Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Τύποι βαμβακιού και άλλων υλικών

βαμβάκι τύποι εμπότιση υλικά φυτίλι πλέγμα συνθετικό γιαπωνέζικο οργανικό

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
213 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Ναι το εχω δοκιμασει, δεν θα εχεις προβλημα, σιγουρα δεν ειναι στην κορυφη. 

Αυτο που εστησα σημερα ειναι υπεροχο, ειναι το paronin riistovilla 

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αgorabit το λένε; Δεν μου βγάζει τπτ ο γούγλης!

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Angorabbit

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   stavraetos

stavraetos

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις

βασικα προμηθευομαι βαμβακι απο ενα καταστημα με βιολογικα στην περιοχη μου και το φερνει χυμα ο τυπος δεν γνωριζω την τιμη του και τονομα του(δεν μου λεει γιατι μαλλον και αλλοι ψωνιζουν αοπ εκει...αλλα θα μαθω) τελεια γευση απο την πρωτη τζουρα και καλη αποροφητικοτητα...

απο εκει και υστερα θεωρω πως χαλια βαμβακια που εχω δοκιμασει κατα καιρους ειναι

kendo vape cotton(χαλια αποροφητικοτητα-ισως να εχει καλυτερη αποδοση σε ντριπερ) και το

nacamichi(ενω εχει καλη τροφοδοσια δεν μου εδωσε ποτε μα ποτε την γευση του υγρου μου οπως πρεπει..κουλο)

και φυσικα το vcc..(τι πλαστικουρα ειναι αυτη ρε αδερφακι μου)

το μονο τιμιο που εχω δοκιμασει ισως ειναι το cotton bacon σε αυτα

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   teo77

teo77

Member

• VF Members
  • 175 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδωρης

Δοκιμασε αν μπορεσεις και το cotton candy,

ειχε αναφερθει οτι δεν αποδιδει καλα σε χαμηλα βατ.

Τελικα το εβαλα στο Φαινο με 0.22 και 1.5mm πυρηνα και tribeca μετα απο τις πρωτες ''θολες'' τζουρες,

το απεδωσε αψογα το υγρο στα 9.5 μολις βατ.

Δεν φουσκωνει,οι ινες του ειναι σταθερες δεν χαλαει το βαμβακι(παντα βγαζω ποσοτητα με το χερι οχι με ψαλιδι και επειτα το πλαθω).

Δεν εχει τρομερη αντοχη,αυτο εμενα ποτε δεν με απασχολησε μιας και καθε 2-3 τανκ δηλαδη καθε maximum 6ml αλλαζω σεταπ.

Περιμενω να βρω ευκαιρια να τσεκαρω και το paronin,που εχουν ακουστει επισης πολυ καλα σχολια.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Θα διαφωνήσω σχετικά με το vcc. Μετά από κάποιες αποτυχημένες προσπάθειες (εφάρμοσα αυτά που λέει το βίντεο) το συγκρίνω εύκολα με cotton bacon που είναι αυτό που χρησιμοποιώ συνήθως. Τα no name βαμβάκια τα αποφεύγω, ίσως άδικα, αλλά προτιμώ αυτά που δηλώνονται ως ειδικά για άτμισμα.
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   stavraetos

stavraetos

Member

• VF Members
  • 38 Δημοσιεύσεις

"ειδικα για ατμισμα"....καπως μου κανει η εκφραση...ποιος κρινει οτι ειναι ειδικα?και ποια κριτηρια και ποιες αναλυσεις πρεπει να εχουν?και τι διαφορα εχει ενα βιολογικο βαμβακι απο τα pads που κυκλοφορουν....?ισως να υπαρχει διαφορα στην αποροφητικοτητα οπως και στην γευση....επισης καθε βαμβακι συμπεριφερεται διαφορετικα σεναν ντριπερ και διαφορετικα σεναν τανκατο ατμο....εγω συγουρα δεν θελω να βλεπω πλαστικουρα μεσα στις ινες και να εχει καλη αποροφητικοτητα ....

τωρα υπαρχουν παρα πολλα βαμβακια στην αγορα βιολογικοτατα και με πιστοποιησεις που δεν διαφερουν και  πολυ....δεςν υποστηριζω ουτε βαζω το χερι μου στην φωτια οτι ειναι ποιο τα καταλληλα και ποιο καλα απο θεμα υγειας  κτλπομως ποιος πιστοποιει τα ειδικα για ατμισμα?

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Δε θα διαφωνήσω, απλά εκφράζω μία προσωπική άποψη. Θα υπενθυμίσω μόνο (γιατί σκόπιμα κάποιοι δεν το αναφέρουν και αφορά όλα τα προϊόντα) ότι ο όρος βιολογικό πιστοποιεί την καλλίεργεια και όχι τον σπόρο ή την μετέπειτα επεξεργασία (πχ λεύκανση και τρόπο που γίνεται). Αλλά το ξαναλέω ότι είναι καθαρά δικιά μου άποψη και ίσως κάποιος φόβος. Τώρα ότι οι εταιρείες χρεώνουν ότι νά ‘ναι (βλέπε σύριγγες, δοχεία, μπουκαλάκια, κλπ) είναι γεγονός αλλά υπάρχουν κι άλλες πηγές όπως φαρμακεία, καταστήματα εργαστηριακού εξοπλισμού και εταιρείες που πουλάνε συσκευασίες.
  • Μου αρέσει (+) x 2
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μιχάλης
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Rose MTL, Kayfun V4, Avocado 24,IJOY Limitless Plus,Peerless RDA
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Poker-Σουβλάκια-Μπύρες

Native Wicks Platinum. Το καλύτερο βαμβάκι που έχω δοκιμάσει (χωρίς να έχω δοκιμάσει πολλά πέραν των κλασσικών). Οικονομικό, ανθεκτικότατο,πολύ καλή απορροφητικότητα και άμεση σωστή απόδοση της γεύσης.  

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Πάνος

Πάνος

Newbie

• Members
  • 8 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάνος
  • ΠεριοχήΧαριλάου Θεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:NAVIGATOR BX CL,NAVIGATOR BX 1.5,EARTH BALL,WINDFORCE,vendetta,Avocando24,berse
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Το επάγγελμα μου είναι ανακαινίσεις οικιών.
    Τα χόμπυ αρκετά..μοντελισμός, ζωγραφική, ξύλινες κατασκευές, windserf..

Cotton Bacon version 2.0 για μένα, πολύ τίμιο βαμβάκι και οικονομικό :notworthy:

Και για τσιγαρίσιο και για ντουμανάτο δε με πρόδωσε ποτέ και μου βγάζει γύρω στα 50 ml.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Αλλο βαμβακι το οποιο δοκιμαστηκε και γενικα δεν παρουσιαζει κανένα θεμα ειναι το chubby. Δουλευεται ευκολα, απορροφα καλα και δεν βγαζει δυσαρεστη γευση. 

• Χρήσιμο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Τελικα εγω κατεληξα σε δυο βαμβακια μετα απο αρκετες δοκιμες σε mtl ατμοποιητες.
Muji και cb2.......τουλαχιστον για τα δικα μου γουστα βρηκα την πιο καλη γευση σε αυτα τα τα δυο...αρκετα καλο βρηκα το koh gen do και το paronin και ενα σκαλι πιο κατω το jellyfish που θελει λιγο δουλιτσα παραπανω.
  • Χρήσιμο (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Mπράβο Γιώργο. :ok:

Ακόμη ένας στο club του Muji !!! :yahoo:

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Το vcc εχει καταληξει στο συρταρι για τη στιγμη που θα εχω ξεμεινει απο βαμβακι (που ως γνωστον ολοι μας εχουμε πολλα παραπανω απο οτι χρειαζομαστε σε συρματα βαμβακια κτλπ). Μιας και διαβασα ολα τα ποστ, μπορει να το δοκιμασω ξανα στην επομενη αλλαγη, ετσι για να δω αν τωρα που και καλα ειμαι λιγο πιο εμπειρος αλλαξει κατι.

Cb2 και τα pad της UD σε μαυρο και μπλε χρωμα. Αυτα χρησιμοποιω. 

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   teo46

teo46

Member

• VF Members
  • 26 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Θοδώρης
  • ΠεριοχήΠετρούπολη-Αθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hastur,ares,zeus
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Οικογένεια,Μοτό
    ,MGP
Muji λέμε!!

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Γιώργος

Γιώργος

Member

• VF Members
  • 143 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚερατσίνι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Smok al85,Siren v2,Nautilus 2
Παντα στο muji γυρναω πλεον οτι δοκιμη και να κανω.....ειδικα σε κατι φραουλοκρεμες και γενικα σε γλυκα που κανω εχω δει την καλυτερη αναλυση.....και οικονομικοτατο....
  • Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Muji λέμε!!

Νάτος κι ο Θοδωρής, πλάκα πλάκα θα το κάνουμε το club. :mollie:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   chrisg9

chrisg9

Member

• VF Members
  • 23 Δημοσιεύσεις

δοκιμασε κανεις το καινουργιο cotton bacon prime?

cotton-bacon-prime-pic_1024x1024.jpg?v=1

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ποια η διαφορα του με το αλλο;

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Δε νομίζω να έχει καμία διαφορά.

Όταν μία εταιρεία δει τις πωλήσεις ενός προϊόντος να πέφτουν κάνει κάποιες "διορθωτικές" κινήσεις όπως αλλαγή συσκευασίας, ονόματος, μείωση τιμής κλπ και αυτό είναι μέσα στο marketing.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη