Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Προεπισκόπιση Tilemahos Armed Eagle

- - - - - armed eagle tilemahos

•  Το θέμα είναι κλειδωμένο Το θέμα είναι κλειδωμένο
103 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Ποιοι έχουν και τους δύο να τους καταγγείλω  :lol:

Με την ευκαιρία μια ερώτηση: τα βιδάκια του 25άρη μπαίνουν στον 23άρι ή να ψάξω για πιο φαρδιά κεφάλια;

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

οχι red, δεν μπαινουν, εχουν αλλο σπειρωμα. 

Βιδακια με φαρδυτερο κεφαλι δεν θα σε βοηθησουν καπου διοτι θα ειναι απλως μεγαλυτερα χωρις να πιανουν μεγαλυτερο συρμα. Θα το ειχα φτιαξει αν υπηρχε λογος

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Μιλάω για μεγαλύτερη διάμετρο κεφαλιού με επίπεδη βάση για να μην κλωτσάει το σύρμα. Εναλλακτικά ροδέλα. Ακόμα πιό εναλλακτικά αυτό που λέω, δύο γύρες στην βίδα και σφίξιμο. Όχι ότι υπάρχει πρόβλημα, κουβέντα να γίνεται!
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

για 2 γυρες στην βιδα συμφωνω απολυτως και βασικα εγω ετσι δενω red

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Δεν κατάλαβα, τί πρόβλημα υπήρχε με την αντίσταση και η καμπάνα και έπρεπε να γίνει πιο ψηλή; Επίσης δεν κατάλαβα ποιός είναι ο νέος τρόπος στησίματος. Σίγουρα πάντως με πιό ψηλή καμπάνα αυξάνεται ο χώρος ατμοποίησης και κατά κανόνα έχεις ψυχρότερο ατμό με καλύτερη ανάλυση.

Το έγραψα και στο θέμα της παρουσίασης γιατί το βίντεο έχει αναρτηθεί και στα δύο.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις
η καμπανα ειναι απλως στρογγυλη και καποιοι λενε οτι δινει καλυτερη γευση red.
O νεος τροπος στησιματος ειναι να στηνουμε χωρις να βγαζουμε το deck απο τη θεση του, κατι για το οποιο καποιοι φιλοι ειχαν προβλημα διοτι επρεπε να βιδωνουν και το μπτουτζινο παξιμαδι οταν εστηναν με τον ΤΑΕ βιδωμενο σε βαση. Εμενα ποτε δεν με απασχολησε κατι τετοιο αλλα εφοσον υπαρχει λυση και γι αυτο το θεμα, σκεφτηκα να το ποσταρω

Επεξεργάσθηκε απο Imeo, 22 Ιανουάριος 2018 - 20:57.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Άντε με το καλό και κωνική καμπάνα να κυκλοφορήσει και σετάκι  :angry: Δηλαδή όσοι πήραμε τον Eagle την πατήσαμε γιατί μετά από 1-2 μήνες (κι αν) διαπιστώθηκε ότι η στρογγυλή καμπάνα είναι καλύτερη, ενώ τόσο καιρό στον Armed η επίπεδη ήταν μια χαρά!

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

δεν την πατησες red, αντιθετως. Ολα αυτα ειναι add on μονο για χρηστες ΤΑΕ. Οι υπολοιποι απλως θα τα βλεπουν και θα τα θαυμαζουν lol

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Καλημέρα Θανάση. Αυτό που λες μου μοιάζει σαν να βγάλει μια εταιρεία ένα αυτοκίνητο με 100ΗΡ και μετά 1-2 μήνες να το βγάλει στην ίδια τιμή με νέο προγραμματισμό του εγκέφαλου στους 125ΗΡ και να λέει δεν την πατήσατε, τον νέο προγραμματισμό μπορούν να τον κάνουν επί πληρωμή μόνο όσοι έχουν αυτό το αυτοκίνητο!

ΥΓ εκτός αν κατάλαβα λάθος και οι ΤΑΕ θα έχουν στάνταρ την επίπεδη καμπάνα κι αν θέλουν καλύτερη γεύση θα πρέπει να αγοράσουν το πρόσθετο. Νομίζω είναι φάουλ και στις 2 περιπτώσεις.

Επεξεργάσθηκε απο redortho, 23 Ιανουάριος 2018 - 07:18.

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

red μου λες οτι δεν επιτρεπονται add on για εναν ατμοποιητη? Νεα καμπανα, ή μαυρα τζαμακια, ή κατι αλλο νεο να μην το φτιαξω?

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Αν δεν το διατύπωσα σωστά, ζητάω συγνώμη. Addons παίρνω πάντα (του ΤΑ τα είχα πάρει σχεδόν όλα!) και τα θεωρώ απαραίτητα αν θέλει κάποιος να αλλάζει χαρακτηριστικά στην εμφάνιση, χωρητικότητα, ευκολίες. Αυτό που δεν δέχομαι μέσα σε μικρό διάστημα, είναι η αλλαγή χαρακτηριστικών ουσίας (διακριτική ικανότητα και ένταση), χαρακτηριστικά που οδηγούν πρακτικά σε άλλη έκδοση του μοντέλου. Μένω στην φράση του βίντεο ότι κάποιοι θεωρούν ότι η καμπύλη καμπάνα δίνει καλύτερη γεύση (ή κάπως έτσι) και περιμένω τα πραγματικά addons (χρυσά κομμάτια, ultem tanks, υποδοχή για drone :lol: και άλλα).

ΥΓ Στην επόμενη έκδοση, θυμήσου να υπάρχει κενό στα 2 Ε του EAGLE ή να γίνει ένα ;).

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Athanasios

Athanasios

Member

• VF Members
  • 24 Δημοσιεύσεις

Πάντως red εγώ θεωρώ θετικό το να ακούνε οι κατασκευαστές τους πελάτες και να κάνουν ακόμη και αλλαγές ουσίας για να ικανοποιήσουν περισσότερες ανάγκες.Ο Gus πχ έβγαλε την καπνική καμπάνα για το φαινόμενο που όντως παίζει καλύτερα τα καπνικά υγρά περιορίζοντας τις γλυκάδες.Καταλαβαίνω ότι ο θυμός σου οφείλονταν κυρίως στο ότι η καμπάνα του imeo βγαίνει λίγο καιρό μετα την κυκλοφορία του eagle αλλάζοντας τον χαρακτήρα του ατμοποιητή.Όμως η δική μου γνώμη είναι ότι δεν θα αλλάζει το χαρακτήρα απλά ίσως να παίζει καλύτερα κάποια υγρά,ενώ κάποια άλλα να τα παίζει καλύτερα η υπάρχουσα.Άρα μάλλον ως μια επιπλέον επιλογή για τον ατμιστή πρέπει να τη δούμε και όχι ως ένα διαφοροποημένο ατμοποιητή.Θα δείξει,όταν θα βγει και θα την πάρουμε! :)

edit Σε κάθε περίπτωση για μένα είναι πραγματικά πολύ σημαντικό το γεγονός ότι ο κατασκευστής μιλάει προσωπικά με τον καθένα μας.Στην αρχή με ενοχλούσε όταν τον έβλεπα σε διάφορα βιντεάκια και παρουσίες του ως καλεσμένος να μιλάει με τόσο απόλυτο τρόπο για τα προιόντα του,αλλά στην πορεία διαπίστωσα ότι πραγματικά ενδιαφέρεται τόσο πολύ γι αυτά και για τους πελάτες του που πλέον το προσπερνάω.

Επεξεργάσθηκε απο Athanasios, 23 Ιανουάριος 2018 - 22:11.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Δλδ θα υπάρχει επιλογή καμπάνας (πχ Gus) ή θα πρέπει να αγοραστεί σαν έξτρα. Ο ΙΜΕΟ δεν το αναφέρει ούτε σαν ιδέα. Τέλος πάντως ούτως ή άλλως δεν υπάρχει ακόμα οπότε δεν έχει νόημα του τί, πώς και γιατί και με την μικρή παραγωγή που υπάρχει συνήθως φοβάμαι ότι θα συνεχίσει να μην έχει νόημα και αφού βγει!

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

Αν δεν το διατύπωσα σωστά, ζητάω συγνώμη. Addons παίρνω πάντα (του ΤΑ τα είχα πάρει σχεδόν όλα!) και τα θεωρώ απαραίτητα αν θέλει κάποιος να αλλάζει χαρακτηριστικά στην εμφάνιση, χωρητικότητα, ευκολίες. Αυτό που δεν δέχομαι μέσα σε μικρό διάστημα, είναι η αλλαγή χαρακτηριστικών ουσίας (διακριτική ικανότητα και ένταση), χαρακτηριστικά που οδηγούν πρακτικά σε άλλη έκδοση του μοντέλου. Μένω στην φράση του βίντεο ότι κάποιοι θεωρούν ότι η καμπύλη καμπάνα δίνει καλύτερη γεύση (ή κάπως έτσι) και περιμένω τα πραγματικά addons (χρυσά κομμάτια, ultem tanks, υποδοχή για drone :lol: και άλλα).

ΥΓ Στην επόμενη έκδοση, θυμήσου να υπάρχει κενό στα 2 Ε του EAGLE ή να γίνει ένα ;).

Τα 2 Ε εγιναν ενα πλεον μετα απο αυτη την παρατηρηση. Η θεση για drone ειναι και αυτη ετοιμη  :D  :lol:  :lol:

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

Δλδ θα υπάρχει επιλογή καμπάνας (πχ Gus) ή θα πρέπει να αγοραστεί σαν έξτρα. Ο ΙΜΕΟ δεν το αναφέρει ούτε σαν ιδέα. Τέλος πάντως ούτως ή άλλως δεν υπάρχει ακόμα οπότε δεν έχει νόημα του τί, πώς και γιατί και με την μικρή παραγωγή που υπάρχει συνήθως φοβάμαι ότι θα συνεχίσει να μην έχει νόημα και αφού βγει!

Την παραγωγη 2000 κομματιων καθε φορα δεν θα την αποκαλουσα μικρη red, απλως φευγουν γρηγορα αλλα θα εχω καμπανες για ολους. Ετσι και αλλιως ενα κομματι ειναι ολο και ολο

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Τίποτα σε χρυσαφί υπάρχει στο πλάνο για να είναι ασορτί με τον ΤΑ;

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Παιδιά υπάρχει κάποιος λόγος που γράφετε στην προεπισκόπηση και όχι στο νήμα του Armed ????

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Imeo

Imeo

Member

• Constructor
  • 164 Δημοσιεύσεις

Τίποτα σε χρυσαφί υπάρχει στο πλάνο για να είναι ασορτί με τον ΤΑ;

το μονο κομματι που μπορει να γινει χρυσαφι ειναι μονο το body red. Τα υπολοιπα εχουν επαφη με υγρο η στομα και δεν μπορουμε να το κανουμε. Ωραια ιδεα ομως να εχουμε body απο χρυσο

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

Κρίμα, θα ήταν ακόμα πιο όμορφος  :yes:

Επίσης με ετικέτα armed, eagle, tilemahos

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη