Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Innokin proton 235W mod

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
6 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 128 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

Σε πρόσφατη κλήρωση του φόρουμ , ήμουν ο τυχερός που κέρδισα το innokin proton, προσφορά από το κατάστημα atmology ,το οποίο ευχαριστώ πάρα πολύ (εξαιρετικός ο κ. Γιώργος)

Please Login or Register to see this Hidden Content

Μετά από χρήση κάποιων ημερών ,ήρθε η στιγμή να μοιραστώ τις εντυπώσεις μου. Παραθέτω στην αρχή 2 παρουσιάσεις(kit με ατμοποιητή), μια ελληνική και μια από ξένο reviewer, τον καλύτερο κατά την γνώμη μου στα mods,μιας και είναι ίσως ο μοναδικός που τα κάνει ΄΄φύλλο και φτερό΄΄....

Διαστάσεις του μοντ 85*44.6*29.6mm Σε σύγκριση με άλλα διμπάταρα, ελαφρώς μικρότερο από το wismec predator

S11kBFJ.jpg

και αισθητά μεγαλύτερο από το eleaf invoke

uv18a4c.jpg

Ατμοποιητές θα χωρέσουν πάνω του σχεδόν όλοι της αγοράς ,εδώ με τον 25mm Engine nano

Tv1SpqT.jpg

Εύρος λειτουργίας από 6 ως 235 W, ανεβοκατεβαίνει πολύ γρήγορα , ανά 0.5watt μέχρι τα 100 και ανά 1 από εκεί και πάνω .

Mεγάλη οθόνη 1.45″ tft ,  έγχρωμη(με δυνατότητα επιλογής από 6 χρώματα), πλήρης σε πληροφορίες. Ευανάγνωστη.

Εύκολο μενού, όλα ρυθμίζονται με το joystick που βρίσκεται στο κάτω μέρος της οθόνης και το fire button το οποίο είναι το άνω μέρος στην πλευρά αριστερά της οθόνης. Είχα αμφιβολίες για το joystick, αλλά συνηθίζεται γρήγορα και δουλεύει σωστά. Το fire button σαφές και ΄΄clicky΄΄ ,δεν είχα missfires...

Μπαταρίες μπήκαν 2 καινούριες samsung 30q .Με Obs crius dual, μέχρι να ξελιγωθούν μου έβγαλε 300 τζούρες στα 70W

Τις έβαλα ξανά στον opus για φόρτιση ,ξεκίνησαν και οι 2 από τα 3,16V ;)

RuEQeIE.jpg

Κάποια στιγμή παρατήρησα στη οθόνη ότι η ένδειξη για τις μπαταρίες ήταν όπως φαίνεται στην παρακάτω φωτό ,η μια πορτοκαλί και η άλλη κόκκινη.

W457ga0.jpg

Τις έβαλα στον opus,μου έδειξε 3,41V και στις 2. Στις επόμενες τζούρες έγινε ίδια η ένδειξη και για τις 2 μπαταρίες :WhatHeMeans:

Συμπερασματικά, ένα μοντάκι χωρίς κάποιο σοβαρό αρνητικό χαρακτηριστικό , καλοφτιαγμένο, προτείνεται ανεπιφύλακτα για όποιον ψάχνει 2μπαταρο. Ευχαριστώ που με διαβάσατε και θα χαρώ να απαντήσω σε τυχόν απορίες σας..

Ευχαριστώ και πάλι το φόρουμ και το atmology γι' αυτό το υπέροχο δώρο :)

• Μου αρέσει (+) x 6
  • Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

@

Σου εύχομαι να το χαρείς Δημήτρη και σε ευχαριστούμε που μας το παρουσίασες. :rockout: :twothumbs:

Για την έγχρωμη οθόνη έχω να πω ότι είναι πολύ ευδιάκριτη και όμορφη. :yes:

Τώρα για τις ενδείξεις των μπαταριών:

Αν οι μπαταρίες δεν είναι "παντρεμένες" και αν δεν έχουν τον ίδιο κύκλο φορτίσεων είναι πιθανόν αυτή που βγάζει πιο νωρίς στην οθόνη την ένδειξη με το κόκκινο χρώμα να είναι λίγο πιο ταλαιπωρημένη.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Πολύ όμορφο, να το χαρείς !

Ξέρουμε το βάρος του με μπαταρίες ?  :rolleyes:

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   jimfer13

jimfer13

Member

• VF Members
  • 128 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑλεξανδρούπολη

@

Μάκη σ' ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια! Όντως η οθόνη είναι κούκλα :D 

Όσο για τις μπαταρίες είναι καινούριες και φρεσκοπαντρεμένες,μαζί αγορασμένες από εδώ

Τις είχα πολύ καιρό στην άκρη, αχρησιμοποίητες. Λες γι' αυτό να συνέβη ??

Πάντως,στην επόμενη φόρτιση , η μιά φόρτισε λίγο κάτω από 2800 και η άλλη λίγο πάνω από 2700 mah, είχαν περίπου 70mah διαφορά . Φυσιολογικές τιμές νομίζω...

@

Ντέμη σ' ευχαριστώ! Ο υπέροχος Djlsb vapes έχει ζυγίσει 125γρ χωρίς και 222γρ με μπαταρίες ;) :) 

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.313 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

@

Δημήτρη καλοάτμιστο το νέο σου απόκτημα.

Ευχαριστούμε για την παρουσίαση και τα πρώτα συμπεράσματα από τη χρήση του. :thankyouyellow:

Είναι όντως πολύ όμορφο και η οθόνη ένα από τα δυνατά του σημεία.

Το μόνο που μένει να αποδειχθεί είναι η αξιοπιστία στο χρόνο.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   Διηνεκης

Διηνεκης

Advanced Member

• VF Members
  • 243 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Παναγιώτης
Πολυ ομορφο, καλοατμιστο!
  • Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   GIAMI

GIAMI