Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Πόση ώρα αντέχετε χωρίς να ατμιζετε;

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
49 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   dream21

dream21

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Hussar και berseker με Mod Drag
Εγώ έχω φτάσει και 4 ώρες λόγο πτήσης για Αγγλία
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

Πιπίλα όλη μέρα, αλλά αν καμμιά φορά χρειαστεί να μην ατμίσω κανένα ...δίλεπτο :lol: :lol:  το αντέχω.

Χωρίς πλάκα, όντως πιπίλα όλη μέρα, αλλά έχει τύχει να μην ατμίσω και 3 και 4 ώρες χωρίς κανένα πρόβλημα, αφού έτσι κι αλλιώς, μετά πάλι πιπίλα θα το έχω, don't worry be happy vaping...

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   mparaxir

mparaxir

Member

• VF Members
  • 152 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:dionisios marinos
  • Περιοχήkesariani
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hcigar vt75 color doggystale, nautilus2, merlin mtl
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Pc gamer, βολτες με μηχανη, track day

μια μερα εχω αντεξει,γενικα με βοηθαει αρκετα το γυμναστηριο οπως και τοτε που καπνιζα κ.τ,βεβαια ψιλολιωνει λιγο το μπεγλερι στα χερια μου αχαα

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μιχάλης
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Rose MTL, Kayfun V4, Avocado 24,IJOY Limitless Plus,Peerless RDA
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Poker-Σουβλάκια-Μπύρες

Όχι πάνω από ώρα εκτός αν το επιβάλουν οι περιστάσεις. Ευτυχώς στην δουλειά έχουν γίνει οι περισσότεροι ατμιστές και πυροβολάμε ελεύθερα.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   QS-Plan

QS-Plan

Member

• VF Members
  • 35 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kostas
  • ΠεριοχήThessaloniki
Καμμια ώρα maximum...

Sent from my iPad using Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Antono35

Antono35

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιάννης
Τώρα που κάνω πλέον 0mg δεν έχω και τόσο θέμα 😉
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Τί εννοείς; Επειδή είναι μηδενική το έχεις πιπίλα ή ότι αφού δεν τραβάς ζόρι με τη δόση νικοτίνης ατμίζεις όταν τύχει;

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Antono35

Antono35

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιάννης
Ξεκίνησα με 18 MG και σιγά σιγά κατέβασα και τώρα είμαι στο μηδέν, κάνω επειδή μου αρέσουν αρώματα την υγρών όχι για την νικοτίνη.
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Άντε, σιγά σιγά κόψ' το τελείως. Δεν ξέρουμε τί κάνουν αυτά που ατμίζουμε σε αντίθεση με τη νικοτίνη που ξέρουμε.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Anonym0ust

Anonym0ust

Member

• VF Members
  • 12 Δημοσιεύσεις
Παντως εγω μεχρι στιγμης δεν μπορω χωρις νικοτινη.Οχι τοσο επειδη μου λειπει η νικοτινη,οσο για το οτι θελω χτυπημα.Θα μου πεις κανε στα 200 βατ,μου αρεσει ομως το mtl...
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   lounik

lounik

Member

• VF Members
  • 144 Δημοσιεύσεις

Δεν είναι όλες οι ώρες ίδιες. Χαλαρά μια ώρα, εάν χρειαστεί και τρίωρο αρκεί να μην είναι με καφέ ή ποτό.

Μέσα σε ένα χρόνο έχω νοιώσει μόνο 2 φορές μεγάλη λυσσά για πρόσληψη νικοτίνης. Να μην βλέπω την ώρα να γυρίσω σπίτι να βάλω έναν αεράτο και να τραβήξω 5-6 καλές που να φτάσει ο ατμός μέχρι τα ακροδάχτυλα του ποδιού.

Άντε και στις αρχές μερικά πρωινά να ένιωθα πιο έντονη επιθυμία.

Τώρα πιο πολύ νομίζω ότι είναι η συντήρηση μια συνήθειας η απόλαυση μιας ωραίας γεύσης αλλά κυρίως μικρές δόσεις για να μην βγει στην επιφάνεια κανένα στερητικό.

Επεξεργάσθηκε απο lounik, 20 Φεβρουάριος 2018 - 23:49.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   V2g

V2g

Member

• VF Members
  • 31 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγελης
  • ΠεριοχήΚυρα βρυση Κόρινθος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Pico i power primo mini primo 220 vtci Skyline fenomenon zest fodi f2 cloud one
Είναι ανάλογα άμα είμαι στην δουλειά περνάνε και 3-4 ώρες αλλά άμα είμαι έξω η στο σπίτι χωρίς ασχολία εκεί το ζεσταινω κανονικά! Πάντως από πριν με το κάπνισμα τώρα αντέχω πριν δεν υπήρχε περίπτωση ήθελα να καπνίσω και θα κάπνιζα
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Εσείς που το έχετε πιπίλα, έχετε παρατηρήσει ότι όσο μαζεύει μάκα η αντίσταση θέλει πιό ψηλή θερμοκρασία (σε TC) ή πιό πολλά W (σε PM);

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   teo46

teo46

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδώρης
  • ΠεριοχήΠετρούπολη-Αθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hastur,ares,zeus
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Οικογένεια,Μοτό
    ,MGP

γενικά είμαι τις πιπίλας,ειδικά άμα μου αρέσει το υγρό.. :mellow:

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

δεν ξέρω αν είναι θέμα μάκας γιατι με το που πιάνει μάκα αλλάζω βαμβάκι, πάντως σίγουρα αν αλλάζεις μόνο βαμβάκι μετά από π.χ 4-5 φορές, σιγά σιγά θέλει παραπάνω βατ η αντίσταση. 

Επεξεργάσθηκε απο teo46, 25 Φεβρουάριος 2018 - 10:59.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Κατά κανόνα όταν αλλάζω βαμβάκι αλλάζω και αντίσταση, εκτός αν βαριέμαι φρικτά  :awake: Κάθε 6-7 τανκ τρώει και πλύσιμο

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Εσείς που το έχετε πιπίλα, έχετε παρατηρήσει ότι όσο μαζεύει μάκα η αντίσταση θέλει πιό ψηλή θερμοκρασία (σε TC) ή πιό πολλά W (σε PM);

Ναι και είναι φυσιολογικό. :yes:

Για να φέρω ένα παράδειγμα το ίδιο γίνεται και με τις αντιστάσεις των πλυντηρίων και του ηλεκτρικού θερμοσίφωνα που με τον καιρό πιάνουν άλατα γύρω από τις αντιστάσεις που θερμαίνουν το νερό.

Όσο πιο χοντρό είναι αυτό το στρώμα των αλάτων τόσο περισσότερη ισχύ και ώρα θέλει για να θερμανθεί το νερό.

Στην δική μας περίπτωση η λύση είναι γνωστή:

Αλλαγή βαμβακιού κάθε 5ml και αντίστασης κάθε 10ml, ανάλογα το υγρό (αν είναι σκούρο ή ανοιχτόχρωμο) στο περίπου.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Εγώ βάζω διάλυμα 1‰ μαγειρική σόδα με 5 σταγόνες λευκό ξύδι και 1‰ Calgonit για να φύγουν τα άλατα του ξυδιού και της σόδας σε σύνολο 0,5ml. Προσθέτεις PG. VG, νικοτίνη και το άρωμα που βάζεις και όλα γίνονται λαμπίκο (και όλο το αναπνευστικό σας ταυτόχρονα)  :hahaha:  :hahaha:  :hahaha:

Πολύ ωραίο βγαίνει με άρωμα καρπούζι, γιατί με το ξύδι πάει προς τουρσί που σίγουρα δεν έχετε δοκιμάσει  :lotpot:  :lotpot:  :lotpot:

Τηλέφωνο Κέντρου Δηλητηριάσεων: 210 7793777  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   grigoris

grigoris

Newbie

• Members
  • 6 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΡΗΓΟΡΗΣ
  • ΠεριοχήΑΡΤΑ
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:SMOK AL85-SERPENT SMMM DOGGY ZEYS
    ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ ΓΕΝΙΚΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ
Πάνω από μισή ώρα δεν αντέχω....στην δουλειά μπορεί και παραπάνω <ξεχνιέμαι> πάντα οταν βγω έξω έχω 2μοντακια...στο σπίτι πιπίλα χαχαχα
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   chrisg9

chrisg9

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις

πανω απο μια ωρα θα πεθανω αν δεν κανω τις απανωτες τζουριτσες μου!

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   foni

foni

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Aspire Nautilus με 1.8 αντίσταση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Γραφιστική / Gif's

παλιά κάπνιζα συνέχεια στο pc camel, μετά πήρα τα winston 01 για ελαφρότερα, μετά καπνό. Στο τέλος βαρέθηκα & μια ωραία μέρα και πήρα ht στο ξεκάρφωτο και από τότε ατμίζω συνέχεια ότι γεύση να' ναι 25ml/μέρα - 30 κάπου εκεί με 2mg (εννοείται πως φτιάχνω μόνος)...

• Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη