Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Αποφόρτιση με σταθερή ισχύ – Συγκριτική δοκιμή 18650

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
28 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 120 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vandyvape pulse bf kit voopoo drag vgod rdta

εδω ενα βιντεακι πως ξεχωριζουν οι μαιμου lg hg2 απο τις γνησιες

θα ηθελα να προσθεσω πως οι lg hg2  σε σχεση με τις  samsung δεν μου εβγαλαν ποτε μηνυμα low battery απλα ξαφνικα σταματουν 

• Χρήσιμο (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek
Ο μπαγάσας λέει για 4,5 λεπτά ότι ο πόλος στην μαϊμού δεν είναι τόσο καλός ως προς την γνήσια!
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V3 Mini, Hastur Mini, Nautilus 2

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Τις έχω αυτές τις μπαταρίες (MJ1) πάνω από ενάμιση χρόνο στο Isick TC 100W και μπορώ να πω ότι από αυτονομία δεν υπάρχουν καλύτερες ακόμη και μετά από τόσες φορτίσεις.

Όπως έχει γραφτεί και πιο πάνω αυτές οι μπαταρίες μπορεί να έχουν μεγάλη χωρητικότητα αλλά δεν είναι για πολλά Amper.

Εγώ τις χρησιμοποιώ για άτμισμα το πολύ μέχρι τα 18 Watt με αντίσταση 0.8 Ohm οπότε δεν τραβάω πάνω από 5 Amper ένταση ρεύματος.

Μπορείς να υπολογίσεις πόσα Amper τραβάς από το στήσιμο που δουλεύεις

Τις μπαταρίες μου τις παίρνω από

μιας και ο Θοδωρής ελέγχει τις μπαταρίες που εμπορεύεται για να είναι σίγουρος ότι πουλάει αυθεντικές.

Έχω βρεθεί στο μαγαζί του κατά την διάρκεια ελέγχου που έκανε σε μπαταρίες LG HG2, οπότε του έχω απόλυτη εμπιστοσύνη.

Εμπιστεύομαι αυτό που λές για γνησιότητα, και θα παραγγείλω, θα πάρω mod με αποσπώμενη, ενα φθηνό που βρήκα.

Ξέρουμε άλλο ελληνικό on-line με γνήσιες μπαταρίες ;

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Teomav
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

Έχει ξεμείνει απο Nitecore φορτιστές... Να πάρω τον BASEN 02 που είναι παρόμοιος ή να περιμένω ;

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Απο χαρακτηριστικα καλος απο αξιοπιστια δεν γνωρίζω

OFFLINE   kostasapo

kostasapo

Advanced Member

• VF Members
  • 292 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΚαλαμάτα

Μόλις παράγγειλα απο teomav.gr 2x Samsung 30Q και φορτιστή BASEN 02.

Μου είπε οτι τέρμα οι Nitecore, δεν θα ξαναδουλέψει με την εταιρεία αυτή.

Επί την ευκαιρία, τώρα το καλοκαίρι, με τις ζέστες, χρειάζετε οι μπαταρίες να μπούν σε κανά υπόγει για δροσιά, όταν δεν τις χρησιμοποιούμε; Εννοείτε μακριά απο τον ήλιο κλπ

Επεξεργάσθηκε απο kostasapo, 27 Απρίλιος 2018 - 17:57.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Προσωπικά δεν μεταχειρίζομαι διαφορετικά τις μπαταρίες το καλοκαίρι σε σχέση με το χειμώνα.

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Δεν έχουν ανάγκη για ειδική μεταχείρηση, αρκεί να μην τις έχεις ξεχασμένες π.χ. στο αυτοκίνητο που είναι στον ήλιο.

• Συμφωνώ! (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη