Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Περί καπνικού ο λόγος.

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
79 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 807 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Doggy Sxk , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Παρα το οτι ειναι δημοσιευση εναμιση χρονου πριν (ελπιζω να βρηκες αυτο που ψαχνεις συνατμιστη) αν διαολιζεσαι ακομη με το παλιοτσιγαρο θα σου προτεινα να δεις και τα net υγρα της La Tabaccheria . 

Υγραρες για καθε γουστα αλλα και απλετο χρονο να πλενεις , αλλαζεις αντισταση - βαμβακι.

Πολλοι που ακολουθησαν αυτον τον 'δρομο' βρηκαν το λιμανι τους. :ok:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 290 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Έχω μείνει με 100ml Divino, και 150ml Western. Πήγα σε 5 μαγαζιά για Turkish απο TFA που το πεθύμησα, αλλά δεν το βρήκα, και πήρα το RY4 Asian. Έφτιαξα 100ml και τα έχω για ωρίμανση, αλλά μου φαίνεται θα δοθεί... Πολύ βαριά μυρωδιά, σαν Vicks με πετιμέζι. Θα το δοκιμάσω βέβαι πρώτα στις 20 ημέρες και θα δείξει.

Επειδή ετοιμάζομαι για παραγγελία Divino και βάσεων/νικοτινών, απο Steampunk, έχει κάποιος κάποια πρόταση; Είδα σε αυτό το νήμα αναφορές σε Frida/Le Tabac/Puebla.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 807 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Doggy Sxk , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Κωστα επειδη το Ry4 Asian δεν ατμιζεται μονο του , ψαξε μια συνταγη που να ειναι κοντα στα γουστα σου και αγορασε τις αντιστοιχες ποσοτητες των αλλων αρωματων ωστε να μην πανε χαμενα τα 100ml που εχεις.

Μια ωραια συνταγη ειναι του Κωστα το Crime scene που σαν ενα απο τα αρωματα εχει το Asian

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.309 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Κώστα καλησπέρα.

Το RY4 Asian όπως σου είπε ο Γιάννης @

είναι υγρό που λειτουργεί καλύτερα σε συνδυασμό με άλλα.

Έχει επίσης άρωμα στο χώρο που ενώ εσύ δεν το αντιλαμβάνεσαι στους γύρω δεν είναι ιδιαίτερα ευχάριστο.

Τώρα όσο αφορά τα άλλα αρώματα αυτό που θα σου έλεγα, μιας και ψάχνεις για καπνικό, ότι η καινούργια σειρά του Βλαδίμηρου έχει ενδιαφέροντα υγρά.

Το να σου προτείνω κάποιο το θεωρώ λίγο παρακινδυνευμένο μιας και τα γούστα διαφέρουν από ατμιστή σε ατμιστή.

Ένα πέρασμα από καταστήματα που τα έχουν και μια δοκιμή είναι το πιο ασφαλές. ;)       

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 290 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

Μια ερώτηση μόνο: Τα Steampunk, είναι όλα NET;

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.309 Δημοσιεύσεις

Όχι Κώστα δεν είναι αμιγώς net.

Περιέχουν κάποια ένα ποσοστό net αρώματος. 

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 807 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Κώστα καλησπέρα.

Το RY4 Asian όπως σου είπε ο Γιάννης @

είναι υγρό που λειτουργεί καλύτερα σε συνδυασμό με άλλα.

Έχει επίσης άρωμα στο χώρο που ενώ εσύ δεν το αντιλαμβάνεσαι στους γύρω δεν είναι ιδιαίτερα ευχάριστο.

Τώρα όσο αφορά τα άλλα αρώματα αυτό που θα σου έλεγα, μιας και ψάχνεις για καπνικό, ότι η καινούργια σειρά του Βλαδίμηρου έχει ενδιαφέροντα υγρά.

Το να σου προτείνω κάποιο το θεωρώ λίγο παρακινδυνευμένο μιας και τα γούστα διαφέρουν από ατμιστή σε ατμιστή.

Ένα πέρασμα από καταστήματα που τα έχουν και μια δοκιμή είναι το πιο ασφαλές. ;)       

@

Δημητρη για το οτι δεν αφηνει ωραια μυρωδια στον χωρο ,επαυξανω !!!

Ατμιζω σχεδον καθημερινα καποιες ωρες το crime scene που παραθεσα σε συμφορουμιτη, που περιλαμβανει το αρωμα Ry4 Asian και ο συναδελφος ψιλομουρμουραει στο γραφειο γιατι του μυριζει παστουρμα. 

Βεβαια εγω δεν το καταλαβαινω αλλα κανω τον Κινεζο  :rolleyes:  και αρπαζω καπακι το μοντακι με την σκετη βαση 'να σβησω την φωτια'. 

Να ειναι καλα παντως τα παιδια που με αφηνουν και ατμιζω στο γραφειο (δεν εχουν θεμα με τον ατμο αλλα με τις διαφορες ενοχλητικες μυρωδιες που αφηνουν τα υγρα) γιατι βλεπω και ακουω περιπτωσεις με τον αντικαπνιστικο νομο που θα ηταν αλλιως η κατασταση για εμενα :(  :weather-058:  :weather-014:  :nargiles:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 290 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

Παράγγειλα Turkish και Divino. Όσο για τα Steampunk, διάβασα τα συστατικά και κατέληξα σε 4: Hada, Frida, Le Tabac και Royal Smoke.

Σε κάθε παραγγελία, θα παίρνω και ένα. Ξεκίνησα με το Frida.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 807 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Εχω ακουσει καλα σχολια για αυτη την σειρα.

Γραψε οταν μπορεσεις εντυπωσεις  ;)

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 290 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

Λοιπόν το Frida, κλασσικό γλυκό καπνικό ala ΟΡΜΗ Watson και Rope Cut Loose Canon.

Πολύ ζάχαρη, μαυρίλα και τα σχετικά.

Τώρα απο γεύση, τις 2-3 ημέρες στην εκπνοή έπαιρνα παγωτό κα'ι'μάκι, και έμενε μια γεύση στη γλώσσα απο μπισκότο παγωτού πύραυλου.

Τώρα έχω μπουκώσει και δεν καταλαβαίνω τίποτα...

Θα κάνω καμιά 200ml Divino να συνέλθω, και μετά θα πάρω να δοκιμάσω το Le Tabac απο την ίδια σειρά.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 290 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

"Le Tabac" SteamPunk

Πολύ τσιγαρίλα... Αφού νόμισα οτι το ξανάρχισα!... Ενω το υγρό δεν είναι σκούρο, ούτε γλυκίζει, σε λιγότερο απο 24 ώρες (5ml) το βαμβάκι καταστρέφεται (αρχίζει το καμμένο).

Έχω την εντύπωση οτι έχει κάποιο ποσοστό ΝΕΤ μέσα.

Εμένα με μπουκώνει γευστικά.

Παράγγειλα το Tribeca HALO απο ecig (100ml μπουκάλι, με 50ml άρωμα). Δεν το έχω δοκιμάσει ποτέ.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 807 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Αγαπητο πολυ το Tribeca πρεπει να εχω ατμισει δεξεμενες απο δαυτο , αλλα παντα με concetrate αρωμα οχι snv.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.309 Δημοσιεύσεις

@

Κώστα καλημέρα.

Είναι πολύ πιθανό να έχει μέσα net άρωμα. Απ όσο γνωρίζω ο Βλαδίμηρος σε κάποια από τα καπνικά του έχει και net αρώματα.

Αφού σε μπουκώνει γιατί δεν δοκιμάζεις να το αραιώσεις;

Δοκίμασε πρώτα ένα μικρό μπουκαλάκι μέχρι να βρεις την επιθυμητή αραίωση.

Με αυτό τον τρόπο θα έχεις λιγότερο έντονη γεύση και λιγότερα κατάλοιπα στο βαμβάκι.

Όσο αφορά το Tribeca πρέπει να έχω ατμίσει πάνω από 1,5 lt.  ;)   

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Thanasis

Thanasis

Member

• VF Members
  • 18 Δημοσιεύσεις
Μετά από δεκάδες αδειάσματα καπνικών στο νεροχύτη, τα αγαπημένα μου είναι το VCT bold και VCT.
Πέρα από τη γεύση, οι αντιστάσεις έχουν ελάχιστα κατάλοιπα ακόμα και μετά από 20-30ml υγρού.
Αξίζει να αναφέρω και το Decano το οποίο δεν μου μαύρισε ποτέ αντίσταση .
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 290 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

@

Βρήκα το VTC Bold σε άρωμα. Τι αραίωση να του κάνω; 20% μου είπε το κατάστημα νομίζω.

Το Tribeca SnV της ecig τη αναλογία έχει μέσα; Γράφει μόνο οτι έχει VG, PG και άρωμα, δε λέει αναλογία. Να 'να 50-50;

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.542 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Κώστα για το VTC (το απλό) επειδή το έχω ατμίσει θα σου πω ότι είναι αρκετά έντονο.

Το VTC bold θεωρώ ότι είναι ακόμη πιο έντονο, όπως λέει και η εταιρεία: "Η κλασική γεύση του VCT επανέρχεται εμπλουτισμένη σε ένα άρωμα με πιο έντονη αίσθηση του καπνού"

Το δίνουν για αραίωση: 15 - 20%

Οπότε κατά τη γνώμη μου, θεωρώ ότι πας για 15% αραίωση το μέγιστο.

16,07K   4 Αριθμός λήψεων

Όσο για το Tribeca SnV περιέχει μείγμα VG/PG 50/50 χωρίς νικοτίνη απ' ότι λέει η εταιρεία.

Tο μπουκαλάκι των 100ml περιέχει συνολικά 50ml υγρού (άρωμα και μηδενική VG/PG).

22,6K   5 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Thanasis

Thanasis

Member

• VF Members
  • 18 Δημοσιεύσεις
Το bold είναι λιγότερο έντονο σε γλύκα από το απλό, εγώ το φτιάχνω 65vg/35pg και το τελικό προϊόν βγαίνει 140ml.
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.542 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Θανάση, ναι σε γλύκα ίσως να είναι λιγότερο έντονο, αλλά απ' ότι λέει η εταιρεία το Bold έχει πιο έντονη την αίσθηση του καπνού.

Βέβαια εσύ το ατμίζεις και έχεις άποψη από πρώτο χέρι. :ok:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Thanasis

Thanasis

Member

• VF Members
  • 18 Δημοσιεύσεις
@

Αν η ανάλυση γεύσης στο VCT είναι 75% custard/βανίλια και 25% καπνός, στο VCT bold είναι 50/50. Η αύξηση του ποσοστού σε καπνό, δεν έκανε τη γεύση εντονότερη απλά αύξησε το χτύπημα στο λαιμό.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 224 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

Το υγρο που έχω παντρευτη είναι το red skin.

Υπαρχει κάποιο αντίστοιχο να προτείνετε χωρίς να έχει κάτι το γλυκό μέσα   ;

Επεξεργάσθηκε απο Nikoss rocket, 31 Μάιος 2020 - 18:30.

• Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη