Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Siren 2 by Digiflavor 22 & 24mm

* * * * * 3 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
329 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις

Οι μετρησεις μου ειναι ακριβης ΚΥΡΙΕ redortho τι μας περασατε μοδιστρες να κοβουμε και να ραβουμε...... B)  B)  B)  B)

Επεξεργάσθηκε απο Georgechania, 25 Ιανουάριος 2018 - 09:22.

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Σημερινο πρωινο στησιμο που εως τωρα αποψε παει μια χαρα μετα απο 2 σχεδον 3 γεμισματα: 3αρης πυρηνας, 27ga συρμα της ud, 13 σπειρες, 2,17 ωμ, 10 βατ, 4,66 βολτ, 2,1 αμπερ. Βαμβακι με pad της ud στη μαυρη συσκευασια. Υγρο 70vg 30 pg, βαση της e-liquid france, αρωμα bite me της after8 με αραιωση 10%, νικοτινη 1%. 

Ισως να θεωρηθουν λιγα τα βατ που το δουλευω, δεν δινει ομως καμμενο. Απο το πρωι πιπιλα, μια χαρα η γευση.

Καλα ατμισματα σε ολους μας και καλη συνεχεια.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fantomas7

fantomas7

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 637 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΡεθυμνο
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:κλωνοκατασταση....
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:motorcycle lover...

για έμενα είναι λάθος το στήσιμο και κυρίως η χρήση που κάνεις, αλλά άμα εσένα σου αρέσει εγώ πάω πάσο.

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Το δικό μου;  :rolleyes:

Core: 3mm - Wire: Resistherm NiFe30 0,28mm - Wraps: 6 - Resistance: 0,38Ohms - Cotton: Cotton Bacon

TC Mode: TCR 320, Temp 240oC (14W Power Mode)

Liquid: Halo Tribeca

Ωραίο το Αγγλικό;  :laugh1:

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Σημερινο πρωινο στησιμο που εως τωρα αποψε παει μια χαρα μετα απο 2 σχεδον 3 γεμισματα: 3αρης πυρηνας, 27ga συρμα της ud, 13 σπειρες, 2,17 ωμ, 10 βατ, 4,66 βολτ, 2,1 αμπερ. Βαμβακι με pad της ud στη μαυρη συσκευασια. Υγρο 70vg 30 pg, βαση της e-liquid france, αρωμα bite me της after8 με αραιωση 10%, νικοτινη 1%. 

Ισως να θεωρηθουν λιγα τα βατ που το δουλευω, δεν δινει ομως καμμενο. Απο το πρωι πιπιλα, μια χαρα η γευση.

Καλα ατμισματα σε ολους μας και καλη συνεχεια.

Με 10 Watt και 13 σπείρες δεν είναι δυνατόν να πάρεις καμένο ακόμη και αν δεν έχεις καλή τροφοδοσία, γιατί απλά δεν ζεσταίνεται το σύρμα για να βγάλει τον ατμό που θα έπρεπε να βγάλει. ;)

Βασικά είμαστε :offtopic2:

• Συμφωνώ! (+) x 2

Guest_Athan_*

Guest_Athan_*
  • Guests
Εγω παλι θελω να δω που χωρεσε 13 σπειρες κ πως την επιασε στα ποστ...

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Εγω παλι θελω να δω που χωρεσε 13 σπειρες κ πως την επιασε στα ποστ...

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Εγώ θέλω να δω ένα βιντεάκι με αυτό το στήσιμο και στα 10 Watt αν πυρώνει τόσο σύρμα. :rolleyes:

Εχθές έκανα ένα παρόμοιο στήσιμο και δεν μπορούσα να ατμίσω στα 10 Watt.

Περισσότερο γευόμουν το υγρό παρά τον ατμό. :lotpot:

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Σημερινο στησιμο, 3αρης πυρηνας, 26ga συρμα kanthal a1, 9 σπειρες spaced, καλυπτουν σε μηκος ολο το ντεκ, 1,42ωμ βγηκε, τοποθετηση ουτε προς τα πανω ουτε προς τα κατω, επιπεδη πανω απο τις τρυπες, βαμβακι ud pad μαυρο πακετο (ξερει κανεις αν υπαρχει διαφορα με το μπλε;) αφρατο και καλοχτενισμενο φτανει στο μισο της αποστασης αναμεσα στο πατο του ντεκ με τη καμπανα, χωμενο καλα μεσα στα λουκια οχι σφηνωμενο και σηκωμενο λιγακι για να δημιουργει Π χωρις καμπυλες. Υγρο 70/30 της egoist white castle. Δουλεμα στα 4,13 βολτ 12 βατ 2,9 αμπερ. Μια χαρα παιζει εως τωρα που σας γραφω. 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   higraf

higraf

Member

• VF Members
  • 195 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Χρήστος
  • ΠεριοχήThessaloniki

Το μαύρο είναι Koh gen do και το μπλε Muji 

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Το μαύρο είναι Koh gen do και το μπλε Muji 

Εχουμε λιωσει στο γελιο αδερφε μαζι με εναν φιλο που εδω και λιγες ημερες εχουμε ξεκινησει τους επισκευασιμους και τα σχετικα συρματα-βαμβακια κτλπ...ειχαμε το μπλε...και ψαχναμε το muji που ειχαμε ακουσει οτι ειναι καλο...ψαχνομασταν επισης ποιο ειναι καλυτερο το μαυρο ή το μπλε ud που εχουμε...;   χαχαχαχαχα

Ευχαριστουμε για τη πληροφορια και για το γελιο που αυθορμητα μας επιασε...ρε τι γινεται...χαχαχαχα

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 3

OFFLINE   vogias

vogias

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
Καλησπέρα σε όλους,

Έχω τον 24 αρι και θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν διαθέσιμα κάπου o ring's διάφανα όπως αυτά που έρχεται ο ατμοποιητής. Φυσικά ήταν και σε εμένα κολλημένο το πάνω o ring και τα χρώματα των ανταλλακτικών δεν μου αρέσουν ιδιαίτερα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Καπου σε καποιο φορουμ, ειχε πει ενα παληκαρι για ενα μαγαζι με υδραυλικα ειδη που εχει αναλογα λαστιχακια σαν τα δικα μας. Θα ψαξω να βρω το ονομα του μαγαζιου και θα ενημερωσω αν το βρω.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Για παρε τηλεφωνο πρωινες ωρες εδω 

Please Login or Register to see this Hidden Content

και ενημερωσε μας και εμας. Μου φαινεται απιθανο αν πας απο εκει και το δουν απο κοντα (καλυτερα πιστευω απο οτι μεσω τηλεφωνου) να μην σου δωσουν λυση.

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   vogias

vogias

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
Σε ευχαριστώ πολύ, θα πάρω τηλέφωνο αφού μετρήσω την διάσταση τους. Δυστυχώς είμαι από Αθήνα και από ότι βλέπω είναι Θεσσαλονίκη, οπότε δεν μπορώ να περάσω!

OFFLINE   Mak

Mak

Mak

• Members
  • 243 Δημοσιεύσεις

Σε ευχαριστώ πολύ, θα πάρω τηλέφωνο αφού μετρήσω την διάσταση τους. Δυστυχώς είμαι από Αθήνα και από ότι βλέπω είναι Θεσσαλονίκη, οπότε δεν μπορώ να περάσω!

Για Αθηνα ΟΟΟΟΟΟοοτττι θες απο ορινγκ και τετοια εδω 

Κ ΣΤΑΜΑΤΙΑΔΗΣ Ε ΑΜΠΛΙΑΝΙΤΗΣ ΑΕ

Σερρών 90, Αθήνα, 104412105151111

Φυσικα σου συστηνω να πας απο εκει..

• Χρήσιμο (+) x 2
  • Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   vogias

vogias

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
Υπέροχα! Θα περάσω αύριο μεθαύριο από εκεί και θα σας ενημερώσω. Χάθηκε να έβαζαν ένα ζευγάρι ακόμα διάφανα και όχι κόκκινα ή μπλέ;

Επεξεργάσθηκε απο vogias, 29 Ιανουάριος 2018 - 01:26.

• Συμφωνώ! (+) x 3
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Τα διαφανή είχαν κολλήσει μεταξύ τους στο εργοστάσιο και περίσσεψαν μόνο τα χρωματιστά  :hahaha:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 5

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

Eγώ έβαλα στην θέση του πάνω διάφανου ορινγκ το οποίο μου ήρθε κολλημένο και κατά την πρώτη αποσυναρμολόγηση καταστράφηκε ένα μαύρο ίδιας διάστασης και είναι μια χαρά.

298,45K   14 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   vogias

vogias

Newbie

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις

@

Eγώ έβαλα στην θέση του πάνω διάφανου ορινγκ το οποίο μου ήρθε κολλημένο και κατά την πρώτη αποσυναρμολόγηση καταστράφηκε ένα μαύρο ίδιας διάστασης και είναι μια χαρά.

attachicon.gif

Όντως είναι πολύ καλύτερο. Σε ευχαριστώ, θα κάνω το ίδιο!

• Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη