Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

GProv mods

GProv Wood evolve 75

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
17 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

GProvLogo.jpg

Χθες μου ήρθε επιτέλους το χειροποίητο ξύλινο μοντάκι από τον καταπληκτικό Γιώργο Προβατίδη (γειά σου Θεσσαλονίκη)  :yahoo:

Μέσα στο κουτί ήταν το μοντάκι, ένα drip tip με ασορτί ξύλο, ένα κουτάκι κερί, μια μικρή πετσέτα, μία θήκη, ένα δερμάτινο μπρελόκ με το logo και ένα o-ring που δεν κατάλαβα (και δεν έψαξα) που μπαίνει.

01.jpg

Μερικές όψεις από το πανέμορφο mod που είναι δουλεμένο με μεράκι μέχρι την τελευταία του λεπτομέρεια.

05.jpg  06.jpg

04.jpg

07.jpg

08.jpg

Έχει πλακέτα της evolve με το DNA 75. Παίρνει μία μπαταρία 18650 και τα τρία πλήκτρα είναι από το ίδιο ξύλο που είναι το mod. Παίρνει άνετα 23άρη ατμοποιητή και φυσικά λόγω υλικού είναι πανάλαφρο. Υπάρχει μια υποδοχή micro USB για φόρτιση και firmware update, ενώ ο εξαερισμός γίνεται από το μεταλλικό καπάκι της μπαταρίας. Δεν υπάρχει καμία προστασία για υγρά από το καπάκι της μπαταρίας, οπότε θέλει προσοχή. Τα o-rings του drip tip ήταν αρκετά μεγάλα και δεν μπορούσε να μπει στον ESG Skyline, οπότε αλλάχθηκαν.

Η συντήρηση του ξύλου γίνεται με το κερί που είναι σε ένα πολύ όμορφο δοχείο και αφού το περάσεις και το αφήσεις λίγο, το περνάς με την πετσέτα και το προφυλάσσεις από την φυσική φθορά. Καλό είναι να γίνεται ανά 10ήμερο.

Όσο κι αν το έψαξα δεν βρήκα κάποιο ψεγάδι, ο Γιώργος είναι καταπληκτικός και στην σύλληψη και τον σχεδιασμό, όσο και στην υλοποίηση. Δεν σχολιάζω το ηλεκτρονικό μέρος της κατασκευής γιατί είναι μια τυπική καλή πλακέτα που υπάρχουν πολλές πληροφορίες στο νήμα των ηλεκτρονικών mod.

Και μερικές φωτογραφίες με τον Skyline αν και πιστεύω ότι με το Sky Drop θα έβγαινε πιό κομψό σύνολο αλλά βαρυέμαι το γέμισμα!

10.jpg

10.jpg

09.jpg

12.jpg

• Μου αρέσει (+) x 12

OFFLINE   mankar72

mankar72

Advanced Member

• VF Members
  • 228 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάνος
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Δημήτρη είναι πανέμορφο.  :fovero: Ελπίζω να το χαρείς. Μήπως γνωρίζεις από τι ξύλο είναι κατασκευασμένο? Επίσης τα μαύρα μέρη είναι μεταλλικά ή από κάποιο άλλο υλικό?

Επεξεργάσθηκε απο mankar72, 23 Μάρτιος 2018 - 23:47.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Το ξύλο που χρησιμοποιείται είναι stab wood (stabilized). Η επεξεργασία είναι αφυδάτωση στο 10%, εμποτισμός με υγρό σταθεροποίησης (ρητίνες) υπό πίεση σε κενό αέρα και τέλος θέρμανση. Τα μαύρα μέρη είναι μεταλλικά.
  • Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Τωρα εδω λεμε "καλοατμιστο" ή "καλορευματο"; Με γεια σου, πανεμορφο ειναι. :)

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Σου εύχομαι να το χαρείς Δημήτρη και σ' ευχαριστούμε για την ουσιαστική παρουσίαση με τις όμορφες φωτό. :) :twothumbs:

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Καλοάτμιστο Δημήτρη. :ok:

Φαίνεται πολύ καλή κατασκευή, αλλά θέλει προσοχή και καλή συντήρηση όπως και εσύ έχεις αναφέρει.

Για την πλακέτα δεν μπορούμε να πούμε και πολλά μιας και είναι από τις καλύτερες που κυκλοφορούν στην αγορά.

Μπράβο και στον καλλιτέχνη (G Prov) για το αποτέλεσμα.

Να το ευχαριστηθείς. :)

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Gabriel74

Gabriel74

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
Συνυπογραφω για την ποιότητα των Gpmods. Εχω ενα Gp grasp και το εχω καταευχαριστηθει. Χαρμα οφθαλμων και απιστευτο εργαλειο. Εξυπακουεται οτι από το σπίτι βγαινει σπανιως... 5c8b208f7aab4a793495334da78872b0.jpg

Στάλθηκε από το Redmi 4A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
64e9a56898c3775f4c97e88213e48048.jpg

Επεξεργάσθηκε απο Gabriel74, 06 Απρίλιος 2018 - 21:00.

• Μου αρέσει (+) x 7

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Ποιά πλακέτα έχει;

OFFLINE   Gabriel74

Gabriel74

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις

Yihi sx350j

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   rakiracer

rakiracer

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:vasilis
  • Περιοχήcreta
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:berserker mini-doggystyle sxk-berserker mtl rda-sxk kf prime-phenomenon zest2.2

υπεροχα και τα δυο!!!

μου θυμιζουν την βουτια τερματοφυλακα σε χτυπημα πεναλτι που εκανα οταν πεταξε το pico75-brskr mini η κορακλα!!!

(ενα αλλο pico-doggy δεν επεζησε την ελευθερη πτωση απο το μπαλκονι!)

Επεξεργάσθηκε απο rakiracer, 19 Ιανουάριος 2019 - 16:20.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

GProv; Τί είναι αυτό; Modder πια δεν είναι, τα μηχανήματα τα έχει πουλήσει, οι διευθύνσεις και τα τηλέφωνα δεν ισχύουν, στα forum που ασχολούνται με τέτοια θέματα είναι blacklisted, η σελίδα στο fb δεν είναι ενεργή και κυρίως έχει έναν σκασμό μοντάκια απ' όλο τον κόσμο για επισκευή που απλά έχουν χαθεί και πολύς κόσμος κλαίει τα λεφτά του (κι εγώ μέσα). Πούλαγε νέα μοντέλα μέχρι και Σεπτέμβριο - Οκτώβριο και μετά γειά σας. Λυπάμαι που είναι Έλληνας γιατί αποτελεί προσβολή για την λέξη.

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 19 Ιανουάριος 2019 - 21:05.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Δημήτρη επειδή δεν το γνωρίζω, αυτό που λες είναι ότι στα καλά του καθουμένου έκλεισε δεσμεύοντας mod που είχε για επισκευή και πήρε προκαταβολές χωρίς να ενημερώσει κανένα!!! :WhatHeMeans:

Αν ισχύει προσυπογράφω την τελευταία σου πρόταση μέχρι κεραίας. 

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

GProv.jpg

• Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Μήπως τον τσίμπησε καμιά εφορία ? φτφτ μακριά από μας :lol:

Εντάξει ας υποθέσουμε ότι ψείρισε 30 – 40 – 50 ? mod

Τι θα τα κάνει ? Θα τα πουλήσει και θα εισπράξει τόσα ώστε να λύσει το οικονομικό του πρόβλημα ?  (Αν έχει)

Τι είναι τα mod ? Διαμάντια ?

Μήπως αλλάζει έδρα –χώρα κλπ

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

@

Κώστα το πρόβλημα έχει εδώ και αρκετούς μήνες (δεν λέω χρόνο) που ξεκίνησε. Ο ίδιος έφυγε προς χώρα του εξωτερικού και ο ίδιος μετά απο πολλές πιέσεις

ανέφερε ότι θα επιστρέψει αυτά που έχει στην κατοχή του για επισκευή αλλά για την ώρα δεν άκουσα να τα πήρε και κανένας.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

Τα προβλήματα που μπορεί να έχει ο κάθε επιχειρηματίας - επαγγελματίας δεν αφορούν τους πελάτες του.

Ο σωστός επαγγελματίας ενημερώνει και εξηγεί στους πελάτες του το πρόβλημα και σταματά να συγκεντρώνει mod και χρήμα.

Αν συνεχίσει σα να μη συμβαίνει τίποτε και σε κάποια στιγμή εξαφανιστεί, τότε ο καθένας μπορεί να υποθέσει ότι θέλει και σίγουρα όχι με την καλή έννοια.

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

@

Συμφωνώ απόλυτα σε όσα γράφεις περί επαγγελματισμού

Συνήθως το τελευταίο πάει μαζί και με το ήθος

Απλά αναρωτήθηκα πως ένας άνθρωπος με ταλέντο και όρεξη για όμορφες κατασκευές

αναγκάστηκε να φερθεί τυχοδιωκτικά

Νομίζω ότι το μεγάλο του λάθος είναι ότι δεν ενημέρωσε τους πελάτες του για το τι έγινε όπως σωστά γράφεις

Ίσως στήσει καινούργια έδρα και επανορθώσει θέλω να πιστεύω

Αν πάλι όχι

Χρήστοοο αμόλα την Αύρα @higraf :dog_smiley:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Στην τελευταία του ανάρτηση ήταν σαφής. Σταματάει αυτή την δραστηριότητα και πούλησε ΟΛΟ τον εξοπλισμό του. Και πέταξε στο τέλος και το καρότο: όσα έχει ήδη προς επισκευή θα τα επισκευάσει (πώς) και θα τα στείλει στα  θύματα στους ιδιοκτήτες τους. Πριν την ανακοίνωση κλεισίματος είχα ζητήσει να μου το επιστρέψει ΧΩΡΙΣ επισκευή με τα έξοδα δικά μου. Όσο το πήρατε εσείς άλλο το πήρα κι εγώ (φυσικά δεν απάντησε ποτέ). Οι τεράστιες καθυστερήσεις παράδοσης παραγγελιών που έλεγε ότι ήταν σχεδόν έτοιμες είχαν αρχίσει καιρό πριν, από τότε που ήταν Θεσσαλονίκη. Απλά εξελίχθηκε από τυπικό ερασιτέχνη σε απατεώνα χωρίς να περάσει ποτέ από το στάδιο του επαγγελματία. Ευτυχώς δεν έκανε ιδιαίτερη ζημιά στην εικόνα των υπόλοιπων Ελλήνων κατασκευαστών που κατέχουν πολύ ψηλή θέση στην παγκόσμια ατμιστική κοινότητα.

Δεν το κλείνουμε αυτό το νήμα σιγά-σιγά; Δεν έχει νόημα. Αν είναι ας μεταφερθεί σε καινούργιο: "Η ιστορία του ατμίσματος στην Ελλάδα".

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη