Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Berserker MTL RTA (review and build)

* * * * * 2 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
101 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   dinos_74

dinos_74

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις

λοιπον

tip

για το βαμβακι.

(αφου ειχα τρελες αποτυχιες,τρελες ομως)

βρηκα κατι που δινει το 100% στην γευση

το βαμβακι πρεπει να ειναι πολυ αφρατο,πολυ χτενισμενο ΚΑΙ θα πρεπει να ειναι σαν το γραμμα Π  περασμενο,εαν ειναι σαν το Ω θα δινει μετρια τροφοδοσια.

Λογικα καταλαβαινετε τι θελω να πω

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   dive

dive

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ellen
  • ΠεριοχήΑν Θεσσαλονικη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:mod aegis, hadalay ατμο, ammit 22,doggy styl e, siren, dead rabbit
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:ποδηλασια

Καλησπερα  εχω  μεινει πολυ ευχαριστημενη με αυτον τον ατμοποιητη  .αλλα εχω ενα προβλημα  αν ξερετε κατι τι μπορω να κανω σαυτη την περιπτωση.

επλενα τον ατμοποιητη και εχασα την βιδα  του top fill ring (αυτη που βιδωνει αναποδα) πηγα στο καταστημα που τον πηρα και μ λεει   αν βρεθει ανταλακτικο απο καποιον προβλιματικο ατμοποιητη..

ειχε ολες τις βιδες μεσα  στα ανταλακτικα εκτος απο αυτη.,,,αυτο που με στεναχωρει ειναι πως αν δεν βρω βιδα.. τον πεταω 

τις αλλες βιδες γτ αν τις χασω να βρισκω και  για αυτη  ναμην εχει  ..τα εχω παρει ασχημα.

2 εβδομαδεες  ατμοποιητης...!!!

το λεω και ενημερωτικα  να ξερετε και αυτο.

γιατι απο τα αρνητικα του ειναι  μεγαλο αρνητικο αυτο. ..

και θα επρεπε να το λενε στα βιντεο σε παρουσιασεις σαν αρνητικο μπας και το διορθωσουνε

και οχι να λενε αν χαθει αυτο που την σφιγγει μπορουμε κ με αλλο κατσαβιδακι  .

να βαζει η εταιρια καμια βιδα μεσα και ας την χρεωθουμε. απο το να ψαχνομαι τωρα!!   

Επεξεργάσθηκε απο dive, 06 Νοέμβριος 2017 - 22:11.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Δυστυχώς αυτό το "βιδάκι" είναι ένα εξάρτημα που κρατάει την καμπάνα και βιδώνει ανάποδα.

Δεν υπάρχει σαν ανταλλακτικό πουθενά.

Θα έπρεπε να υπάρχει σαν ανταλλακτικό το οποίο να διατίθεται από την εταιρεία μιας και έχει αναφερθεί και από άλλον συνατμιστή ότι έχει χαθεί.

Ψάξε λιγάκι μήπως το βρεις γιατί χωρίς αυτό το εξάρτημα ο ατμοποιητής είναι άχρηστος.

Προσωπικά μου έπεσε ένα μικρό εξάρτημα από άλλον ατμοποιητή στο νεροχύτη και έλυσα το σιφώνι και το βρήκα.

Η μόνη λύση που βλέπω αν δεν το βρεις τελικά είναι να στείλεις e-mail στην Vandy Vape με φωτογραφία του ατμοποιητή και του σημείου που λείπει αυτό το εξάρτημα και να τους εξηγείς με δύο λέξεις το πρόβλημά σου.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

συμφωνώ κι εγω με τον μακη, βγάζεις φώτο και θεωρώ σίγουρο οτι η μαμά εταιρεία θα σου στείλει το ανταλλακτικό, μέχρι τότε θα πρέπει να βολευτείς με κάποιον 2°

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Αυτό είναι το επίμαχο εξάρτημα

21C979279ED9F66D73FFFC85EF1B40903EAAAC5D

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   dive

dive

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν Θεσσαλονικη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:mod aegis, hadalay ατμο, ammit 22,doggy styl e, siren, dead rabbit

:) σας ευχαριστω πολυ .προτείνετε καποιον αλλον ετσι  να πλησιαζει τον berserker? να εχω ενα 2ο  

Επεξεργάσθηκε απο dive, 06 Νοέμβριος 2017 - 23:32.

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Το έψαξα αρκετά και δεν βρήκα κάτι. Πες το στην Vandy Vape και αν συμφωνούν και τα Τελωνεία πιστεύω να τον σώσεις. Δυστυχώς ανταλλακτικά από τον πόλο έως το drip tip έχουν μόνο οι ακριβοί Ευρωπαϊκοί ατμοποιητές. Κοίτα και στο σιφώνι που σου είπε ο makis66, προσωπικά πρέπει να έχω χαρμάνι μισό ατμοποιητή εκεί μέσα. Εδώ και κάποιο καιρό όταν πλένω λεπτά πράγματα έχω την τάπα όση ώρα ξεπλένω με τρεχούμενο νερό ενώ το σαπούνισμα γίνεται εκτός νεροχύτη σ' ένα λεκανάκι.

• Χμμμμμ !!! x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

:) σας ευχαριστω πολυ .προτείνετε καποιον αλλον ετσι  να πλησιαζει τον berserker? να εχω ενα 2ο  

@

κοίταξε να δεις τώρα, αν και η έξυπνη κίνηση είναι να πάρεις έναν 2° ίδιο ώστε να έχεις και άλλα ανταλλακτικά, αυτός που  είναι πολύ κοντά στον berseker,είτε λίγο πιο πάνω είτε λίγο πιο κάτω ( προσωπικά γούστα) είναι ο siren 2 με πολύ πιο εύκολο στήσιμο και πιο εύκολη αναπλήρωση,ανάλογα τα ml  που καταναλώνεις μπορείς να διαλέξεις ανάμεσα σε 22mm ( tpd 2ml) και σε 24mm( 4,5ml) (έκδοση 4,5ml μόνο

)

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   dive

dive

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν Θεσσαλονικη

Σας ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας να ειστε καλα !! :)

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Συμφωνώ με όσα είπαν οι προλαλήσαντες.

Ο Siren 2 είναι μία πολύ καλή λύση.

Ο 24άρης είναι δυσεύρετος λόγω TPD και όπως έγραψε ο Νίκος @

υπάρχει

Αυτή τη στιγμή είναι out off stock και περιμένουν νέα παραλαβή και των δύο εκδόσεων 22 και 24mm τις επόμενες μέρες.

• Χμμμμμ !!! x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Δυστυχώς η συμμετοχή μου στο club κατόχων σταμάτησε στα γραφεία της ΓΕΤΑ :(

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

μην στεναχωριεσαι εσυ θα μπεις στο αλλο club το καλυτερο !!! :P  :P  :P

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αύριο θα έχω (πρώτο Θεός) τον Siren 2 (24mm). Σκεφτόμουν αρχικά τον Berserker αλλά λίγο το στήσιμο, λίγο ο αέρας και μια και τον βρήκα τον χτύπησα. Ερώτηση: ο μικρός των 22mm πώς λέγεται, σιρινάκης;

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   dive

dive

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν Θεσσαλονικη

καλησπερα αυριο μου ερχετε ο siren . 

για τον berserker μου απαντησε η μανα του δεν υπερχει βιδα !!! :angry:χαχαχα τοσο καλα στο ραφι λοιπον μου ειναι αχρηστος

• Χμμμμμ !!! x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Να σου στείλω κι έναν κλωνοσκάι που λείπει η εξωτερική καμπάνα να κάνουν παρέα;  :lol:  :lol:  :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

καλησπερα αυριο μου ερχετε ο siren . 

για τον berserker μου απαντησε η μανα του δεν υπερχει βιδα !!! :angry:χαχαχα τοσο καλα στο ραφι λοιπον μου ειναι αχρηστος

τραγικό και μεγάλο φάουλ της μαμάς εταιρείας,ένα γερο κράξιμο στα youtubια κτλ ίσως της χρειάζεται....

@

αν φτάσεις στο σημείο να τον πετάξεις, παρακαλώ να μου τον στείλεις, για κάποιο στριμμένο λόγο θέλω το παλέψω με πατέντα....( αυτό το μικρόβιο της πατέντας δεν φεύγει εύκολα...)

υ.γ εννοείτε οτι αν τα καταφέρω θα σου επιστραφεί αλλά εσυ στο μυαλό σου εχεις οτι καταστράφηκε....κι αν σου κάτσει σου κάτσε....( αν εχεις κανενα φιλαρακι που ασχολείτε με εργαλεία κτλ. πήγαινε του τον, πες του να ανοιξει με κολαούζο νέα τρύπα με νέα σπειρώματα να τρυπήσει μια ακέφαλη βίδα διαμπερές( ή να την κοψει) ..όλα αυτά βέβαια πρόχειρα στο μυαλό μου και με μόνη επαφή απο τις φωτογραφίες....

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Χμμμμμ !!! x 1

OFFLINE   dive

dive

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν Θεσσαλονικη

εγω αυτο που εχω να πω και το ξαναλεω..καλος μεν ΑΛΛΑ....   :lol:

Σου απανταει με ενα ξερο  δεν υπαρχει..

και κατι αλλο Κραξιμο  και απο τα φορουμ θελουνε και απο Ytube και απο οπου μπορει καποιος.

Στα καταστηματα θα επρεπε να τους ζητανε ανταλακτικα για τους διαφημισουνε  και να τους πουλανε τα κατασκευασματα τους..

συγνωμη  αλλα γελαω με τα χαλια τους πλεον.μ περασανε τα νευρα.

εχω αλλον καλυτερο τρ και απο αυτους τίποτα ξανα και ας εχουνε το καλυτερο προιον.ετσι για το γαμωτο.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests
25f77760664012f32d0b7462c866d047.jpg

Κοσμημα!!!

OFFLINE   nikos73

nikos73

Member

• VF Members
  • 21 Δημοσιεύσεις

Τελικα μηπως βγαινει το αιρφλοου,μπας και γινει λιιιιγο πιο αερατος :wacko: ? Σκεφτηκα να ανοιξω μια τρυπα διπλα στη τελευταια,η στη προτελευταια,αλλα μη χαλασει τελειως ο αερας(kai χαλασει και ο ιδιος ο ατμο :lol:)

• Χμμμμμ !!! x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Νίκο δεν βγαίνει το δαχτυλίδι.

Εγώ μεγάλωσα την τρύπα του κεντρικού πιν σε 1,5mm από 1,3 που ήταν με τρυπανάκι 1,5mm κοβαλτίου (τα απλά τρυπανάκια δεν κάνουν)

Έτσι με την "μεγάλη" τρύπα της εξωτερικής ρύθμισης του δαχτυλιδιού που είναι 1,6mm είναι τώρα μια χαρά.

Δεν έγινε και Hussar αλλά λίγο αέρα τον πήρε. :hahaha:

• Χρήσιμο (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη