Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Siren 2 by Digiflavor 22 & 24mm

* * * * * 3 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
329 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Αν θες να δοκιμασεις και κατι αλλο μην πας σε κατι που ειναι σχεδον ιδιο... Μοιαζουν σε παρα πολλα σημεια ο Άρης με την Σειρηνα... Υπαρχουν και αλλοι σε αυτη την κατηγορια επισης ωραιοι και γευσατοι. π.χ. Hastur,Rose,Berseker κ.λ.π.

O berserker ηταν ο πρωτος επισκευασιμος που αγορασα. Μετα απο 2 ημερες τον εδωσα σε ενα φιλο μου που ειναι πιο εμπειρος απο εμενα. Μου ειχε σπασει τα νευρα απο διαρροες οταν γεμιζα κτλπ...πολυ πιο δυσκολος στο βαμβακωμα πιστευω απο τον σειρηνα. Με τον σειρηνα εχω βολευτει πολυ αποτε ισως παρω και τον αρη να δω τι κανει και αυτος. Μπορει απλα να ξαναπαρω ακομα ενα σειρηνα να τον εχω στην ακρη σφραγισμενο να υπαρχει.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Με όποιους δάσκαλους καθήσεις @

Please Login or Register to see this Hidden Content

@

, τέτοια γράμματα θα μάθεις. :yahoo:

Το αγαπημένο μου στησιματάκι Ντέμη. :ok:

Άψογο, καθηγητής έγινες. :rockout:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις

O berserker ηταν ο πρωτος επισκευασιμος που αγορασα. Μετα απο 2 ημερες τον εδωσα σε ενα φιλο μου που ειναι πιο εμπειρος απο εμενα. Μου ειχε σπασει τα νευρα απο διαρροες οταν γεμιζα κτλπ...πολυ πιο δυσκολος στο βαμβακωμα πιστευω απο τον σειρηνα. Με τον σειρηνα εχω βολευτει πολυ αποτε ισως παρω και τον αρη να δω τι κανει και αυτος. Μπορει απλα να ξαναπαρω ακομα ενα σειρηνα να τον εχω στην ακρη σφραγισμενο να υπαρχει.

παρε τον hastur η τον prime εχω ακουσει τα καλυτερα.....

OFFLINE   akitos

akitos

Member

• VF Members
  • 41 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήθεσσαλονικη
Μετα απο τις αλλαγές εχθες στα ορινγκ και σταμάτημα σε διαρροές γέμισα πριν λιγο παλι το τανκακι έκλεισα και παλι τα ίδια, αρχισε να τρέχει υγρό απο τις τρύπες του αέρα.
Γνωρίζει κανείς τι αλλο πρέπει να δω;

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Εμενα δεν εχει τρεξει απο χτες που τα αλλαξα. Εχω γεμισει πανω απο 10 φορες γιατι γεμιζω-αδειαζω διαφορα υγρα που δοκιμαζω. Δοκιμασε να αλλαξεις βαμβακι, δες μερικα στησιματα απο εμπειρους, εχει πολλα. Αλλαξε αντισταση, φτιαξε μια νεα και προσεχε να μην ειναι πολυ κοντα στις τρυπες εισαγωγης του αερα. Προσεξε επισης το βαμβακι να μην ειναι κοντα στα orings, μαζεψε το προς τα μεσα, δηλαδη αν ακουμπαει στο κατω μερος του ντεκ, μαζεψε το προς τα μεσα να μην ακουμπαει στο λαστιχακι. Τσεκαρε μηπως παιζεις με πολυ λιγα βολτ. Αν παλι δεν γινει τιποτα μετα απο ολα αυτα, δοκιμασε να ξαναβγαλεις τα λαστιχακια και να βαλεις καποια αλλα, εχει μεσα διαφορα χρωματα. Επισης μεγαλη προσοχη στο σφιξιμο, δεν τα σφιγγουμε διχως αυριο, ουτε βεβαια τα αφηνουμε χαλαρα. Απλα οχι τοσο πολυ.

• Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   akitos

akitos

Member

• VF Members
  • 41 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήθεσσαλονικη
Το πρόβλημα ειναι οτι όλη μέρα δεν ειχα κανένα θέμα με διαρροή και πριν λιγο με το που έκανα αναπλήρωση μολις σφραγίδα το καπάκι άρχισε η διαρροή σκούπισα τα υγρά τράβηξα λιγο αερα και τωρα δεν τρεχει τπτ πάλι.
Αντισταση τοποθέτησα την έτοιμη οσο για το βαμβακωμα υο έκανα οπως ακριβως εχω δει σε βίντεο θα το ξαναστησω να δω μηπως εχω κανει κατι λάθος

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις

κλεισε τον αερα,ανοιξε το καπακι,γεμισε με υγρο.... κλεισε το καπακι και ανοιξε τον αερα κρατωντας τον αναποδα...

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Παιδιά, γιατί σας χάνει; Δεν μου έτρεξε ούτε μία φορά! Τί διάολο ή είμαι κολόφαρδος ή έμαθα να στήνω  :laugh1:  :laugh1:  :laugh1:

• Χμμμμμ !!! x 1
  • Χαχαχα-Γέλιο (+) x 1

OFFLINE   akitos

akitos

Member

• VF Members
  • 41 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήθεσσαλονικη
Ελα ντε..
Μου φαίνεται θα σου τον στειλω να τον δείς τι φάση..
Μολις τον έστησα ξανά να δω τι θα κάνει

Επεξεργάσθηκε απο akitos, 01 Φεβρουάριος 2018 - 23:01.

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Αστα να πανε...πριν λιγο αλλαξα βαμβακι και σταζει και σε εμενα...ακριβως το ιδιο στησιμο, δεν ξερω τι να πω. Οτι να ναι γινεται...μου εχει σπασει τα νευρα. Ωραιος, καλη γευση, ευκολο στησιμο αλλα...διαρροες συνεχεια. Τι να πω. Μια μερα χαρηκα και μολις αλλαξα βαμβακι παλι τα ιδια. Αυριο θα αλλαξω παλι βαμβακι να δω τι γινεται...αποψε βαριεμαι.

OFFLINE   akitos

akitos

Member

• VF Members
  • 41 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήθεσσαλονικη
Ειμαι έτοιμος να τον βαλω αγγελία αν στον επόμενο στήσιμο εχει διαρροή

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Μάζευε και τα υγρά και πούλα τα μαζί  :rolleyes:

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Εγω θα τον κρατησω, ακομα και αν σταζει. Μη νομιζεις οτι αν πας σε κατι αλλο θα ειναι πιο ευκολο στο στησιμο ή δεν θα σταζει καθολου. Ισως κανουμε εμεις ανοησιες, χτες ας πουμε μεχρι σημερα δεν εσταξε καθολου..αρα κατι κανουμε λαθος με το βαμβακι...γιατι ξεκινησε παλι να σταζει μολις αλλαξα βαμβακι...

Χτες ομως που του αλλαξα τα λαστιχακια, αφησα το ιδιο βαμβακι που ειχε απο πριν...και μετα δεν εσταζε. Πριν αλλαξω λαστιχακια με το ιδιο βαμβακι εσταζε. Τι γινεται δεν μπορω να βγαλω ακρη...

OFFLINE   Anonym0ust

Anonym0ust

Member

• VF Members
  • 12 Δημοσιεύσεις
Δοκιμασε να τον γεμισεις μεχρι τη μεση με κλειστο αερα και αφου βιδωσεις γυρνα τον αναποδα κρατα τον ετσι 2-3 δευτερολεπτα, ανοιξε τον αερα και γυρνα τον ισια.
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   akitos

akitos

Member

• VF Members
  • 41 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήθεσσαλονικη
Απο την μεση και πανω το γέμισμα μου δημιουργεί το πρόβλημα προσωπικά

OFFLINE   vagskarm

vagskarm

Member

• VF Members
  • 57 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βαγγέλης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:hussar clone, subtank mini with rba, η φωτο είναι με τον ijoy exo rta

akitos, με τι πυρήνα ? χτενίζεις το βαμβάκι ?

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Ο δικός μου τρόπος που δεν μου έχει δώσει ποτέ διαρροή στην Σειρήνα.

Κόψιμο και καλό αφράτεμα/χτένισμα τον βάμβαξ σε 3άρι πυρήνα, τοποθέτησή του στα αυλάκια χωρίς να τον στουμπώνουμε και μετά διαβρέχουμε με υγρό.

Γέμισμα με υγρό το tank, όχι μέχρι να ξεχειλίσει ! 

Δεν έχω κλείσει ποτέ τον αέρα πριν την αναπλήρωση, δεν τον έχω γυρίσει ποτέ ανάποδα.

Απλά ΕΑΝ τα orings σας είναι οκ και στο τζαμάκι δεν έχουν μείνει υπολείματα από το κόλλημα του oring της συσκευασίας (εάν ήταν κολλημένο), δεν θα πάρετε ποτέ πια διαρροή. :ok:

• Συμφωνώ! (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

@xkabamarux

Εσείς οι δύο που έχετε τρελαθεί στην διαρροή  :tongue_fingersear:  μπορείτε να κοιτάξετε τα παρακάτω, τα περισσότερα εκ των οποίων έχουν ξαναγραφτεί παραπάνω, αλλά τα ξαναγράφω:

1. Εφόσον αλλάξατε ορινγκς θα έπρεπε πρώτα να είχατε καθαρίσει ότι υπολείμματα υπήρχαν κολλημένα πάνω στο τζαμάκι, αλλιώς υπάρχει πρόβλημα. Καλύτερα ο έλεγχος να γίνει με μεγεθυντικό φακό.

2. Την αντίσταση προσέχουμε να μην την έχουμε κοντά στην εισαγωγή αέρα, αλλά και το βαμβάκι προσέχουμε να μην ακουμπάει σε εκείνο το σημείο.

3. Όταν στήνουμε τα βαμβάκια, τα αφρατεύουμε και τα τοποθετούμε στις υποδοχές χωρίς να τα ποτίζουμε αμέσως. Αφού τοποθετηθούν και κοπούν σωστά σε μάκρος τότε και μόνο τότε τα ποτίζουμε και δεν τα ξαναπειράζουμε. Αν τα πιέσουμε όπως έχουν υγρό στουμπώνουν, δεν τραβάνε υγρό αλλά και αφήνουν κενό στην υποδοχή που τα έχουμε τοποθετήσει με σίγουρο το ενδεχόμενο υπερτροφοδοσίας.

4. Δεν γεμίζουμε τον ατμοποιητή μέχρι τέρμα επάνω. Αν δεν έχει λίγο αέρα όταν βάζουμε μετά την πλήρωση με υγρό το καπάκι πιέζει το υγρό στα βαμβάκια.

Παίδες δείξτε λίγο προσοχή στο στήσιμο, μην βιάζεστε να στήσετε.

Έχετε κατά τη διάρκεια του στησίματος δίπλα σας έναν άλλο σετάκι να ξεχαρμανιάζετε. :tongue_updown: :mollie:

Πιστεύω ότι μέσα στον Φεβρουάριο θα κάνουμε μία ατμοσυνάντηση, οπότε όλα τα προβλήματά σας θα τα λύσουμε από κοντά.

Αυτό ισχύει για όσους μας τιμήσουν με την παρουσία τους.

Αναφέρομαι στους Θεσσαλονικείς. :rockout:

Βέβαια ευπρόσδεκτοι είναι και οι φίλοι ατμιστές από όλη την Ελλάδα αλλά το κόστος των μεταφορικών βλέπετε είναι δυσβάσταχτο για πολλούς. :yes:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Σωστα τα λες. Οταν αλλαξα τα λαστιχακια ηταν ολα καλα, καθολου διαρροες. Γεμισμα μεχρι πανω κανονικα. Απο τοτε που αλλαξα βαμβακι, απο τοτε ξεκινησα. Το λαθος εγινε στο βαμβακωμα. Θα κατσω μετα να αλλαξω βαμβακι και θα ενημερωσω.

Μακαρι να μπορουσα να ερθω και εγω στη συναντηση, δεν μπορω να λειψω απο την Αθηνα ομως λογω δουλειας. Αν καποια στιγμη γινει κατι στην Αθηνα, πολυ ευχαριστως.

• Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   akitos

akitos

Member

• VF Members
  • 41 Δημοσιεύσεις
  • Περιοχήθεσσαλονικη
Κι εγω επίσεις νομιζω πρέπει να εχω κάνει γκάφα με το βαμβάκι

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη