Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

EVIVA (new base) νεα βαση παρουσιαση.

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Απο το atmistique.gr  νεα βαση για τον ατμοποιητη Eviva.

Στα βιντεο παρακατω ολες οι πληροφοριες κλπ

Ξεχασα να αναφερω οτι τα ορινγκ ειναι σιλικονης food grade , επισης το νεο "ντεκ" ειναι ελαφρα υπερυψωμενο και ειναι φτιαγμενο απο ULTEM.

Αυτος ο θορυβος κατ την διαρκεια της τζουρας απο την εισοδο του αερα στον ατμοποιητη εχει εξαληφθει πλεον.

Χρησιμοποιησα συρμα κανθαλ απο 30 εως 35χιλιοστα χωρις ομως αυτο να σας εμποδιζει να χρησιμοποιησετε οτι θελετε εσεις.

Γευση, τζουρα και χτυπημα σε αψογη ισσοροπια , MTL ατμοποιητης αλλα ΟΧΙ σουπερ σφιχτος.(0.7Ω στα 20Watt)

Προσωπικα δεν το πιστευα οτι θα μου αρεσε τοσο πολυ, αλλα η αληθεια ειναι οτι αποτοτε που τον πηρα δεν εχω σκεφτει να ατμισω κατι αλλο.

Τον βρισκετε στο www.atmistique.gr  φτιαγμενος απο ελληνικα χερια και μυαλα.....ΜΠΡΑΒΟ..!!!!

• Μου αρέσει (+) x 10

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Eυχαριστούμε Μάκη για την πολύ λεπτομερή παρουσίαση και μάλιστα σε αντιπαράθεση με την παλιά βάση. :thankyouyellow:

Ευτυχώς που τον δικό μου eviva τον έδωσα.

Έτσι δεν θα μπω στο δίλημμα να πάρω την καινούργια βάση. :yahoo:

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   mankar72

mankar72

Advanced Member

• VF Members
  • 228 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάνος
  • ΠεριοχήΑΘΗΝΑ

@

πολύ ωραία παρουσίαση. Τα μόνα αρνητικά που διαβάζω είναι πως τα πινάκια εφαρμόζουν πολύ σφιχτά με αποτέλεσμα να μασάνε και να κόβονται κάποιες φορές τα ο-ρινγκ όπως επίσης και για τη βίδα του πόλου 510 η οποία όταν είναι τέρμα βιδωμένη δεν εξέχει και εάν την ξεβιδώσεις για να κάνει επαφή με το μοντ είναι λίγο χαλαρή με αποτέλεσμα στο βίδωσε ξεβίδωσε από το μοντ να γυρνάει και η βίδα (αυτό το είχε και η παλιά βάση). Πταίσματα φυσικά αλλά θα με ενδιέφερε και η γνώμη σου.

@

κι εγώ τον δικό μου eviva τον έχω δώσει αλλά τώρα με τρώει το χέρι μου να τον ξαναπάρω ολόκληρο με την καινούργια βάση :dash:   

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Μάνο τον είχα πολύ καιρό στο συρτάρι και περίμενα μάταια την αναβάθμισή του γιατί ήταν γνωστό ότι είχε τα θεματάκια του.

Γεγονός είναι ότι άργησε πάρα πολύ να βγει στην αγορά η νέα βάση.

Τώρα το τραίνο έφυγε. :laugh1:

Πάμε γι άλλα.  :rockout:

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Επειδη εχω τον παλιο και επισεις,επειδη η νεα βάση δεν με πείθει καθόλου για το διαφορετικό,παρα μονο οτι πολλοι θα γλυτώσουν  τα καμμένα,μάλλον προσεχώς τον βγάζω για πούλημα .Λυπάμαι αλλα περίμενα κατι πιο προχωρημένο.

Υ.γ Μακη εξαιρετική η παρουσίαση.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

@

πολύ ωραία παρουσίαση. Τα μόνα αρνητικά που διαβάζω είναι πως τα πινάκια εφαρμόζουν πολύ σφιχτά με αποτέλεσμα να μασάνε και να κόβονται κάποιες φορές τα ο-ρινγκ όπως επίσης και για τη βίδα του πόλου 510 η οποία όταν είναι τέρμα βιδωμένη δεν εξέχει και εάν την ξεβιδώσεις για να κάνει επαφή με το μοντ είναι λίγο χαλαρή με αποτέλεσμα στο βίδωσε ξεβίδωσε από το μοντ να γυρνάει και η βίδα (αυτό το είχε και η παλιά βάση). Πταίσματα φυσικά αλλά θα με ενδιέφερε και η γνώμη σου.

@

κι εγώ τον δικό μου eviva τον έχω δώσει αλλά τώρα με τρώει το χέρι μου να τον ξαναπάρω ολόκληρο με την καινούργια βάση :dash:   

Μανο θα συμφωνησω και με τα 2 που λες...

για την βιδα του πολου δεν το ανεφερα μιας και πιστεψα οτι "ετυχε" σε μενα.....βεβαια δεν μου παρουσιασε καποιο θεμα αλλα ναι ειναι "μεσα" η βιδα οταν ειναι τερμα βιδωμενη

για το "πιν" ναι ειναι αρκετα σφιχτο.....απλα δεν το θεωρησα μειον μιας και θελω εκει να μπαινει σφιχτα.....οσο για το φαγωμα του ορινγκ....λογικα φαινεται και στο βιντεο μου.

Προσωπικα ειχα λιγο αρνητικη προσεγγιση στη νεα βαση, αλλα με ενθουσιασε η αποδοση του ατμοποιητη τοσο που δεν το περιμενα.

Συνδυαζει "παλια" τεχνολογια και σχεδιαση ατμοποιητη με "συγχρονα" τελειωματα , δινοντας ενα πολυ ωραιο ατμιστικο αποτελεσμα.....Ξαναγινα φαν με λιγα λογια  ;)

Σας προτεινω να τον δοκιμασετε αμα μπορειτε, αξιζει..!!

• Μου αρέσει (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 175 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Mακη αψογη παρουσιαση ευγε.

Βεβαια μολις ειδα το λουσιμο με το υγρο σταματησαν οι παλμοι για λιγο,ελπιζω να παιζει καλα το ωμομετρο,

Ατιμα pet μπουκαλακια ολο θεματα εχουν,παραλιγο να την παθω και εγω καποτε.

Ή θα ανοιγουν μονα τους στο γεμισμα με την πιεση ή δεν θα ανοιγουν για κανενα π@@τη λογο :lol:

Και τον δικο μου τον εβιβα τον εδωσα εδω και καιρο αλλα τον Ατερμονα τον λατρευω,αγαπημενο μηχανικο σε ολα του.

Εμενα στον παλιο δεν μου αρεσε η τζουρα του δυστυχως.Λενε οτι στη νεα βαση δεν θελει διαιτητη.

Οπως και η μη προσβασιμοτητα στο ντεκ χωρις αδειασμα των υγρων.

Επισης απο προσωπικη εμπειρια με κεραμικους,επειδη οταν τον ειχα ενας φιλος εφερε τον dripper του Leo και την sofia.

H γευση των Leo ηταν γεια σας σε σχεση με τον εβιβα,εκει επιανες αμεσως την κεραμικη αποδοση,στον εβιβα δεν γινεται αυτο.

Μην πω για Iatty που επαιζε μπαλα μονος του.

Αλλα και στον Iatty και στους Leo ηθελε υπομονη το σεταπ.

Ο εβιβα ενω εχει πολυ σωστη αναλυση δεν πλησιαζει τους κεραμικους.

Απλα εφερε πιστευω την επανασταση καθως σεταρες χωρις nrn.

Πολυ καλος ατμο ομως,τωρα δεν ξερω και εγω τι λεει η νεα βαση,αν και δεν μου κανει κλικ να τον προτιμησω ξανα για πολους λογους,

αλλα εαν ημουν στην πρωτευουσα σιγουρα θα τον δοκιμαζα.

Καλοατμιστο σους κατοχους :ok:

• Μου αρέσει (+) x 4

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη