Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Προεπισκόπιση Tilemahos Armed Eagle

- - - - - armed eagle tilemahos

•  Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
103 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

tilemahos-armed-eagle.jpg

0LGA8zd0QoKY_h4MZiArJg.png

Νέα έκδοση του αγαπημένου για πολλούς Τηλεμάχου,

Τα χαρακτηριστικά του:

Διάμετρος : 25mm

Ύψος : 46mm (με το Drip Tip)
Χωρητικότητα υγρού : 2ml
και αυτός ο ατμοποιητης του Θανάση έχει πιστοποίηση : CE

στοιχειά που αφορούν τον ατμοποιητη και τις δυνατότητες του σύμφωνα με τον κατασκευαστή...

Tilemahos Armed Eagle 25mm

Ο ατμοποιητής Tilemahos Armed Eagle είναι το νέο μέλος της σειράς ατμοποιητών στην οικογένεια Golden Greek.

Μπορεί να στηθεί με δύο διαφορετικούς τρόπους πολύ εύκολα και πολύ γρήγορα.

Ο 1ος τρόπος είναι με το κλασικό στήσιμο της αντίστασης με βίδωμα στην βάση της αντίστασης. Πλέον υπάρχουν 2 ζευγάρια βίδες με κεφαλή σταυρό, για εύκολο βίδωμα.

Ο 2ος τρόπος είναι με την τοποθέτηση έτοιμων αντιστάσεων (Zirconium & SS springs) με απλό κούμπωμα στην βάση της αντίστασης.

Όποιον και από τους δύο τρόπους και να χρησιμοποιήσετε, δεν χρειάζεται να βιδώσετε ή να ξεβιδώσετε τίποτα στην βάση της αντίστασης.

Απλά αφού φτιάξετε / τοποθετήσετε την αντίσταση, θα σπρώξετε την βάση να κλειδώσει στην ειδική εγκοπή που υπάρχει μέσα στον ατμοποιητή.

Ο Armed Eagle διαθέτει 3 pin εισαγωγής αέρα που συμπεριλαμβάνονται στην συσκευασία, ώστε να μπορείτε να διαμορφώσετε την εισαγωγή αέρα όπως εσείς θέλετε.

Οι διάμετροι είναι 5mm – 2mm – 1.5mm – Έτσι καλύπτονται και οι δύο τρόποι ατμίσματος (MTL – Mouth to lung – DTL – Direct to lung)

Μπορείτε κάθε φορά να αλλάζετε το pin του αέρα χωρίς την χρήση κατσαβιδιού. Απλά ξεβιδώνετε με το χέρι την βάση του ατμοποιητή, έπειτα ξεβιδώνετε την βάση της αντίστασης (pin 5mm), και κουμπώνετε το pin που θέλετε (2mm ή 1.5mm)

Η αναπλήρωση του υγρού γίνεται από το επάνω μέρος πολύ εύκολα απλά ξεβιδώνοντας το καπάκι του ατμοποιητή.

Δυνατότητες:

Δεν υπάρχουν κινούμενα κομμάτια στο κάτω μέρος του ατμοποιητή για την ρύθμιση του αέρα. Ο αέρας ρυθμίζεται με το αντίστοιχο pin
Μεγάλη διάμετρος για την αναπλήρωση με υγρό. Μπορείτε να γεμίσετε τον ατμοποιητή ακόμα και με πλαστικό μπουκάλι των 100ml
Δεν χρείαζεται να βγάζετε τελείως το καπάκι για αναπλήρωση υγρού. Το καπάκι αφού ξεβιδωθεί, μπορεί να παραμείνει επάνω στο Drip Tip
Εύκολο άνοιγμα / κλείσιμο των υγρών στρίβοντας απλά το επάνω μέρος της καμπάνας
Η καμπάνα δεν ξεβιδώνει καθώς ανοίγετε το καπάκι αναπλήρωσης
Εύκολη πρόσβαση στην βάση της αντίστασης για αλλαγή αντίστασης, βαμβακιού χωρίς να χρειάζεται να αδειάσετε το υγρό σας από τον ατμοποιητή.
Τελείως στεγανή κατασκευή. Μπορείτε αφού κλείσετε τα υγρά να βγάλετε την βάση του ατμοποιητή και να τον αφήσετε σε οποιαδήποτε θέση πάνω στο τραπέζι. Μπορείτε ακόμα να πλύνετε εξωτερικά τον ατμοποιητή
Γυάλινο δοχείο που αντικαθιστάται σε περίπτωση σπασίματος
Συμβατός με υγρά 100% VG
Προστασία σκασίματος υγρού (Spitback protection) ενσωματωμένη στο κάτω μέρος του Drip Tip
Απόσταση μεταξύ των βιδών στησίματος αντίστης 6mm, για κατασκευή αντιστάσεων Clapton
Η αντίσταση κάθεται κάθε φορά ακριβώς κάτω από την τρύπα αέρα, και δεν χρειάζεται να την κεντράρετε σε κάθε στήσιμο
Μπορείτε να φτιάξετε αντίσταση με λίγες ή πολλές σπείρες, και να την βιδώσετε εσωτερικά ή εξωτερικά από τις βίδες
Ρυθμιζόμενος κεντρικός πόλος
Μπορείτε κλείνοντας την καμπάνα να δουλέψετε τον ατμοποιητή ως Dripper

TIMH 150€
Επισημος διανομεας :

Please Login or Register to see this Hidden Content

Περιμένουμε να γίνει κάτοχος κάποιο μέλος ώστε να μας κάνει μια πλήρη παρουσίαση και να μας μεταφέρει την εμπειρία του .

καλοτάξιδος Θανάση, ακόμα μια ελληνική κατασκευή που θα συζητηθεί σε παγκόσμιο επίπεδο στο ατμισμα!

Η βιντεοπαρουσίαση του κατασκευαστή:

παρουσίαση και στήσιμο απο τον Βασίλη Λαζάρου.

• Μου αρέσει (+) x 7
  • Χρήσιμο (+) x 3

OFFLINE   mfk

mfk

Member

• VF Members
  • 62 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:MARIOS KARSANIDIS
  • ΠεριοχήATHENS
Πηρε το αυτακι μου πως το επομενο batch eagle θα περιλαμβανει 23mm εκδοση και εκδοση αυτη θα βγει λεει προν τις εορτες.

Στάλθηκε από το SAMSUNG-SM-N915A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

παιδια, τωρα σας βρηκα. Σας ευχομαι ενα αριστο ξεκινημα και καλη χρονια σε ολους σας!

Και ενα μεγαλο ευχαριστω στον φαντομα για την εξαιρετικη παρουσιαση :)

Επεξεργάσθηκε απο Imeo, 02 Ιανουάριος 2018 - 18:30.

• Μου αρέσει (+) x 9

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μιχάλης
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Rose MTL, Kayfun V4, Avocado 24,IJOY Limitless Plus,Peerless RDA
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Poker-Σουβλάκια-Μπύρες

Κατασκευαστικά δείχνει να τα αξίζει τα 150 ευρώπουλα. Το θέμα για μας τους ατυχείς που δεν τον έχουμε δοκιμάσει είναι αν στην καθημερινή χρήση είναι τόσο καλύτερος από ένα καλό ατμοποιητή των 50 ευρώ.

Θα ήθελα δηλαδή κάποιο παλλικάρι που τον χρησιμοποιεί να κάνει ένα συγκριτικό με έναν ευρύτερης χρήσης ατμοποιητή και να πει "έχει 1-2-3....διαφορές. Έτσι θα αξιολογήσει κανείς αν αξίζει -κατά την γνώμη του-να δώσει τα παραπάνω χρήματα ή όχι.

Ευχαριστούμε Fantoma.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Προσωπικη μου αποψη ειναι οτι δεν μπορεις αμμεσα να συγκρινεις ατμοποιητες των 50 και των 150 ευρων ή και μεγαλυτερων οικονομικων διαφορων 

Να σου πω ενα παραδειγμα ο IATTY  που ειναι του ιδιου κατασκευαστη που εφτιαξε τον τηλεμαχο (οπως και πολλες αλλες ατμιστικες κατασκευες) , βγηκε το καλοκαιρι του 2011 και εχει ακομα ανταλλακτικα, κατι τετοιο ισχυει για αντιστοιχους ατμοποιητες της εποχης που ειχαν αναλογη οικονομικη διαφορα?

Επισης ειναι λογικο ενας ατμοποιητης που φτιαχνεται απο μια μεγαλη εταιρεια και βγαζει με το καλημερα 10.000 κομματια να εχει χαμηλοτερη απο εναν ατμοποιητη που φτιαχνεται απο ενα κατασκευαστη που θα βγαλει πρωτη φουρνια 100 με 200 κομματια (φυσικα αυτο μπορει να μην τον ενδιαφερει καθολου τον τελικο χρηστη)

Φυσικα αν ο ενας ατμιζει και ο αλλος δεν κανει δουλεια δεν σημαινει οτι παιρνει καποιος "αφεση" και εκει θα πεσει η αναλογη κριτικη, απλα η διαφορα τιμης δεν πρεπει να ειναι ο "απολυτος" παραγοντας .

Επειδη ειμαι κατοχος του τηλεμαχου  μπορω να σου πω οτι ειναι ενας παρα πολυ καλος επισκευασιμος ατμοποιητης , που εχει πολυ καλη αποδοση σε ολους τους τομεις (γευση,τζουρα,χτυπημα) 

και αν βαλεις και το γεγονος οτι παιρνει και αντιστασεις που ειναι ειδικα κατασκευασμενες γιαυτον πιστευω οτι αξιζει τα λεφτα του.

Επισης σου προσφερει πολλες επιλογες στο στυλ στησιματος και στις επιλογες περι "σφιχτου" ή "αερατου" ατμοποιητη ωστε να εχει μεγαλυτερη γκαμα χρηστων που θα τον απολαυσουν.

Τελος εχει βγει και σε διαφορετικες διαστασεις για να διαλεξεις αυτο που  σου αρεσει εσενα.

Τωρα αυτο δεν σημαινει οτι υπαρχουν κιαλλοι ,φθηνοτεροι ατμοποιητες που κιαυτοι παρεχουν ενα ποιοτικο ατμισμα σε χαμηλοτερη τιμη.

Το τι θα επιλεξει ο καθενας ειναι προσωπικη καθαρα υποθεση , καλο θα ηταν επισης να τον δοκιμασεις απο καποιον γνωστο σου πριν τον αγορασεις ή να πας σε ενα καταστημα που τον πουλαει να τον δεις κιαπο κοντα.

*** Ειναι και κατι ακομα , η μεταπωλητικη αξια αν αποφασισεις να τον δωσεις......με τον τηλεμαχο θα παρεις και καποια λεφτα πισω αν τον βαρεθεις η αν θες να παρεις κατι αλλο, αυτο απλα το αναφερω δεν το αναφερω σαν αβανταζ.

Ελπιζω να σε βοηθησα, οτι αλλο θες εδω ειμαστε :)

• Συμφωνώ! (+) x 4
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

Μακη μου, μην συγκρινεις Κινεζικη με Ευρωπαικη ή Αμερικανικη κατασκευη κοστολογικα. Δεν υπαρχει συγκριση. Τα λεφτα του τα αξιζει και με το παραπανω με τα δεδομενα της περιοχης που κατασκευαστηκε. Αν θελεις να συγκρινεις κατασκευες θα πρεπει να προερχονται απο τα ανωτερω μερη του πλανητη και νομιζω οτι απο αποψη κατασκευης και innovation, ειναι φθηνος σε σχεση με ολα αυτα που πουλιουνται στην αγορα.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.588 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Για μένα εκτός από την ποιότητα κατασκευής μεγάλο ρόλο παίζει και το after sale service, κάτι που οι Κινέζοι κατασκευαστές δεν έχουν, γιατί βγάζουν έναν ατμοποιητή το μήνα, ενώ οι Έλληνες κατασκευαστές υποστηρίζουν τα προϊόντα τους για πολύ καιρό με ανταλλακτικά κλπ.

Τώρα αν αυτό δικαιολογεί την π.χ. τριπλάσια αξία ενός ελληνικού ατμοποιητή από έναν Κινέζικο αυτό ο καθένας το ζυγίζει, αλλά είναι μια μεγάλη κουβέντα και είμαστε of topic.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μιχάλης
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Rose MTL, Kayfun V4, Avocado 24,IJOY Limitless Plus,Peerless RDA
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Poker-Σουβλάκια-Μπύρες

Μάκη σε ευχαριστώ για την επεξήγηση.Και τα άλλα παιδιά βεβαίως. Σίγουρα η προσωπική δοκιμή είναι το ιδανικό για να σχηματίσει κάποιος άποψη. Δεν θεωρώ πως είμαστε off topic μιας και μια τέτοια τιμή είναι θέμα συζήτησης. Από την άλλη σέβομαι τους κανόνες και σας ευχαριστώ και πάλι. ;)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Έχει κάνει κανείς συγκριτικό Armed - Armed Eagle;

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.333 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Θα ήταν ενδιαφέρουσα μια τέτοια σύγκριση αλλά απ όσο ξέρω έχουν δοκιμάσει( @

, @

@

και @

) τον Armed αλλά όχι τον Eagle.

Περιμένουμε κάποιον κάτοχο να καταθέσει τα συμπεράσματά του.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Αν είχα πειστεί ότι έχει σημαντική διαφορά από τον σκέτο Armed θα τον είχα πάρει και θα σας έκανα εγώ το συγκριτικό.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

εχει τεραστια διαφορα red σε ολα. Πηγαινε αν θελεις στην mist vape και δοκιμασε τον. Νομιζω οτι θα σου αρεσει πολυ.

Επεξεργάσθηκε απο Imeo, 03 Ιανουάριος 2018 - 11:25.

• Χρήσιμο (+) x 6
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Όχι ρε γαμώτο! Έχω όλα τα χρυσά εξαρτήματα του σκέτου για αλλαγές εμφάνισης. Φτου κι απ' την αρχή ή δεν τα έχεις και σε χρυσά (με σώζεις)  :lol:  :lol:  :lol:

ΥΓ1 Πες την αλήθεια, θέλεις να κάνω το συγκριτικό  :hahaha:

ΥΓ2 Πρέπει να τον βρω κιόλας  :default_bye:

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 03 Ιανουάριος 2018 - 15:32.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Εμενα με προβληματιζει οτι δεν εχει μεταβαλλομενη ρυθμιση αερα..
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
Συμφωνώ ότι λείπει, αλλά κακά τα ψέματα η βασική είσοδος είναι κάτω από την αντίσταση. Προσωπικά αφού βρω το πού μου αρέσει το αφήνω εκεί μόνιμα. Αν αλλάξεις υγρό και θέλεις άλλη ρύθμιση, ούτως ή άλλως θα κάνεις νέο στήσιμο. Πάντως σίγουρα είναι έλλειψη.
  • Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

παιδια, η ρυθμιση αερα ειναι αχρηστη δυστυχως ή ευτυχως. Την βαζαμε οταν δεν ειχαμε επιλογη με την σωστη τρυπα στην αντισταση οπως ειπε και ο red. Ασε που οτι και να κανεις, δεν θα βρεις ποτε την σωστη ρυθμιση με το δαχτυλιδι. Και ασε που κουνιεται κιολας με το βιδωμα ξεβιδωμα και ξαναψαχνεις. Το πλεον σωστο ειναι τα πινακια που εχουν παντα σταθερη τρυπα και μας εγγυωνται παντα ιδιο ατμισμα. Τα πινακια των 0,8-1-1,2 κτλ θα ειναι ετοιμα σε λιγο διαστημα

Το δαχτυλιδι εκτος των αλλων μειωνει τον καπνο, το χτυπημα και τη γευση. Το ειχαμε σχεδον σε ολους τους ατμοποιητες, το ειχαμε και στο GGTS πριν απο 9 χρονια αλλα βρηκαμε νεα μεθοδο η οποια απο οτι βλεπω θα ακολουθηθει απο πολλους

• Μου αρέσει (+) x 5
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Athanasios

Athanasios

Member

• VF Members
  • 24 Δημοσιεύσεις
@

σήμερα που παράγγειλα από το fabvape τον 23αρη Eagle είδα ότι έχει διαθεσιμότητα του pin του 1mm το οποίο βέβαια και πήρα.Αυτο δεν είναι το καινούργιο center pin;Με μπέρδεψες γιατί έγραψες ότι θα είναι διαθέσιμο σε λίγο διάστημα ενώ είναι ήδη.

Επεξεργάσθηκε απο Athanasios, 03 Ιανουάριος 2018 - 22:37.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

Θανο, ξεχασα οτι αυτο το ειχα ηδη ετοιμο, εχεις δικιο! Καλα εκανες και το πηρες 

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   Athanasios

Athanasios

Member

• VF Members
  • 24 Δημοσιεύσεις
Χαχα τέλεια,τέτοια λάθη ας τα κανεις!Αφου σε βρήκαμε ομως ευκαιρο μπορείς να μας πεις και για την νέα καμπάνα που ετοιμασες όπως ανέφερες σε ερώτημα του ΑΤΜΙΣΤΗ στο τελευταίο σου βίντεο στο YouTube;

Επεξεργάσθηκε απο Athanasios, 03 Ιανουάριος 2018 - 22:44.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

Όχι ρε γαμώτο! Έχω όλα τα χρυσά εξαρτήματα του σκέτου για αλλαγές εμφάνισης. Φτου κι απ' την αρχή ή δεν τα έχεις και σε χρυσά (με σώζεις)  :lol:  :lol:  :lol:

ΥΓ1 Πες την αλήθεια, θέλεις να κάνω το συγκριτικό  :hahaha:

ΥΓ2 Πρέπει να τον βρω κιόλας  :default_bye:

χρυσα κομματια για τον armed με ρωτας red?

Επίσης με ετικέτα armed, eagle, tilemahos

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη