Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ατμοποιητές και γεύση

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Vagand

Vagand

Member

• VF Members
  • 31 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ανδρέας
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

Διαβάζοντας για ατμοποιητές νομίζω ότι έχω πετύχει έκφραση τύπου "αποδίδει καλύτερα τα φρούτα η΄ τα καπνικά"

Ισχύει αυτό ? Δηλαδή ένας ατμοποιητής να αποδίδει καλύτερα σε κάποια "φάσματα" γεύσεων ? 

Και αν ισχύει αυτό υπάρχουν κάποια στοιχειά για να το καταλάβουμε αυτό οπτικά π.χ. ή αποκλειστικά με δοκιμή ? 

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

Το μόνο που μπορώ να πώ πάνω σε αυτό είναι, απο σκόρπιες κουβέντες που έχω ακούσει απο reviewers στο Youtube, είναι οτι τα κοντόχοντρα tank θα αποδώσουν καλύτερα τα καπνικά.

Τώρα φυσικά πόσο είναι αυτό το "καλύτερα" δε μπορώ να το γνωρίζω.

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

φίλε ανδρέα ναι υπάρχει αυτό το φαινόμενο, ( και μιας και ειπα φαινόμενο ..) ο unfollow από gus ( ο αεράτος φαινόμενο) οτι καπνικό και να του βάλεις έστω και μια μικρή τόση δα γλυκιά ιδέα να υπάρχει αυτός ο ατμοποιητής θα την αναδείξει...

τώρα για ποιο λόγο γίνεται δεν μπορώ να στο εξηγήσω  :WhatHeMeans:  το ίδιο συμβαίνει και στon siren2(αναφέρω τον συγκεκριμένο λόγο της τελείως διαφορετικής καμπάνας) αλλά όχι σε τόση μεγάλη έκταση όσο του unfollow.

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Υπάρχουν ατμοποιητές που αναδεικνύουν περισσότερο τα καπνικά αρώματα βλέπε Kayfun 3.1,Lite Plus, Prime.

Υπάρχουν και άλλοι που αποδίδουν καλύτερα τα γλυκά ή πολυσύνθετα γλυκά οπως Phenomenon, Siren, Rose, Flash e Vapor και πολλοί άλλοι.

Υπάρχουν και αυτοί που αποδίδουν καλά τόσο τα γλυκά όσο και τα καπνικά όπως ο Skyline αλλά σε καμία περίπτωση δεν φτάνει ούτε τους καθαρούς "καπνικούς" ούτε αυτούς που παίζουν πολύ καλά τα γλυκά.

Γενικά οι ατμοποιητές που αποδίδουν καλύτερα τα καπνικά είναι πολύ λίγοι εν αντιθέσει με αυτούς για τα γλυκά.

Από την άλλη αυτοί που "παίζουν" καλύτερα τα καπνικά δεν αποδίδουν εξίσου καλά τα γλυκά και στην ουσία φαίνονται κάπως μουντά.

Θα συμφωνήσω με αυτό που έγραψε ο Νικόλας @fantomas7  ότι αυτοί που έχουν προσανατολισμό τα γλυκά αρώματα βγάζουν μια έξτρα γλύκα στα καπνικά που μερικές φορές είναι υπερβολική.

Τώρα για ποιο λόγο γίνεται αυτό και πως εξηγείται δεν μπορώ να είμαι σίγουρος αλλά έχει να κάνει με την κατασκευή της καμπάνας και του deck. 

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Μικρές καμπάνες, μεγάλες καμπάνες, αυτά είναι πράγματα του Σατανά με τους ατμούς της κόλασης  :laugh1:  :lotpot:  :mollie:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5

OFFLINE   GIAMI

GIAMI

Moderator

• Moderators
  • 814 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:ΓΙΑΝΝΗΣ
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Siren 2 , Berserker , Kayfun Prime , True , Brunhilde

Μπορει να κανω λαθος αλλα ισως να παιζουν ρολο και τα υλικα κατασκευης στην αποδοση των υγρων :WhatHeMeans:

Οχι?

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Με δεδομένο ότι το υλικό κατασκευής των ατμοποιητών είναι SS δε νομίζω να παίζει αυτό ρόλο στην απόδοση των υγρών.

Αυτό που μπορεί να δώσει μία αλλοίωση του γευστικού αποτελέσματος σε έναν ατμοποιητή είναι το κακό στήσιμο (υποτροφοδοσία), τα υπερβολικά Watt, τα κακής ποιότητας ορινγκάκια κλπ.

• Συμφωνώ! (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη