Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Νομοθεσία για το ηλεκτρονικό τσιγάρο

νομοθεσία νόμος

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
189 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Αντρέα δεν μου δείχνει αυτή τη στιγμή ότι πάει για καταστροφή αλλά ότι φεύγει από το τελωνείο και έρχεται.

Παρακολούθησέ το τις επόμενες ημέρες και αν δεν αλλάξει κάτι στο status μάλλον θα παραλάβεις.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   Wallsdoc ascended

Wallsdoc ascended

Member

• VF Members
  • 43 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΑΝΤΡΕΑΣ
  • ΠεριοχήΑθήνα αμπελόκηποι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vaporesso Gen, Eleaf lemo 3

@

Αντρέα δεν μου δείχνει αυτή τη στιγμή ότι πάει για καταστροφή αλλά ότι φεύγει από το τελωνείο και έρχεται.

Παρακολούθησέ το τις επόμενες ημέρες και αν δεν αλλάξει κάτι στο status μάλλον θα παραλάβεις,

Χριστε μου...βιαστικος εγω διαβασα "Αντρέα μου δείχνει αυτή τη στιγμή ότι πάει για καταστροφή..." αχαχαχα οκ μακαρι να περασε κανονικα και θα του αναψω κερακι στην εκκλησια του ατμοποιητη

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

Wallsdoc ascended

Member

• VF Members
  • 43 Δημοσιεύσεις

Καλησπερα guys! Εχω παρει μηνυμα εδω και μερες οτι καποια πακετα μου εχουν ερθει Ελλαδα απο τις 24/2 και 27/2 αλλα δεν μου εχει ερθει κατι ακομη. Αν τα κατασχεθουν στα customs θα παραλαβω μηνυμα  η απλα τιποτα. Συμφωνα με κατι εικονες που υπαρχουν στο forum κανουν κατα μεσο ορο 7 μερες να ερθουν απο το αεροδρομιο σπιτι μας αλλα απο σω εχω διαβασει απο αλλου ανθρωπους οχι μονο για vapes μπορει να παρει πολυ περισσοτερο. Τι προσδοκιες να εχω αυτη τη στιγμη  για τα πραγματα μου? Μπορει να φταιει και ο ιος δεν ξερω, απο Κινα ηρθαν αρχικα.

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.548 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Αντρέα υπάρχουν φορές που έχουν έρθει αεροδρόμιο και μετά από μία βδομάδα έχω παραλάβει και άλλες που έχουν πάει πάνω από μήνα.

Εξαρτάται από το πού βρίσκεται ο σάκος που έχει το πακέτο σου, σε ποιά αποθήκη έχει μπει και πόση δουλειά έχουν οι υπάλληλοι την συγκεκριμένη περίοδο.

Έχεις tracking;

Λέει αν μπήκε τελωνείο ή απλά ότι ήρθε στο αεροδρόμιο;

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

ONLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

@

Ανδρεα ο ιος των Ελτα φταιει και οχι το κοροναιος !!! 

Παραγγειλα αρχες Φλεβαρη μια ψηφιακη ζυγαρια να κανω τις μαγειρικες μου , την οποια ειχε παραθεσει ο φιλος Μακης.

Απο τις 19/2 λοιπον ειχε φτασει στο κεντρο διαλογης των Ελτα της περιοχης μου.

Εως 11/3 το εβλεπα να καθεται εκει ομορφα και ωραια.

Σημερα πηγα στα καταστημα οπου βρισκεται και ρωτησα τι και πως.

Δεν εχουν ανανεωσει τις συμβασεις παρα μα παρα πολλων εργαζομενων και απο αρχες Απριλιου , πολλοι ταχυδρομοι - διακινητες - υπαλληλοι δεν θα υπαρχουν σε πολλες περιοχες.

Μιλησα στον προισταμενο αλλα ηταν διστακτικος να με αφησει να ψαζω , μιας και δεν εξυπηρετουν κοινο.

Του ξαναμιλησα και μετα απο λογια σταρατα , καταφερα να παω στην καλαθουνα που εχουν και το βρηκα και πηρα βεβαια.

Σε προτρεπω να την ψαξεις ετσι ,αλλιως  :pop:  το ποτε θα ερθουν .

@

66 

Θα σε καλεσω συντομα για μια ερωτηση για την ζυγαρια

• Μου αρέσει (+) x 3

Wallsdoc ascended

Member

• VF Members
  • 43 Δημοσιεύσεις

@

Ωραια αν ειχατε και εσεις εμπειρια που εκανε πανω απο μηνα με καθυσηχαζει λιγο για τα πακετα. Tracking εχει, εχουν μπει στα customs of destination country την ιδια μερα που λογικα ειναι τελωνειο ή η αρχη της διαδικασιας στο τελωνειο. θα περιμενω ακομη λιγες μερες και θα παω στα ελτα της περιοχης να δω μηπως αν ειναι εκει και δεν μου ειπανε τιποτα.

@

Το προβλημα ειναι δεν εχουν καν παει στα ελτα της περιοχης μου η δεν με εχουν ενημερωσει. Εχω παει και στα σαιτ των ελτα να ψαξω with tracking numbers on my packages αλλα και εκει τιποτα. Θα περιμενω ακομη λιγες μερες και θα παω στα ελτα της περιοχης μου μηπως εχουν φτασει εκει και δεν μου ειπαν τιποτα παρολο που το αμφιβαλλω, καλυτερα safe than sorry ομως, μετα απο 20 μερες στα ελτα πανε πισω απο σω ξερω. Παντως δεν μου εχει ξανατυχει κατι τετοιο ουτε περσι ουτε καν τον Σεπτεβρη-Οκτωβρη. Περιμενω πανω απο 20 πακετα οχι μονο ατμηστικα και τα πλειστα τα εχω παρει απο μεσα Γεναρη

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Να ρωτήσω θέλω, αν παραγγείλω o-ring και βιδάκια απο το site του Kayfun στη Γερμανία, παίζει να κατασχεθούν;

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Κώστα δεν νομίζω ότι υπάρχει τέτοιος κίνδυνος για δυο λόγους.

Πρώτος και πιο σημαντικός είναι ότι δεν είναι κάτι που παραπέμπει άμεσα σε ατμιστικό εξοπλισμό.

Δεύτερος και εξίσου σημαντικός είναι ότι έρχονται από Γερμανία και δεν περνούν τελωνείο. ;)

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Γιατί δεν έχει η Fabvape; Πόσα o-rings και βιδάκια θέλεις για να σε συμφέρουν τα μεταφορικά;

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

@

Θέλω ενα set o-ring και insulator για το mini V3, και τα πλαστικά βιδάκια για το airflow απο τον V4, που δεν έχει το Fab.

Θα ψάξω να δω μη κάνουν τα πλαστικά βιδάκια του Lite 2019, να πάρω αυτά άμα είναι.

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη