Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Τα επιστόμια που χρησιμοποιούμε

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
51 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Εμένα πάλι μου αρέσουν τα ξύλινα (με ss εσωτερικά) αλλά βρίσκονται δύσκολα...
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.213 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Γιάννη το 90% είναι καπνικά και γλυκοκαπνικά και ένα 10% γλυκά.

OFFLINE   stavraetos

stavraetos

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις

τα ντριπ τιπ εχουν αμμεση σχεση και η επιλογη τους γινεται πρωτα με βαση το στομα του καθε χρηστη ξεχωριστα...το επιλεγουμε βαση του του στοματος του μεγεθους της οπης(προσωπικα πιστευω η οπη πρεπει να ειναι ιδια με την οπη της καμπανας).Το υλικο πρεπει να μας προστατευει απο τυχον υψηλες θερμοκρασιες ωστε να ειναι ποιο ευχαριστο το ατμισμα...εκτος αν ατμιζουμε σε χαμηλα βατ χωρις το φαινομενο πιπιλας....και το τελευταιο να δενει εμφανισιακα με τον ατμο....εγω προσωπικα εχω ενα ντριπ 4 χρονια και δεν το αλλαζω.....δεν το βρισκω πλεον σε κανενα μαγαζι και αν το χασω μαλλον θα με δυσκολεψει πολυ το ατμισμα,,,,το ντριπ τιπ ειναι ενα απο τα ποιο σημαντικα αξεσουαρ ενος ατμο και πολλες φορες δεν δινουμε αρκετη βαση σε αυτο

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Τα φοβερά κριτήρια που χρησιμοποιώ είναι με τη σειρά: να μου αρέσει, ζεστό/κρύο, υλικό (ξύλο ή SS).
  • Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.336 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Εγώ πάλι έχω αρκετά και τα χρησιμοποιώ σχεδόν όλα ανάλογα την περίσταση. :rolleyes:

Δεν είμαι δύσκολος σ' αυτό το θέμα. :laugh1:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   kyrgiannis

kyrgiannis

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις

Βρήκα σε ένα μαγαζί ντριπ τιπ του Leo σε μισή τιμή και αγόρασα 2 . Παιδιά το ίδιο υγρό έγινε ποιο γευστικό και η απόλαυση μεγάλωσε. Είναι ένα είδος πλαστικού αλλά όχι όπως π.χ.  του ναυτίλου. Το σχήμα τους είναι ιδιαίτερο και αρκετά βολικό στο στόμα .

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 680 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Doggy Sxk , Berserker , Kayfun Prime

@

Καλημερα και καλο μηνα !!! 

Αν ειναι ευκολο μια φωτο και ποιο μαγαζι ειναι? :D

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   kyrgiannis

kyrgiannis

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις

Replace smoke στο Ν. Ηράκλειο . Τώρα που μπήκα στο σάιτ τους δεν τα είδα διαθέσιμα . Μπορεί να ξεπούλησε ή να έχει ένα μικρό στοκ για το μαγαζί. Τα πήρα 3,5 ευρώ το ένα αντί για 7. Πάρε τηλέφωνο αν σε ενδιαφέρει.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 680 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

Το συγκεκριμενο καταστημα εδω και ενα και κατι χρονο , που εχει ανοιξει και αλλο καταστημα στο Χαλανδρι - Αγ.Παρασκευη ορια , εχει οντως ολα τα drip tips απο 3 εως 5 ευρω  το ακριβοτερο απλα δεν ειχα κατσει να τα ψαξω.

Παντως απο πωλητες , οσον αφορα μιξεις-μαγειρεματα σε pg-vg και boosters σχεδον αγνοια (το λεω απο προσωπικη εμπειρια)

• Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   kyrgiannis

kyrgiannis

Member

• VF Members
  • 13 Δημοσιεύσεις

Παρότι ψωνίζω πολύ συχνά από εκεί αυτό που λες δε το έχω διαπιστώσει γιατί με τις μίξεις ασχολούμαι μόνο εγώ. Πάντως έχουν πολύ καλό δοκιμαστήριο με καναπέδες και καφεδάκι , πολλές προσφορές και (για μένα σημαντικό ) κόβουν πάντα απόδειξη. 

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 680 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

Παρότι ψωνίζω πολύ συχνά από εκεί αυτό που λες δε το έχω διαπιστώσει γιατί με τις μίξεις ασχολούμαι μόνο εγώ. Πάντως έχουν πολύ καλό δοκιμαστήριο με καναπέδες και καφεδάκι , πολλές προσφορές και (για μένα σημαντικό ) κόβουν πάντα απόδειξη. 

Καλημερα και καλη εβδομαδα!!!

Οντως της συγκεκριμενης αλυσιδας κοβουν παντα αποδειξεις και εχουν ενα σεβαστο και ωραιο δοκιμαστηριο (μιλαω παντα για το καταστημα του Ν.Ηρακλειου).

Το συμβαν που με απωθεισε πλεον να ψωνιζω απο το συγκεκριμενο καταστημα εγινε πριν εναμιση χρονο.

Μπηκα να βρω ετοιμες αντιστασεις για τον Kangertech μου (μιας και ειχε αρχισει το γλεντι με τις κατασχεσεις απο ΚΙνα).

Τοτε λοιπον ειχε 3 πωλητριες και εναν πωλητη.

Μολις εκανα την ερωτηση για τις αντιστασεις αν ειναι ετοιμοπαραδοτες η πρωτη του ερωτηση ηταν αν κανω ετοιμα υγρα.

Του απαντησα οτι μαγειρευω εγω τα υγρα μου.

Κοντοστεκεται και κατευθειαν μου προτεινει να μεταβω στους επισκευασιμους (μου εδειξε τον berserker) και μου εβγαλε καπακι και τις pink mule βασεις των 100ml.

Παραξενευτηκα λιγακι αλλα λεω ακολουθει την εξελιξη του ατμισματος.

Ετσι λοιπον απο περιεργεια τον ρωτησα για αναλογιες - δοσολογιες βασεων και νικοτινης ωστε να βγαλω τελικο υγρο 3mg οπου και ατμιζω.

Στην κυριολεξια ΟΤΙ ΝΑ 'ΝΑΙ!!!

Το αποτελεσμα των τελικων υγρων που προτεινε μου εβγαζαν 5,5mg περιπου νικοτινης και μαλιστα τον ξαναρωτησα μηπως κανει λαθος και απαντησε καθετα 'μα την δουλεια μου δεν ξερω' και μαλιστα ζωγραφιστηκε στο προσωπο του η ενοχληση της αμφισβητισης μου.

Λεω Γιανναρα προσπερνα και παμε παρακατω.

Ειπα λοιπον να ρωτησω πως στηνεται ο berserker και μου ειπε μισο λέπτο να σας δειξω αλλα δυστυχως δεν εχω ανοιχτο συρμα.

Για να σας κανω επιδειξη πρεπει να αγορασετε το συρμα.

Ειπα προσπερνα και αγορασε το (μιας & ο kangertech επερνε και ετοιμες αντιστασεις και μετατρεποταν σε επισκευασιμο) οποτε δεν θα πηγαινε αψαλτο.

Του λεω με ενδιαφερει !!! 

Μου πεταει καπακι οτι ουτε ανοιχτο εργαλειο της coilmaster εχει και πρεπει να το αγορασω και αυτο για να το ανοιξει.

Αντε λεω και αυτο θα χρειαστει οποτε αγοραζω και αυτο.

Ηρθε η ωρα λοιπον του στριψιματος της αντιστασης !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ισως η λεξη 'Γελαγανε και τα πλακακια' ειναι επιεικης .

Δεν ηξερε την τυφλα του.Μου βγαζει μια αντισταση οπου η μια σπειρα ηταν πανω στην αλλη και μου λεει αφου απελπιστηκε , ΚΑΠΩΣ ΕΤΣΙ ΣΤΡΙΒΕΤΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΛΑΣΕΤΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΚΑΡΟΥΛΙ ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΜΑΘΕΤΕ'

Εν κατακλειδη οταν η πολτικη της αλυσιδας - μαγαζιου ειναι να οδηγησεις τον πελατη σε κατι νεο θα πρεπει πρωτα να το κατεεις το αθληματα λιγακι ή τουλαχιστον να παρεις μια μυρουδια (οπως ελεγε η γιαγια μου) αλλιως αστο ή τουλαχιστον μην επιμενεις.

Γιατι στην Ελλαδα σχεδον ολοι ειμαστε παντογνωστες προπονητες , προεδροι ,  διευθυνταδες και πωληταραδες και δεν σηκωνουμε μυγα στο σπαθι μας.

Η ημιμαθεια ειναι χειροτερη .......

Εγω εργαζομαι σε ενα μεσιτικο γραφειο ασφαλειων . Το παραμικρο νεο - καινουργιο που βγαινει στην αγορα μου επιφερει και ενα καινουργιο σεμιναριο τουλαχιστον 3 ωρων ωστε να εχω τα απλα, για αρχη εφοδια, να στηριξω το προιον.

Συγνωμη για το σεντονι που μαλλον κουρασε, τα εγραψα οσο πιο συντομα γινοταν και βεβαια δεν ειναι ολοι ετσι στην αγορα οι πωλητες - αλυσιδες - καταστηματα αλλα επειδη αναφερθηκε απο τον συνατμιστη η συγκεκριμενη αλυσιδα - καταστημα το σχολιασα.

Καλα  :ntoymania:  :dance2:

• Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 579 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Τοτε λοιπον ειχε 3 πωλητριες και εναν πωλητη

+1000 για τις πωλήτριες :uup: