Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

GeekVape ZEUS RTA 4ml

* * * * * 1 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
45 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Ο ατμοποιητής αυτός αποδίδει καλύτερα με s το βαμβάκι και δε θέλει πατήματα στα λούκια γιατί αλλάζει το αποτέλεσμα.
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Συγνώμη αν το παρεξήγησες, αλλά το λέω σαφώς ότι έχω ξοδέψει αρκετά λεφτά για dtl ατμοποιητές που με 510 drip tip γινόντουσαν πιό σφικτοί. Τα γούστα φυσικά και είναι σχετικά, αλλά μην μπλέκουμε τα πράγματα. Ένας ατμοποιητής σχεδιασμένος για mtl όσο αέρα κι αν του δώσεις κάτω απ' την αντίσταση θα παραμείνει mtl που στην καλύτερη θα δώσει σφικτή πνευμονική (ότι κι αν εννοεί ο καθένας με αυτό). Αντίστοιχα ισχύουν για τους dtl. Δεν είναι ανάγκη ν' αγοράσω κάθε ατμοποιητή για να σχηματίσω μια αρχική άποψη, όπως δεν είναι αναγκαίο ν' αγοράσω κάθε αυτοκίνητο για να δω αν μου ταιριάζει. Άσχετο αν μου ταιριάζει ένας dtl ατμοποιητής, η παρουσίασή σου ήταν εξαιρετική και με βοήθησε να καταλήξω στην άποψη που γράφω πιό πάνω. Και πάλι συγνώμη αν θεώρησες ότι έγραψα κακοπροαίρετα, δεν υπήρχε τέτοια πρόθεση.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Κανένα πρόβλημα. Ο γραπτός λόγος πολλές φορές είναι άστα να πάνε :) Ο zeus δεν είναι mtl και το έχω ξεκαθαρίσει στη παρουσίαση. Όμως, δεν είναι και αεράτος, αλλά μεσαίας κατηγορίας. Παρ' όλα αυτά είναι ένας ιδιόρρυθμος ατμοποιητής και μόνο αν δοκιμασθεί μπορεί κάποιος να καταλάβει το πώς συμπεριφέρεται και πίστεψε με δεν είναι αυτό που φαντάζεσαι. Κι εγώ στην αρχή άλλα περίμενα κι αλλά είδα. Με το setup που τον έχω στη φωτό τον έχω για βασικό καθημερινό και με καλύπτει απόλυτα (να ξεκαθαρίσω ότι μπορεί να μην είμαι fun των mtl, αλλά δεν είμαι και του αέρα). Σε καμία περίπτωση φυσικά δε σου λέω να τον αγοράσεις γιατί έχεις άλλα γούστα, τα λέω εγκυκλοπαιδικά.
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Μη μου βάζεις ιδέες  :wallbash:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5

OFFLINE   ΜERIXAS

ΜERIXAS

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντωνης
  • ΠεριοχήΑθηνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyline, Hussar,Armed , Dicodes no6, therion 75 ,Sxmini gclass....
Πολύ όμορφη παρουσιαση με φώτο και βημα βήμα για το στήσιμο! Οσο για την περιγραφη το κατι αλλο! Μπραβο και παλι μπραβο!
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Να'σαι καλά φίλε μου, σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Καλές γιορτές σε όλους :)
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης

Μήνυμα επιμονης... Και ο Διας αλλα και ο engine nano αν τους μαθει κανεις καλα, δινουν πολυ πονο!  ;)

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   lounik

lounik

Member

• VF Members
  • 147 Δημοσιεύσεις

Έχω εντυπωσιαστεί από την σταθερότητα του σε temperature control

Ίσως με το postless deck να είναι πολύ κοντά στον 510, την αδιάκοπη τροφοδοσία και τον αέρα να κτυπάει από 3 πλευρές κρατώντας ενιαία την θερμοκρασία σε όλη την αντίσταση.

Σε τέτοιου τύπου ατμοποιητές δεν θα έκλεινα πάντως πολύ τον αέρα είναι σαν να ακυρώνεις τον σχεδιασμό του.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   perelevas

perelevas

Member

• VF Members
  • 42 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Περικλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονκη

Ειναι ο μοναδικος πνευμονικος ατμοποιητης που εχω στην συλογη μου,γιατι ειμαι του mtl.Παρολα αυτα τι να πω ρε παιδια ,τον ευχαριστιεμαι πολυ.

Λετε να αλαξοπιστησω;

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Αν σου αρεσουν τα διπλα στησιματα, πας για themis. Εναλλακτικα obs engine nano ή engine εκδοση με διπλο στησιμο. 

OFFLINE   perelevas

perelevas

Member

• VF Members
  • 42 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Περικλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονκη

Δεν εχω φτασει σε τετοια επιπεδα ακομα ,αλλα ενα engine nano θα ηθελα να δοκιμασω.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Σιγουρα ειναι προτεινομενος

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vandyvape pulse bf kit voopoo drag vgod rdta
Πλήρης παρουσιάσει του zeus truckman ευχαριστούμε αυτό που παραλείπεται συνήθως στις παρουσιάσεις είναι το εύρος μεγέθους συρμάτων που δουλεύει σωστά και κατά συνέπεια η ισχύς που θα χρεισιμοποιουν οι ενδιαφερόμενοι κατά τη χρήση του που είναι χρήσιμο για ποικίλους λόγους θα έλεγα.
Ύστερα λοιπόν από χρήση του zeus για περισσότερο από ένα μήνα θα τον χαρακτήριζα ως 100% στεγανό ανάποδα στην τσέπη να κάνεις μοτοκρός δεν τρέχει δεν ζεστενεται ποτέ!!!! Καλύτερο εύρος λειτουργίας και για πρακτικούς λόγους στησιματος (δεν παίρνει μικρά σύρματα γιατί το βαμβάκι θα ναι λίγο και δε θα κλείνει τις τεράστιες εισαγωγές υγρού) είναι μεταξύ 30 με 50 watt για τη γεύση του και το ποσό αερατος είναι μάλλον θα έλεγα ότι πίνει αρκετά υγρά.Απαλες τσουρες διαρκείας σε κλειστούς χώρους είναι τα καλύτερα του.Σημερα με την εμπειρία που προσκόμισα θα επέλεγα τον zeus dual rta ο οποίος σίγουρα ειναι πιο αερατος και γευστικός ώστε να καλύψει μεγαλύτερο φάσμα ατμιστων.Ενας all around ποιοτικος rta με αρκετά καλό εύρος λειτουργίας.
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   arxiloxos

arxiloxos

Advanced Member

• VF Members
  • 452 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Κυριάκος
  • ΠεριοχήΠεριστερι-Ατρόμητος
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Ότι κυκλοφορεί εκάστοτε και γίνετε τις μόδας!
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Ατμισμα και wet shaving
Πάρη εξαιρετική η παρουσίαση ειδικά στο κομμάτι που αναφέρεις για το χτύπημα και ότι είναι ιδανικός στο να.μειωσεις την νικοτίνη,κάτι που παλεύω αλλά δεν το παλεύω...
Δυστυχώς την στιγμή που έχω κατάληξη σε skyline με το στενό δισκάκι και στον zest περιθώριο να τον αποκτήσω δεν υπάρχει..
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   paokara1968

paokara1968

Newbie

• Members
  • 2 Δημοσιεύσεις

Γειας σας φιλοι μου εχω παρει και γω τον zeus rta dual αλλα οταν βαζω το βαμβακι μετα απο δυο τζουρες μου ρχεται σαν καμμενο κανω κατι λαθος? Σας ευχαριστω πολυ

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.333 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Διάβασε λίγο το συγκεκριμένο θέμα και αν δεν σε καλύψει στο πρόβλημά σου εδώ είμαστε.

Καλώς μας ήρθες και αν θέλεις πες μας κάποια πράγματα για την ατμιστική σου πορεία

, έτσι ώστε να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε καλύτερα.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

@

Όταν παίρνεις το καμένο τον άνοιξες επί τόπου να δεις αν τα βαμβάκια έχουν υγρό ?

Οι αντιστάσεις σου (Χωρίς το βαμβάκι) είναι τα Ω που πρέπει ?

Ο πόλος του mod με του ατμο/τη έχουν καλή επαφή ? (Δοκίμασε κι ένα άλλο mod)

Κάνε κι αυτά που λέει ο Δημήτρης  @

από πάνω και εδώ είμαστε

Οι κάτοχοι θα σε βοηθήσουν περισσότερο

Επεξεργάσθηκε απο Scorpion, 09 Σεπτέμβριος 2018 - 13:08.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.588 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Να και ο δικός μου σε χρώμα Gun metal πάνω στο VT 75D :yahoo:

73,65K   7 Αριθμός λήψεων

Σε λίγες μέρες θα γράψω αρκετά πραγματάκια μιας και προς το παρόν απλά τον απολαμβάνω. :delicious2:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 614 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Μάκη ωραίο το δίδυμο  :thumbup:

Κάπως έτσι και σιγά σιγά άρχισα με τον OBS κι εγώ να ανοίγω τους αέρηδες

Να κουρμπάρω σιδιροσωλήνες για αντιστάσεις

Και να τα ντουμάνια Μάκηηηηη

Και μετά ήρθε και η διπλή Μακηηηηη

Και να τα κλάφτον τα twist και τα rock & roll

Καταστράφηκα  :laugh1: :mollie:

Τώρα γράφω τιμωρία 500 φορές (Όχι copy-paste)

Δεν θα ξαναφύγω από τον KFV5 και το Kanthal ΠΟΤΕ :delicious2:

Όλα τα άλλα είναι σατανικά κατασκευάσματα

(Σήμερα Βρήκα Clapton Νι80-26 + Kanthal-32)  :hahahaha:

Επεξεργάσθηκε απο Scorpion, 09 Σεπτέμβριος 2018 - 14:10.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vandyvape pulse bf kit voopoo drag vgod rdta

Γειας σας φιλοι μου εχω παρει και γω τον zeus rta dual αλλα οταν βαζω το βαμβακι μετα απο δυο τζουρες μου ρχεται σαν καμμενο κανω κατι λαθος? Σας ευχαριστω πολυ

Από την περιγραφή σου παοκάρα καταλαβαίνω ότι έχεις κάποιο hot spot έχει ξανασυμβεί αφού το dry burn να μας δείχνει σωστό κάψιμο η αντίσταση λόγω κάποιων τράβηγματων να έρθει εκεί ακριβώς που θέλουμε(στο κέντρο του ντεκ κ.τ.λ.) όταν πλέον ζεσταθεί καλά σιγά σιγά να επανέρχεται σε μια θέση ηρεμίας θα ελεγα

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη