηθείς πρώτα εδώ και κατόπιν να ενημερώσεις το προφίλ σου.

Μπορείς να γράψεις δυο λόγια για εσένα, π.χ. το μικρό σου όνομα, την περιοχή σου, πώς μας βρήκες, πόσο καιρό είσαι ατμιστής, τί συσκευές και υγρά χρησιμοποιείς, τα χόμπι σου ή ό,τι άλλο θα ήθελες να μοιραστείς μαζί μας ώστε να γνωριστούμε καλύτερα.

Οι παραπάνω συστάσεις θα σε κάνουν και πιο αξιόπιστο στα μάτια των υπόλοιπων μελών μας.

Διαβάζοντας το μήνυμα της αυτοπαρουσίασής σου, τους διευκολύνεις να σε γνωρίσουν, να σε βοηθήσουν και να επικοινωνήσουν αποδοτικότερα μαζί σου μέσα στα νήματα.

Στο προφίλ του κάθε μέλους έχουν εισαχθεί πεδία προς συμπλήρωση για την καλύτερη γνωριμία μεταξύ των μελών.

Για να δεις το προφίλ του κάθε μέλους αρκεί να κάνεις απλά κλικ πάνω στο όνομά του.

Τα πεδία του προφίλ που διαθέτει το φόρουμ διευκολύνουν τους χρήστες στη γνωριμία με τα άλλα μέλη, όπως π.χ. "όνομα", "Φύλο", "Τόπος διαμονής" κτλ.

Όλα είναι προαιρετικά βέβαια και δεν είναι υποχρεωτικό για κάποιον να τα συμπληρώσει.

Αυτό όμως θα διευκόλυνε περισσότερο τη συζήτησή μας και θα μπορούσαμε να τον βοηθήσουμε πιο ουσιαστικά αν το προφίλ του ήταν ενημερωμένο.

Εύχομαι καλή διαμονή και καλές δημοσιεύσεις σε όλους. :)

• Μου αρέσει (+) x 11

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.177 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Καλησπέρα και από μένα.

Μαζί με τον φίλο Μάκη (66) και άλλους φίλους αποφασίσαμε να δημιουργήσουμε το συγκεκριμένο ιστότοπο με σκοπό την ανταλλαγή πληροφοριών πάνω στο άτμισμα. Ο σκοπός της ίδρυσης αυτού του forum είναι εμφανής από τον τίτλο του. Μοιραζόμαστε τις γνώσεις μας με φιλική και παρεΐστικη διάθεση χωρίς ψιλά γράμματα και δεύτερες σκέψεις.

Λίγα λόγια για μένα.

Καπνιστής για 31 συναπτά έτη και τα τελευταία 2 χρόνια μόνο ατμιστής. Από ατμοποιητές ξεκίνησα με τα κλασσικά CE5, CE4, K1, I Clear 30S, Aerotank Mega, Cubis και μετά τα επισκευάσιμα, Kayfun 3.1ES, 2x KL+,KV5, Fodi F2, Skyline, Flash E-Vapor, Doggystyle,Momentus Unfollow και Apollo προς το παρόν. Από μπαταρίες ξεκίνησα με 2 EgoT 650mah, 1100 mah και μετά Evic Vtc Mini, Eleaf I Stick Pico,Elitar Pipe Set,Smok AL85 και Cuboid (δανεικό και αγύριστο από ξάδερφο). Από υγρά DIY, με βάσεις Pink Mule πράσινες ως επί το πλείστον, με αρώματα Ecig, TPA, Holy Juice, After8, Dr Born, 814 και Flavourtec.

Τα έγραψα στα γρήγορα, τα υπόλοιπα στο Forum.

Καλή αρχή :)

Δημήτρης

• Μου αρέσει (+) x 10

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Γεια χαρα,

Μακης το ονομα, μενω Λαρισα και ειμαι ατμιστης απο το καλοκαιρι του 2011 μετα απο δεκαετειες εντατικου καπνισματος.

Εχω δοκιμασει πολλα ατμιστικα προιοντα, προτιμωντας  οσο μπορω ελληνικες κατασκευες , μιας και ειναι και κορυφαιες παγκοσμιως.

Απο υγρα ειμαι φαν των γλυκων (καραμελα, βανιλια) με μικρες καπνικες αποδρασεις (tribeca,RY4double)

Καλη αρχη στο φορουμ λοιπον και παμεεε....

• Μου αρέσει (+) x 8

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 906 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Γεια σας και από μένα

Είμαι ατμιστής από τον Μάρτιο του 2017 όταν ένα καλό πρωί πηγαίνοντας για shopping therapy με την γυναίκα, μπήκαμε σε ένα ατμομάγαζο με σκοπό να της αγοράσω Η/Τ για να κόψει το Κ/Τ, εντελώς ξαφνικά !  :blink:

Φυσικά ακολούθησα και εγώ και από τότε μόνο Η/Τ !  :D

Νέος στον χώρο του ατμίσματος και φυσικά ενημερώνομαι συνεχώς. 

Καλή αρχή με το φόρουμ !!!  :vapefriends:

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Να συστηθώ και εγώ με την σειρά μου.

Είμαι ο Χρήστος απο Θεσσαλονίκη και είμαι ατμιστής απο τον Απρίλιο του 2015 μετά απο σχεδόν 28 χρόνια καπνιστής.

Η απόφαση πάρθηκε μιας και έβλεπα ότι δεν πάμε καλά με το τσιγάρο οπότε ξεκίνησα με τον ατμό ο οποίος με κέρδισε άμεσα

και δεν υπήρξε στιγμή που να σκεφτώ το τσιγάρο, αυτό είχε σαν αποτέλεσμα μια βδομάδα μετά να γίνει και η σύζυγος ατμίστρια.

Σε αυτό το διάστημα γνώρισα πολύ αξιόλογα άτομα με τα οποία και γίναμε μια παρέα δεμένη που έχει ένα κοινό ενδιαφέρον:

Το άτμισμα και την προσφορά γνώσεων σε όποιον θέλει να μπει στον χώρο του ατμίσματος.

Αυτός είναι και ο λόγος που αποφασίσαμε την δημιουργία αυτού του forum.

• Μου αρέσει (+) x 9

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Καλημερα αγαπουλες!!!

Ειμαι ο Νικος απο το Ρεθυμνο, το παιδευα με το τσιγαρο και με το ηλεκτρονικο καμποσα χρονια, περυσι πηρα την αποφαση να παλεψω ενα απο τα 2 και νικησε ο ατμος....  ξεκινησα με 12mg και πλεον εχω πεσει στο 5-6mg και γυρω στα 7-10ml την ημερα ( καπνιζα καπνο 1 μεγαλο σε 1 1/2 μερα),εννοειτε οτι αναπολω το τσιγαρακι ...αλλα καθε φορα που η καλη αναβει ενα μου βρωμαει απιστευτα...  οποτε μενω σταθερος και χωρις παρεκτροπες!!!!!

ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ ΚΑΙ ΚΑΛΗ ΔΙΑΜΟΝΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

Επεξεργάσθηκε απο fantomas7, 31 Αύγουστος 2017 - 09:02.

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   Silisav

Silisav

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη, Ανω Τουμπα

Την καλησπερα μου κι απο μενα.

Ειμαι ο Βασιλης, ειμαι στο ατμισμα απο τον Δεκεμβριο του 2011.

Δεν καπνιζα πολλα χρονια, μονο 4 αλλα λογω της γυναικας μου που δεν καπνιζει και δεν ηθελα να την επιβαρυνω με το παθητικο καπνισμα ειπα να δοκιμασω το ηλεκτρονικο τσιγαρο και με την 1η δοκιμη του τοτε Ovale Elips, παρηγγειλα αμεσως τον κλωνο του απο το Alibaba και απο τοτε μονο ατμισμα.

Καλα ατμισματα να εχουμε παλικαρια και ας ελπισουμε να αλλαξει κατι γιατι μας εχουν δεσει λιγο τα χερια με τους νεους νομους τους καθως το σκεφτομαι ( εγω τουλαχιστον ) 10 φορες πριν κανω μια παραγγελια πλεον..

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   tzifos_f1

tzifos_f1

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας,

Εύχομαι ΚΑΘΕ επιτυχία στην νέα σας προσπάθεια.

Ατμιστής περίπου 1μιση χρόνο τώρα, αυστηρά τσιγαρίσιος και πάντα στην "ασφαλή" μεριά του ατμίσματος (λίγα ml, λίγα αρώματα, λεπτά σύρματα, αποφυγή dryburn) Καλός σας ξαναβρήκα.

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα

Καλό μήνα και καλή αρχή στο φόρουμ. Με λένε Πάρη και μένω Χαλκίδα. Είμαι ατμιστής από το Φεβρουάριο του 2015 μετά από σχεδόν 30 χρόνια καπνίσματος. Μέσα στο πρώτο κιόλας τρίμηνο της ατμιστικής μου πορείας πέρασα στους επισκευάσιμους με τους οποίους ασχολούμαι ανελλιπώς μέχρι τώρα. Από υγρά σχεδόν τα πάντα σε diy. Θα χαρώ να βοηθήσω με όσες γνώσεις διαθέτω και φυσικά να αποκομίσω κι άλλες μέσα από τις συζητήσεις και τις ανταλλαγές εμπειριών με τα υπόλοιπα μέλη :) 

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

Καλημέρα σε όλους και καλή αρχή στο φόρουμ.

Με λένε Βαγγέλη και είμαι ατμιστής 5 χρόνια (μεθαύριο στις 3 του μηνός τα κλείνω). Από το Πάσχα και μετά μηδενική νικοτίνη, μια και ο οργανισμός το δέχτηκε αδιαμαρτύρητα.

Επισκευάσιμοι ατμο και μόνον, ξεκίνησα από τσιγαρίσιο, αλλά τώρα πιά θέλω λίγο πιο ανοιχτό τον αέρα.

Μοντάκια μόνο ηλεκτρονικά, και πλέον μόνο τα πολύ οικονομικά.

Καλή συνέχεια σε όλους

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο

Καλημερα ειμαι ο Γιωργος απο Θεσσαλονικη , Απο τον Νοεμβριο του 2012 μονο Η/Τ

Το Η/Τ ειναι χομπι και οχι εξαρτηση οπως το Κ/Τ

Ευχομαι καλη επιτυχια στους διαχειριστες του φορουμ   :D_clap_20:                                                                                                                                        

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   lenovo

lenovo

Member

• VF Members
  • 106 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήHeraclion
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:sxg + medusa
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:vaping - camping

καλημερα και απο εμενα, ατμιζω απο το 2011 , με διαφορες συσκευές ολο αυτον τον καιρό και διαβάζω συνάμα σε πολες κοινότητες και αλλα ιντερνετικα στέκια. Καλη συνεχεία να έχουμε και εδω με φιλικότητα κατανόηση και ηρεμία....!! B)

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Headachegr

Headachegr

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις

Καλημέρα και από εμενα. Με λενε Κωστα και ειμαι ατμιστης 1,5 χρονο τωρα. Ατμιζω με διαφορες συσκευες αλλα ειμαι και 'γω αποκλειστικα "τσιγαρισιος" ατμιζοντας σε χαμηλα watt και προσπαθωντας παντα να εχω μετρο.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   christhes

christhes

Member

• VF Members
  • 34 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

Καλησπέρα και από εδώ,

είμαι ο Χρήστος από Θεσσαλονίκη, ατμιστής τα τελευταία 6 σχεδόν χρόνια.

Καλή αρχή και επιτυχία στην ατμοπαρέα.  :cool:

• Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Καλως ηρθατε στο φορουμ παιδια. Σας ευχαριστουμε πολυ και ελπιζουμε ολοι μαζι να συνεχισουμε το ατμισμα, να μαθουμε οσο το δυνατον περισσοτερα για να το κανουμε οσο πιο ασφαλες και απολαυστικο γινεται.

Οσο περνανε οι μερες το φορουμ θα συνεχισει να εμπλουτιζεται με παρουσιασεις προιοντων αλλα και παρεχοντας οση βοηθεια μπορουμε για οποιαδηποτε απορια εχετε

:welcomeVF:

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   shadockan

shadockan

Member

• VF Members
  • 35 Δημοσιεύσεις

Χαιρετω την παρεα .
Ειμαι νεος στο ατμισμα (περιπου ενα μηνα) και περισσοτερο μου εκανε εντυπωση το οτι μου ανοιξε η ορεξη και κατεβαζω καζάνια .........  :mollie: 

Με το καλο παιδες .
Αντε να μαζευομαστε και παλι σιγα σιγα ...

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   stavraetos

stavraetos

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις

Χαιρετω και εγω,σιδεροκεφαλοι παιδια και καλα ατμισματα

Σταυρος...

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

καλως τους,που σαι ρε μπιλαρε!!!!

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Puma Baby με Berserker mini V 1.5
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ψάρεμα!!!!!!! Μπάσκετ και γυμναστική..!!!
Καλώς σας βρήκα και εγώ. Γιώργος από Χαλκίδα. Καλά ατμίσματα σε όλους παιδιά και καλή αρχή στην προσπάθειά σας!!

Στάλθηκε από το HUAWEI GRA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.292 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Καλώς ήρθατε στην παρέα μας παιδιά.

Χαιρόμαστε ιδιαίτερα που εγγραφήκατε και με αυτό τον τρόπο υποστηρίζετε την προσπάθειά μας που όπως καταλαβαίνετε αρχίζει από το μηδέν.

Ελπίζω στην ενεργή συμμετοχή σας με παρουσιάσεις, έστω και περιληπτικές, που όμως για μας θα είναι σημαντικές μιας και τώρα δημιουργούμε την μικρή μας βιβλιοθήκη, ενα πολύ δύσκολο εγχείρημα.

Σας ευχαριστώ πολύ και πάλι για την τιμή που μας κάνετε και με την βοήθειά σας και τις εμπειρίες - γνώσεις σας θα μεγαλώσουμε την ατμιστική μας παρέα.

:welcomeVF:

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη