Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Απαγόρευση διασυνοριακών εξ αποστάσεως πωλήσεων

τελωνείο απαγόρευση κατάσχεση αγορές εξωτερικό νόμος ταχυδρομείο δασμοί 4419/2016

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
159 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Το μεγαλειο του Ελληνικου κρατους εν δραση...

Επεξεργάσθηκε απο fobmove, 13 Μάρτιος 2018 - 16:05.

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 244 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

τους πήρα τηλ. τούς είπα ότι ειναι powerbank :lol:

Ποιό από τα δύο? :lol: Πάντως, πέρα από την πλάκα, οι περισσότεροι έχουμε βρεθεί στη θέση σου @

Please Login or Register to see this Hidden Content

. Εγώ έχω πλέον σταματήσει τις παραγγελίες από Κίνα και κάτι ψιλολόγια τα βάζω unregistered και όποτε και αν έρθουν.

Επισυναπτόμενο(α) Αρχείο(α)

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   sergor

sergor

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σεργιος
  • ΠεριοχήΚΟΖΑΝΗ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:λίγο απ'ολα

το μοντακι ήταν κερδισμένο ευτυχώς. από τότε που άκουσα για την απαγόρευση δεν εχω πάρει κάτι ατμιστικο από κινά μόνο τζαμακια και κάτι ανταλλακτικα. παίζει να αναθεωρηθεί αυτή η απαγόρευση ή θα παραμείνει πάντα έτσι?

Επεξεργάσθηκε απο sergor, 13 Μάρτιος 2018 - 22:02.

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ετσι οπως εχουμε γινει...τιποτα δεν ειναι σιγουρο πλεον. 

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving

Επειδη εχω χασει επεισόδια,αν παραγγειλουμε αναλώσιμα-ανταλλακτικα και οχι ατμο και συναφή παλι θα φαμε πόρτα?

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.588 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Κυριάκο δύσκολο να σου απαντήσει κάποιος με σιγουριά.

Υπάρχουν αναφορές ότι ακόμη και σύρματα αλλά και μεμονωμένα ανταλλακτικά μέρη ατμοποιητών έχουν κατασχεθεί σε ορισμένες περιπτώσεις οπότε είναι τζόγος.

• Μου αρέσει (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Panick

Panick

Advanced Member

• VF Members
  • 244 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νίκος
  • ΠεριοχήΝίκαια
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime - Taifun GTR - Kayfun Lite 2019

Θα σου απαντήσω μετά από κανένα μήνα Κυριάκο, αν έρθει unregistered παραγγελία με ανταλλακτικά. Μια δοκιμαστική που είχα κάνει τον Δεκεμβριο, έφτασε κανονικά.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   sergor

sergor

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σεργιος
  • ΠεριοχήΚΟΖΑΝΗ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:λίγο απ'ολα

4 τζαμακια για taifunt gt 3 unregistered έφτασαν μετά από ένα μήνα.

• Μου αρέσει (+) x 4

Guest_Fidel_*

Guest_Fidel_*
  • Guests

Συγνώμη, αλλά κάπου τα έχεις μπερδέψει. Έκανες προσπάθεια εισαγωγής απαγορευμένου αγαθού στην χώρα και κατασχέθηκε χωρίς να επιβληθεί το πρόστιμο που προβλέπεται. Κάπου εκεί σταματάς να ασχολείσαι γιατί ήδη είσαι εκτός διατάξεων του νόμου και έχεις αντιμετωπιστεί με την πλέον ευνοϊκή πρακτική. Μην προκαλείς την τύχη σου (και των άλλων που δεν σου φταίνε). Αν επιμένεις, με επίσημη αίτησή σου στις Τελωνειακές Αρχές ζήτα αυτό που γράφεις εδώ.

Με το συμπαθειο αλλα θα διαφωνησω μαζι σου οριζοντιως και καθετως.Λες οτι ο Στελιος καπου ταχει μπερδεψει.Αντιθετως βλεπω εναν ξεκαθαρο λογο και απολυτως βασιμο.Ο δικος σου λογος δεν μου αρεσει που θα μπορουσε να ειναι ο λογος του βαριεστημενου τελωνειακου ο οποιος ποιος μου λεει οτι δεν θα απολαμβανει το ωραιοτατο και ΔΩΡΕΑΝ τσιγαρακι του Στελιου αυτη τη στιγμη.Επισης δεν ειναι απαγορευμενο αγαθο στη χωρα μας.Το χασισι ειναι.Η εισαγωγη του ειναι απαγορευμενη με ενα νομο που θα μπορουσε καλιστα να λεει (σε πιο ειλικρινη μορφη) οτι "εγω, ο νομοθετης απαγορευω την εισαγωγη ηλ τσιγαρου απο ιδιωτη διοτι τα εισαγει χονδρικως η γυναικα μου η ο μπατζανακης μου η τα κολληταρια μου,η οτι η Philip Morris μας ζητησε μια εξυπηρετηση".Κυριε Δημητρη μου προφανως δεν εχεις ακουσει η δεν εχεις καταλαβει οτι οι νομοι δεν ειναι ολοι δικαιοι.Αν ψαξω θα βρω μεσα στο Συνταγμα οτι αυτος ο νομος μου στερει βασικες μου ελευθεριες και υποστηριζει Μονοπωλιο.Τωρα το "σταματας να ασχολησαι γιατι εισαι εκτος" και "μην προκαλεις την τυχη σου" το "και των αλλων που δεν σου φταινε" (αυτο δεν το καταλαβα), εχουν μια αυταρχικη εως και απειλητικη χροια που προσωπικα την βρισκω αθλια.Εχεις αντιμετωπιστεί με την πλέον ευνοϊκή πρακτική.Δηλαδη αν δεν ηταν ουτε πλεον ουτε ευνοικη θα ειχαμε δημευση περιουσιας και μαστιγωμα στο Συνταγμα????Κανεις δεν μπορει να υποχρεωσει καποιον να κανει,η να σκεφτεται, οτι γουσταρει απο την στιγμη που δεν σε ενοχλει.Εκτος αν εισαι εισαγωγεας ηλ τσιγαρων οποτε καταλαβαινω το υφος σου μεν δεν το συγχωρω δε.Ισως το σχολιο μου να μην αρεσει σε καποιους αλλα αυτο νιωθω και αυτο λεω.Οποτε αν κυριε Δημητρη (Gold vf Member!!)εχεις σκοπο να επεμβαινεις με αυτον τον απαραδεκτο τροπο στα οποια σχολια γινονται τοτε αυτο το φορουμ δεν μου ταιριαζει,και να σας αδειαζω την γωνια...

ΥΓ Αυτο με το προστιμο παλι που το διαβασες?

(Καλυτερα μιας ωρας σκλαβια και φυλακη, παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη)

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

@Fidel ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω την επίθεση στον Δημήτρη...Μιλάς για τον δήθεν τρόπο του, την ώρα που ο δικός σου είναι επιεικώς απαράδεκτος!!
Όσο για το gold member του @

είναι κάτι που το αποφάσισε η διαχείριση του φόρουμ με συγκεκριμένα κριτήρια,(που εσύ από εδώ και στο εξής δεν τα πληροίς.)

το υφάκι σου γενικά και μάλιστα στα ξεκούδουνα δεν το πιάνω αλλά σίγουρα δεν μου είναι αρεστό, όσο για τα γραφόμενα σου επί του θέματος ( απαγόρευση αγορών ) δεν έχουν πλέον καμία σημασία....

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   camber

camber

Member

• VF Members
  • 102 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

@Fidel

Αντί να επιτίθεσαι σε μέλη που πολύ σωστά γράφουν αυτά που γράφουν θα σου συνιστούσα να ρίξεις μια ματιά στον

1. Στο άρθρο 53Α παρ. 3 εδάφια α,β δίνονται οι ορισμοί του ηλεκτρονικού τσιγάρου ενώ στην παράγραφο 1 εδάφιο α καθορίζεται το ύψος του ΕΦΚ στα υγρά αναπλήρωσης.
Μιλάω πάντα για τον τελωνειακό κώδικα του link που έδωσα παραπάνω. Δηλαδή αυτό που έχουν σαν βίβλο οι τελωνειακοί.

2. Άρθρο 60 παρ. 7: "Οι διασυνοριακές εξ αποστάσεως πωλήσεις προϊόντων καπνού μέσω διαδικτύου, τηλεπικοινωνιών ή κάθε άλλου τρόπου πώλησης βασιζόμενου σε εξελισσόμενη τεχνολογία απαγορεύονται"
Στα προϊόντα καπνού εντάσσονται και τα ηλεκτρονικά τσιγάρα. Η διασυνοριακή πώληση απαγορεύεται.

3. Στο κεφάλαιο Β άρθρο 155 δίνεται ο ορισμός της λαθρεμπορίας. Στην παράγραφο 2 εδάφιο β αναφέρεται ως λαθρεμπορία "η εξαγωγή ή η εισαγωγή εμπορευμάτων των οποίων, κατά νόμο ή με απόφαση της αρμόδιας Αρχής, είναι απαγορευμένη η εξαγωγή ή η εισαγωγή, εκτός εάν με έγγραφη άδεια επιτράπηκε αυτή κατ' εξαίρεση της απαγόρευσης από την αρμόδια Αρχή"
Δηλαδή η εισαγωγή ηλεκτρονικών τσιγάρων είναι λαθρεμπόριο (ακόμα κι αν είναι για προσωπική χρήση) αφού απαγορεύεται η διασυνοριακή πώληση.

4. Στο άρθρο 157 αναφέρονται οι Ποινές Λαθρεμπορίας. Παράγραφος 1, εδάφιο α: "Η λαθρεμπορία τιμωρείται με φυλάκιση τουλάχιστον έξι (6) μηνών. Εάν όμως το αντικείμενο της λαθρεμπορίας δεν έχει σημαντική αξία και προορίζεται για ατομική χρήση ή ανάλωση του υπαίτιου, το ελάχιστο όριο της ποινής μειώνεται στο ένα έκτο"
Δηλαδή για προσωπική χρήση η ποινή είναι 1 μήνας φυλάκιση.

5. Ευτυχώς στο άρθρο 158 παρ. 1 αναφέρεται ότι: "Όταν οι στο αντικείμενο της λαθρεμπορίας αντιστοιχούντες δασμοί, φόροι και λοιπές επιβαρύνσεις δεν υπερβαίνουν στο σύνολο τα εβδομήντα χιλιάδες (70.000) ευρώ δεν ασκείται ποινική δίωξη ή η αρξάμενη, εφόσον δεν εξεδόθη οριστική απόφαση καταργείται, εφόσον οι υπόχρεοι, παραιτούμενοι των, κατά το άρθρο 152 του παρόντα Κώδικα, καθοριζομένων ενδίκων μέσων, καταβάλλουν άμεσα το καταλογιζόμενο σ' αυτούς, κατά τις διατάξεις του άρθρου 150 του παρόντα Κώδικα, πολλαπλό τέλος, το οποίο καθορίζεται στο διπλάσιο των δασμών, φόρων και λοιπών επιβαρύνσεων με την επιφύλαξη των ελαχίστων ορίων του τετάρτου εδαφίου της παραγράφου 1 του άρθρου 150 του παρόντος Κώδικα"
Εν ολίγοις αυτό που λέει παραπάνω είναι ότι αν ο παραλήπτης πληρώσει άμεσα το διπλάσιο των δασμών τότε δεν διώκεται ποινικά. Αν το διπλάσιο των δασμών είναι χαμηλότερο των 1.500€ τότε το ελάχιστο πρόστιμο είναι τα 1500€.

6. Στο άρθρο 160 παράγραφος 1 αναφέρεται: "Σε κάθε περίπτωση λαθρεμπορίας τα εμπορεύματα, τα οποία αποτελούν το αντικείμενο αυτής, δημεύονται"

Τώρα εσύ μπορείς να φέρεις ότι θέλεις και να πεις και στους φίλους σου να φέρουν ότι θέλουν. Το ρίσκο δικό σου αλλά μη ζητάς και τα ρέστα μετά από τους τελωνειακούς.

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 3
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Διαβάζοντας το post του Δημήτρη @

δεν βλέπω να απειλεί κάποιον

Απλά προειδοποιεί ότι υπάρχουν πρόστιμα τα οποία δεν επιβάλλονται αλλά κι αν

επιβληθούν θα μας πάρει όλους η μπάλα

Επίσης του γράφει ότι είναι τυχερός που δεν έφαγε πρόστιμο

Το ίδιο τυχερός αισθάνομαι κι εγώ μετά από 5 κατασχέσεις που μου έκαναν

Αρμόδιος για να εξηγήσει περισσότερα είναι ο ίδιος ο Δημήτρης

Απλά γράφω ως μέλος του forum τι κατάλαβα (Αν ενδιαφέρει κάποιον αυτό)

@Fidel

Φίλε αν συμφωνώ η διαφωνώ με τις κατασχέσεις δεν ενδιαφέρει κανέναν

Η ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ ενδιαφέρει εμένα (Για να μην ζω σε άλλο κόσμο)  

Και η πραγματικότητα είναι πως δια νόμου Άδικου η Δίκαιου

Οι εισαγωγές ατμιστικών ειδών απαγορεύονται

Τον νόμο δεν τον ψήφισε κανείς από εμάς τους ατμιστές

Αν ο νόμος βγήκε για χάρη κάποιων δεν το ξέρω

Εκείνο που γνωρίζω σίγουρα είναι

Ότι είμαι ακόμα ατμιστής (Σε 2 μέρες κλείνω χρόνο)

Δεν τα ακουμπάω σε καπνοβιομήχανους

Δεν τα ακουμπάω σε ατμομάγαζα

Αν διαφωνώ με τους νόμους

(Είναι δικαίωμα όλων πάω στο Σύνταγμα αν και μόνος θα είμαι Άντε ντάξει και η Λουκά) :WhatHeMeans:

Γράφομαι στο σύλλογο Ελλήνων ατμιστών

Πάντως μέσα από ένα forum ατμιστών όπως αυτό αποκλείετε να αλλάξω κάποιο νόμο

όσο άδικος κι αν είναι

Σε σέβομαι απόλυτα ως μέλος του forum

Επέτρεψε μου όμως να διαφωνήσω με αυτά που έγραψες

Iσως ο γραπτός λόγος σε παραπλάνησε ως προς το ύφος και τις προθέσεις :hi-there-smiley:

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Με το συμπαθειο αλλα θα διαφωνησω μαζι σου οριζοντιως και καθετως.Λες οτι ο Στελιος καπου ταχει μπερδεψει.Αντιθετως βλεπω εναν ξεκαθαρο λογο και απολυτως βασιμο.Ο δικος σου λογος δεν μου αρεσει που θα μπορουσε να ειναι ο λογος του βαριεστημενου τελωνειακου ο οποιος ποιος μου λεει οτι δεν θα απολαμβανει το ωραιοτατο και ΔΩΡΕΑΝ τσιγαρακι του Στελιου αυτη τη στιγμη.Επισης δεν ειναι απαγορευμενο αγαθο στη χωρα μας.Το χασισι ειναι.Η εισαγωγη του ειναι απαγορευμενη με ενα νομο που θα μπορουσε καλιστα να λεει (σε πιο ειλικρινη μορφη) οτι "εγω, ο νομοθετης απαγορευω την εισαγωγη ηλ τσιγαρου απο ιδιωτη διοτι τα εισαγει χονδρικως η γυναικα μου η ο μπατζανακης μου η τα κολληταρια μου,η οτι η Philip Morris μας ζητησε μια εξυπηρετηση".Κυριε Δημητρη μου προφανως δεν εχεις ακουσει η δεν εχεις καταλαβει οτι οι νομοι δεν ειναι ολοι δικαιοι.Αν ψαξω θα βρω μεσα στο Συνταγμα οτι αυτος ο νομος μου στερει βασικες μου ελευθεριες και υποστηριζει Μονοπωλιο.Τωρα το "σταματας να ασχολησαι γιατι εισαι εκτος" και "μην προκαλεις την τυχη σου" το "και των αλλων που δεν σου φταινε" (αυτο δεν το καταλαβα), εχουν μια αυταρχικη εως και απειλητικη χροια που προσωπικα την βρισκω αθλια.Εχεις αντιμετωπιστεί με την πλέον ευνοϊκή πρακτική.Δηλαδη αν δεν ηταν ουτε πλεον ουτε ευνοικη θα ειχαμε δημευση περιουσιας και μαστιγωμα στο Συνταγμα????Κανεις δεν μπορει να υποχρεωσει καποιον να κανει,η να σκεφτεται, οτι γουσταρει απο την στιγμη που δεν σε ενοχλει.Εκτος αν εισαι εισαγωγεας ηλ τσιγαρων οποτε καταλαβαινω το υφος σου μεν δεν το συγχωρω δε.Ισως το σχολιο μου να μην αρεσει σε καποιους αλλα αυτο νιωθω και αυτο λεω.Οποτε αν κυριε Δημητρη (Gold vf Member!!)εχεις σκοπο να επεμβαινεις με αυτον τον απαραδεκτο τροπο στα οποια σχολια γινονται τοτε αυτο το φορουμ δεν μου ταιριαζει,και να σας αδειαζω την γωνια...

ΥΓ Αυτο με το προστιμο παλι που το διαβασες?

(Καλυτερα μιας ωρας σκλαβια και φυλακη, παρα σαραντα χρονια σκλαβια και φυλακη)

@Fidel

Γραφεσαι σε ενα φορουμ και αυτο ειναι το πρωτο σου μήνυμα?.....να αντιδρασεις με αυτον τον τροπο σε ενα μηνυμα προ 2 μηνων?.....

Σε ενημερωνω οτι οι συντονιστες/διαχειριστες του φορουμ εχουν ενημερωθει ......

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.588 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@Fidel

Καλησπέρα.

Μόλις πριν λίγες ώρες γράφτηκες στο φόρουμ και ξεκινάς με άσχημο τρόπο και με την πρώτη σου δημοσίευση να είναι επιθετική σε ένα μέλος του φόρουμ που έγραψε την άποψή του, αντί για ένα "καλώς σας βρήκα συνατμιστές".

Στο φόρουμ είμαστε μία όμορφη παρέα με φιλικό κλίμα και χιούμορ και δεν θα αφήσουμε κανέναν να την χαλάσει με τέτοιου είδους δημοσιεύσεις..

Αν δεν σου αρέσει μπορείς να μην ξαναμπείς.

Από την δημοσίευσή σου μας δίνεις να καταλάβουμε ότι εγγράφηκες για να δημιουργήσεις πρόβλημα.

Ελπίζω να κάνω λάθος.

Αν θέλεις να μείνεις θα πρέπει να χαμηλώσεις τους τόνους και να μην είσαι επιθετικός.

Αν έχεις διαφορετική άποψη από κάποιο μέλος μπορείς να την γράψεις.

Ο τρόπος σου ήταν επιεικώς απαράδεκτος και ελπίζω να μην είναι του χαρακτήρα σου αλλά να παρανόησες την δημοσίευση του Δημήτρη @

• Συμφωνώ! (+) x 4

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.333 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@Fidel

Μπαίνεις σε ένα forum και στο πρώτο σου μήνυμα επιτίθεσαι σε μέλος του forum χωρίς λόγο και αιτία.

Ανασύρεις ένα μήνυμα που γράφτηκε πριν από δυο μήνες και πλέον και που σκοπός του ήταν να προφυλάξει και ενημερώσει μέλος του forum για τις πιθανές επιπτώσεις από μια μη νόμιμη εισαγωγή.

Δεν απείλησε και δεν ενόχλησε κανένα μέλος στο forum στους 7 και πλέον μήνες που συμμετέχει ενεργά σε αυτό.

Αντιθέτως προσέφερε και προσφέρει με τις γνώσεις και την εμπειρία του σε όλους μας.

Το ότι εσύ επέλεξες με το πρώτο σου μήνυμα να επιτεθείς στο μέλος με τις περισσότερες δημοσιεύσεις προξενεί τουλάχιστον ερωτηματικά για τις προθέσεις σου.

Όπως ανέφεραν και οι διαχειριστές και συντονιστές του συγκεκριμένου forum έκανες την επιλογή σου και εγγράφηκες σε αυτό το forum.

Αν δεν τηρείς τους κανόνες κοσμιότητας και συμπεριφοράς καλύτερα να αποχωρήσεις.

Αυτό το μήνυμα είναι προειδοποίηση και επόμενη δεν θα υπάρξει.  

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 2

Guest_Fidel_*

Guest_Fidel_*
  • Guests

Καλως.Αδιαφορω για τις αποψεις σας απο την στιγμη που ολα τα ποστ δεν διακρινουν ουτε καν ελλειψη ευγενειας απο τον κο Δημητρη.Θα κρατησω σαν ευγενεστερη απαντηση του Scorpion αν και διαφωνω μαζι του στο οτι δεν επιασε την ουσια του πραγματος που ειναι η ελλειψη ευγενειας και κατι σαν αλαζονεια να το πω ευγενικα.Στεναχωρηθηκα ιδιαιτερως που δεν θα πληρω εφεξης το κριτηριο για να γινω Golden στο φορουμ,Για αυτο οπως προειπα να σας αδειαζω τη γωνια (μολις βγηκε καρτελιτσα οτι 2 νεες απαντησεις αλλα δεν με ενδιαφερει πλεον να τις διαβασω).Ποσταρω και διαγραφω την συνδεση μου.

Νταξει μην σας παρει και απο κατω που θα φυγω....

Fidel

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Καλο ταξιδι

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Τί έγινε ρε παιδιά; Έχασα επεισόδια; Δεν είναι να λείψει κανείς για λίγο...
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.333 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@Fidel

Στο καλό και μη μας γράφεις. :lol:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.588 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Γιατρέ τακτοποιήθηκε το θέμα με συνοπτικές διαδικασίες............ :)

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

2 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 2 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη