Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Διαβάθμιση στα γκρουπ των μελών

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
24 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Τα γκρουπ των μελών είναι τρία:

1. Member : από 0 έως 10 δημοσιεύσεις με δικαίωμα upload έως 10Mb ανά δημοσίευση (30 φωτό)

2. VF Member : από 11 έως 500 δημοσιεύσεις με δικαίωμα upload έως 10Mb ανά δημοσίευση (30 φωτό)

3. Gold VF Memberαπό 501 και άνω δημοσιεύσεις με δικαίωμα upload έως 20Mb ανά δημοσίευση (30 φωτό)

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

Ιδέα:

Τα αρχικά ας είναι απλά VW

μετά τα 1001, TC Member ss316

μετά τα 2001, TC Member Ni200

μετά τα 5001, TC Member Titanium

Ενα παιχνίδι δηλαδή, και με ατμιστικά ακρωνύμια

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Βαγγέλη δεν είναι άσχημη η ιδέα σου αλλά στα σκαριά είναι κάτι άλλο πιο πρωτοποριακό που μας ετοιμάζει ο άπαιχτος Ντέμης ο τρομερός.

Μείνετε συντονισμένοι. ;)

Μετά από επιθυμία συνατμιστών και για να μην έχουμε γκρίνιες  :P  έγινε η εξής αλλαγή:

Παρατάθηκε ο χρόνος κατά τον οποίο μπορεί ένα μέλος να επεξεργασθεί την δημοσίευσή του από 2 ώρες σε 2 μέρες (48 ώρες)!!!

Ισχύει για όλα τα γκρουπ.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Δεν χωράει, τα λέει στην παρουσίαση!

Να προτείνω κάτι αφού μπαίνει διαβάθμιση upload με βάση τον αριθμό των δημοσιεύσεων; Για τα μέλη που κάνουν παρουσιάσεις, συγκριτικά και γενικά δημοσιεύσεις που θέλουν χρόνο, κόπο και κέφι μήπως θα ήταν καλή ιδέα να πριμοδοτηθούν με κάποιο τρόπο ώστε να δωθεί και κάποιο κίνητρο για περισσότερους ν' ασχοληθούν σε επίπεδο περισσότερο μιάς μονολεκτικής δημοσίευσης;

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Δημήτρη είμαστε ανοιχτοί σε προτάσεις. :)

Δίκαιο το αίτημα.

Μπορείς να μας προτείνεις κάτι;

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Κάτι που μου έρχεται στα γρήγορα (την κάνω σε λίγο) είναι να υπάρχει διαβάθμιση του τύπου ΧΧΧ δημοσιεύσεις ή ΥΥΥ σε παρουσιάσεις, κλπ ή παρουσιάσεις που είχαν άνω των ΖΖΖ απαντήσεων. Εναλλακτικά κάθε δύο γαμάτες αναρτήσεις, μια τυρόπιττα δώρο ή αν καταφέρουμε να κάνουμε συναντήσεις μια μπύρα δώρο (το ποτήρι εννοώ, το περιεχόμενο να το βάλει ο αλκοολικός που θέλει μπύρα)  :lol:  :lol:  :lol:

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Γιατρέ μου είσαι ωραίος. :ok:

Τέτοιους γιατρούς να είχαμε, με χιούμορ. :goodpost:

Θα κουβεντιάσουμε την πρότασή σου, μόνο έχω μία ένσταση για την τυρόπιτα.

Εδώ στη Σαλονίκη έχουμε μπουγάτσα αλλά το θέμα είναι ότι μέχρι να την στείλουμε Αθήνα θα είναι μπαγιάτικη. :hahaha:

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Εντάξει, το αλλάζω. Μπουγάτσα με τυρί  ;) (Θεσσαλονίκη τέλειωσα με πολύ Θείο Βάνια τότε).

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 385 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Εγώ καλοπροαίρετα να ρωτήσω κάτι. Και τι να λέει αν κάποιος έχει 10 η 100 η 1000 δημοσιεύσεις;Όπως λέει και ο τίτλος του φόρουμ είμαστε φίλοι του ατμισματος και γράφοντας περνάει ευχάριστα η ώρα μας. Αν το ρίξουμε στα νούμερα μου φέρνει κάτι σε ανταγωνισμό κάτι που προσωπικά δεν καταλαβαίνω τον λόγω
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 627 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Κυριάκο και ο υγιής ανταγωνισμός ειναι θεμιτός και μάλιστα προς όφελος για τα μέλη,

επισης για κάποιον που δουλεύει συνέχεια για το φόρουμ και τα μέλη του,ειναι μια ιντερνετικη <<ανταμοιβή>>,  προφανώς για να υπάρχει σε πολλά φόρουμ παίζει κάποιο ρόλο στην ψυχολογία του χρήστη!!! φυσικά μέσα σε όλα βάλε και τον χαβαλέ και την φιλική ΚΑΙ ΜΟΝΟ καζούρα μεταξύ αυτών που παλεύουν για το εκάστοτε επίτευγμα.....

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 385 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Δεν διαφωνώ ούτε φυσικά επικρίνω -κατακρίνω αν και επέτρεψε μου να μην καταλαβαίνω που οφελούνται τα μέλη αν για οποιοδήποτε λόγο κάποιου του πολλαπλασιάζονται τα νούμερα αν κερδίζει κάτι. Επισυνάπτω ένα προβληματισμό επειδή είναι νέο το φόρουμ , μην παρουσιαστούν φαινόμενα έπαρσης όπως πολλοι έχουμε ζήσει σε παρόμοιες γειτονιές...
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Moderator

• Moderators
  • 627 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

τα μέλη ωφελούνται από τον όγκο των πληροφοριών που θα αυξάνεται στο φόρουμ ( ενότητες οπως μουσική/καφενείο κτλ δεν προσμετρούνται) οπότε όλες οι δημοσιεύσεις θα έχουν ατμιστικο χαρακτήρα, αν δούμε οτι κάτι δεν συνάδει με τον  τρόπο λειτουργίας του φόρουμ (φαινόμενα έπαρσης που αναφέρεις), φυσικά και θα πάρουμε τα μέτρα μας

whipping-smiley-emoticon.gif :lol: :lol:

ώστε να μην χαλάσει τίποτα το καλό κλίμα και την παρέα μας...

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Eσύ άμα ακούσεις για φαί δίνεις το παρόν. :hahaha: :hahahaha: :mollie:

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Επειδή γράφω αρκετό καιρό και ξέρω ότι μετά από κάποιες δημοσιεύσεις "χάνεται" η αρχική (ή βαρυέται κάποιος να το ψάξει) η πρόταση που έκανα ξεκίναγε ως εξής: "Να προτείνω κάτι αφού μπαίνει διαβάθμιση upload με βάση τον αριθμό των δημοσιεύσεων;" Ακολούθησαν οι μπουγάτσες με τυρί και θα προτείνω με την ευκαιρία για τους Βορειοελλαδίτες φίλους πίττα σουβλάκι χοιρινό με επιλογή αλοιφών (καλά τα λέω;).

Και για ν' απαντήσω παρόλ' αυτά για το ερώτημα του τί νόημα έχει το πλήθος των δημοσιεύσεων, λοιπόν έχει. Προσωπικά θα μελετούσα περισσότερο την άποψη κάποιου με 1000 δημοσιεύσεις σε 1 χρόνο από κάποιον με 100. Αν μη τί άλλο ο πρώτος ασχολείται, χωρίς ν' αποκλείω τον δεύτερο αφού διαβάζω τις δημοσιεύσεις του περιοδικά. Αλλά κακά τα ψέματα, αυτή είναι η αλήθεια κάποιοι ασχολούνται γράφοντας και κάποιοι διαβάζοντας. Δεν είναι κακό, απλά συμβαίνει  :shak-han:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Παιδιά μην φανταστεί κανείς ότι θα μοιράζουμε τσεκ επιταγών, ατμοποιητές ή μοντάκια σαν βραβεία. Χα χα χα. :hahaha:

Mακάρι βέβαια να είχαμε αυτή τη δυνατότητα.

Κάποιες κονκάρδες θα είναι που θα δίνονται μέσω ενός πρόσθετου (add-on) σε μέλη τα οποία προσφέρουν - βοηθούν το φόρουμ και κατ' επέκταση όλα τα άλλα μέλη, "ξοδεύοντας" χρόνο από την προσωπική τους ζωή, για να δημοσιεύσουν βίντεο ή να ανοίξουν νέα θέματα με παρουσιάσεις ατμοποιητών - μοντ κλπ.

Αυτό μόνο καλό θα κάνει στην κοινότητα και ειδικά στους νεοεισερχόμενους στο χώρο.

Είναι και ένα κίνητρο γι αυτούς που έχουν γνώσεις και μπορούν να βοηθήσουν τους υπόλοιπους.

Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση κάποιος να "καβαλήσει" το καλάμι επειδή πήρε μία κονκάρδα π.χ. Top reviewer.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Εμείς πάντως βολευόμαστε και με τυρόπιτες μάλιστα επειδή ανεβαίνω 2-3 φορές τη βδομάδα στη Θεσσαλονίκη προτίθεμαι να τις κατεβάζω στους νότιους σε καλή κατάσταση και με τσάμπα μεταφορικά

Πέρα από τη πλάκα προσωπικά βλέπω θετική τη σκέψη με τις κονκάρδες. Όσο για τον αριθμό των ποστ κι επειδή κάποιοι γνωρίζετε ότι ήμουν moderator γι αρκετά χρόνια σε μεγάλο φόρουμ, να πω ότι δε λέει κάτι αυτό για την αξιοπιστία του χρήστη. Έχω δει πολύ κόσμο να ποστάρει καθημερινά με ρυθμό πυροβόλου συγκεντρώνοντας χιλιάδες ποστ και το περιεχόμενο των μηνυμάτων τους να είναι άρες μάρες κουκουνάρες. Αντίθετα, κάποιοι άλλοι να είναι συγκρατημένοι στο γράψιμο αλλά τα μηνύματα τους να είναι σοβαρά και ουσιώδη. Ποιού χρήστη θα θεωρήσουμε αξιόπιστη τη γνώμη θα το κρίνουμε μόνοι μας από τα γραφομενα του.
  • Μου αρέσει (+) x 6

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Ελπίζω να μην παρεξηγήθηκαν τα 1000 και 100 ποστ. Ειπώθηκαν εν είδει υπερβολής και νομίζω ότι έκανα σαφές το θέμα της ποιότητας των δμοσιεύσεων. Στο θέμα μας τώρα: εγώ θέλω μπουγάτσα με τυρί σε σχήμα κονκάρδας  :lol:  :lol:  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.041 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Σωστά Πάρη.

Θα εγκατασταθεί ένα πρόσθετο με τα στατιστικά των μελών (ήδη γίνονται δοκιμές σε τεστ φόρουμ).

Κατόπιν η διαχειριστική ομάδα θα μελετά και θα αποφασίζει σε ποιόν ή σε ποιούς θα  απονείμει τα εκάστοτε "βραβεία" σαν επιβράβευση της όποιας δραστηριότητάς τους στο φόρουμ.

Πάρη αν έρχεσαι τόσο συχνά Θεσσαλονίκη γιατί δεν πίνουμε και κανένα καφεδάκι να γνωριστούμε κι από κοντά; :ok:

Είμαστε καλά παιδιά με χιούμορ και κάνουμε καλή παρέα. :mollie:

Όσο για τις μπουγατσοτυρόπιτες θα τις φάμε μάλλον κατά τη διάρκεια του καφέ και δεν θα μείνει τίποτα για "αποστολή". :hahaha:

Μπουγάτσα σε σχήμα κονκάρδας θα κάνουμε ειδική παραγγελία για τον γιατρό του φόρουμ. :P

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.645 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Seraiko.png

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη