Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Acetyl Pyrazine 5 PG (πυραζίνη) της TPA - TFA

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Acetyl Pyrazine 5 PG (Πυραζίνη) της TPA

6826_1_.jpg

f58a-acetyl-0-2-800x800.JPG

Είναι ενισχυτικό αρωμάτων κυρίως καπνικών.

Η γεύση του φέρνει σε καβουρδισμένους ξηρούς καρπούς, ζυμωμένου ψωμιού με πολλές αποχρώσεις από Pop Corn

Η πυραζίνη (Acetyl Pyrazine) δεν είναι άρωμα.

Θα την έλεγα ενισχυτικό γεύσης.

Τονίζει πολύ τις καπνικά υγρά και το χρησιμοποιώ συνήθως από 0,5 έως το πολύ 1% μόνο σε καπνικά υγρά.

Με 0,5% συνήθως είμαι καλυμμένος.

Please Login or Register to see this Hidden Content

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.034 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Όντως η πυραζίνη βοηθά στην ένταση της γεύσης στα καπνικά.

Προσωπικά τη χρησιμοποιώ από 0,5-1%.

Την πρόσθεσα σε RY4 doyble της TPA και επιτέλους αναδείχθηκε το "καπνικό" κομμάτι του υγρού.

Από μόνο του το RY4D δεν μου βγάζει κάτι "καπνικό" παρά μόνο καραμέλα και βανίλια.

Επίσης το πρόσθεσα και στο (DIY) Smoke X της After 8 και το υγρό έγινε όπως και το έτοιμο :delicious2: .

Πριν την προσθήκη της πυραζίνης μου έβγαζε μια έντονη γεύση σοκολάτας που με μπούχτιζε.

Επίσης βάζοντας την και σε σκέτη βάση ατμίζεις κάτι που μοιάζει με απαλό καπνικό και δεν επιβαρύνεσαι με επιπλέον αρώματα.

Θα πω ναι στη χρήση της συγκεκριμένης πυραζίνης αλλά όχι παντού και με μέτρο.

Τονίζω τη συγκεκριμένη γιατί έχω χρησιμοποιήσει και την πυραζίνη της Revolute και το αποτέλεσμα ήταν 180 ml στην τουαλέτα. :pullhair: :wallbash:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Ναι Δημήτρη θα συμφωνήσω ότι η πυραζίνη της TPA - TFA είναι μακράν η καλύτερη από όλες όσες δοκίμασα.

Της Revolute και της Hexocell είναι πολύ χάλια και μου έβγαλαν μία φαρμακίλα θα έλεγα.

Oπότε συνιστώ και γω για όποιον θέλει να δοκιμάσει μόνο της TPA-TFA και μάλιστα αν είναι δυνατόν αυτήν που έχω βάλει στην φωτό στο γυάλινο μπουκαλάκι.

Γιατί κυκλοφορούν και rebottled.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 627 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...
Έτσι κι αλλιώς Μάκη τα γνήσια tpa είναι σε τέτοιο μπουκάλι όλα τα υπόλοιπα είναι εμφιαλωμένα από κατάστημα.
Δεν έχω δοκιμάσει πυραζινη ποτέ.ισως το κάνω στο ry4 από περιέργεια,στο οποίο συμφωνώ ότι καπνικό δεν είναι.οπως δεν είναι και άλλα βαπτισμενα καπνικα relax/supreme κτλ

Στάλθηκε από το Vodafone Smart 4 max μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη