Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Smy Sdna75 (Παρουσίαση)

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
5 απαντήσεις στο θέμα

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Το συγκεκριμένο μοντάκι το πήρα από εξωτερικό μιας και δεν είχα μοντ με την περιβόητη πλακέτα DNA για την οποία τόσα καλά έχουμε ακούσει κατά καιρούς.

Τα χαρακτηριστικά του είναι:

Material: Zinc alloy
Highlight: Evolv DNA75 Chip, various TC modes
Equipped with Evolv DNA75 chip, can be set up through Escribe software
Output mode: VW / TC - Ni / TC - Ti / TC - SS mode
Output wattage: 1 - 75W
Output voltage: 0.2 - 6V
Temperature range: 100 - 300C / 200 - 600F
0.91 inches OLED screen, presenting the vaping data
Adjustable colorful LED light on the power button
Work with single 18650 battery
510 spring loaded threading connection
Magnetic battery cover

Διαστάσεις: (Π x Υ x Μ): 2.40 x 9.10 x 4.70 cm

Βάρος χωρίς μπαταρία 137 γραμμάρια.

Διατίθεται σε τέσσερις χρωματισμούς:

Please Login or Register to see this Hidden Content

43,34K   6 Αριθμός λήψεων

Οι ρυθμίσεις του μενού του είναι εντελώς διαφορετικές από ότι είχα συνηθίσει μέχρι τώρα με τα υπόλοιπα μοντάκια που είχα κατά καιρούς και έχω τώρα στην κατοχή μου όπως της Joyetech και της Eleaf.

Mπορεί να δεχθεί πλήθος ρυθμίσεων μέσω του λογισμικού escribe το οποίο κατεβάζεις και εγκαθιστάς στον υπολογιστή σου.

Οι ρυθμίσεις είναι τόσες πολλές που αν και τα πάω σχετικά καλά με τα PC έχασα την μπάλα.

Παρόλα αυτά ρύθμισα το preheat, την οθόνη να σβήνει σε μισό λεπτό αντί για ένα, έβαλα τα Watt και τις θερμοκρασίες εκεί που ήθελα στα ανάλογα είδη συρμάτων και γενικά έπαιξα λιγάκι μαζί του.

Στο άτμισμα είναι πράγματι πολύ καλό με καλή αίσθηση του fire button και άμεση απόκριση.

Το μαγνητικό καπάκι της μπαταρίας είναι το κερασάκι στην τούρτα, δυνατό και ανατομικό.

Ο κονέκτορας 510 είναι SS, αυτορυθμιζόμενος και εξέχει ελάχιστα από το πάνω μέρος του μοντ ώστε να μην γρανζουνιστεί η βαφή από το βίδωμα των ατμοποιητών.

Άψογη συναρμογή των μερών, κανένα ενοχλητικό κουδούνισμα.

Η βαφή είναι ματ (στο δικό μου μαύρο) και μοιάζει με ειδική αντιολισθητική επίστρωση που δεν αφήνει δαχτυλιές αλλά και δεν γλιστράει.

Για την διαχείρηση της μπαταρίας δεν μπορώ να πω και πολλά αλλά η πλακέτα DNA75 της Evolv είναι κατά γενική ομολογία από τις καλύτερες που κυκλοφορούν στην αγορά.

Μερικές φωτό:

110,32K   5 Αριθμός λήψεων

57,07K   5 Αριθμός λήψεων

170,4K   5 Αριθμός λήψεων

115,22K   5 Αριθμός λήψεων

95,96K   5 Αριθμός λήψεων

111,18K   5 Αριθμός λήψεων

Το μοντάκι στην τιμή που κυκλοφορεί στο εξωτερικό αξίζει με το παραπάνω, όχι μόνο λόγω πλακέτας αλλά και εργονομίας, αίσθησης και ευκολίας "γεμίσματος" μπαταρίας.

Από αυτονομία μια χαρά τα πάει, αλλά δεν μπορώ να πω ότι υπερτερεί π.χ. από το πίκο ή το VTC mini. Γι αυτό θέλει ειδικά όργανα, όχι στο περίπου.

Η βαφή εμένα μου αρέσει πολύ γιατί σου δίνει την αίσθηση του "ζεστού" λόγω αυτής την ματ ελαστικής βαφής και στην αφή είναι πολύ βολικό.

Δεν αφήνει δαχτυλιές που φαίνονται.

Το νίκελ εγώ προσωπικά το φοβήθηκα γιατί εκτός ότι θα γλιστράει αν γρατζουνιστεί δεν υπάρχει γιατρειά.

Σο πιάσιμο πολύ καλύτερο από το VTC mini. Δεν γλιστράει καθόλου και είναι πολύ άνετο.

Τώρα με το πέρασμα του χρόνου δεν ξέρω πόσο θα αντέξει σε σκληρή χρήση αλλά φαίνεται καλή η ποιότητά του.

Μεγάλο συν είναι το μαγνητικό καπάκι της μπαταρίας που ανοιγοκλείνει πανεύκολα και δεν κουνιέται καθόλου.

Δεν τρίζει - ακούγεται τίποτα, όσο και αν το φραπέδιασα.

Η λειτουργία του είναι άψογη μιας και η DNA75 απλά είναι μέσα στις καλύτερες πλακέτες που κυκλοφορούν.

Με το λογισμικό escribe μπορείς να το φέρεις στα μέτρα σου αρκεί να παιδευτείς λίγο στην αρχή.

Αυτό έχει πάρα πολλές ρυθμίσεις.

΄

Ρύθμισα μόνο τα βασικά.

Δυστυχώς δεν χάρηκα τις πολλές δυνατότητές του γιατί θέλει λίγο χρόνο και όρεξη να το ψάξεις παραπάνω με το λογισμικό.

Τις λίγες μέρες που το χρησιμοποίησα απλά είναι τέλειο.

Έχω βολευτεί περισσότερο με τα Pico, VTwo και Istick TC 100W.

Χρησιμοποιώ πολύ και τα μηχανικά μου.

Από ότι κατάλαβα τα μοντάκια που έχουν DNA πλακέτες είναι γι αυτούς που ψάχνουν την λεπτομέρεια στην απόδοση των ρευμάτων αν μπορώ να το πω έτσι και εγώ δεν είμαι μέσα σ' αυτούς.

Τον ενάμιση μήνα που το είχα ζήτημα είναι αν το χρησιμοποίησα 5 μέρες μέσα στο σπίτι κι αυτές όχι συνέχεια και σχεδόν μόνο σε Power mode.

• Μου αρέσει (+) x 5

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.
Μάκη.πολυ ωραία παρουσίαση.πιστεύω κάποια στιγμή να αγοράσω μοντακι με dna

Στάλθηκε από το GT-I9060I μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Ντέμη δεν χάνεις και πολλά.

Εσύ βέβαια που το έχεις με τα λογισμικά, θα σου αρέσει και θα "παίξεις" αρκετά μαζί του. :yes:

• Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Ωραία παρουσίαση Μάκη :) Τελευταία ψάχνομαι κι εγώ για κάποιο μονομπάταρο με dna πλακέτα με την ελπίδα να σταθεί επάξια δίπλα στο sxmini q που έχω. Μου άρεσε το δικό σου ;) Από τιμούλα τι λέει;

Επεξεργάσθηκε απο truckman, 01 Σεπτέμβριος 2017 - 07:45.

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.560 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Πάρη δεν υπάρχει πλέον στο εξωτερικό.

Παντού είναι out off stock, μόνο Ελλάδα υπάρχει, αλλά με τιμή κοντά στο κατοστάρικο.

Επίσης έχω διαβάσει ότι το χρώμα του δεν έχει μεγάλη αντοχή στο χρόνο.

Δεν το κράτησα πολύ καιρό για να το διαπιστώσω εγώ ο ίδιος.

Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για κάποιο άλλο πιο καινούργιο μοντέλο με την DNA60, αν έχεις όρεξη να παίξεις με τις δυνατότητες της πλακέτας στο escribe. :)

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   truckman

truckman

Member

• VF Members
  • 136 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Πάρης
  • ΠεριοχήΧαλκίδα
Καλημέρα :) Αυτό με την αντοχή της βαφής είναι καθοριστικό για μένα οπότε θα κοιτάξω κάτι άλλο (και το κατοστάρικο επίσης το κάνει ακριβό). Σε ευχαριστώ Μάκη :)
  • Μου αρέσει (+) x 1

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη