Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Skyline RTA (Coppervape)

* * * * - 1 ψήφοι Skyline Coppervape Παρουσίαση

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
319 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Στο κουτί είναι ο Skyline, ένα σετ o-rings, 2 ανταλλακτικά βιδάκια αντίστασης, ένα μαύρο drip tip, 2 airdisk (αυτό με τις στενές 3 τρύπες και αυτό με την πλατιά – στενή) και το εργαλείο εξαγωγής του airdisk.

Please Login or Register to see this Hidden Content

46,66K   42 Αριθμός λήψεων

33,13K   37 Αριθμός λήψεων

16,62K   37 Αριθμός λήψεων

Ο ατμοποιητής φαίνεται καθαρός, αλλά παρ’ όλ’ αυτά λόγω συνήθειας και κυρίως λόγω παρουσίασης γίνεται φύλλο και φτερό.

32,85K   37 Αριθμός λήψεων

21,48K   33 Αριθμός λήψεων

Ο ατμοποιητής μαζί με τα o-rings αποτελείται από 26 κομμάτια που λύνονται. Το δακτυλίδι του αέρα στην βάση βγαίνει γυρίζοντάς το και όταν είναι και οι δύο εισαγωγές αέρα ανοικτές με μικροκινήσεις δεξιά - αριστερά, βγαίνει. Το μονωτικό του πόλου δεν προσπάθησα γιατί μάλλον θα έκανα ζημιά! Στο πάνω μέρος που καταλήγει η εσωτερική καμπάνα (έχει 2, την μία μέσα στην άλλη) υπάρχει ένα εξάγωνο που με το αντίστοιχο της υποδοχής του drip tip ανοιγοκλείνει το υγρό. Αυτό ήταν τόσο κολλημένο που πίστεψα ότι του κλώνου είναι μονοκόμματο! Βγήκε και με πολύ ζόρι με καρυδάκι 5mm.

20,82K   21 Αριθμός λήψεων

15,47K   21 Αριθμός λήψεων

Όταν οι εισαγωγές αέρα είναι κλειστές στην αριστερή υπάρχει s/n ενώ στην βάση ο κωδικός επαλήθευσης (δοκιμάστε τα στο site του esg, εμένα δεν ήταν γνήσιος).

Ο κλώνος είναι 52,39mm ύψος (57,13mm με τον πόλο), 21,98mm πλάτος και 73gr βάρος.

35,49K   19 Αριθμός λήψεων

25,77K   19 Αριθμός λήψεων

29,79K   19 Αριθμός λήψεων

46,41K   19 Αριθμός λήψεων

Μπανάκι λοιπόν (αν και πεντακάθαρος), σκούπισμα, στέγνωμα και ώρα για φτιάξιμο αντίστασης.

62,62K   17 Αριθμός λήψεων

Με βάση τα τελευταία μου γούστα, ζιρκόνιο 35άρι 6,5 σπείρες 2,5mm 0,68Ω, με TCR 120 στα 25W και 220οC. Έβαλα το airdisk με τις 3 στενές τρύπες για να το δω σε πιο σφικτή εκδοχή (δεν χρησιμοποίησα αυτό με την μία στενή τρύπα γιατί είναι extra.

28,6K   17 Αριθμός λήψεων

70K   17 Αριθμός λήψεων

Δοκιμή ok

70,91K   17 Αριθμός λήψεων

φυτίλιασμα με Cotton Bacon no2, μέχρι την βάση. Ξανά δοκιμή με υγρό ok.

41,28K   16 Αριθμός λήψεων

37,86K   16 Αριθμός λήψεων

Δέσιμο με VG στα o-rings λιπαντικό γραφίτη στα o-rings της εσωτερικής καμπάνας και της ρύθμισης αέρα και επιπλέον λιπαντικό σπειρωμάτων noalox στην εσωτερική καμπάνα ρύθμισης υγρών.

Τα σπειρώματα καλά, όπως και όλα τα κομμάτια με δουλεμένα με τελειώματα που και να προσπαθήσεις δεν κόβουν. Μοναδική εξαίρεση το σπείρωμα της εσωτερικής καμπάνας που ήθελε λίπανση και αρκετές φορές βίδωμα – ξεβίδωμα (αυτός είναι και ο λόγος της επιπλέον λίπανσης). Αυτό το πρόβλημα υπάρχει σε λίγους κλώνους και πέρα από διάφορα εξωτικά λιπαντικά μπορείτε να τρίψετε τις σπείρες της καμπάνας με ψιλό γυαλόχαρτο μέχρι να κινείται ομαλά με λίπανση σκέτη VG. Το δικό μου δακτυλίδι αέρα ήταν πολύ σκληρό, γιαυτό μπήκε και το λιπαντικό, αλλά με την χρήση και ειδικά με αλλαγή των o-ring με του γνήσιου το πρόβλημα λύνεται. Γενικά δεν είναι κακή ιδέα η πλήρης αντικατάσταση των o-rings με τα γνήσια.

Ώρα για γέμισμα με Apple Pie (δικό μου, 6%, με VG/PG 50/50). Προσοχή! Στο γέμισμα κλείνουμε τα υγρά στρέφοντας την βάση του drip tip ωρολογιακά μέχρι να σφίξει και μετά το γέμισμα το ανοίγουμε ξανά μέχρι να δούμε φυσαλίδες αέρα ή να έχουν ανοίξει οι θυρίδες γύρω στο 1mm (σε υγρά με περισσότερη VG θα χρειαστεί παραπάνω άνοιγμα). Το άνοιγμα - κλείσιμο φαίνεται στη βάση της καμπάνας που κατεβαίνουν και ανεβαίνουν οι σχετικές θυρίδες. Από κάποιους προτείνεται το κλείσιμο και των εισαγωγών αέρα στο γέμισμα, αλλά δεν είδα κάποια διαφορά. Κλείσιμο του πάνω μέρους (αν δεν κλείνει τελείως το δακτυλίδι κάτω από το drip tip βγάλτε το και τοποθετήστε πιο μέσα το εξάρτημα που είναι από κάτω γιατί έχει μια εξαγωνική υποδοχή που στεγανοποιείται με o-ring και μπορεί να μην έχει πατήσει καλά – δοκιμάστε αν μπορεί να γυρίσει λίγο την καμπάνα).

25,8K   15 Αριθμός λήψεων

Αποτέλεσμα με το στήσιμο που περιγράφω σε mod dicodes no6. Πλούσιο ντουμάνι για RTA (φαντάσου με παραπάνω VG ή DTL air disk), σχετικά σφικτός με τον αέρα ανοικτό στo 1/2 και διάκριση γεύσεων σχετικά καλύτερη από τον SQuape X Dream και τον Tilemahos Armed, αλλά όχι και από τον The Erlkökigin. Φυσικά αυτό είναι προσωπική εκτίμηση γιατί και τα γούστα και η ικανότητα διάκρισης γεύσεων παίζουν πολύ από άτομο σε άτομο.

Ο Skyline είναι πολύ παραμετροποιήσιμος και θα χρειαστεί αρκετός πειραματισμός για να βρεις τί σου αρέσει. Δυστυχώς για να αλλάξεις airdisk πρέπει ν’ αλλάξεις και αντίσταση καθώς είναι από κάτω της.

Δείχνω και το σετ των ardisk που πήρα (σύνολο 10) και το extra drip tip. Τα πρώτα υποτίθεται ότι είναι από Ketron PEEK και το δεύτερο από Ultem. Όσον αφορά τα airdisk το υλικό σε σχέση με τον γνήσιο φαίνεται διαφορετικό.

16,35K   13 Αριθμός λήψεων

7,86K   13 Αριθμός λήψεων

Για όσους ενδιαφέρονται δίνω και 2 πίνακες με τα airdisk και τα o-rings.

36,78K   13 Αριθμός λήψεων

42,47K   13 Αριθμός λήψεων

Ελπίζω να βοήθησα, κάθε σχόλιο - παρατήρηση για να βελτιώσει την παρουσίαση δεκτή.

• Μου αρέσει (+) x 16

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.153 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Μπράβο Δημήτρη για την πολύ ωραία και αναλυτική παρουσίαση του :skyline: :respect:

Ας καταθέσω και εγώ με τη σειρά μου την  άποψή μου για τον κλώνο Skyline.

Μετά από περίπου 20 ώρες σε μπάνιο με σαπουνάδα και ξύδι, ήρθε η ώρα για το πρώτο μου στήσιμο.

Πριν πω την άποψή μου για την ατμιστική εμπειρία με τον κλώνο να αναφέρω ότι το "μεγάλο" πρόβλημά του είναι τα orings. Συγκεκριμένα 4 από αυτά φούσκωσαν και στρέβλωσαν με αποτέλεσμα να μην κάνουν επαφή με τα μέταλλα τα οποία υποτίθεται πως στεγανοποιούν.

Το συγκεκριμένο φαινόμενο δεν είναι πρωτόγνωρο, σε μένα τουλάχιστον, μιας και σε όλους σχεδόν τους κινέζικους κλώνους που έχω στην κατοχή μου συμβαίνει πάνω κάτω το ίδιο.

Άσχημη μυρωδιά από oring δεν πήρα και πως να πάρω άλλωστε, μετά από τέτοιο πολύωρο πλύσιμο, που κάνω σε όλους τους ατμοποιητές μου, την πρώτη τουλάχιστον φορά.

Να σημειώσω ότι τα orings που "φουσκώνουν" δεν καταστρέφονται και επανέρχονται στην αρχική τους κατάσταση μόνα τους μετά από μερικές ώρες.

Τα orings αντικαταστάθηκαν με γνήσια και τα «προβλήματα» ή όποιες υπόνοιες για τα κλωνο orings λύθηκαν.

Ας πάμε τώρα και στην ουσία που είναι η ατμιστική εμπειρία. Έστησα το κλασσικό μου SS316L 0,25mm περίπου 6 σπείρες και βγήκε η αντίσταση στα 0.9ohm.

Για το στήσιμό του θα πω πως δεν με προβλημάτισε καθόλου.

Έβαλα το κλασσικό υγρό με το οποίο κάνω τα τεστ μου, το οποίο γνωρίζω πολύ καλά, και δεν είναι άλλο από το Divino Cigar.

Έχοντας ακούσει τόσα καλά για τον συγκεκριμένο ατμοποιητή ξεκίνησα έχοντας υψηλές προσδοκίες.

Δεν με διέψευσε. Πολύ καλή γεύση, απαλή τζούρα, πυκνός ατμός, απρόσκοπτη τροφοδοσία.

Τι άλλο μπορεί να ζητήσει κανείς από έναν ατμοποιητή;

Για να μην μακρηγορώ είναι ένας πολύ ωραίος ατμοποιητής, με πολύ καλή γεύση, ευκολία στο στήσιμο και την αναπλήρωση.

Τα πάντα σφίγγουν ξεσφίγγουν τέλεια χωρίς διαμαρτυρίες.

Μοναδική μου ένσταση τα orings του κλώνου που  αντικαταστάθηκαν με τα γνήσια.

Επίσης έχοντας δει και ατμίσει το γνήσιο από φίλους θεωρώ ότι είναι μια πολύ πιστή αντιγραφή του γνήσιου και όπως λένε οι κάτοχοι και των 2 με την ίδια εμπειρία ατμίσματος.

Μακάρι να είχα την οικονομική δυνατότητα να πάρω και τον αυθεντικό, γιατί τον θεωρώ κόσμημα από άποψη κατασκευής, αλλά δυστυχώς τα οικονομικά μου αυτή τη στιγμή δεν μου το επιτρέπουν.

Να πω με τη σειρά μου ένα μεγάλο μπράβο στον κατασκευαστή (ESG) για το οπτικό και κατασκευαστικό κομμάτι του αυθεντικού και εύχομαι - ελπίζω σε κάποια στιγμή να μπορέσω να πάρω και τον αυθεντικό, γιατί θεωρώ ότι τέτοιες προσπάθειες πρέπει να στηρίζονται για να μπορούν να έχουν συνέχεια.

Diafaneia1.jpg

Diafaneia2-2.jpg

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο

Να πω και εγώ την γνώμη μου για τον συγκεκριμένο ατμοποιητη , αφού ευχαριστήσω τον φίλο Δημήτρη (ambient) για την εξυπηρέτηση στο θέμα αγοράς ( από Κίνα ) . Συμφωνώ σε όλα όσα λέτε redortho & ambient αλλά με ενοχλεί πολύ η επιστροφή υγρών στο τανκ , με αποτέλεσμα να σκουραίνουν τα υγρά και να αλλοιώνεται η γεύση , αν κάποιος φίλος βρήκε λύση στο πρόβλημα ???!

Επεξεργάσθηκε απο ambient, 05 Σεπτέμβριος 2017 - 09:29.

• Μου αρέσει (+) x 3

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.153 Δημοσιεύσεις

Γιώργο απ όσο γνωρίζω δεν υπάρχει δυνατότητα να γλιτώσει κάποιος από την επιστροφή των υγρών.

Το φαινόμενο είναι αμυδρό έως αμελητέο σε ανοιχτόχρωμα υγρά αλλά στα σκουρόχρωμα δυστυχώς υπάρχει.

Ο λόγος είναι ότι τα υγρά έρχονται σε άμεση επαφή με το βαμβάκι και όταν σκουραίνει τα επιστρέφει μέσω της κυκλοφορίας του υγρού.

Ο μόνος τρόπος μείωσης του είναι να ανοίγεις λίγο την καμπάνα.

Όταν δεις τις πρώτες φυσαλίδες να ανεβαίνουν σταματάς το άνοιγμα.

Αυτό δεν εξαλείφει το φαινόμενο αλλά το μειώνει.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Δε θυμάμαι πού το διάβαζα αλλά το νόημα ήταν ότι το υγρό που μένει στη βάση ανάμεσα από τις καμπάνες υπερθερμαίνεται και βγάζει αυτό το σκούρο. Δεν φέρνει καμένο, αλλά σίγουρα αλλάζει τη γεύση. Δοκίμασα να συνεχίζω να ρουφάω για λίγο μετά το fire, ίσως βελτιώθηκε κατά 1 τανκ. Νομίζω το κάνει σε όλα τα υγρά, απλά στα άχρωμα δεν φαίνεται τόσο έντονα. Το ίδιο ισχύει και για τον γνήσιο. Αυτή τη βδομάδα θα περάσω από τον Βασίλη για να πάρω κάποια πράγματα και θα τον ρωτήσω σχετικά και θα σας πω (έχω και τον γνήσιο, οπότε δεν υπάρχει θέμα).
  • Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
Καινούριο στήσιμο ( σύρμα & βαμβάκι ) δεύτερο τανκ γέμισμα σκέτη βαση , το αποτέλεσμα. Το υγρό ( βαση ) απο διάφανο σε σκούρο καφε

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

• Επισυναπτόμενο Αρχείο  image.jpeg   86,89K   7 Αριθμός λήψεων

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 07 Σεπτέμβριος 2017 - 16:53.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.263 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Παράξενο μου φαίνεται.

Εμένα έτσι δεν γίνεται ποτέ με σκέτη βάση.

Μόνο όταν έχω υγρό με άρωμα και αυτό στο δεύτερο ή τρίτο τανκάκι.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
Δεν ξέρω τη να πω ρε Μακη σηκώνω τα χέρια , ορινκακια ( γνήσια ) αλάξα , τον διαλύω τον πλένω , !!! τόσο έντονο πρόβλημα με ατμοποιητη πρώτη φορά μου συμβενει , τέλος δεν τα βρήκαμε ( μπορεί να έπεσα και σε ελατωματικο ) όλα καλα , μακάρι αυτα να ειναι τα προβλήματα μας
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Όντως περίεργο (τώρα μιλάω για τον γνήσιο). Έχω βάλει Lemon Tart, Tribeca και Latte με kanthal, ss σε W και TC σε διάφορους συνδυασμούς. Χρώμα (όχι γεύση καμμένου) παίρνει στο τέλειωμα του 3ου τανκ και αν ρουφάς και λίγο αφού αφήσεις το fire μπορεί να βγάλει άλλο ένα. Ειδικά με σκέτη βάση δεν το έχω βρει σαν αναφορά... Και πάλι όμως, αν σκεφτείς ότι άλλοι βγάζουν χρώμα μετά από 15ml (Erlkoenigin), τα (3Χ3,5ml λέμε τώρα) 10,5ml φαίνονται λίγα.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 190 Δημοσιεύσεις
Τη να πω ! και εγω το εχω συνάντηση και σε άλλους ατμό , αλά όχι σε τέτοιο βαθμό εκεί άλλαζε ελαφρώς το χρώμα , εδω στον Sky αλλάζει και η γευση , μια περίεργη γευση προς το γλυκό και κάτι σαν σιδεριλα και τον εχω κάνει όλα τα στησίματα !
  • Μου αρέσει (+) x 3

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.153 Δημοσιεύσεις

Γιώργο δεν το έχω δει σε κανένα ανοιχτόχρωμο υγρό μου αυτό.

Πόσο μάλλον σε βάση. Χρησιμοποιώ το Divino Cigar της E-Cig που είναι ελαφρώς κιτρινωπό και μετά από 3 τανκάκια αλλάζει ελαφρώς χρώμα χωρίς όμως να αλλοιώνεται η γεύση.

Με βάση που το δοκίμασα δεν είχε καμία μεταβολή το χρώμα ακόμη και μετά από τρία τανκ.

Τέτοιο χρώμα γίνεται με κάποια αρώματα όπως το RY4D της TPA μετά από 3 τανκάκια.

Αλλά είναι αναμενόμενο λόγω χρώματος υγρού (πορτοκαλί) και γλυκαντικών που χρησιμοποιεί η TPA.

Δεν μπορώ να καταλάβω πως προκύπτει αυτό το χρώμα.

Στην επόμενη ατμοσυνάντηση θύμισε μου να σου φέρω τον δεύτερο που έχω και δεν έχω χρησιμοποιήσει ακόμη να τον δοκιμάσεις.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Ατμοσυνάντηση;

:offtopic-telos (2):

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 08 Σεπτέμβριος 2017 - 06:08.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Δημήτρη  οι <<βόρειοι>> αρκετά συχνά τον πίνουν τον καφέ τους( φήμες λένε ότι λιμάρουν και τα δόντια συνάμα άλλα ας μην τα αποκαλύψουμε όλα τώρα!)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   christhes

christhes

Member

• VF Members
  • 34 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

Το ίδιο θέμα με το Γιώργο έχω και εγώ.

Οχι με σκέτη βάση, αλλά με οποιοδήποτε υγρό, σε σύγκριση με άλλους ατμοποιητές, η διαφορά είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ.  :angry:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.754 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Ξανά off topic
Βόρειοι;
1. Βόρειος Πόλος
2. Βόρειος Ήπειρος
3. Βόρεια Ελλάδα
4. Βόρεια Προάστια
;) :) :)

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 08 Σεπτέμβριος 2017 - 08:22.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Θεσσαλονίκη !!
και προσεχώς θα κάνουμε και ρεθυμνιωτικη ( άτυπα έχουμε κάθε μέρα σχεδόν ...απλά εμείς είμαστε οπαδοί της βύνης και όχι του καφέ ..)

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

ποιά βύνη ωρέ, αξία έχουν τα στράφυλα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.263 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Δημήτρη έχει ανοιχθεί

.

Μπορείς να ανοίξεις νέο νήμα π.χ. για ατμοσυναντήσεις των Αθηναίων.

Θα ανοίξουμε και μεις ένα νήμα για εμάς τους βόρειους.

:parakalo:

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα

Καινούριο στήσιμο ( σύρμα & βαμβάκι ) δεύτερο τανκ γέμισμα σκέτη βαση , το αποτέλεσμα. Το υγρό ( βαση ) απο διάφανο σε σκούρο καφε

Γιώργο αυτό το θέμα το έχουν αναφέρει πολλοί. Μάλιστα φίλος που τον αγόρασε πρόσφατα ήταν το πρώτο που μου είπε, ότι του επιστρέφει υγρά στο τανκ και του τα σκουραίνει. Το γιατί συμβαίνει αυτό δε το γνωρίζω. Προσωπικά δοκίμασα τόσο τον γνήσιο όσο και τον κλώνο, δε τα βρήκαμε και δεν ασχολήθηκα μαζί του (ατμιστικές παραξενιές ).
  • Μου αρέσει (+) x 3

ONLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.153 Δημοσιεύσεις

Πάρη καλημέρα

Δεν διαφωνούμε ότι ο συγκεκριμένος ατμοποιητής έχει επιστροφή υγρών και σκουραίνουν τα υγρά, ίσως και πιο γρήγορα σε σχέση με άλλους.

Αυτό που με προβληματίζει είναι, το  πως συμβαίνει το φαινόμενο με σκέτη βάση. :WhatHeMeans:

Τώρα το αν θα τα βρει κάποιος με ένα ατμοποιητή είναι και θέμα γούστου.

Υπάρχουν και άλλοι ατμοποιητές που εκθειάζονται από πολλούς και σε άλλους δεν.

Παρ αυτά πιστεύω ότι δεν μπορεί κανείς να διαφωνήσει, ότι είναι ένας ατμοποιητής με πολύ καλή γεύση και κατασκευή, που σε κάποιους ταιριάζει περισσότερο και σε κάποιους λιγότερο.

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη