Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Skyline RTA (Coppervape)

* * * * - 1 ψήφοι Skyline Coppervape Παρουσίαση

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
315 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Καλημέρα Δημήτρη. Για την επιστροφή υγρών όπως έγραψα ήταν κουβέντα και άποψη του φίλου που τον αγόρασε κι επίσης έχω διαβάσει αρκετούς να το γράφουν σε διπλανό φόρουμ. Εγώ στην πολύ μικρή χρονική διάρκεια που τον δοκίμασα δε μπορώ να έχω προσωπική άποψη για κάτι τέτοιο. Στο ότι είναι θέμα γούστου ο κάθε ατμοποιητής με βρίσκεις απολύτως σύμφωνο Το ότι δε τον συμπάθησα εγώ δε σημαίνει ότι δε θα τον συμπαθήσουν άλλοι (είπαμε, ατμιστικές παραξενιές ).
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Το μόνο που μπορώ να σκεφτώ για το σκούρεμα της σκέτης βάσης, είναι ν' αναπτύσσει μεγάλη θερμοκρασία και να την καίει (ρύθμιση θερμοκρασίας, βαμβάκι, κατασκευαστικό πρόβλημα). Πιστεύω ότι τα δύο πρώτα τα έχεις ελέγξει, οπότε μήπως παίζει το τρίτο;
  • Μου αρέσει (+) x 3

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 184 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο
Καλησπέρα , τα στησίματα που έκανα μέχρι τωρα εγω ειναι μονο με κανθαλ 0.40- 0.35- 0.32 και σε 2.5 π και σε watt απο 12.5 έως 20 βαμβάκι 3 διαφορετικά και πάντα είχα το ίδιο αποτέλεσμα , συμφωνώ και με τον Παρη και με τον Δημητρη σε αυτα που λέτε , Δημητρη μπορεί όπως λες να ειναι κατασκευαστικό λάθος , αλλα όπως λένε , όλοι οι ατμό δεν ειναι για ολους δεν θα σκάσουμε κιόλας
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Τον εχω λίγο διαστημα αλλα επειδη ατμιζω πολυ εχω βγαλει καποια συμπεράσματα .Τον πηρα κυριως για γευση και επειδη ειχα ακουσει ΄΄τοσα''.Δεν θα αναφερθω σε λεπτομέρειες που εχουν χιλιοειπωθει ,αλλα να πω οτι:

Ειναι γευσατοσ, εχει πολλες ποικιλίες ρυθμισεων απο τσιγαρισιος εως αερατος.Μου εχει παρουσιαστει προβλημα διαρροών απο το εσωτερικο του air flow που ακομα δεν μπορω να βρω την ακρη.Η γευση του πολυ καλη αλλα pfenomenon δεν ειναι..Toν εχω κανει καθημερινό σε αλλαγη απο eviva που έπαιζα καθε μερα,και με καλύπτει.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Κυριάκο για το θέμα της διαρροής αν δεν φταίνε τα ορινγκάκια και από αυτή την άποψη είναι στεγανός κάνε τα παρακάτω:

1. Όταν τον γεμίζεις μην τον γεμίζεις μέχρι επάνω να ξεχειλίσει.

2. Αφού τον φουλάρεις (εννοείται με κλειστά υγρά) βίδωσε το πάνω καπάκι και μετά γύρισέ τον ανάποδα.

3. Τώρα ξεβίδωσε την ροή υγρών (την καμπάνα) έτσι ώστε να φύγει ο αέρας και να αποσυμπιεστεί ο χώρος του τανκ (να επανέλθει η πίεση στα κανονικά επίπεδα).

4. Τον γυρνάς στα ίσια του και τέλος.

Μ' αυτόν τον τρόπο δεν είχα ποτέ μέχρι τώρα το παραμικρό δάκρυ.

Αυτό το τιπ το εφαρμόζω σε όλους τους ατμοποιητές τέτοιου τύπου και δουλεύει άψογα.

Τέρμα οι υγρασίες. :yahoo:

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις

Mακη ομολογώ οτι το σύστημα kayfun v3-v5 δεν το ειχα δοκιμάσει! Για να το λες σίγουρα το ξερεις και θα το δοκιμασω.Μεχρι τωρα το μονο που ειδα οτι βελτιώνει την κατασταση ειναι να βάζω την αντίσταση οσο πιο ψηλα μπορω.θα επανέλθω για λεπτομέρειες.Επισεις παρατήρησα οτι τα γνησια air disk μπαινουν με αρκετο ζορι μεσα. Και χτες μονο με ταναλια καταφερα να βγαλω ενα για να βαλω αλλο. 

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 184 Δημοσιεύσεις
Εχθές τον έστησα με 0.32 κανθαλ 6 στροφες στα 12.5 watt σκέτη βαση πάλι και το αποτέλεσμα στο θέμα υγρών ( που σκουραίνουν ) ειναι σαφώς πολλη καλύτερη , Προχθές που έγιναν καφε ( υγρά ) το στήσιμο ήταν με 0.40 κανθαλ και watt απο 17 έως 22 αλλα το σύρμα ήταν UD ( δεν μ αρέσει καθόλου , το αντιπαθώ ) @Στο συρτάρι είχα και ένα καρούλι 0.32 της ίδιας μαρκας και τα πέταξα και τα δυο

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις

Επειδή ο skyline είναι ατμό απαιτήσεων βάζω πάντα το καλύτερο βαμβάκι και σύρμα. Δυστηχως και εγώ αντιπαθώ το ud Το κακό είναι ότι λίγα ατμομαγαζα έχουν κάτι άλλο εκτός από αυτό

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.086 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Γιώργο το έγραψα και στο νήμα του γνήσιου ότι έβαλα ξανά βάση στον κλώνο.

Έστησα με SS316L 0,25 mm 6 σπείρες και βγήκε κάπου στο 1ohm και στα 13watt.

Στο τέλος του πρώτου τανκ το βαμβάκι είναι κατάλευκο και η αντίσταση σαν καινούργια.

Φυσικά δεν υπάρχει κανένας χρωματισμός του υγρού.

Θα ανεβάσω τις φωτογραφίες το βράδυ. 

Έχω μια υπόνοια ότι το πρόβλημα μπορεί να στο δημιουργεί το σύρμα.

Αν θέλεις μιλάμε και σου δίνω σύρμα από αυτό που χρησιμοποιώ για να δοκιμάσεις και να αποκλείσουμε αυτή την πιθανότητα.

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 184 Δημοσιεύσεις
Αυτό ακριβως έγραψα πιο πάνω Δημητρη , ουτο το σύρμα μου το έχει ξανακάνει παλιά που το δούλεψα , και το παράτησα , δεν ξέρω λέμε τωρα !

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.086 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Θα ανεβάσω μια φωτογραφία με κακό στήσιμο και πολύ βαμβάκι που έγινε με σκοπό να ζορίσω τον ατμοποιητή και να δω πως θα συμπεριφερθεί.

Το αποτέλεσμα μετά το στράγγισμα του πρώτου τανκ με βάση είναι το παρακάτω.

SKYLINEBASE.jpg

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 184 Δημοσιεύσεις
Απίστευτο , όχι εμένα δεν ειναι έτσι , τον εχω στο μαγαζί αλλιώς θα ανέβαζα φωτό για να δείτε !@ τέλος το κουράσαμε κουράζουμε και αυτούς που μας διαβάζουν , εγω τον βάζω στην άκρη

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 12 Σεπτέμβριος 2017 - 19:26.

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Γιώργο αν βρω χρόνο και κατέβω στο κέντρο και αν θέλεις μπορείς να μου τον δώσεις να του κάνω κάποια τεστ.

Και το λέω αυτό γιατί και οι δικοί μου γνήσιος και κλώνος δεν λερώνουν το βαμβάκι και το υγρό με σκέτη βάση.

Ακόμη και μετά από 3 τανκάκια όλα είναι καθαρά.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις

Δοκίμασα το ''κολπο'' του φιλτατου Μακη σχετικα με τις διαρροές και μεχρι στιγμής ολα ok! Εχω μια εντύπωση πως δεν θα ξαναδακρυσει ,και βεβαιως ευχαριστω πολυ 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Κυριάκο καρατσεκαρισμένο εδώ και καιρό, έχει σώσει πολύ κόσμο. Χα χα χα :hahahaha:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Επειδή ο skyline είναι ατμό απαιτήσεων βάζω πάντα το καλύτερο βαμβάκι και σύρμα. Δυστηχως και εγώ αντιπαθώ το ud Το κακό είναι ότι λίγα ατμομαγαζα έχουν κάτι άλλο εκτός από αυτό

χρησιμοποιώ σύρμα της ud χωρίς κανένα πρόβλημα όσο καιρό ατμίζω,  ίσως να μην είναι οτι καλύτερο αλλά σύμφωνα με τον @

Please Login or Register to see this Hidden Content

τα συγκεκριμένα σε μπανάκι υπερήχων έβγαλε την λιγότερη βρωμιά .

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   lenovo

lenovo

Member

• VF Members
  • 106 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήHeraclion
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:sxg + medusa
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:vaping - camping

που μπορούμε να τον εντοπίσουμε οικονομικά εντος Ελλαδας? τον εχει πάρει ματι κάνεις?    επίσης οταν αναφέρετε οτι ειναι αεράτος....σε σχέση με ποιον ατμοποιητη θα τον βάζατε στα ιδια επίπεδα?  

απο λόγους αισθητικής και μόνο θα ηθελα να μπω στο τριπακι να βρω έναν, αλλα μάταια αναζητώ στο γουγλι......

επισης ενα τελευταίο ερώτημα, ο χώρος στησίματος ειναι αρκετός για περίεργα στησίματα με χοντρά συρματα η ειναι μονόδρομος οι επιλογές που σου αφήνει για μικρότερης διατομής??

:thankyouyellow:

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.154 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Ελλάδα δεν υπάρχει γιατί ενώ τον έφεραν κάποια ατμομάγαζα, μετά από επιθυμία του κατασκευαστή σταμάτησε η διάθεσή τους.

Μόνο από Κίνα μεριά, αλλά πρέπει να έχεις υπομονή.

Ο ατμοποιητής είναι φτιαγμένος για όλα τα γούστα από πλευράς αέρα.

Σ' αυτό συμβάλει το ντεκ το οποίο είναι διαμορφωμένο έτσι ώστε να παίρνει δισκάκια (airdisks) με τρύπες διαφορετικών διατομών.

Γίνεται από πολύ σφιχτός μέχρι πνευμονικός και στήνεται με μονή αντίσταση αλλά χωράει και χοντρά σύρματα χωρίς υπερβολές.

Ρίξε και μια ματιά στις παρουσιάσεις που έχουμε δημοσιεύσει. ;)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Tas

Tas

Member

• VF Members
  • 45 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΤΑΣΟΣ
  • Περιοχήθεσσαλονικη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:doggy,kayfun v3plus,phenomenon lite-zest,skyline
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:ψαροντούφεκο
Nexxton e-cig - Ηλεκτρονικό Τσιγάρο

4,5

Κατάστημα ηλεκτρονικών τσιγάρων, Θεσσαλονίκη, Ελλάδα · 4,0 χλμ.

Αγίου Νέστορος 44, Θεσσαλονίκη 546 29

231 045 0970    

Πριν μια βδομάδα που πέρασα τον είχε διαθέσιμο 

Επεξεργάσθηκε απο Tas, 13 Σεπτέμβριος 2017 - 19:21.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 438 Δημοσιεύσεις
Εγώ τους είχα στείλει mail με τα πλήρη στοιχεία μου για να τον αγοράσω και με γράψανε κανονικά

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη