Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Siren 2 by Digiflavor 22 & 24mm

* * * * * 3 ψήφοι

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
329 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Please Login or Register to see this Hidden Content

Άκη υπάρχει ο

στη Θεσσαλονίκη και

στην Αθήνα που έχουν ότι θέλεις από oring.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

Ευχαριστώ, το είχα παραλείψει  οτι oring χρησιμοποιούν και αλλού... και έψαχνα μόνο σε ατμομάγαζα...

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Για το πού θα το βρεις δεν ξέρω, αλλά για άλλους που έχουν πρόβλημα κολλημένου o-ring κάπου διάβασα ότι επειδή είναι από σιλικόνη αν το βάλεις κατάψυξη ξεκολάει.

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   aks7

aks7

Member

• VF Members
  • 78 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Άκης
  • ΠεριοχήΑθήνα
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Leto, Pharaoh mini, Ares, Rose gold ed.,Drop dead...

Ευχαριστώ για την απάντηση , αλλά τώρα είναι αργά … όπως είπα είχα δυο στα δυο   :) 

OFFLINE   Ioannis70

Ioannis70

Newbie

• Members
  • 1 Δημοσιεύσεις

καλησπερα και χρόνια πολλα.μια ερωτηση.εστησα τον siren και στην τζουρα μου βγαζει γουργουριζμα εντονο.τι φταιει?πολυ βαμβακι λιγο βαμβακι η κατι αλλο?ευχαριστω και καλη χρονια

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Δοκίμασε να κατεβάσεις τα Watt για αρχή. Ρούφα 5-6 φορές χωρίς να πατήσεις fire για συνέχεια. Φύσα και δες αν βγαίνει υγρό από την βάση, αν βγαίνει, καθάρισε και ξαναδοκίμασε. Αυτά ισχύουν και για γουργουρητό με πατημένο fire και χωρίς. Το βαμβάκι αν δεν διογκώνεται το περνάς τόσο παχύ όσο οριακά να μην παραμορφώνει τις σπείρες όταν περνάει από την αντίσταση, ενώ αν διογκώνεται (πχ cotton bacon) να περνάει απλώς σφικτά. Κόψιμο αφού πάρει την καμπύλη και περάσει από τα "λούκια" γύρω στα 2-3mm. Αφράτεμα, λίγες σταγόνες υγρό για να το σταθεροποιήσεις στο λούκι, πότισμα, δοκιμή αν ατμοποιεί σε όλη την έκταση, κλείσιμο και γέμισμα.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μιχάλης
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Rose MTL, Kayfun V4, Avocado 24,IJOY Limitless Plus,Peerless RDA
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Poker-Σουβλάκια-Μπύρες

Μόλις έφυγε παραγγελία από VapeBar. Εύχομαι να είναι όσο καλός είναι ο Rose τουλάχιστον. Δεν βλέπω την ώρα. :D  :D

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Είμαι σίγουρος 100% ότι θα τον ευχαριστηθείς. :)

Το μόνο του μείον σε σχέση με τον Rose είναι ότι είναι πιο ψηλός

Από την άλλη το στήσιμό του (βλέπε βαμβάκωμα) είναι ακόμη πιο εύκολο.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Εγώ πάντως τον έχω ευχαριστηθεί, λάθη στο βαμβάκωμα συγχωρεί, για εμένα δεν είναι άσχημος αν και ψηλός (έχω τον gun metal) και φυσικά δίνει πολύ ωραία γεύση !

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Rose MTL, Kayfun V4, Avocado 24,IJOY Limitless Plus,Peerless RDA

Αυτά τα περί διαρροών με προβλημάτισαν λίγο, μιας και είμαι καμμένος με τον Pharaoh από διαρροές στην βάση. Εύχομαι να μην μου τύχει πάλι.

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Περιεργο κανενας απο τους pharaoh δεν μου παρουσίασε διαρροη.

OFFLINE   Carnivorous Vulgaris

Carnivorous Vulgaris

Member

• VF Members
  • 86 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Αντώνης
  • ΠεριοχήΝότιο Μπανανιστάν
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:P80 - άει στικ 100 - siren2 - κυρ φόντας f2 - χάνταλης
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:η παγκόσμια ειρήνη και η αποστήθιση της διδασκαλίας του Al Bundy
το gun metal βαψιμο θεωρώ πως ειναι η ωραιότερη έκδοση του

καλοατμιστος
και να θυμασαι πως δεν συμπαθεί ιδιαιτερως το γέμισμα ως πάνω

Sent from my SM-J320FN using Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Δεν έχει παρουσιάσει διαρροές ποτέ ο Siren 2.

Πάντα με στήσιμο σε 3mm πυρήνα και μπόλικο αφρατεμένο βαμβάκι να καλύπτει τις υποδοχές.

Eίναι πάντα στεγνός.

• Χρήσιμο (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ

Περιεργο κανενας απο τους pharaoh δεν μου παρουσίασε διαρροη.

Παναγιώτη είσαι από τους τυχερούς που δεν έπεσε σε ελλατωματική βάση. Η οποία είναι πρεσαριστή και σε εμένα έπαιζε πολύ. Δεν μιλάμε για διαρροή μιλάμε για ποτάμι. 

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Καταλαβα, συμβαινουν αυτα. Δεν τον εχω δυστυχως τον πρωτο να στον έστελνα.
(Ο mini βγηκε καλυτερος)

Επεξεργάσθηκε απο Διηνεκης, 30 Δεκέμβριος 2017 - 21:40.

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   miked69

miked69

Member

• VF Members
  • 39 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝΙΚΑΙΑ

Διάβασα όλο το νήμα πολλές φορές. Ήμουν 50-50 να τον πάρω γιατί όταν διαβάζεις τόσο αντικρουώμενα σχόλια κάτι δεν πάει καλά με την κατασκευή του ή το αποτέλεσμα που προσφέρει. Τον παρήγγειλα και τελικά ακύρωσα την παραγγελία. Έχω τον Rose που είναι Α-Ψ-Ο-Γ-Ο-Σ. Δεν είμαστε για downgrade. Θα περιμένω για κάτι καλύτερο για 2ο MTL. 

Τελικά η βοήθεια που παίρνει ένας ατμιστής από ένα αξιοπρεπές φόρουμ σαν αυτό με την κατάθεση προσωπικών εμπειριών είναι κάτι παραπάνω από πολύτιμη.  :thnx:

• Μου αρέσει (+) x 3
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Καλημερα και χρονια πολλα σε ολους.

Εχω παρει την εκδοση με τα 4,5 ml. Ολα καλα μεχρι πριν λιγες ημερες που ξεκινησε να κανει το εξης: Γεμιζω και μετα το γεμισμα οι πρωτες τζουρες μου δινει καμμενα. Μετα απο μερικες τζουρες στρωνει. Εχω δοκιμασει με οτι βαμβακι υπαρχει στην Ελλαδα, τα ιδια. Απο τοτε που τον πηρα στηνω σταθερα στα 1,2 ωμ σε 3αρη πυρηνα με 0,26 kanthal. Οι σπειρες ειναι κολλητες. Στην αρχη τις πρωτες ημερες δεν το εκανε αυτο. Επισης με οτι στησιμο και να εχω δοκιμασει, εχω το γνωστο κυκλακι διαρροης πανω στο μοντ. Δεν εχω δει να βγαινει υγρο μεσα απο τη τρυπα του αερα. Εβγαλα το λαστιχακι της βασης το λευκο και εβαλα το κοκκινο. Τα ιδια. 

Εχει συμβει σε καποιον απο εσας το ιδιο; Υπαρχει καποια λυση;

Ευχαριστω για τη βοηθεια σας και το χρονο σας.

Επεξεργάσθηκε απο xkabamarux, 15 Ιανουάριος 2018 - 10:31.

• Χμμμμμ !!! x 1

OFFLINE   Georgechania

Georgechania

Member

• VF Members
  • 37 Δημοσιεύσεις

Καλημερα! Για το καμμενο που παιρνεις δεν μπορω να σου πω κατι αν δεν δω στησιμο,βαμβακι,βατ.... Οσο για την γνωστη διαρροη εγω τον γεμιζω με κλειστο τον αερα και τον ανοιγω μετα το γεμισμα κρατωντας τον ατμοποιητη αναποδα και ετσι δεν σταζει πια στον πολο...

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.323 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@xkabamarux Συνήθως το καμένο προέρχεται από κακή τροφοδοσία.

Μήπως έχεις πολύ σφιχτό το βαμβάκι μέσα στην αντίσταση και δεν τροφοδοτείται καλά;

Ένα δεύτερο που μπορώ να σκεφθώ είναι να μην είναι καλά αφρατεμένο το βαμβάκι που κατεβαίνει από τα λούκια και δεν τροφοδοτεί σωστά;

Επειδή μπορούμε να κάνουμε μόνο υποθέσεις θα βοηθούσε πολύ να ανέβαζες μια φωτογραφία από το στήσιμό σου που λέει και ο Γιώργος. @

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   fobmove

fobmove

Advanced Member

• VF Members
  • 200 Δημοσιεύσεις

Ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια και το χρονο σας. Θα δοκιμασω αυτο που λεει ο Γιωργος κατα το γεμισμα. Μαλλον αυτο πρεπει να ειναι, η πιεση σπρωχνει το υγρο προς τα κατω και για αυτο στεγνωνει το βαμβακι μετα το γεμισμα και δινει καμμενο. 

Ευχαριστω και παλι, θα δοκιμασω στο επομενο γεμισμα και θα ενημερωσω.

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη