Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Ποια είναι η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
4 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών

Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών

GVC

• GVC
  • 26 Δημοσιεύσεις

Έστω και λίγο καθυστερημένα, θα θέλαμε να χαιρετίσουμε με χαρά τη δημιουργία αυτού του φόρουμ.

Θεωρούμε πως κάθε μέσο συζήτησης, ενημέρωσης και αλληλοβοήθειας για το άτμισμα, συμβάλει θετικά στο διάλογο και στη διάδοση του ατμίσματος στη χώρα μας,
και εμείς από την πλευρά μας ενθαρρύνουμε και συμμετέχουμε με όποιον τρόπο μπορούμε σε όλα αυτά τα μέσα.

Για όσους δεν γνωρίζουν για εμάς παρακάτω μπορείτε να διαβάσετε μια σύντομη περιγραφή:

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών είναι ένας σύλλογος που ιδρύθηκε στα τέλη του 2016
για να μεταφέρει την φωνή του Έλληνα ατμιστή στο πανελλήνιο αλλά και το εξωτερικό.

Γεννήθηκε από την ανάγκη των ατμιστών να ενημερώνονται για την στάση της Πολιτείας απέναντι στο άτμισμα,
να ενημερώνουν τους φορείς, τους ενδιαφερόμενους καπνιστές και το κοινωνικό σύνολο,
να έχουν δημόσιο λόγο πάνω στα ατμιστικά θέματα, να εκφράζουν τα προβλήματα που αντιμετωπίζουν ως ατμιστές,
να ζητούν -αλλά και να προτείνουν- λύσεις που ταιριάζουν στις ανάγκες τους.

Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών είναι το πρόσωπο του Έλληνα ατμιστή απέναντι στο κράτος,
τους νομοθέτες, την κοινωνία, τους επαγγελματίες του χώρου και τα ΜΜΕ.

Η Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών είναι αυτό που την κάνεις εσύ να είναι!

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Οι στόχοι του Συλλόγου μας εν συντομία:
  • Εκπροσώπηση των συμφερόντων των ατμιστών απέναντι σε όλους τους εμπλεκόμενους φορείς
  • Ενημέρωση των ατμιστών για τεχνικά, νομοτεχνικά, κοινωνικά και επιστημονικά νέα που αφορούν το άτμισμα
  • Ενημέρωση του κοινού για το τι είναι το άτμισμα
  • Συμμετοχή σε διεθνείς ενώσεις ατμιστικών συλλόγων και κοινοτήτων
  • Άσκηση πίεσης προς την Πολιτεία και την επιστημονική κοινότητα για την προώθηση της έρευνας για το άτμισμα
  • Διάδοση της χρήσης συσκευών ατμίσματος ως μια ασφαλέστερη διαδικασία πρόσληψης νικοτίνης για τους ενήλικους καπνιστές

Κατά καιρούς θα δημιουργούμε εδώ νέα θέματα, με όσες πληροφορίες είναι χρήσιμο να γνωρίζουν οι ατμιστές,

αλλά θα είμαστε πάντα και στη διάθεσή σας για να απαντάμε σε τυχόν απορίες δημιουργούνται.

Καλή συνέχεια σε όλους!

• Μου αρέσει (+) x 9

Guest_Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών_*

Guest_Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών_*
  • Guests

Σε περίπτωση που θέλετε να επικοινωνήσετε με την Κοινότητα Ελλήνων Ατμιστών (ΚΕΑ ή GVC για συντομία)

μπορείτε να το κάνετε με τους παρακάτω τρόπους:

Website:

Please Login or Register to see this Hidden Content

Email:

Facebook:

Twitter: 

Τηλ.: 6945 760213

Τα εγγεγραμμένα μέλη στο σύλλογο έχουν πρόσβαση και στο 

του συλλόγου

όπου πραγματοποιούντα μη δημόσιες συζητήσεις μεταξύ των μελών.

OFFLINE   Spy

Spy

GVC

• Members
  • 4 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Σπύρος
  • ΠεριοχήΑθήνα

Καλημέρα σε όλα τα μέλη του φόρουμ!

Θα ήθελα να γράψω δύο λόγια προσωπικά, σαν Σπύρος, έχοντας όμως στο μυαλό μου και την ιδιότητά μου ως πρόεδρος της ΚΕΑ.

Αρχικά θέλω να ζητήσω ένα μεγάλο συγγνώμη από τους Διαχειριστές και τα μέλη του φόρουμ, για την καθυστέρηση στη δημιουργία επίσημου λογαριασμού της ΚΕΑ εδώ.

Αυτό δεν οφείλεται ούτε σε "αγνόηση" της συγκεκριμένης κοινότητας, ούτε σε οποιαδήποτε μορφή σνομπισμού, σε καμία περίπτωση.

Πολλά προσωπικά θέματα με κράτησαν εκτός δράσης όλο τον Αύγουστο και τον Σεπτέμβριο, και χρειάστηκα κάποιο διάστημα για να "επανέλθω" στις δημόσιες συζητήσεις.

Επιπροσθέτως, ορισμένοι ρόλοι των μελών του Δ.Σ. του συλλόγου, άλλαξαν αναγκαστικά κατά το ίδιο διάστημα, κι έτσι έμεινε σχετικά "ορφανός" ο ρόλος του υπεύθυνου επικοινωνίας για όλα τα social media και τα φόρουμ.

Αυτά όλα διορθώνονται αυτήν εδώ την περίοδο, ταυτόχρονα με την αποχώρηση ενός μέλους του Δ.Σ. και την είσοδο ενός νέου.

Πολύ σύντομα, και εγώ αλλά και άλλα μέλη του Δ.Σ., θα είμαστε αρκετά ενεργοί στα θέματα που αφορούν δημόσιες συζητήσεις γύρω από την ΚΕΑ

και θα απαντούμε το ταχύτερο δυνατόν σε όσους έχουν ερωτήσεις ή χρειάζονται διευκρινήσεις για αυτά τα θέματα.

Ελπίζω να γίνεται κατανοητό πως δεν είμαστε ούτε επαγγελματίς της επικοινωνίας, ούτε αμοιβόμενα στελέχη συνδικάτων.

Είμαστε απλοί εθελοντές ατμιστές σαν όλους μας, με τα προβλήματά μας, τις αστοχίες μας και τα λάθη μας.

Τα οποία προσπαθούμε συνεχώς να διορθώνουμε και να βελτιώνουμε.

Στην κατεύθυνση αυτή, κάθε σχόλιο, καλοπροαίρετη κριτική, συμβουλή, ιδέα ή παρότρυνση είναι πάντα ευπρόσδεκτα.

Σας ευχαριστώ όλους και καλή συνέχεια!

• Μου αρέσει (+) x 9

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.588 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Να καλωσορίσω εκ μέρους της διαχείρισης τον πρόεδρο της Κοινότητας Ελλήνων Ατμιστών στο φόρουμ μας και να ευχηθώ κάθε επιτυχία στην προσπάθεια που κάνει για το καλό όλων των ατμιστών.

Εμείς θα συμβάλουμε όσο μπορούμε με τα μέσα που διαθέτουμε, γι αυτόν τον λόγο ανοίξαμε ξεχωριστή ενότητα για την ΚΕΑ.

Είμαστε της άποψης ότι οτιδήποτε κάνει καλό στο άτμισμα και μας κρατάει μακριά από το τσιγάρο πρέπει να προωθείται.

Καλή συνέχεια και καλή δύναμη στο δύσκολο έργο.

• Συμφωνώ! (+) x 6
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   ambient

ambient

ADMIN

• Administrators
  • 1.333 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονίκη - Μεσολόγγι
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun 3.1ES, Skyline, Doggystyle,FEV4,KV5,Apollo κ.α.

Να καλωσορίσω και εγώ με τη σειρά μου την ΚΕΑ και τον Πρόεδρο της.

Θεωρώ ότι σε ένα ατμιστικό Forum πρέπει να υπάρχει  και να εκφράζεται ο μοναδικός σύλλογος που αφορά τους Έλληνες Ατμιστές.

Μέσω της παρουσίας του θα ενημερώνει για τις δράσεις του και θα λύνει τις όποιες πιθανές απορίες προέλθουν από τα μέλη του Forum.

Η ενημέρωση είναι γνώση και ως τέτοια επιβάλλεται να υπάρχει.

Καλή διαμονή Σπύρο και καλές ενημερώσεις.

• Μου αρέσει (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη