Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Περισσότερα ml ή αύξηση στην νικοτίνη;

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Μακη εσυ επεσες στα 5 σταδιακα? Και ρωταω γιατι εχουμε πολλα παραδειγματα καπνιστών που εκαναν marlboro 10ρα δηλαδη και το εκοψαν μαχαιρι,δεν πηγαν σε light και μετα σε ultra αν γινομαι κατανοητος. Με το ατμισμα -θεωρητικά μια και λείπουν πίσσες κτλ- δεν ειναι πιο εύκολο?

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   mankar72

mankar72

Advanced Member

• VF Members
  • 228 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάνος
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Πιστεύω πως ο καθένας βρίσκει τον τρόπο μόνος του και με δοκιμές. Εγώ ξεκίνησα με 9 πήγα κατευθείαν στα 6 και τώρα είμαι στα 3-4 με την ίδια κατανάλωση σε όλα τα στάδια. Σίγουρα με τον τρόπο που λέει ο Μάκης η μετάβαση γίνεται σταδιακά και πιο ομαλά. Μάλλον θα τον εφαρμόσω από εδώ και πέρα αφού οι δοκιμές που έκανα για μετάβαση σε μηδενική νικοτίνη ήταν αποτυχημένες.

Επεξεργάσθηκε απο mankar72, 21 Μάιος 2018 - 15:47.

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Κατεβηκα με την σειρα 18-12-9-6-3 χωρις χρονικο προγραμματισμο. Δηλ οτι ζητουσε ο οργανισμος απλα.
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Βεβαια παιζει ρολο και ο ατμο, πρωτα με σφικτους και χαμηλα watt και υστερα αερατους με αυξημενα watt

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Κυριάκο σταδιακά κατέβασα τη νικοτίνη ανά 1mg από 12άρα σε 4άρα τώρα αλλά αυτό πήρε πολύ καιρό (5 χρόνια).

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Ατμίζω τώρα 3,5 χρόνια περίπου. Άρχισα από τα 12 (για λίγο), πήγα στα 9 (1 χρόνο) και από τότε στα 6. Δοκίμασα μια φορά και τα 3 και παρά το ότι δεν είδα κάποια φοβερή διαφορά, έχω τέτοιο στοκ σε 6άρες που θα το καθυστερήσω λίγο  :nargiles:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

1 χρονο σταθερα 2,5 - 3 mg και μετα το καλοκαιρι προσπαθεια για 1,5 με 2mg

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις

Αισθάνομαι οτι θα ζοριστώ .Καποια εναλλακτική βεβαια θα ηταν να την έριχνα στο 3 και να γύρναγα σε πνευμονικούς,που μεταξύ μας δεν τους πάω καθόλου!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Κυριάκο δεν θα κάνεις έτσι δουλειά και δεν κερδίζεις τίποτα.

Με το να πας σε πνευμονικούς, κατευθείαν μεγαλώνεις την κατανάλωση σε ml άρα και την ποσότητα πρόσληψης νικοτίνης.

Αν ακόμα πριν ξεκινήσεις δείχνεις ηττοπάθεια, μην το ξεκινήσεις καθόλου.

Όλα είναι μέσα στο μυαλό μας.

Θέλει επιμονή, υπομονή, θέληση και να πιστέψεις εσύ ο ίδιος ότι θα τα καταφέρεις. ;)

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις

@

Συμφωνώ μακη.Οπως εχω πει ξανα οτι και να ατμιζω πιπιλα θα το εχω.Και για να ευθυμήσουμε,θυμάμαι καποτε καλοκαιρι,ειχα παει για δουλεια στην Κω.Εκει σε καποιο διάλειμμα κατέβηκα παραλια,να παιξω beach volley. Συμπτωματικά βρισκοταν στο ιδιο σημειο ο Νοτης σφακιανακης.Τοτε καπνιζα πολυ.Ανοιξαμε λοιπον μια κουβεντα οπου μου ανεφερε οτι κόβοντας το τσιγαρο το ειχε ριξει στις τσιχλες,οπου και μασαγε δυο κουτακια την ημερα! Θεωρουσε οτι αν δεν εκανε αυτο θα ξαναγυρναγε στο τσιγαρο.Αρα ορθώς ολα μεσα στο μυαλό ειναι.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 175 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Και εγω στην αρχη για ενα μικρο διαστημα ημουν με 12αρα αλλα δεν την παλεψα πολυ και επεσα μετα σταθερα στα 9 για μεγαλο διαστημα θυμαμαι.

Ειμαι στα 6 εδω και περιπου  6-8 μηνες αλλα κανω ευκολα και 9 στα καπνικα μου αλλα δεν μπορω παραπανω.

Στα 6 το περιεργο ειναι οτι το ζητησε ο οργανισμος μου απ οτι καταλαβα και εγινε καπως ασυνειδητα.

Και το επισης περιεργο σε ολα τα υγρα καπνικα ή μη.Οπως και σε λιγο πιο αερατες καταστασεις αλλα και σε σφιχτες που ειμαι επι το πλειστον.

Θελω να δοκιμασω την τακτικη του Μακη που βρισκω πολυ βασιμη δλδ 1mg ανα διαστηματα.

Αλλα τα καπνικα την θελουν την νικοτινη τους να παρει ευχη :lol:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Ξεκίνησα σχεδόν όπως οι περισσότεροι με 12αρα νικοτίνη.

Μετά από 6 μήνες έπεσα στα 6mgr όπου και έχω κολλήσει μέχρι τώρα.

Αυτό όμως που διαπιστώνω είναι ότι μπορώ να κάνω με ευκολία, χωρίς αύξηση στην κατανάλωση, υγρά και με 3άρα, 4αρα νικοτίνη.

Οπότε το τελευταίο διάστημα παίζω από 3-5.

@

Θοδωρή όντως τα καπνικά τη θέλουν τη νικοτίνη τους.

Αυτό που διαπίστωσα και με ξάφνιασε είναι τα net της La tabaccheria.

Τα έφτιαξα με 6αρα PMG οπότε με το 10% του αρώματος και την όποια νικοτίνη υπάρχει στο εκχύλισμα, προέκυψε τελικό προϊόν με περίπου 5,6mgr νικοτίνη.

Το χτύπημα ήταν τόσο δυνατό που αν κάποιος μου έλεγε ότι είχαν 12αρα νικοτίνη θα τον πίστευα άνετα.

Τελικά τα αραίωσα με 0νική βάση και έπεσε η νικοτίνη στο 2,8.

Μόνο εκεί μπορώ να τα ατμίζω χωρίς να μου πετάγονται τα μάτια έξω.

Να σκεφθείς ότι έδωσα στο Μάκη @

να δοκιμάσει και πνίγηκε.

Τα καπνικά και δεν αναφέρομαι στα NET που είναι άλλη κατηγορία, από τη φύση τους πιστεύω έχουν λίγο παραπάνω χτύπημα οπότε μπορεί κάποιος που ατμίζει καπνικά να πέσει πιο εύκολα νικοτίνη σε σχέση με κάποιον που ατμίζει γλυκά - φρουτένια.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Υποθέτω μιλάτε για το χτύπημα αφού ανεβάσατε την PG, έτσι;

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Δημήτρη όταν μιλάω για χτύπημα εννοώ υγρά με αναλογία PG/VG 50/50 έως 60/40 PG/VG που τουλάχιστον εγώ ατμίζω.

Νομίζω ότι δεν έχει ιδιαίτερο νόημα να μιλάμε για χτύπημα σε υγρά με high VG. 

• Συμφωνώ! (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη