Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Joyetech eVic Primo Mini

Joyetech; Primo mini; Manual

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
66 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Δεν είναι ότι καλύτερο κατά την άποψή μου να βγάζει μια εταιρεία όπως η Joyetech mod "προβληματικά".

Ενώ το VTC Mini έχει αποδειχθεί τέρας αξιοπιστίας, το συγκεκριμένο έχει βγάλει προβλήματα που προκύπτουν σε εταιρείες όχι του μεγέθους της.

Στην ουσία πλασαρίστηκε σαν αντικαταστάτης του mini, αλλά στο κομμάτι πόλος και αξιοπιστία η βαθμολογία είναι μέτρια. :(

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 239 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Συμφωνώ Δημήτρη και δεν ξέρω αν και αυτός είναι άλλος ένας λόγος που έβγαλε το SE. Επειδή έχω το SE, μέχρι στιγμής δουλεύει απροβλημάτιστα. Αν παρατηρήσω κάτι θα ενημερώσω.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   V2g

V2g

Member

• VF Members
  • 31 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγελης
  • ΠεριοχήΚυρα βρυση Κόρινθος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Pico i power primo mini primo 220 vtci Skyline fenomenon zest fodi f2 cloud one
Καλησπέρα εγώ πρόβλημα τέτοιο δεν είχα εδώ και 3 μήνες που το έχω βάζω πάνω από 10 ατμοποιητες πάνω και όλα κομπλέ αλλά του έχω περάσει to ArcticFox και από άλλο παιδί το άκουσα που είχε το ίδιο πρόβλημα και έβαλε το ArcticFox kai πάει τρενο

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

Βαγγέλη το πρόβλημα που έχει προκύψει δεν είναι πρόβλημα λειτουργικού (software) αλλά κατασκευαστικό (hardware).

To Arcticfox διορθώνει "προβλήματα" στο λειτουργικό του.

Τα προβλήματα στον πόλο είναι κατασκευαστικά και δεν μπορεί να τα διορθώσει το Arcticfox. 

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Και γω έχω το πρώτο primo με την μεγάλη οθόνη, αλλά προς το παρόν δεν έχω πρόβλημα.

Δουλεύει μια χαρά.

Το προσέχω βέβαια.

Δεν σφίγγω τους ατμοποιητές πάνω του σα να μην υπάρχει αύριο. :mollie:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

είπα οτι ο πόλος φαίνεται μια χαρά μιας και δεν φαίνεται να έχει βυθιστεί ή να μην έχει την επαναφορά το ελατήριο ,βεβαία για να το λες εσύ....  

Παρόλα αυτά και αν και έχω αυτή την στιγμή 3 μοντακια , ειναι στάνταρ ενα απο τα δυο που κουβαλώ πάνω μου με όποιον ατμο θέλει αυτό :) , μιας και είναι ελαφρύ , όμορφο και με καλο πιάσιμο 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Άκη @

σε όσους είχαν το primo και ο πόλος τους "έμεινε στο χέρι" είχαν τα ίδια συμπτώματα στις αρχές που έχεις και συ και σιγά σιγά ο πόλος τους χαιρέτησε.

Το θέμα είναι στον προβληματικό αυτορυθμιζόμενο πόλο που έχει το μοντάκι, όπου το δαχτυλιδάκι που κρατάει το ελατήριο είναι πλαστικό και δεν αντέχει στην μεγάλη πίεση των ατμοποιητών που έχουν λίγο μακρύτερο 510 από το κανονικό.

Με το βίδωμα - ξεβίδωμα χαλάει και υποχωρεί με αποτέλεσμα στις αρχές να μην μπορεί να διαβάσει σωστά την ωμική αντίσταση και σιγά σιγά να μην διαβάζει καν τους ατμοποιητές.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αν και γενικά τα περισσότερα mod που έχω ή είχα ήταν της Joyetech (VTC mini, VTwo mini, Supreme, Ocular C, eVic Primo mini) το μόνο που δεν είχε πρόβλημα ούτε με σφιξίματα, ούτε με πεσίματα, με άμμο στην παραλία και γενικά με σχετική κακομεταχείριση είναι το VTC mini που το χρησιμοποιώ ακόμα. Δεν ξέρω αν υπάρχει στην αγορά πόλος καλής ποιότητας με το ίδιο προφιλ για αντικατάσταση.

Νίκο @

βλέπω το μέταλλο χωρίς κόλλες. Τίς καθάρισες ή το αυτοκόλλητο βγαίνει χωρίς ν' αφήσει τίποτα;

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Αν και γενικά τα περισσότερα mod που έχω ή είχα ήταν της Joyetech (VTC mini, VTwo mini, Supreme, Ocular C, eVic Primo mini) το μόνο που δεν είχε πρόβλημα ούτε με σφιξίματα, ούτε με πεσίματα, με άμμο στην παραλία και γενικά με σχετική κακομεταχείριση είναι το VTC mini που το χρησιμοποιώ ακόμα. Δεν ξέρω αν υπάρχει στην αγορά πόλος καλής ποιότητας με το ίδιο προφιλ για αντικατάσταση.

Νίκο @

βλέπω το μέταλλο χωρίς κόλλες. Τίς καθάρισες ή το αυτοκόλλητο βγαίνει χωρίς ν' αφήσει τίποτα;

@

δεν αφήνει τίποτα γιατρέ, ( μου άρεσε έτσι και αν το φτιάξω έτσι θα το αφήσω) είναι πολύ σκληρό αυτοκόλλητο carbon.όσο αφορά τον πόλο θα τον βάλω από πάνω όπως στα μηχανικά πλαστικά  mod. και όχι στην υπάρχουσα πατούρα.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Όταν το κάνεις ανέβασε φωτό να το έχουμε υπ' όψη γιατί μπορεί να στοκάρω ένα να βρίσκεται. Το αυτοκόλλητο δεν είναι carbon fiber αλλά απομίμηση. Αν θέλει κάποιος αυτοκόλλητο με πραγματικές ίνες άνθρακα και πολύ καλύτερη κόλλα, βγάζει η 3Μ αλλά είναι πανάκριβο.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις

Εμενα παντως το προβλημα με το short atomiser λυθηκε με το arctic fox....δεν το ξαναεβγαλε ποτε.....!!!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Παράξενο Γιώργο, γιατί την ένδειξη sort atomizer την βγάζει ένα μοντάκι όταν δεν υπάρχει ατμοποιητής πάνω του ή δεν κάνει καλή επαφή ο 510. ;)

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους!!! Τι να σου πω βρε Μακη...μου το εβγαζε συνεχεια και στον ντογκυ και στον sky και στον phenomenon και μολις του περασα το AF δεν το ξαναεκανε ποτε!!!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Μακάρι να ήταν η εξαίρεση στον κανόνα. :ok:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   camber

camber

Member

• VF Members
  • 102 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

@

O πόλος του primo πολύ σπάνια έχει πρόβλημα. Το πλαστικό που παίζει ρόλο ελατηρίου αντέχει αρκετές κακουχίες και θα σου κρατήσει πολύ-πολύ καιρό. Βλέπω στη φωτό ότι έχεις βγάλει τον κονέκτορα από το mod. Αν δεν τον έχεις διαλύσει εσωτερικά εντελώς, βάλε ατμοποιητή και μέτρα με πολύμετρο στις άκρες του κονέκτορα. Λογικά το πολύμετρο θα σου διαβάζει σωστά τον άτμο.

Αν το πολύμετρο βλέπει τον ατμοποιητή σωστά τότε δύο πράγματα συμβαίνουν:

1. Ελαττωματικό current shunt στο PCB. Αυτό μπορεί να δυσλειτουργεί για διάφορους λόγους (πχ υγρά). Ένας καθαρισμός συνήθως διορθώνει το πρόβλημα αλλιώς αλλαγή του τσιπ ή της πλακέτας.

2. Ο πόλος είναι πρεσαριστός στο mod. Μερικές φορές μαζεύει βρωμιές από υγρά ή ότι άλλο και δεν κάνει σώμα με το mod. Τρίψε ελαφρά μ' ένα γυαλόχαρτο τον πόλο και την υποδοχή στο mod ώστε να καθαρίσουν. Ξαναβάλε πίσω τον κονέκτορα και τελείωσες.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...
Καλημέρα @

μέσα στο μαύρο πλαστικό υπάρχει ελατήριο ψιλό πρεσαριστό.δυστηχως ο κονεκτορας πλέον είναι στην ανακύκλωση.παντως από τα 5-6 που πήραμε 2 βγάλανε θέμα με το πλαστικό/πόλο που έμεινε κάτω.θα επανέλθω μόλις αγοράσω άλλο.

OFFLINE   Silisav

Silisav

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη, Ανω Τουμπα
έχω κι εγώ πρόβλημα παιδιά με το Primo δεν διαβάζει σωστά καμία αντίσταση. είτε ss είτε kanthal, την διαβάζει 0.9 και μάλιστα ανεβοκατεβαινει, ακόμα και σε kanthal. υπάρχει καμία λύση η το πετάμε;
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Μέχρι στιγμής (μην τον ματιάσω) δουλεύει άψογα! Ούτε ξεκόλλησε το πλαστικό του, μετράει σωστά την αντίσταση, δεν κολλάει, δεν ζεσταίνεται και γενικά δουλεύει καλά. Ίσως φταίει το ότι τον πήρα 49€!
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις

@

Βασίλη πέρνα από την Ecig απέναντι από το Δημαρχείο και ζήτα το Γιώργο.

Επειδή ασχολείται και με επισκευές πιστεύω ότι θα στο φτιάξει.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   Silisav

Silisav

Member

• VF Members
  • 29 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη, Ανω Τουμπα
αν ξέρουμε ποιο είναι το πρόβλημα και πως φτιάχνεται, ίσως να μπορέσω να το κάνω και μόνος μου γιατί το ταμείον είναι μείον
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη