Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Tank Adapter Σε Dripper

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

The Lift Siphon Tank Adapter Από την Innokin

Για όποιους δεν διαθέτουν χρήμα για squonk mod

Έχουν η σκοπεύουν να αγοράσουν dripper με squonk pin

Δεν νοιάζονται αν ο dripper θα ψιλώσει

Τότε μάλλον αυτό θα τους βολέψει αφάνταστα

Lift Siphon Tank Adapter ΔΕΝ το έχω στην κατοχή μου και ΔΕΝ ξέρω αν δουλεύει σωστά

Ίσως μερικοί από εδώ είδη να γνωρίζουν την ύπαρξή του

Ίσως και να το έχουν δουλέψει

Πάντως γι αυτούς που δεν συμπαθούν τα μπουκαλάκια είναι μια λύση ίσως

s-l300.jpg

Please Login or Register to see this Hidden Content

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Δηλαδή αντί να ζουλάς θα ρουφάς σαν τρελός μόλις αρχίσει ν' αλλάζει η γεύση; Η αντίσταση σε τί βαθμό να επηρεάζεται άραγε; Ίσως είναι μια κάποια "λύση" για κάποιον που πιστεύει ότι δεν θα τον βολέψει και θέλει (με λάθος τρόπο) να το επιβεβαιώσει. Οι ντριπεράδες δε νομίζω να χρειάστηκε να πειστούν, ήταν φυσική (και βολική) εξέλιξη. Για εμάς τους υπόλοιπους (εδώ ήμουν κι εγώ) όλο και κάποιος γνωστός ή μαγαζί θα μας έδειχνε τί και πώς παίζει. Αν σε εξιτάρει, ένα φτηνό μοντάκι (που στην ανάγκη χωρίς το μπουκαλάκι δουλεύει και για μη squonk καταστάσεις) και ένας καρακλώνος με bf είναι ότι πρέπει για να έχεις άποψη.

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

Μισό λεπτό αγαπητέ μου να σας δείξω και ένα άλλο παρεμφερές προϊόν που έχω στο ράφι

Διότι βλέπω ότι το ρουφο-squonk δεν σας ικανοποιεί  :D

squonk-genius-silver.jpgsquonk-genius-silver~2.jpg

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Ενδιαφέρον γιατί μπαίνει σε όλους τους drippers που μπορεί να έχεις. Τώρα, η αύξηση του ύψους είναι αναγκαίο κακό αλλά δεν αχρηστεύεις τους ατμοποιητές που έχεις και δεν χρειάζεσαι νέο mod. Τιμή και κυρίως πού;

ΥΓ επίσης αναγκαίο κακό είναι η αύξηση της εσωτερικής αντίστασης του ατμοποιητή.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήAthens North

Η τιμή της αντίστασης δεν ξέρω αν θα αλλάξει σε μεγάλο βαθμό

Πάντως θα αλλάξει έχεις δίκιο

Στον OBS πχ που του βάζω μια 25αρα Kepler γαιδουρο-ψήκτρα από 0,72Ω με πάει 0,74

Εκτός από την τιμή της αντίστασης και το ύψος που λέει πιο πάνω ο Δημήτρης

Για μένα κάποια πράγματα που με προβληματίζουν είναι

Τα oring του πάνω δεξιά ειδικά έχουν λέπρα

Το σιλικονένιο μπουκαλάκι επειδή έχει μυστήριο σχήμα αν τρυπήσει και το κατάστημα

δεν σου βρεί άλλο ίδιο ακριβώς τότε πάει στα σκουπίδια

Κατά τα άλλα όμορφο και εξυπηρετικό δείχνει

Το βρήκα

(Sold-out)

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη