Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ερωτήσεις - Απορίες - Προτάσεις για Εργοστασιακούς Ατμοποιητές

Εργοστασιακοί Ατμοποιητές

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
73 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   lounik

lounik

Member

• VF Members
  • 147 Δημοσιεύσεις

Θα προτιμούσα λίγο αεράτους και εργοστασιακούς ατμό ποιητές

Το λίγο αεράτο έχει πολλές διαβαθμίσεις αλλά από melo σε gt μάλλον θα σου φανεί πιο σφικτός

Εξαρτάτε βέβαια και ποιες αντιστάσεις παίρνεις συνήθως για τον melo.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Puma Baby με Berserker mini V 1.5
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ψάρεμα!!!!!!! Μπάσκετ και γυμναστική..!!!
Καλησπέρα σε όλους. Ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός εργοστασιακού πνευμονικού, κατά προτίμηση mesh, και χρήση σε Μαξ 50 watt.

Έχω τσεκάρει τον isub b της Innokin αλλά δε μου άρεσε η γεύση που βγάζουν οι αντιστάσεις.

Τι έχετε γενικά να προτείνετε?? Σας ευχαριστώ πολύ!

Στάλθηκε από το ONEPLUS A3003 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 137 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη
Έχω τον alpha της geekvape , παίρνει 0.2 και 0.4 αντιστάσεις, mesh mellow coils λέγονται. Πιο πολύ μ' αρέσουν οι 0.2, στα 85-90 W τις δουλεύω . Με τίς 0.4 στα 50-55 παίρνεις πάρα πολύ καλή γεύση.
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Σε ευχαριστώ παρά πολύ για την απάντηση. Το μόνο κακό ότι δεν τον βλέπω πουθενά διαθέσιμο και αυτό είναι κρίμα. Διότι δείχνει και ωραίος.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 137 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη
Κρίμα, γιατί ναι είναι πολύ καλός ατμοποιητής. Πάρα πολύ καλή γεύση , το mango sticky rice τού έχω μόνιμα μέσα και το αποδίδει καλύτερα από οποιονδήποτε επισκευάσιμο έχω, οι δε αντιστάσεις του αντέχουν για πάνω από 100 ml
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Χτυπά και άλλο..!!!!! :P
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 137 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη
Άλλη επιλογή με mesh είναι ο falcon για τον οποίο έχουν ακουστεί πολύ καλά λόγια αλλά βλέπω οι αντιστάσεις του παίζουν ψηλότερα από τα 50W που θες εσύ. Επίσης ο zeus παίρνει mesh 0.4 με προτεινόμενα 60-70W. Δεν τους έχω δοκιμάσει αυτούς.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Γιώργο τον επισκευάσιμο Zeus τον είχα και μου άρεσε η απόδοσή του ειδικά με χοντρά σύρματα και μπόλικα Watt.

Τον αποχωρίστηκα όμως γιατί δεν είμαι των πνευμονικών.

Πιστεύω ότι και ο εργοστασιακός Zeus Sub Ohm που σου πρότεινε ο Δημήτρης @

με τις Mesh Z1 αντιστάσεις (0.4Ω, 60-70W) είναι αξιόλογος ατμοποιητής.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Georgechalkida

Georgechalkida

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Καλησπέρα Μάκη ελπίζω να είσαι καλά.

Φαντάζομαι πως μπορεί να είναι καλός αλλά είναι αλήθεια όπως δε ψάχνω τόσα watt. Προτιμώ μας 50 και σε αυτά ίσως υπερβάλλω. Αλλά θα τον έχω στα υπόψιν μου. Ευχαριστώ πολύ και τους 2 σας παιδιά!!!
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   ScorpioGr

ScorpioGr

Member

• VF Members
  • 10 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Retro υπολογιστές (δες commodore, amstrad, zx spectrum, κλπ)

Γεια σας παιδιά!!!!

Μια που το νήμα έχει μείνει λίγο πίσω και έχουμε Απρίλιο του 21 έλεγα μήπως να πέσουν κάποιες προτάσεις απο τους έμπειρους τις παρέας για Εργοστασιακούς Ατμοποιητές...

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Δημήτρη καλό  θα ήταν να γράψεις με λίγα λόγια για το "ατμιστικό προφίλ" σου, έτσι ώστε να γίνουν και οι σωστές προτάσεις, λόγω του ότι υπάρχουν πλέον πάρα πολλά προϊόντα στην αγορά για όλα τα γούστα.

Ειδικότερα μιας και είμαστε στο νήμα των εργοστασιακών, γράψε μας αν σου αρέσει η σφιχτή ή η αεράτη τζούρα, αν παίζει ρόλο για σένα η χωρητικότητα του ατμοποιητή, το κόστος αγοράς ανταλλακτικών κεφαλών κλπ.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ScorpioGr

ScorpioGr

Member

• VF Members
  • 10 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Retro υπολογιστές (δες commodore, amstrad, zx spectrum, κλπ)

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση...!!!!

Λοιπόν...

• γράψε μας αν σου αρέσει η σφιχτή ή η αεράτη τζούρα, - Επειδή και τα 2 μου αρέσουν θα έλεγα αν υπάρχει κάτι ενδιάμεσο ή ρυθμιζόμενο....
  • αν παίζει ρόλο για σένα η χωρητικότητα του ατμοποιητή - Ναι θα μου άρεσε να έχω καλή χωρητικότητα....
  • ο κόστος αγοράς ανταλλακτικών κεφαλών κλπ. - ποιον δεν ενδιαφέρει το κόστος στις μέρες μας???

@

Δημήτρη καλό  θα ήταν να γράψεις με λίγα λόγια για το "ατμιστικό προφίλ" σου, έτσι ώστε να γίνουν και οι σωστές προτάσεις, λόγω του ότι υπάρχουν πλέον πάρα πολλά προϊόντα στην αγορά για όλα τα γούστα.

Ειδικότερα μιας και είμαστε στο νήμα των εργοστασιακών, γράψε μας αν σου αρέσει η σφιχτή ή η αεράτη τζούρα, αν παίζει ρόλο για σένα η χωρητικότητα του ατμοποιητή, το κόστος αγοράς ανταλλακτικών κεφαλών κλπ.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.594 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Επειδή με τους εργοστασιακούς έχω να ασχοληθώ αρκετά χρόνια ... :rolleyes:  θα σου προτείνω κάποιες safe λύσεις:

1. Innokin Zenith 4ml 24mm

Για περισσότερες πληροφορίες

20190416090159_innokin_zenith_silver_2ml

2. Innokin Zlide 4ml 24mm που είναι η πιο καινούργια σειρά της Innokin

Για περισσότερες πληροφορίες

20200911105042_innokin_zlide_4ml_24mm_si

Και τους δύο τους έχω δοκιμάσει από φίλους που σε γενικές γραμμές είναι ικανοποιημένοι.

Προτείνω τον Zlide πρώτον γιατί είναι πιο καινούργιος και επιπλέον γιατί στον Zlide μπορείς να αλλάξεις το τζαμάκι της δεξαμενής αν σου σπάσει, ενώ στον Zenith αυτό δεν είναι εφικτό.

Κατά τα άλλα και οι δύο χρησιμοποιούν τις ίδιες αντιστάσεις, έχουν εύκολο γέμισμα από πάνω και με τις ρυθμίσεις που έχουν στο κάτω δαχτυλίδι γίνονται από σφιχτοί έως λίγο αεράτοι.

Χρησιμοποιούν αντιστάσεις 1,6 Ohm για σφιχτή τζούρα, 1,2 Ohm , 0,8 Ohm,  0,5 Ohm (mesh), 0,48 Ohm (Plex 3D Mesh).

Όσο μειώνονται τα Ohm τόσο ποιο αεράτη γίνεται η τζούρα, αλλά θέλει και περισσότερα Watt για να δουλέψει σωστά (πλην της 0,48 που θέλει λίγα Watt για να δουλέψει).

Τις αντιστάσεις - κεφαλές τις βρίσκεις παντού σε μεγάλη ποικιλία και σε καλές τιμές. :)

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 246 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019
Δημήτρη @

να προσθέσω σε αυτά που έγραψε ο Μάκης @

και τον Nautilus GT, μια συνεργασία Aspire και Taifun, τον οποίο χρησιμοποιώ περιστασιακά και μπορώ να πω ότι είναι ένας απροβληματιστος ατμοποιητης, με πολλές ρυθμίσεις αέρα και παίρνει τις κλασικες δοκιμασμένες αντιστασεις BVC.
  • Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη