Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Περί καπνικού ο λόγος.

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
84 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   camber

camber

Member

• VF Members
  • 102 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

Παράγγειλα αρωματάκια από e-cig  τώρα που τα έχουν και προσφορά Divino Cigar - Old Harbor – Camtel – Prince  στα  ποσοστά αραίωσης  θα κρατήσω αυτά  που δίνει  η εταιρία , γνωρίζουμε χρόνο ωρίμανσης ? να υπολογίζω 20+?? Πια η γνώμη σου μια και τα έχεις φτιάξει??

Αν ψάχνεις για τσιγάρο δοκίμασε και το Lacky Straike

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Πωλί ανωρθώγραφω ίνε κε μου τιν σπάι  :lotpot:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Μπορω ενα ετοιμο καπνικο υγρο του εμποριου να το αναμειξω με βαση και με καλη και αρκετη χειροκινητη κυκλικη αναδευση να μειωσω την ενταση γευσης του και να εχω βεβαια και περισσοτερη ποσοτητα του εν λογω ατμιστικου υγρου?

Μετα θελει χρονο ωριμανσης?

Και αν ναι ποσο περιπου?

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Φυσικά και μπορείς.

Να σου δώσω ένα παράδειγμα.

Το έτοιμο Famous της ELF πάντα το αραίωνα με ισόποση βάση, γιατί το έβρισκα αρκετά μπουχτιστικό.

Με καλή ανάδευση πιστεύω ότι σε μια εβδομάδα θα είσαι ΟΚ , γιατί μιλάμε για έτοιμο υγρό.

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Αψογος!!!!

:thankyouyellow:

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Ισχύει αυτό που διαβάζω; ΝΕΤ σε έτοιμα 10ml μπουκαλάκια;

Please Login or Register to see this Hidden Content

609,1K   4 Αριθμός λήψεων

Τσούζει βέβαια, στα 8,5 ευρώ το μπουκαλάκι.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   petr@n

petr@n

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΠΕΤΡΟΣ
  • ΠεριοχήΠΑΤΡΑ

@

Τα οποία τα έχουν τα φυσικά καταστήματα Nobacco προσφορά στα 5.5ευρώ... ;)

• Χρήσιμο (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Κώστα δεν είναι τα μοναδικά net που κυκλοφορούν ως έτοιμα υγρά στην αγορά.

Υπάρχουν τα

και τα

.

Φυσικά υπάρχουν και άλλα αλλά τα παραπάνω είναι τα πιο γνωστά.

Τα συγκεκριμένα που αναφέρεις τα δοκίμασα αλλά δεν μου έκαναν κάποια ιδιαίτερη εντύπωση.

Αυτό δεν σημαίνει σε καμία περίπτωση ότι είναι κακά υγρά ούτε ότι δεν θα αρέσουν σε κάποιον άλλο.   

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Παίζει και η καινούργια σειρά του Βλαδίμηρου με ποσοστά ΝΕΤ που φτάνουν το 100%. Έχω τα Frida, Hada και Puebla αλλά δεν τα έχω φτιάξει ακόμα.

Frida

Frida.png

Η Frida γεννήθηκε στο Λαρέντο, στην πόλη που ανήκει ταυτόχρονα και στο Μεξικό και στη Αμερική.. Βαθιά επηρεασμένη από τους δύο κόσμους ανέπτυξε μια δικιά της φιλοσοφία… Τα έντονα χρώματα πάντα ήταν ένα αναπόσπαστο κομμάτι της ζωής της, όπως και το πολύχρωμο πακέτο τσιγάρων που πάντα την συντρόφευε… Επηρεασμένοι από την έντονη προσωπικότητα της, δημιουργήσαμε μια αφράτη κρέμα ζαχαροπλαστικής αρωματισμένη με καραμέλα βουτύρου και λοβούς σκουρόχρωμης βανίλιας… Συνδυάσαμε αυτό το γλυκό μείγμα με ξανθά φύλλα καπνού για να δημιουργήσουμε μια εξωτική καπνική γεύση…

Hada

Hada.png

Γεννήθηκε στην μακρινή Μογγολία και μετανάστευσε στο Θιβέτ… Εκεί μαθήτευσε δίπλα στους αυτόχθονες κατοίκους στην τέχνη του καπνού… Πήρε το όνομα της από την τελετή μύησης στην καπνική καλλιέργεια όπου και δημιούργησε το αγαπημένο της καπνικό μείγμα… Αναδημιουργώντας το, χρησιμοποιήσαμε σκουρόχρωμα φύλλα καπνού που αποξηραίνονται σε πέτρινους φούρνους μαζί με φύλλα μαύρου τσαγιού που προσδίδουν μια ήπια επίγευση… Σταδιακά κάνουν την εμφάνιση τους περίτεχνα συνδυασμένα καρυκεύματα… Το μοσχοκάρυδο μπλέκεται με το γαρύφαλλο για να προσθέσει πικάντικες νότες, ενώ στο τέλος το διακριτικό άρωμα της κανέλας κάνει αισθητή την παρουσία του… Ταξιδέψτε πίσω στον χρόνο παρέα με το Hada!

Puebla

Puebla.png

Γεννημένη στο ιστορικό κέντρο της Πουέμπλα από οικογένεια καπνοπαραγωγών, μεγάλωσε γνωρίζοντας από κοντά τις παραδοσιακές τεχνικές καλλιέργειας. Η καθημερινή της ασχολία ήταν ο συνδυασμός μοναδικών γεύσεων με τον ξηρό χαρακτήρα του καπνού… Ορμώμενοι από τις ιδιαίτερες συνταγές της συνθέσαμε το puebla. Κομματάκια αλμυρής καραμέλας μπλέκονται με νιφάδες δημητριακών, ξηρούς καρπούς και σιρόπι μαύρης σοκολάτας… Παραδοσιακά καπνά συνδυάζονται με τις γλυκόπικρες αυτές γεύσεις και αποξηραίνονται ελαφρώς σε ξυλόφουρνο… Αφήστε το συνδυασμό παράδοσης και καινοτομίας να σας συνεπάρει!

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
Το hada είναι καταπληκτικό το έχω , όπως επίσης για τους λάτρεις του καπνού προτείνω και το la tabac και έχω στα σκαριά το Sherlock και frida
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   haytek

haytek

Member

• VF Members
  • 28 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Lampros
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Paranormal 250c, GUS Iou-R , Doggystyle

Δεν ξερω κατα ποσο βρισκομαι στο σωστο νημα, αλλα θα κανω την αποπειρα μου.

Λοιπον, σιγουρα βοηθεια χρειαζονται οι αρχαριοι, αλλα μετα απο 3 χρονια ομολογω πως χρειαζομαι και εγω μιας βοηθεια στο Η/Τ.

Ειμαι σιγουρος οτι ρωταω σε σωστο μερος και ανυπομονω για τις απαντησεις σας.

Λοιπον τα πραγματα εχουν ως εξης .

Έχω πεταξει απειρα λεφτα σε υγρα (οπως πολλοι) και ακομα δεν εχω βρει το υγρό που θα ηθελα να ατμιζω.

Δοκιμασα διαφορα υγρα σε καταστημα μεγαλο του χωρου και αποτελεσμα ειναι οτι κανενα δεν μου εκατσε καλα.

Ολα καλα ειναι αλλα με κουραζουν να τα κανω ολη μερα.

Δοκιμασα yogi, myths and legends, cannoli, asylum, steampunk και παρα πολλα αλλα και παντα καταληγω στο dinner lady lemon tart που κανω με συνεπεια τοσα λεφτα να πηγαινουν χαμενα.

Σιγουρα η λεμονοταρτα δεν ειναι καπνικη γιαυτο θα ηθελα να ακουσω καποιες προτασεις για υγρα που δεν κουραζουν . Πληροφοριακα, το bebeca και τα ry4 δεν τα μπορω ούτε τα πολύ βαριά καπνικά.

Θα εκτιμησω καθε απαντηση σας, ευχαριστω !

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Πιστευω divino cigar απο ecig και kml απο eliquid france ειναι καλες επιλογες

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Άρα Λάμπρο θέλεις κάτι μισό καπνικό και το υπόλοιπο να έχει κάποια άλλα συστατικά που να σου αρέσουν.

Το θέμα είναι ότι είσαι λιγουλάκι δύσκολος  :laugh1:  στις γεύσεις απ' ότι κατάλαβα διαβάζοντας την δημοσίευσή σου και φοβάμαι να σου προτείνω κάποια υγρά τα οποία ίσως να μην είναι του γούστου σου.

Και όπως καταλαβαίνεις το θέμα "πιο υγρό είναι πιο γευστικό για μένα" είναι εντελώς υποκειμενικό.

Θα σου πρότεινα λοιπόν να μην κάνεις όλη την ημέρα το ίδιο υγρό αλλά να έχεις 3 - 4 ατμοποιητές που σε καλύπτουν με 3 - 4 διαφορετικές γεύσεις από αυτές που σου έχουν κάτσει καλύτερα μέχρι τώρα.

Όλοι μας έχουμε πετάξει λεφτά σε υγρά και αρώματα και πάντα θα δοκιμάζουμε κάτι καινούργιο.

Όλα μέσα στο παιχνίδι είναι.

Να θυμάσαι όμως ότι το πιο βασικό είναι ότι ο ατμός σε κρατάει μακριά από το παλιοτσίγαρο με συνέπεια να μην επιβαρύνεις την υγεία σου σε μεγάλο βαθμό, αλλά και την τσέπη σου αν κάνεις ορθολογική χρήση των εξόδων σου για το άτμισμα.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Θα σου πρότεινα και μια δοκιμή με υγρά ΝΕΤ, αν δεν έχεις δοκιμάσει ακόμα. Είναι φυσικά εκχυλίσματα απο διάφορες ποικιλίες καπνού.

Έχουν αναφερθεί κάποιες μάρκες ήδη σε αυτό το νήμα νομίζω. Vaporificio σε έτοιμα 10ml τα οποία είναι ακριβά και πιθανόν πολυφιλτραρισμένα, αν όχι πολυαραιωμένα.

El Toro, Black Note, και απο τα "καλύτερα" θεωρούνται τα La Tabaccheria:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο
Επίσης το lucky strike από ecig είναι καλό

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 02 Οκτώβριος 2018 - 23:30.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Felderer-Homburg

Felderer-Homburg

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιάννης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:doggy, troll, ultimo, kayfun, wasp, leto, gear, intake

Τα πρόβληματα που ανακύπτουν όταν κάνεις δοκιμές σε κατάστημα είναι τα παρακάτω : 1ον  αν δοκιμάσεις σε μία επίσκεψη πολλά υγρά , δηλαδή πάνω από 3-4 , στο τέλος ξεχνάς τη γεύση των πρώτων και θυμάσαι μόνο τα πιο πρόσφατα. Επιπλέον μπουχτίζεις και "στομώνει" η γεύση σου και πρέπει να κάνεις διάλειμμα και να πιείς νερό.  2ον παίζει ρόλο και ο ατμοποιητής, θα έχεις τον δικό σου ή του καταστήματος; αυτός θα  είναι mtl ή dl; Αν είναι ντουμανάτος και σε ψηλά βατ και εσύ δεν είσαι συνηθισμένος σε τέτοια , μετά από λίγο μπουκώνεις . 3ον παίζει ρόλο και η διάθεση και  η ώρα , εγώ έχω πάει για δοκιμές 6 το απόγευμα μετά τη δουλειά νηστικός από το πρωί και κανένα υγρό δεν μου άρεσε, φυσικό ήταν γιατί εκείνη την ώρα ήθελα να φάω και να ξεκουραστώ , όχι να ανακαλύψω νέες γεύσεις. 4ον: Κάποιο υγρό μπορεί να σου κάνει κλικ στο μαγαζί αλλά στην καθημερινή χρήση του να μη σου αρέσει, δηλαδή εντυπωσιάζει εκ πρώτης όψεως αλλά στην καθημερινότητα αποδεικνύεται μέτριο. 5ον: Μου έχει τύχει ακόμα και να κάνω ένα 60μελο και να το απολαύσω και να πάρω και  δεύτερο και να μην μου αρέσει - το ίδιο υγρό πάντα! Δεν ξέρω γιατί.

Μέχρι στιγμής εγώ έχω διαπιστώσει ότι μου αρέσουν τα rope cut. Έχω πάρει 3 διαφορετικές γεύσεις και και βγήκαν καλές όλες. Και τα έχω κάνει και σε doggy και σε dripper και σε εργοστασιακό (ναυτίλο). Επίσης σχετικά απαλό και γλυκόπιοτο είναι το watson (omph) . 

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:vasilis
  • Περιοχήcreta
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:berserker mini-doggystyle sxk-berserker mtl rda-sxk kf prime-phenomenon zest2.2

χαιρωμαι  που αναφερθηκε απο καποιους το loose cannon της rope cut , αλλα νομιζω πως δεν ταιριαζει στην αναζιτηση του συνατμιστη μας 

ομως παρολλα αυτα το εχω ερωτευτει!!!θελω να το ποιω απ το μπουκαλι...

εχω βαλει στο προγραμμα το tribecca της halo και δεν ξεκολαει απ το berserker !!!

Επεξεργάσθηκε απο rakiracer, 08 Ιανουάριος 2019 - 06:38.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚιατο
Πήγα σήμερα να αγοράσω σύρμα και κατέληξα να φεύγω και με ένα υγρό καθαρό (πεντακάθαρο θα έλεγα) Καπνικός,
Ποιο Καπνικό πεθαίνεις , θα τολμούσα να πω.
Ο λόγος για το..
7614EF19-C7B7-4DDF-A3EC-E0986777340C.jpg
Το είχε έτοιμο δείγμα το δοκίμασα (με ντριπερ) και εξεπλάγην. Ήταν Καπνικό ξερό υγρό.
Σε 1 μήνα (μετά την ωρίμανση) θα σας έχω νεότερα.
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:vasilis
  • Περιοχήcreta
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:berserker mini-doggystyle sxk-berserker mtl rda-sxk kf prime-phenomenon zest2.2

@

καλοατμιστο  ελπιζω να ειναιανταξιο των προσδοκιω και οχι του ονοματος ...

αλλιως σου εχω ενα αλλο το GOPA-PATIMENI απο την TSIGARILLA ELIQUID

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   mohokios

mohokios

Member

• VF Members
  • 60 Δημοσιεύσεις

Κοντά στα δυο χρόνια στο ατμισμα εδω και ένα μήνα έχω λυσσάξει για τσιγάρο.
Ψάχνω λοιπόν ένα καθαρό καπνικο υγρό χωρίς όμως να γλυκιζει, τον θέλω ξερό , έχω δοκιμάσει κάποια (πχ High Wheelers Tobacco Clasico ενώ είναι υπέροχο υγρο καπνικο γλυκιζει).
Αναμένω λοιπόν τις προτάσεις σας.

θα σου πρότεινα από λάμδα το Φιντέλ (διάφοροι καπνοί, βανίλια και καραμέλα) ωστόσο βγάζει όλη την "σκατίλα" του καπνού
 η το Yoda  της ίδιας εταιρίας  (Πουρίσιος καπνός με λίγο virginia), έχει μια μικρή γλυκάδα αλλά είναι πολύ ισορροπημένο...

γενικότερα θα σου πρότεινα να κοιτάξεις τα υγρά της Vapor Art.  δεν ξέρω αν έχουν βγει σε Shake And Vape όμως.
Brown Tobacco 
Regular

Malby
Tuscan Havana
West Virginia

Flavourtec (αυτά υπάρχουν και σε Shake And Vape)
American Red (γλυκίζει αλλά η συνολική αίσθηση είναι πολύ καλή)
Tobacco 
Wild West Tobacco

η άλλη επιλογή που μπορώ να σου δώσω είναι να αρχίσεις να δοκιμάζεις να φτιάξεις με αρώματα όπως 

TPA  Cubano Type
TPA RY4 Asian

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη