Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Gus Lord (Μηχανικό Τηλεσκοπικό Μοντ)

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
25 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Μετά από πολλοστή φορά παρατήρησα ότι με το συγκεκριμένο μηχανικό μοντ (Gus Lord) ατμίζω για μεγαλύτερο χρονικό διάστημα από ότι με άλλα και αυτό είναι μεν καλό από τη μία μεριά, αλλά από την άλλη καταπονώ τις μπαταρίες.

Σήμερα αντιλήφθηκα κάπως αργά την πτώση απόδοσης και βάζοντας την μπαταρία (LG HG2) στον φορτιστή παρατήρησα ότι η τάση της ήταν 2,59Volt  :blink:

Σ' αυτό συντελεί η πολύ μικρή απώλεια τάσης που έχει αυτό το μοντ όπως έγραψα και στην πρώτη μου δημοσίευση.

Please Login or Register to see this Hidden Content

315,62K   4 Αριθμός λήψεων

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασιλης
  • ΠεριοχήΣαμος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:DID NextGen genesis TNS genesis Somnium Hybrid V2,Ares,Tilemachos v2 plus,Gini

Νομίζω κάτω απο 2,5 υπάρχει θέμα...στο όριο είσαι.Μάλλον έχεις και πολύ μικρές αντιστάσεις...αν είχες 1,3-1,5Ω θα είχες καταλάβει πιο νωρίς ότι ξεφόρτισε.Τουλάχιστον έτσι έκανα στο GGTS αλλά πάει καιρός από τότε.

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
@

να ρωτήσω , τα volt που σου βγάζει είναι σε φουλ φόρτιση ?

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Νίκο τί εννοείς; :WhatHeMeans:

Όταν βάζω την μπαταρία στον φορτιστή μου δείχνει την τάση της εκείνη την στιγμή, είτε τον έχω στα 500 είτε στα 2000mA

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο

@

Νίκο τί εννοείς; :WhatHeMeans:

Όταν βάζω την μπαταρία στον φορτιστή μου δείχνει την τάση της εκείνη την στιγμή, είτε τον έχω στα 500 είτε στα 2000mA

Λόγο που η γνώσης μου είναι αρκετά περιορισμένες στο θέμα μπαταρίας , όταν μια μπαταρία είναι είτε πλήρες είτε άδεια πρέπει να δείχνει τα ίδια volt?
Και στα ποσά volt είναι μια μπαταρία Έτοιμη για απόσυρση;

OFFLINE   Knomax

Knomax

Member

• VF Members
  • 63 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασιλης
  • ΠεριοχήΣαμος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:DID NextGen genesis TNS genesis Somnium Hybrid V2,Ares,Tilemachos v2 plus,Gini

Όταν είναι ξεφόρτιστη θα σου δείχνει πχ 3,6V όταν είναι φορτισμένη θα δείχνει 4,1-4,2V .....

Για απόσυρση....χμμμμ εμπειρικά εμένα όταν είναι καινούριες πχ με αντίσταση 1,4 κρατάει μια μέρα..όταν αρχίζει και "πεθαίνει" θα δεις ότι με την ίδια αντίσταση "πέφτει" πολύ πιο γρήγορα και δεν θα βγάζεις την ημέρα....ε τότε έρχεται σιγά σιγά ο καιρός για αλλαγή.

Υπόψιν...μπαταρία που έχει ξεφορτίση κάτω από τα 2,5V κανονικά πάει για πέταμα...δεν την ξανα βάζουμε καν στο φορτιστή υπάρχει πιθανότητα να την ψάχνεις σαν το καλαμαράκι του @

!!!!! :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη