Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Περί καπνικού ο λόγος.

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Fantomas7

Γραφω εδω πλεον (για να μην ειναι of topic)  σε συνεχεια της ερωτησης σου(απο το νημα ατμοποιητων-rose) για τι ειδος καπνικα υγρα μιλαω και ρωταω τι θα προτεινατε να διαλεξω μεταξυ rose & siren . Τα καθημερινο μου υγρο ειναι ry4d (tpa) + almond (ή pistachio αν τελειωσει το αμυγδαλο) , soho και απο απογευμα και μετα chaute haute (solub arome :delicious2: ).Ολα diy 65/35 pg/vg ωριμανση 30+ μερες με ολα τα κομφορ (σκοτεινο και ψιλοδροσερο μερος , αναδεψη χειροκινητη , γυαλινα καραμελε μπουκαλακια)

Στην σειρηνα ερχονται σχεδον ολα μαζι και 'ψιλοθαμπα' και οχι το ενα μετα το αλλο. Το ποιο πιθανο φταει ατμοποιητης . Στον berseker κατι παει να γινει αλλα μεχρι να ανοιξω την τρυπα κατω απο την αντισταση σε 1,5mm δεν την παλευω με την τζουρα. :wallbash:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Γιάννη δοκίμασε το Tribeca της Halo.

Πολλοί προσπάθησαν να το μιμηθούν (Soho, Smoke κ.α.) αλλά είναι μοναδικό.

Το έχω κάνει παρουσίαση

Please Login or Register to see this Hidden Content

.

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Το ξερω Δημητρη τα σπαει!!! Το ειχα πριν μερικους μηνες και πραγματικα  :delicious2:  :rasta:  :jumping-03:  :sm93:  :olympic:

Αλλα 25% αραιωση? (αντε 18%-20% που το εκανα εγω) και τα 10-15ml του που εκανα καθημερινα δεν συμφερε. Αλλα και την πιτα ολοκληρη και τον σκυλο χορτατο δεν..... :mellow:  :mellow:  :mellow:

Ευχαριστω παντως :twothumbs:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vandyvape pulse bf kit voopoo drag vgod rdta
Εγώ θα συμφωνήσω με τον Δημήτρη το french pipe της holy juice καπνικο με άνθη μανόλιας και μπαχαρικά δε γλυκιζει και χει πλούσιο αρωμα
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Καλή μέρα σε όλους …. Επειδή ξεκινάω τώρα το DIY  αναλογιζόμενος τις τυχών αστοχίες και στην κατασκευή αλλά και σε κάποιο  προφίλ που ίσως δεν μου αρέσει, σκέφτομαι να πάρω μερικά  αρώματα της ecig ακούγοντας από αρκετούς καλά λόγια και με τα ποσοστά αραίωσης κοντά στο 2.5% το βλέπω σαν καλή και οικονομική λύση  για να μην μείνω χωρίς υγρό. Εκτός της δημοσίευσης του  

που είναι καλή αφετηρία για την παραγγελία μου, όποιος άλλος έχει γνώμη για την συγκεκριμένη μάρκα αρωμάτων σε καπνικά ( τσιγαρίσια, πούρα, καπνός πίπας) αλλά και άλλες γεύσεις ( εκτός γλυκών) για αλλαγή μες την μέρα, θα μου ήταν πολύ χρήσιμη. Ευχαριστώ προκαταβολικά !!!!

Χμμμ, σε άρωμα το Turkish Tobacco της ΤΡΑ (προσοχή οχι το rebottled, αλλά το κανονικό 15ml σε γυάλινο μπουκαλάκι), έντονα αρωματικό καπνικό, όχι τασάκι, 7-10% αραίωση.

Απο Shake/Mix n Vape αγαπημένο το Loose Canon απο Rope Cut. Στην ίδια κατηγορία επίσης μ' αρέσει το Lucky Bastard της Cafe Racer.

Τώρα έχω πάρει σε άρωμα το Brown Tobacco απο E-Liquid France με 5% αραίωση. Αλλά θέλω 10 μέρες ακόμα ωρίμανση. Δε ξέρω τι θα βγεί, δε το 'χω ξαναδοκιμάσει, ελπίζω να είναι καλό.

Έχει κάνει κανείς επι την ευκαιρία το Tobacco Blend της VDLV; Θα ήθελα να ακούσω κριτικές.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Δωσε και μια ευκαρια στο αρωμα diy AM4A της INAWERA και δεν θα χασεις!!!! 

3% αραιωση

10ml μπουκαλακι περιπου 4€

30+ μερες ωριμανσης

και....... :delicious2:  :smoking_19:  :olympic:

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Ειναι ιδιαιτερο κ γευστικο αρωματακι και οχι βαρυ στην ατμοσφαιρα!!! Η ναυαρχιδα της εταιριας ειναι το GOLD DUCAT αλλα με κερδισε το AM4A

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Στην ίδια κατηγορία επίσης μ' αρέσει το Lucky Bastard της Cafe Racer.

δώσε λεπτομέρειες και από που το πήρες ?

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

@

Δεν είναι επιπέδου Loose Canon, πιο ελαφρύ, και όχι τασάκι φυσικά.

Αγορά απο τοπικό κατάστημα. Έχει και καπνικά της Brewel, ήπια και καλά.

Αλλά οχι σε άρωμα για DIY, μόνο Mix n' Vape. Τα 'χω δοκιμάσει σε περιπτώσεις που πέφτω έξω στον υπολογισμό των ημερών, και πρέπει να καλύψω μέρες ωρίμανσης.

Εδώ το link:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Giorgos.K

Giorgos.K

Member

• VF Members
  • 25 Δημοσιεύσεις

Black fire της flavouart  μου φάνηκε και μου θύμισε τη γεύση του τσιγάρου, σαν να γλείφεις το τασάκι ειναι. Μέτα για να μη γλυκίζει από την PG ή VG μπορείς να βάλεις το Bitter wizard που πικρίζει το υγρό.

Ξέρουμε ποσοστό αραίωσης για το Black fire της flavouart  1.8% με 2% το δίνουν σωστό???

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Το ειχα κανει με 1,5% και μου φανηκε μια χαρα αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Μπορεις να το κανεις με 2% και αν σου βγει αρκετα εντονο το αραιωνεις και εχεις και περισσοτερη ποσοτητα στο τελος!

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Γενικως ειναι εταιρια με το 95% των αρωματων της πολυ συμπυκνωμενα και εντονα

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Giorgos.K

Giorgos.K

Member

• VF Members
  • 25 Δημοσιεύσεις

Εξισου καλες δοκιμασμενες επιλογες ειναι και οι παρακατω:

1. ecig  - 9 tears old (ξηροκαπνικο κοντα σε τσιγαρο - οχι τασακι)
  2. ecig  - old horbor  (ξηροκαπνικο - πολυ κοντα στο τσιγαρο - οχι τασακι)
  3. ecig  - red sancho (πουρισιο με λιγη δοση brandy - οχι all day αλλα σε δυσκολες στιγμες οπως του παραπανω συνατμιστη  νικου  σωζει)

Να σημειωσω οτι ειναι πολυ φιλικα με τις αντιστασεις και βγαινουν και σε αρωματα για diy οποιον ενδιαφερει το σπορ......

Βεβαια και το divino cigar εχω δοκιμασει ωραιο ,γεματη γευση , εκλεπτισμενο πουρακι αλλα οχι για εμενα......

Ξέρουμε ποσοστό αραίωσης? Είναι σώστα τα % που δίνουν από την εταιρία?  σκέφτομαι να πάρω και τα 4 της ecig , αν τα έχεις δοκιμάσει και τα 4 και κάποια είναι κοντά σε γεύση να αφήσω κάποιό έξω και να πάρω άλλο της ecig πάλι καπνικό..  

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

giorgos k.

Τα ποσοστα ειναι σωστα!!!!

Τα εχω δοκιμασει και τα 3 αλλα οντως το 2ο  οπως τα εχω στην λιστα ειναι πολυ κοντα με το 1ο οποτε θα σου ελεγα να παρεις το 2ο (old hordor) και διαλεξε ενα αλλο στην θεση του . Το 3ο ειναι ακριβως οτι λεει η περιγραφη αλλα δεν ειναι για πολυ!!!

Μια extra προταση μου απο ecig και το divino cigar . Γευση εκλεπτισμενου ιταλικου πουρου με ιδιαιτερη και ωραια γευση και οχι εντονο στον χωρο για τους γυρω. Κρατα μια αποσταση απο τα προηγουμενα αλλα δεν χανει το υφος της τσιγαρισιας-πουρισιας γευσης.

Δοκιμασε το στο δοκιμαστηριο του ατμομαγαζου και αν σου αρεσει τσιμπα το. Αν ατμιζεις και σε επισκευασιμο ατμοποιητη ενα σκαλι πανω η γευση του απο αυτο που θα δοκιμασεις στο ατμομαγαζο.

Εγω οταν το εφτιαχνα του εσταζα και ενα 0,5% αμυγδαλακι και τα εσπαγε .  :rockout:  :delicious2:  :delicious2:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Giorgos.K

Giorgos.K

Member

• VF Members
  • 25 Δημοσιεύσεις

Το ειχα κανει με 1,5% και μου φανηκε μια χαρα αλλα περι ορεξεως κολοκυθοπιτα.

Μπορεις να το κανεις με 2% και αν σου βγει αρκετα εντονο το αραιωνεις και εχεις και περισσοτερη ποσοτητα στο τελος!

Ευχαριστώ πολύ!!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Giorgos.K

Giorgos.K

Member

• VF Members
  • 25 Δημοσιεύσεις

giorgos k.

Τα ποσοστα ειναι σωστα!!!!

Τα εχω δοκιμασει και τα 3 αλλα οντως το 2ο  οπως τα εχω στην λιστα ειναι πολυ κοντα με το 1ο οποτε θα σου ελεγα να παρεις το 2ο (old hordor) και διαλεξε ενα αλλο στην θεση του . Το 3ο ειναι ακριβως οτι λεει η περιγραφη αλλα δεν ειναι για πολυ!!!

Μια extra προταση μου απο ecig και το divino cigar . Γευση εκλεπτισμενου ιταλικου πουρου με ιδιαιτερη και ωραια γευση και οχι εντονο στον χωρο για τους γυρω. Κρατα μια αποσταση απο τα προηγουμενα αλλα δεν χανει το υφος της τσιγαρισιας-πουρισιας γευσης.

Δοκιμασε το στο δοκιμαστηριο του ατμομαγαζου και αν σου αρεσει τσιμπα το. Αν ατμιζεις και σε επισκευασιμο ατμοποιητη ενα σκαλι πανω η γευση του απο αυτο που θα δοκιμασεις στο ατμομαγαζο.

Εγω οταν το εφτιαχνα του εσταζα και ενα 0,5% αμυγδαλακι και τα εσπαγε .  :rockout:  :delicious2:  :delicious2:

Παράγγειλα αρωματάκια από e-cig  τώρα που τα έχουν και προσφορά Divino Cigar - Old Harbor – Camtel – Prince  στα  ποσοστά αραίωσης  θα κρατήσω αυτά  που δίνει  η εταιρία , γνωρίζουμε χρόνο ωρίμανσης ? να υπολογίζω 20+?? Πια η γνώμη σου μια και τα έχεις φτιάξει??

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Γιώργο τα αρώματα της e-cig εδικά τα καπνικά είναι αρκετά συμπυκνωμένα, οπότε πάρε σαν οδηγό ότι λέει η εταιρεία (χαμηλά ποσοστά).

Για ωρίμανση τουλάχιστον 20 μέρες και καλύτερα στο μήνα +

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Γιώργο, κατά κανόνα τα ποσοστά που δίνει η ecig είναι ακριβή.

Προσωπικά στα καπνικά προτείνω 1 μήνα ομογενοποίηση και συγκεκριμένα το Divino που έχω φτιάξει αρκετές φορές γίνεται πιο μεστό όσο "παλιώνει".

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

συμφωνώ με τον απο πάνω κύριο, μόλις εχθές ξανα έφτιαξα divino (στο4%) και φυσικα θα μεινει στην αποθήκη για 3 βδομάδες σίγουρα ( κάπου εκεί ψιλο δοκιμαζω ή κλέβω κάνα τανκ για 2° μέσα στην ήμερα...αλλά όσο παλιώνει μεστώνει ΑΛΛΑ γλυκίζει κιόλας κατι που στην αρχή της ωρίμανσης δεν το αντιλαμβάνεσαι

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Tas

Tas

Member

• VF Members
  • 48 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΤΑΣΟΣ
  • Περιοχήθεσσαλονικη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:doggy,kayfun v3plus,phenomenon lite-zest,skyline
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:ψαροντούφεκο