Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Xtar XP4 CHARGER

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
8 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   lenovo

lenovo

Member

• VF Members
  • 106 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήHeraclion
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:sxg + medusa
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:vaping - camping

ας ανοίξουμε ενα θεματακι με έναν φορτιστή ........

ο εν λογο κύριος λοιπόν, έπεσε στα χέρια μου πριν 4 χρόνια μετα απο μια ατυχία που συνεβει σε ενα άλλο φορτιστή άλλης εταιρίας ο οποίος παρέδωσε πνευνα. 

ρίχτηκε λοιπον στην δουλειά και εκ τοτε δεν εκανε κιχ..... μπορεί η εταιρία να εχει βγάλει νεότερα μοντέλα με οθόνες και αλλες διευκολινσεις αλλα οσο καιρό τον χρησιμοποιώ παντοτε ηταν άψογος.

θα παραθέσω παρακάτω μερικα link με περισσότερες πληροφορίες αν και στη σελίδα της εταιριας στην Ελλαδα δεν.....

εχει τρεις επιλογές φόρτισης των μπαταριών αναλογα τα mah εκάστης, και 4 καναλια.

εχει    0.25 Α  για μπαταρίες κατω των 1000 mah   // 0,5Α για ισες  με και ανω των 1000mah   //  και τελος 1,0Α  για μπαταρίες ανω των 2600mah 

επισης διαθέτει εξοδο usb και φορτιστή αυτοκινήτου. 

Please Login or Register to see this Hidden Content

εαν βρεθεί μπροστά σας και ειστε σε αναζήτηση φορτιστή θα σας τον πρότεινα ανεπιφύλακτα η εστω ενα νεότερο μελλος της συγκεκριμενης εταιρίας.

Επεξεργάσθηκε απο lenovo, 11 Σεπτέμβριος 2017 - 15:57.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αν είναι να πάρετε καινούργιο ΧSTAR κοιτάξτε για το DRAGON VP4 Plus, είναι το κορυφαίο της εταιρείας γύρω στα 90€

• Ελέγχει την εσωτερική αντίσταση και την τάση
  • Ελέγχει την πραγματική χωρητικότητα της μπαταρίας
  • Φορτίζει όλες τις δημοφιλείς μπαταρίες Li-ion/Ni-MH καθώς και συστοιχίες 11.1V
  • Ρεύμα φόρτισης 0,5Α/1,0Α/2,0Α
  • REFRESH Mode για ν' αποφευχθεί το φαινόμενο μνήμης
  • Έξοδος USB
  • Μεγάλη οθόνη LCD με πολλές πληροφορίες
  • Λειτουργία καταγραφής

Και μερικές φωτούλες

DRAGONVP4Plus1.jpg
DRAGONVP4Plus2.jpg
DRAGONVP4Plus3.jpg
DRAGONVP4Plus4.jpg
DRAGONVP4Plus5.jpg

Επεξεργάσθηκε απο ambient, 16 Σεπτέμβριος 2017 - 22:45.

• Μου αρέσει (+) x 8

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• VF Members
  • 477 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

@

Μια αναλυτικότατη παρουσίαση εις την Αγγλική για τον VP4 Plus Dragon της Xtar

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Δεν θυμάμαι γιατί, αλλά δεν με έπεισε ο Dragon για τα λεφτά του οπότε δεν το έψαξα περισσότερο. Πήρα για τις μέρες που εφημερεύω στο Νοσοκομείο τον NITECORE SC2 δύο θέσεων που φορτίζει στα 2Α στάνταρ και μπορεί να φτάσει τα 3Α! Βολική και η έξοδος USB για φόρτιση συσκευών στα 2,4Α.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• VF Members
  • 477 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

Πιό φθηνά δεν τον έχουν ούτε οι Κινέζοι - Καλό κατάστημα σε τιμές + γιά μπαταρίες

Opus + Dragon χωρίς να είμαι ειδικός και απο τα λίγα που έχω διαβάσει νομίζω είναι κορυφή

Η τιμή τους (Ειδικά στον Opus) σε σχέση με αυτά που προσφέρουν είναι ένα μεγάλο +

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

EDIT1

ΟΙ ενδείξεις της οθόνης με τα V & A δεν είναι τυπωμένες στην ίδια την οθόνη αλλά σε πλαστική μεμβράνη που σιγά - σιγά ξεκολλάει και μένεις με τα led σκέτα  :angry: Θα μετρήσω διαστάσεις και θα τυπώσω 4 λωρίδες (για να μην καλύψω όλη την οθόνη) με τις ενδείξεις σε πλαστικό διαφανές αυτοκόλλητο της ΗΡ στον laser. Αν πετύχει θα σας το δείξω...

EDIT2

Το ρεύμα στο USB είναι 2,1Α

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 21 Απρίλιος 2018 - 19:08.

• Χρήσιμο (+) x 4

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• VF Members
  • 477 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

@redortho   Letraset

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

@

Πολύ καλή ιδέα  :delicious2: αλλά δεν βρίσκω πουθενά να πουλάνε γράμματα dry transfer. Το μόνο που βρίσκω είναι εκτυπώσιμο διαφανές φύλλο Α4 για χαλκομανίες, αλλά δεν θέλω να ρισκάρω να πέσει νερό μέσα!

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 21 Απρίλιος 2018 - 19:09.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.714 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Με αφορμή το αυτοκόλλητο, στην σελίδα της η NITECORE τον δείχνει με σκέτα led. Θα ψάξω να βρω από Κίνα φακούς επαφής με ενδείξεις V/A  :hahahaha:  :hahahaha:  :hahahaha:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη