Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

GG RDA

- - - - -

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
34 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

το πρωτο βιντεο απο τα περιπου 15 για τη νεα GG κατασκευη

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

Θα προτιμούσα ένα βίντεο στα Ελληνικά ή έστω με υποτίτλους...

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

τώρα συνεννοούμαστε βρε αδερφέ !!!! :ok:  :ok:  :ok:  :ok:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Έχουμε ανεβάσει επίπεδο. Στο πρώτο βίντεο που ανέβηκε στο fb απάντησα στα Αγγλικά  :tongue_updown:

Είμαι περίεργος πάντως να δω τί χαρακτηριστικά ενσωματώνει που δεν χωράνε σε πιό κοντή υλοποίηση. Για την διάμετρο σήμερα ειδικά με τα squonks που δεν χρειάζεται μεγάλος χώρος για το βαμβάκι, RDA πάνω από 24mm μάλλον είναι υπερβολικοί. Να θυμίσω ότι και τα περισσότερα mods με καμπύλες (από ξύλο, ABS, ρητίνες, κλπ) έχουν όριο τα 24mm λόγω χώρου στο πάνω μέρος.

Πάντως, εκτός κι αν είναι τελείως άχρηστος  :laugh1: , θα τον πάρω γιατί κάνω συλλογή GG  :mollie:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αν θέλεις να σε παραδεχτώ κάνε Squonk Tube (Cybrillion ST) στα 24mm  :tongue_updown:  Και δώρο γάντια της ΔΕΗ για υψηλή τάση  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

aaaaaaaaaaxxxxxxxxxxxaaaaaaaaaaaa γιατρε μου κλαιω!!

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

Η τιμη του θα διαμορφωθει στα 115 ευρω μαλλον παιδια. Ειναι πραγματικα πολυ χαμηλη αλλα το βλεπετε και μονοι σας. Τα υλικα κατασκευης, η ποιοτητα και τα αξεσουαρ που κουβαλαει καθως και το innovation δικαιολογουν τιμη πανω απο 220 ευρω ευκολα. Ομως η προθεση μου δεν ηταν ποτε να βγαλω πολλα χρηματα γρηγορα. Και αυτο το εχετε καταλαβει νομιζω, γι αυτο και θελω την υποστηριξη σας οπως προσπαθω να κανω και εγω ολα αυτα τα χρονια

Επεξεργάσθηκε απο Imeo, 28 Ιούνιος 2018 - 23:01.

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Θανάση τον περιμένω να τον δοκιμάσω μόλις βγει εκτός αν λείπω για διακοπές! Με την ευκαιρία θα πάρει ποτέ ο Φώτης ζιρκόνιο σε springs και κουλούρες ή θα το ρίξω ξανά στο Kanthal;

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

νομιζω οτι εχει ζιρκονιο ο φωτης δημητρη. Οχι το δικο μου αλλα ειναι πολυ καλο και το δικο του, το δοκιμασα

Επεξεργάσθηκε απο Imeo, 28 Ιούνιος 2018 - 23:00.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Δυστυχώς έχει πολύ λίγα είδη συρμάτων και κανένα από ζιρκόνιο.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΡεθυμνο

Η τιμη του θα διαμορφωθει στα 115 ευρω μαλλον παιδια. Ειναι πραγματικα πολυ χαμηλη αλλα το βλεπετε και μονοι σας. Τα υλικα κατασκευης, η ποιοτητα και τα αξεσουαρ που κουβαλαει καθως και το innovation δικαιολογουν τιμη πανω απο 220 ευρω ευκολα. Ομως η προθεση μου δεν ηταν ποτε να βγαλω πολλα χρηματα γρηγορα. Και αυτο το εχετε καταλαβει νομιζω, γι αυτο και θελω την υποστηριξη σας οπως προσπαθω να κανω και εγω ολα αυτα τα χρονια

καλοτάξιδος Θανάση, δυστυχώς αδυνατώ να καταλάβω τι λες στο βίντεο και τι ακριβώς δείχνεις...θα περιμένω την Ελληνική έκδοση του βίντεο

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

θα γινει συντομα, μην σε απασχολει fantom

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

μερικές πληροφορίες για τον amadeus μιάς και είμαστε κοντά πλέον στην κυκλοφορία του

GG Amadeus RDA
Οι λειτουργίες του “Amadeus” σαν RDA είναι οι εξής:
· Κανονικό pin άλλα και pin για squonker (συμπεριλαμβάνονται στην συσκευασία)
· Αλλαγή των pin χωρίς εργαλεία
· Το BF pin είναι κλειστό στην κορυφή του για να αποφεύγεται υγρό σε σημεία που δεν χρειάζεται. Επίσης στέλνει υγρό ακριβώς στο βάμβακι και όχι απλώς στο κέντρο του RDA
· Αλλαγή των pin του αέρα χωρίς εργαλεία, χωρίς την ανάγκη καταστροφής της αντίστασης και δημιουργία νέας και χωρίς να ασχολείστε με τα υγρά
· Δυνατότητα για MTL και DTL και μάλιστα όχι μόνο με μία αλλά και με δυο αντιστάσεις 
· Δυνατότητα μετακίνησης των πόλων για καλύτερη γεύση (όχι hot legs) και ευκολία στην διαχείριση του σύρματος της αντίστασης
· Δυνατότητα ατμίσματος με τον αέρα να εισέρχεται μόνο από το κάτω μέρος της αντίστασης, ή μόνο από το πλάι της αντίστασης ή και εκ των 2 μερών ταυτόχρονα και μαλιστα ρυθμιζομενες και οι δυο. Η λειτουργία αυτή αλλάζει την απόδοση της γεύσης σύμφωνα με τα γούστα του χρήστη.
· 2 κώνοι εσωτερικά του κορμού για μέγιστη γεύση
· spitback προστασία η οποία μάλιστα μπορεί να αφαιρεθεί ή να προστεθεί κατά βούληση
· Δυνατότητα να προστεθεί μια ακόμη spitback προστασία για περισσότερη ασφάλεια
· Δεν υπάρχει λόγος να ψάχνει ο χρήστης πως θα κεντράρει τις τρύπες του αέρα με τις αντιστάσεις, διότι κεντράρονται αυτόματα με την τοποθέτηση του κορμού πάνω στην βάση
· Πολύ εύκολο να μετατραπεί σε atomizer απλώς τραβώντας τον κορμό και τοποθετώντας έναν νέο κορμό
Τεχνικά χαρακτηριστικά
· Διάμετρος: 24mm
· Ύψος: 28mm
· Υλικό κατασκευής: ανοξείδωτο ατσάλι 316
Περιεχόμενα συσκευασίας
1 x Ατμοποιητής Amadeus RDA με κανονικό (κλειστό pin)
1 x Κορμός Amadeus με 2 πλαινές εισαγωγές αέρα
1 x Κορμός Amadeus με 1 μόνο πλαινή εισαγωγή αέρα
4 x Pin εισαγωγής αέρα κατω απο την αντισταση
1 x Drip Tip Resin
1 x Drip Tip Ultem με μεγάλη βάση για προστασία των χειλιών απο το ζεστό μέταλλο
1 x Set O-ring
1 x Κατσαβίδι mini ίσιο
1 x Κλειδί τύπου Allen
3 x Ανταλλακτικές βίδες μακριές
3 x Ανταλλακτικές βίδες κοντές
Τιμή Λιανικής : 119€ (Με ΦΠΑ)

GG Amadeus RTA Tank
· Οι λειτουργίες του “Amadeus” με την προσθήκη αυτού του tank έχουν ως εξής:
· Liquid control
· Δυνατότητα αύξησης της χωρητικότητας σε υγρό, απλώς τοποθετώντας την επέκταση που συμπεριλαμβάνεται στην συσκευασία, ακόμα και αν το atomizer είναι γεμάτο με υγρό
· Δυνατότητα του atomizer να χρησιμοποιηθεί ταυτόχρονα και σαν dripper με BF pin
· Κλείνοντας την παροχή υγρού και πιέζοντας το squonker, μπορείτε να ατμίσετε διαφορετικό υγρό ή το ίδιο υγρό με διαφορετική περιεκτικότητα σε νικοτίνη, ή να τροφοδοτήσετε το atomizer δίνοντάς του λίγο περισσότερο υγρό από το squonker
· Οι πλαϊνές τρύπες του αέρα είναι ψηλότερα από τις κατακόρυφες τρύπες για να αποφεύγονται σταξίματα 
· Άψογη κατασκευή, προσεγμένη σε κάθε λεπτομέρειά της
Τεχνικά χαρακτηριστικά
· Διάμετρος: 25mm
· Ύψος: 46mm με χωρητικοτητα 5ml (εννοούμε το συνολικό ύψος του atomizer μαζι με την βαση του RDA)
· Ύψος: 37mm με χωρητικοτητα 2ml (εννοούμε το συνολικό ύψος του atomizer μαζι με την βαση του RDA)
· Υλικό κατασκευής: ανοξείδωτο ατσάλι 316
Περιεχόμενα συσκευασίας
1 x Amadeus RTA Tank 2ml
1 x Επέκταση Tank για αύξηση χωρητικότητας στα 5ml 
1 x 510 Drip Tip Delrin νέου τύπου, δηλ δικής μας επινόησης
1 x Set ο-ring
Τιμή Λιανικής : 49€ (Με ΦΠΑ)

Please Login or Register to see this Hidden Content

• Μου αρέσει (+) x 10

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Πολύ ενδιαφέρουσα υλοποίηση που προσπαθεί να δώσει «λύση» σε αρκετά θέματα που αντιμετωπίζουμε κατά καιρούς. Αν καταφέρνει το 75% των προδιαγραφών του με αυτή την τιμή, θα κουνήσει την αγορά εντός και εκτός Ελλάδας. Θα τον δω και θα τα πούμε από δω μόλις πέσει στα χέρια μου. Δύο αρχικές ερωτήσεις μόνο. Το υλικό κατασκευής είναι SS316 ή SS316L; Δε νομίζω ότι μιά μικρή διαφορά στην περιεκτικότητα σε άνθρακα στο κράμα να κάνει την διαφορά, απλά ρωτάω. Και δεν κατάλαβα γιατί με την βάση του RDA στα 24mm η διάμετρος του RTA Tank πάει στα 25mm; Φαίνεται σα να προεξέχει το πάνω μέρος.
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

δημητρη μου καλημερα. 316 με 316L δεν εχουν καμμια σχεδον διαφορα, εκτος του οτι καποια στοιχεια που ειναι σε ποσοστο 0,1περισσοτερο ή λιγοτερο δινουν ελαχιστα περισσοτερη αντοχη στην οξειδωση. Η διαφορα ειναι γελοια και δεν αξιζει ουτε καν να το συζηταμε. 

Το 25 με το 24 κλεινει με κωνο και φαινεται νοστιμο!

Σε ευχαριστω που σου αρεσει το μηχανακι. Αφου ξερεις οτι τα θελω ολα ή τιποτα αχαχαχα

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Μέχρι να κυκλοφορήσει θα έχουν απαγορευτεί τελείως τα υγρά, οπότε θα τον πάρω σε τιτάνιο και θα τον βάλω στο ξύλινο κουτί να τον βλέπω στο σαλόνι  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

aaaaaaaaaxxxxxxxxxaaaaaaaa

σε μια εβδομαδα θα τον στειλω στα μαγαζια δημητρη

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Τί διαφορά έχει ο ΙΜΕΟ από τους υπόλοιπους κατασκευαστές;

Όλοι θα έχουν τα καινούργια τους προϊόντα σε 2 εβδομάδες ενώ ο Θανάσης σε μία  :hahaha:

:respect:

Πέρα από την πλάκα, ο Amadenium (Amadeus + Titanium) πότε με το καλό;

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 122 Δημοσιεύσεις

αφου σου ειπα μολις πριν απο λιγο γιατρε μου. Σε 1 εβδομαδα θα τα εχω στην αποθηκη μου και θα κανω αποστολη στα μαγαζια

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.781 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Θανάση δεν απαντάς στο 2ο: ο Ti πότε θα είναι έτοιμος; Δεν πρόκειται να πάρω και τους 2  :rolleyes:

• Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη