Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Tayfun GT III clone

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
29 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Θα δοκιμασω με το κλωνο λοιπον και μολις εχω νεοτερα θα επανελθω. Ευχαριστω για το χρονο σας.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   sergor

sergor

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σεργιος
  • ΠεριοχήΚΟΖΑΝΗ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:λίγο απ'ολα

δε μπορώ να βρω oring να μη ξεβιδώνει η καμπάνα στο γέμισμα . γυρνάει μαζί με το cap και ανοίγει τα υγρά.

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Όπως βλέπεις στην παρακάτω φωτό στο πάνω μέρος της καμινάδας τα δύο μικρά ορινγκάκια θα πρέπει να είναι 5 Χ 1,5mm.

Αν έχεις παχύμετρο μέτρησέ τα ή βάλε ελάχιστα μικρότερα π.χ. 4 Χ 1,5mm. (μετράμε την εσωτ. διάμετρο)

Δυστυχώς τα έχουν αυτά μερικοί κλώνοι.

Αυτός που είχα εγώ από την πρώτη στιγμή δούλευε μια χαρά αλλά δυστυχώς δεν βγαίνει πλέον.

Μία άλλη λύση είναι να λιπάνεις αυτά τα δύο ορινγκάκια με ελαιόλαδο και ίσως να λυθεί το θέμα.

DLFJjCl.jpg

• Χρήσιμο (+) x 4

OFFLINE   gigelis

gigelis

Member

• VF Members
  • 21 Δημοσιεύσεις
Πρέπει να βγει το επιστόμιο και μετά να το ξεβιδωσεις

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Εγω κατα την αναπληρωση...παρ οτι ειχα αλλαξει τα ορινγκακια και ενοειται οτι παντα εβγαζα το επιστιμιo για να ξεβιδωσω και να γεμισω...παντα γυρναγε και η καμπανα....το χα αυτο το θεματακι......μιλαω για τον taifun gt3 mini της sxk....
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

εννοείται ότι το επιστόμιο πρέπει να βγει αφού με τα δοντάκια που έχει γυρνάει την καμπάνα.

@

Σε πολλούς κλώνους έχει παρουσιαστεί αυτό το θέμα με τα σφιχτά ορινγκάκια.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   gigelis

gigelis

Member

• VF Members
  • 21 Δημοσιεύσεις

:ok: ,το ειπα μηπως του ξεφυγε του φιλου,δεν τον εχω δουλεψει καθολου τον κλωνο

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Αυριο θα παραλαβω (επιτελους 2 μηνες εκανε) τον κλωνο της coppervape. Μολις αλλαξω λαστιχακια και στησω, θα ενημερωσω.

Επεξεργάσθηκε απο fobmove, 11 Απρίλιος 2018 - 18:20.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Για να βάλεις σωστά τα ορινγκάκια συμβουλέψου την εικόνα στην απάντηση #23

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Παρελαβα σημερα το πρωι (μετα απο 2 μηνες σχεδον...ηρθε ομως). Ο κλωνος ειναι της coppervape. Αψογη κατασκευη, μια χαρα τα σπειρωματα. Προσπαθησα να βαλω τα γνησια λαστιχακια τα οποια δεν μπαινουν,δεν ταιριαζουν. Τα μετρησα 100 φορες με παχυμετρο. Δεν ειναι τα ιδια. Αφησα πανω τα δικα του, αυτα που ειχε απο την αρχη. Στησιμο σε kanthal 27αρι με 3αρη πυρηνα 7 σπειρες ανοιχτες. 

Παιδια ο ατμοποιητης τα σπαει. Τελεια γευση (ειναι πιο δυνατος σε αυτο το θεμα απο τον γνησιο kayfun prime). Ευκολια στησιματος-βαμβακωματος αψογος. Πολυ πιο ευκολο βαμβακωμα απο τον kayfun. Τα "λεκανακια" για το βαμβακι εχουν απο 2 ορθογωνιες τρυπες το καθενα και ετσι βλεπεις τι παιζει με το βαμβακι. Βοηθαει παρα πολυ αυτο. Τον εστησα σε ελαχιστα λεπτα. 

Η τζουρα του δεν ειναι οπως θα την ηθελα. Εβαλα το γνησιο reducer στα 2mm αλλα και παλι ειναι καπως πιο χαλαρη απο οτι θα την ηθελα. Μου ειπαν οτι ταιριαζει-μπαινει του kayfun 5 και ετσι μειωνεται κατα πολυ η διαμετρος του αερα. Θα παω αυριο επισκεψη στο γνωστο καταστημα που ειχα παρει και τον kayfun μαζι με το sx mini και θα δω τι τιμη θα μου κανουν και αν τελικα ταιριαζει και ο μειωτηρας του kayfun 5. 

Ενα μονο με εχει εκνευρισει παρα πολυ. Ο ατμοποιητης στο εξωτερικο (ευρωπη) εχει 139 ευρω η εκδοση στα 5ml και εδω πρεπει να δωσεις 145 + 43 για να τον κανεις 5ml. Ξεφτιλα. Δεν ειναι για τα λεφτα, απλα αισθανομαι ανοητος να πληρωσω τσαμπα λεφτα για κατι που ξερω ποσο εχει. Προτιμω να βγω εξω και να τα πιω με τους φιλους μου ή να τα φαμε σε καμια ταβερνα και ας φυγουν και 1000 ευρω. Με εκνευριζει πολυ ολο αυτο το κλεψιμο εις βαρους μας. 

Anyway, αν καποιος απο εσας γνωριζει καποιο καταστημα για αυριο να παω να τον παρω σε λογικη τιμη τον 5αρη ας στειλει πμ. Αν γνωριζει καποιος για καποιο καταστημα απο ευρωπη και να μην εχω προβλημα με τελωνεια (απο κινα ηρθε ο κλωνος ομως μια χαρα) ας στειλει παλι πμ. 

Μια χαρα ειναι ο ατμοποιητης. Τον αφησα στον ανηψιο μου να παιζει. Τον εχω γεμισει...απο το πουθενα εχει αρηδες σειρηνες σκυλακια τωρα εχει και taifun...ο αγαπημενος του θειος εχω γινει. :)

Για οποιον θελει να τον αγορασει ειτε κλωνο ειτε γνησιο...αξιζει, Παιζει μια χαρα, κανενα προβλημα. Γευση τελεια, στησιμο πανευκολο, διαρροες μηδεν, τροφοδοσια αψογη. 

Στα μειον, η τζουρα του που ειναι λιγακι χαλαρη, δεν τη λες και τοσο mtl. Μειον επισης το σχεδιο-εμφανιση του...αθλιο. Ο prime ειναι πανεμορφος. Ενα ακομα μειον, το μεγεθος-διαμετρος του επιστομιου συναγωνιζεται τις εξατμισεις απο το bmw 645. Τι μπουρι ειναι αυτο....; Αν βαλεις αλλο δεν εχει αυτα τα κερατακια που περιστρεφουν τα υγρα (τα οποια δουλευουν και αυτα βουτυρο, πολυ καλη κατασκευη ο κλωνος).

Αν καποιος ξερει κατι για κανα καταστημα που θα εχει την εκδοση 5 ή θα τα εχει ολα μαζι σε μια λογικη τιμη, ας στειλει πμ.

• Μου αρέσει (+) x 3

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη