Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Εμπειρίες από επισκευές ηλεκτρονικών μοντ

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
3 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.432 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Ανοίγω αυτό το θέμα θέλοντας να μοιραστώ την εμπειρία που είχα με την επισκευή της πλακέτας του δικού μου Evic VTwo η οποία παρέδωσε το πνεύμα στη μέση των διακοπών μου.

Σαν ένα από τα πιο αξιόπιστα μοντάκια το πήρα μαζί μου στις διακοπές ευτυχώς παρέα με ένα WYE 85W και το αγαπημένο μηχανικό μου GUS Lord.

Κάποια στιγμή παρατήρησα ότι δεν "άναβε" η οθόνη ενώ "πυροβολούσε" κανονικά.

Για να μην μακρηγορώ δεν στενοχωρήθηκα, γιατί ήξερα που θα απευθυνθώ όταν θα γύριζα στην βάση μου. ;)

Έχει συμβεί και στο παρελθόν και ήξερα πολύ καλά ποιός είναι ο κατάλληλος "γιατρός" (mod doctor) για την περίπτωσή του. :laugh1:

Συνέχισα με τα άλλα δύο τις διακοπές μου και όταν με το καλό επέστρεψα πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα της

Please Login or Register to see this Hidden Content

:link: στον Γιώργο @

και του το πήγα.

84,99K   8 Αριθμός λήψεων

Το μοντάκι από ότι μου είπε μετά από λεπτομερή έλεγχο και "μέτρηση" της πλακέτας είχε θέμα με κάποια υλικά της (διοδάκια και κεραμικούς πυκνωτές) και όχι με την οθόνη.

Αφού ενημερώθηκα επισκευάστηκε άμεσα και την επομένη ημέρα το είχα στα χέρια μου.

Πλέον δουλεύει τέλεια και η επισκευή του κόστισε ελάχιστα.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημόσια τον Γιώργο που ασχολήθηκε, βρήκε και αποκατέστησε την βλάβη σε μία τόσο μικρή πλακέτα που σημειωτέον υπάρχει ολόκληρη και σαν ανταλλακτικό.

Δεν παίζει μεγάλο ρόλο μόνον η τεχνική του κατάρτιση και τα εργαλεία τελευταίας τεχνολογίας που διαθέτει, αλλά και η θέληση και προθυμία του να εξυπηρετήσει.

Αυτό είναι πολύ σημαντικό για κάποιον που δεν έχει χρήματα να διαθέσει για αγορά πλακέτας ή αγορά άλλου μοντ.

Είναι καλό να ξέρεις ότι υπάρχει ένας αξιόλογος, ειλικρινής, φιλικός, ευγενής και τεχνικά άψογα καταρτισμένος άνθρωπος ο οποίος θα ασχοληθεί με την διάγνωση και επισκευή της βλάβης του μοντ και δεν θα σε παραπέμψει αμέσως σε εύκολες λύσεις τύπου αγορά - τοποθέτηση νέας πλακέτας (αν φυσικά υπάρχει), ή ανακύκλωση του μοντ και αγορά νέου.

Εύγε λοιπόν στον Γιώργο για όλα τα παραπάνω αλλά και στην εταιρεία που εργάζεται. :ok:

• Μου αρέσει (+) x 10
  • Χρήσιμο (+) x 1
  • Συμφωνώ! (+) x 1

OFFLINE   Scorpion

Scorpion

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 592 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Kwstas
  • ΠεριοχήAthens North
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun V5 - Asmodus Minikin Reborn

Βλέπω στη γυάλινη σφαίρα μου ένα container με προβληματικά mod από χρήστες του vapefriends

Και όχι μόνο να πλησιάζει Λ Βασ Γεωργίου 2

Γιώργο @

στα όπλα     :respect:  :thumbup: 

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 4
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   Billygrante

Billygrante

Member

• VF Members
  • 109 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Βασίλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Vandyvape pulse bf kit voopoo drag vgod rdta
Αρε Γιώργο να είσαι εκεί και μεις να βολοδερνουμε σε κάθε τυχαίο δεξιά και αριστερά να εξυπηρετηθουμε
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   camber

camber

Member

• VF Members
  • 98 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιώργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη

Μ' έκανες και κοκκίνισα βρε παλιόπαιδο @

:lol: :lol: :lol:

Σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια :yahoo:

Επεξεργάσθηκε απο camber, 10 Σεπτέμβριος 2018 - 20:37.

• Μου αρέσει (+) x 5

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη