Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

VANDY VAPE BERSERKER MTL RDA (and Squonk)

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
11 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Ακομα μια "cult" παρουσιαση ενος καινουργιου ατμοποιητη απο την Vandy Vape.

Αυτην την φορα ειναι ενας Drip ατμοποιητης που περιεχει και το "απαραιτητο" στις μερες μας squonk pin (η  αλλιως Bottom Feeder Pin).

Μετα λοιπον απο τον τανκ ατμοποιητη ονομασιας Berserker  εχουμε και τον ντριπατο ΠΑΝΤΑ σε MTL καταστασεις.

Στις παρακατω φωτογραφιες θα δειτε οτι θελετε απο διαστασεις , χρωματισμους κλπ.

Στο τελος δυο βιντεακια που σας τον παρουσιαζω.

Το συμπερασμα ειναι οτι μου αρεσε παρα πολυ και θα ειναι ενα απο τα μονιμα "παιχνιδια" μου. Απολυτα ρυθμιζομενη τζουρα ελαφρως η αρκετα ζεστη αν προτιματε, γευστικοτατη και με απαλο χτυπημα.

Και αυτος αλλα και ο galaxies απο την Vapefly ειναι νεοι ατμοποιητες για εμας τους σφιχτοτζουρηδες που αποδιδουν παρα πολυ ωραια.

Ενα πολυ καλο που εχει ο berserker ειναι οτι ο αερας "χτυπαει" την αντισταση απο κατω οπως και στους τανκ ατμοποιητες , εχει καλη χωρητικοτητα αν τον δουλεψεις αποκλειστικα σαν ντριπερ και οχι squonk και μπορεις να εναλλάσεις τα peek  του αερα χωρις να χρειαζεται να αλλαξεις αντισταση εχοντας παραλληλα και "εξωτερικη" ρυθμιση αερα.

wDlVHPC.jpg

YhdfZm7.jpg

P4AQBa7.jpg

• Μου αρέσει (+) x 14

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Πολύ ωραίος φαίνεται Μάκη, αλλά λέω να μην πάρω άλλον για λίγο καιρό (κανένα μήνα λέμε  :tongue_updown: ) Αυτό που μου τη δίνει τώρα τελευταία είναι το μπαράζ διαμέτρων. 22; και γιατί 22; Και τί να είναι; Να είναι 23. Και γιατί 23; Να είναι 24. Και γιατί 24; Να είναι 25...30 φτου και βγαίνω  :hahaha:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 6

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Αυτός Δημήτρη @

Please Login or Register to see this Hidden Content

είναι 18άρης. Αφού δεν έχεις 18άρη πρέπει να πάρεις έναν. :laugh1:

Μπράβο Μάκη @

για την έξοχη παρουσίαση και μάλιστα πρώτη στην Ελλάδα. :respect:

Όλο πρωτιές έχουμε στους :vfriends:

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 191 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο

Μακη @

:thumbup:  :thumbup:  :thumbup:  :hat-tip:  :hat-tip:  :hat-tip:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αυτά τα 2 κολοκύθια 22 και 24mm τί είναι για να φαρδαίνει το 18; Επίσης έχουμε τον Αίολο (GUS) στα 16, τον GP Spheroid επίσης στα 16, δεν θυμάμαι ποιός στα 19, kayfun στα 15, Tayfun gs2 στα 18 ή 19, ο Reaper RDA/hybrid στα 35, ο VCMT RTA στα 30 και πάει λέγοντας! Μένω στα 22-23 κι όταν αποφασίσουν να σταθεροποιηθούν κάπου και έχω βαρεθεί τα μοντάκια μου, θα πάρω έναν 45-50mm (κάπου εκεί θα έχουν φτάσει τότε και με χωρητικότητα πάντα 2ml)  :lotpot:  :lotpot:  :lotpot:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Πάλι στην πρίζα μας έβαλες. :lol: 

Εξαιρετική παρουσίαση . :respect:  :thankyouyellow:   :super:

:kaloatmistos: και καλά   :ntoymania:

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Silisav

Silisav

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη, Ανω Τουμπα

Μπραβο Μακη, φοβερη παρουσιαση απο εναν του χωρου με απιστευτες γνωσεις.. το μονο που δεν περιμενα ειναι να αναφερθεις στον rda αυτον με την ορολογια " squonk " ξερω οτι σου την δινει :D  :D  :D  :D

Το μονο που με " χαλαει " ειναι οτι η διαμετρος του ειναι 18, αντε να βρεις μοντακι να το συνδυασεις.. 

τα σεβη μου και παλι @

:bow: 

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Βασίλη αν πρόσεξες έχει δαχτυλίδια 22 και 24 mm για να ταιριάζει στα αντίστοιχα mod.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 175 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Μπραβο Μακη εξαιρετικη παρουσιαση και αναλυτικοτατα βιντεο παρουσιασης!!

Εγω μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ ο μικρος :yahoo:

Το μονο περιεργο απ'οτι ειδα ειναι οτι το slot αερα με τις 3 τρυπες δεν χτυπαει ολο το μηκος της αντιστασης γιατι βρισκεται οριζοντια και το σεταπ ειναι καθετα.

Βεβαια κατασκευαστικα δεν γινοταν αλλιως.

Πολυ καλος παντως και πανεξυπνος σχεδιασμος για την ρυθμιση αερα,επιτελους ενας σφιχτος rda.

Ακομα ενα πολυ απλο εργαλειακι για ρυθμιση του υψους της αντιστασης που δεν εχει σκεφτει κανεις αλλα και σε εξαιρετικη τιμη,

νομιζω οτι φοραει τα γυαλια πραγματικα στον ανταγωνισμο.

Επεξεργάσθηκε απο teo77, 21 Μάρτιος 2018 - 13:21.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Giorgos.K

Giorgos.K

Member

• VF Members
  • 25 Δημοσιεύσεις

Ωραία παρουσίαση @

, ευκαιρία για μας τους mtl  να πάρουμε squonk . Σε σχέση με τον   galaxies τι λέει???. Επειδή στα γιουτιούμπια τον θάψανε λίγο.     

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Μπραβο Μακη εξαιρετικη παρουσιαση και αναλυτικοτατα βιντεο παρουσιασης!!

Εγω μπορω να πω οτι μου αρεσει παρα πολυ ο μικρος :yahoo:

Το μονο περιεργο απ'οτι ειδα ειναι οτι το slot αερα με τις 3 τρυπες δεν χτυπαει ολο το μηκος της αντιστασης γιατι βρισκεται οριζοντια και το σεταπ ειναι καθετα.

Βεβαια κατασκευαστικα δεν γινοταν αλλιως.

Πολυ καλος παντως και πανεξυπνος σχεδιασμος για την ρυθμιση αερα,επιτελους ενας σφιχτος rda.

Ακομα ενα πολυ απλο εργαλειακι για ρυθμιση του υψους της αντιστασης που δεν εχει σκεφτει κανεις αλλα και σε εξαιρετικη τιμη,

νομιζω οτι φοραει τα γυαλια πραγματικα στον ανταγωνισμο.

Αν δεις εχει και αρκετα "ρυθμιστικα peek" που ειναι μονη τρυπα......οποτε καλυπτει και αυτο που λες......  ;)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

Guest_Θανος_*

Guest_Θανος_*
  • Guests

Μπραβο φιλε Μακη !!  :)

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη