Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Vapefly horus rta

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
1 απάντηση στο θέμα

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Καλησπερα στην ατμιστικη παρεα. Παρελαβα σημερα μετα απο αρκετο καιρο αναμονης τον horus, επισκευασιμο ατμοποιητη ο οποιος τελικα εδειξε να συμφωνει με τις προσδοκιες μου.

Ειναι κατασκευασμενος απο ss και γυαλι (μας επιτρεπει την ορατοτητα σταθμης υγρου),μας ερχεται σε 3 χρωματα, μαυρο, ασημι και gunmetal.

Χωρητικότητα 4 ml, 25 χιλ διαμετρο, και στο υψος του ισος με τον zeus rta.

Φιλοσοφια λειτουργικα ομοια με τον Δια με την διαφορα οτι στο deck του ο αερας διαπερναει σε σχημα b.

Επιχρυσωμένο deck που επιτρεπει ανετο στησιμο. Βιδες με ισιο κεφαλι,εισαγωγη αερα στο πανω μερος, αρα διαρροες εδω τις ξεχναμε. Το πιο ομορφο επανω του ειναι το χρωμα του επιστομιου το οποιο ειναι τυπου 810.

Στο κουτι του ερχεται με τα γνωστα ανταλλακτικα καθως και με ανταπτορα για επιστόμιο τυπου 510.

Αερατος ατμοποιητης με γευση και χτυπημα οπως και στον Δια. Ο δακτυλιος του αερα δεν εχει τερμα στην περιστροφη αλλα ειναι σφικτος οσο πρέπει για να μενει στη θεση του.

Στηθηκε με αντισταση που περιεχεται στο κουτι. Κατα την ταπεινη μου γνωμη η τοποθετηση του βαμβακιού να γινεται με ελαφρύ πατημα στα αυλακια και μηκος μεχρι το ακρο τους(αποδιδει εξαιρετικα κατα αυτον τον τροπο, δεν ειναι απαραιτητο να φτανουν τα βαμβακια στον πυθμένα το οποιο ισχυει και για τον Δια).

Αναπληρωση απο το πανω μερος με καπακι βιδωτο. Απολυτα στεγανος. Οποιος εχει δοκιμασει Δια και engine πιστευω θα μεινει ευχαριστημενος.

Δεν με προβληματισε καθολου και αλλο ενα θετικο του ειναι οτι δεν σφυριζει σαν παπαγαλος.Η επαφη του πολου του δεν εμφανισε κανενα θεμα. Φυσικα λυνεται κανονικα για καθαρισμο. Ωραια ανθεκτικη κατασκευη. Σπειρωμα πολυ καλο, δεν ζεσταινεται ευκολα το επιστομιο λογω κατασκευης του. (Ψυκτρα τριων επιπεδων κατω απο το επιστομιο).

Ειναι διαθεσιμος στην ελληνικη αγορα. 

Χαιρομαι αν βοηθησα. Στη διαθεση σας οπως παντα για οποιαδηποτε διευκρινηση-βοηθεια. 

Να προσθέσω οτι ο ατμο ειναι κατασκευασμενος για μονη αντισταση. 

horus_06-1.jpg

horus_07-1-1.png

horus_08-2.png

%E6%B0%94%E6%B5%81%E5%9B%BE.gifhorus_02.png

Επεξεργάσθηκε απο Διηνεκης, 12 Μάιος 2018 - 17:51.

• Μου αρέσει (+) x 9

OFFLINE   argyris21

argyris21

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις
Και γω κατοχος του horus! Μετα απο ενα μηνα σχεδον με τον ατμο μπορω να πω οτι ειμαι απόλυτα ικανοποιημένος απο την αγορα που εκανα. Η γευση του πολυ καλη και πολυ ευκολος στο στησιμο μιας που και εγω ειμαι φρεσκος στο τμημα των επισκευασιμων! Το μονο αρνητικό αν μπορει κανεις να το πει αρνητικο ειναι το δαχτυλίδι ρύθμισης αερα που δεν εχει στοπ και δεν ειναι σφιχτο και μπορει να γυριζει με μεγαλη ευκολια χωρις να το θελουμε.
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη