Μετάβαση σε περιεχόμενο

Καλωσήρθατε στο VapeFriends.gr
Εγγραφείτε στο φόρουμ για να αποκτήσετε πρόσβαση σε όλες τις λειτουργίες του. Μόλις εγγραφείτε και συνδεθείτε, θα μπορείτε να δημιουργήσετε τόπικς, να απαντήσετε σε υπάρχοντα άρθρα, να αποκτήσετε τον προσωπικό σας messenger, να ενημερώσετε την κατάστασή σας, να διαχειριστείτε το προφίλ σας και πολλά άλλα. Αυτό το μήνυμα δεν θα εμφανιστεί ξανά όταν εγγραφείτε στο φόρουμ. Δώστε προσοχή στην σωστή αναγραφή του email σας στην εγγραφή σας γιατί σε αυτό θα σας αποσταλεί email επιβεβαίωσης. Αν δεν λάβετε email επιβεβαίωσης στα εισερχόμενά σας, ελέγξτε και στα spam σας.

Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in. Pay attention to the correct entry of your email in your registration because it will send you a confirmation email. If you do not receive a confirmation email in your inbox, check your spam.
Σύνδεση στον Λογαριασμό (Login) Δημιουργία Λογαριασμού (Register)
Φωτογραφία

Προβολή τελευταίας δημοσίευσης στα πρόσφατα

• Παρακαλώ συνδεθείτε για να απαντήσετε
33 απαντήσεις στο θέμα

ONLINE   Hraklis

Hraklis

Επίτιμο μέλος

• VF Members
  • 191 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Γιωργος
  • ΠεριοχήΘεσσαλονικη κεντρο

Επεξεργάσθηκε απο Hraklis, 21 Οκτώβριος 2017 - 13:56.

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Μάκης
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Αναφέρεται στην αυτοπαρουσίαση
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:Μοτό, ηλεκτρονικά, πατέντες

Γιώργο το ίδιο είχα ρωτήσει και εγώ στον Ντέμη αλλά μου είχε πει ότι δεν μπορεί να γίνει.

Το δικό μας πρόσθετο με τις φατσούλες δεν έχει αυτή τη δυνατότητα.

Τώρα αν θα αλλάξει κάτι στο μέλλον θα μας πει ο ΕΙΔΙΚΟΣ ΝΤΕΜΗΣ ;)

• Χρήσιμο (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Ντέμης
  • ΠεριοχήΠειραιάς
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Kayfun Prime με Smoant Cylon TC 218 W
  • Ενδιαφέροντα - Χόμπι:IT Systems & Server Administrator.

Δεν μπορεί να γίνει παιδιά με πολλαπλά Likes/αξιολογήσεις (φατσούλες) σε ένα ποστ.

Δεν είναι μόνο θέμα πρόσθετου, γιατί και με το απλό Like, όταν αξιολογούσες, δεν είχες την δυνατότητα να αξιολογήσεις και δεύτερη φορά χωρίς να κάνεις αναίρεση του προηγούμενου Like.   ;)  

Επιφυλάσσομαι για μελλοντικές εκδόσεις (versions) αν αλλάξει κάτι ! 

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   perelevas

perelevas

Member

• VF Members
  • 42 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Περικλης
  • ΠεριοχήΘεσσαλονκη

Επισης καλο θα ηταν να δουλευει το κουμπακι <νεο> ή <new> ,το οποιο θα με πηγαινει κατευθειαν στο τελευταιο αδιαβαστο για μενα μηνυμα.

Να με πηγαινει δηλαδη στο σημειο που αφησα το νημα στην τελευταια μου επισκεψη.

Ευχαριστω.

Επεξεργάσθηκε απο perelevas, 06 Απρίλιος 2018 - 08:34.

• Συμφωνώ! (+) x 1
  • Μου αρέσει (+) x 1

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

Υπάρχει η δυνατότητα στο φόρουμ να διαβάσεις όλα τα νέα topics από την τελευταία φορά που έκανες login, πατώντας το button "Νέο Περιεχόμενο" όπως στην παρακάτω εικόνα.

Please Login or Register to see this Hidden Content

24,16K   8 Αριθμός λήψεων

Θα σου προβάλει όλα τα νέα συγκεντρωτικά. Με αυτόν τον τρόπο κάθε μέλος έχει την δυνατότητα άμεσα και με λίγα κλικς, να βρει και να διαβάσει ότι νέο έχει δημοσιευτεί στο φόρουμ.

Η επιγραφή NEO με το πορτοκαλί background είναι μια γραφική και μόνο ειδοποίηση ότι κάτι νέο έχει δημοσιευτεί.

Αν στην συγκεκριμένη κατηγορία (ή υποκατηγορία)  έχουν δημοσιευτεί πολλά νέα posts ή topics από την τελευταία φορά που έκανε Login το μέλος, και με την προοπτική ότι το NEO είχε την δυνατότητα να είναι ενεργό button, δεν θα είχε την δυνατότητα να σου προβάλει πολλαπλά νέα topics ή νέα posts.

Άρα, η καλύτερη επιλογή γι αυτόν τον λόγο είναι το κουμπάκι πάνω-πάνω "ΝΕΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ" με λειτουργία για κάθε χρήστη ξεχωριστά.

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Δημήτρης
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

Πώς θα μπορούσε να δοθεί λύση στο παρακάτω σενάριο;

1. Δημοσιεύω κάτι

2. Γίνονται αξιολογήσεις

3. Διαπιστώνω ότι είναι κάτι λάθος ή δεν ισχύει το σύνολο της δημοσίευσης

4α. Έχω ακόμα δυνατότητα αλλαγών

4α1. Διαγράφω όλη την δημοσίευση και γράφω κάτι άλλο. Πρόβλημα: οι αξιολογήσεις μένουν

4α2. Κάνω διακριτή διαγραφή και προστίθενται αξιολογήσεις. Πρόβλημα: ποιές αξιολογήσεις αφορούν ποιά έκδοση

4β. Δεν έχω δυνατότητα αλλαγών (λόγω χρόνου που πέρασε από την δημοσίευση)

4β1. Γράφω νέα δημοσίευση με παραπομπή στην προηγούμενη που να λέει ότι δεν ισχύει ή ότι κάτι άλλαξε. Πρόβλημα: Όσοι αξιολόγησαν θα ήθελαν να συγκρίνουν εύκολα και τις δύο

4β2. Θα ήθελα να την διαγράψω τελείως. Πρόβλημα: Θα φύγουν όλες οι αξιολογήσεις μαζί, αλλά μένουν οι απαντήσεις

Τί λύση προτείνω; Καμία! Να την βρουν οι κλειδοκράτορες του forum, δικιά μου δουλειά είναι να σας τα δίνω έτοιμα στο πιάτο;  :hahahaha:  :hahahaha:  :hahahaha:

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη
  • Ατμιστικός εξοπλισμός:Skyfall, Skyline, TA, TAE, Amadeus, Phenomenon, Eviva, Creek

@ demisgr

Ντέμη καλημέρα.

Ίσως θα μπορούσε να μπει κι ένα κουμπί με τίτλο "ΝΕΟ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΠΟΥ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ" και να αφορά θέματα που έχω δηλώσει ότι με ενδιαφέρουν ή στα οποία έχω κάνει δημοσίευση. Επί του παρόντος επειδή το forum είναι στα ξεκινήματα και τα θέματα σχετικά λίγα, δεν είναι πρόβλημα. Αργότερα όμως μπορεί να είναι (ελπίζω)  ;)

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

@

Γιατρέ εδώ σε έχω ! Σου έχω λύση άμεσα !

Για να δεις τα θέματα που παρακολουθείς, έχεις την επιλογή πατώντας το συγκεκριμένο button, δες την παρακάτω φώτο:

40,77K   14 Αριθμός λήψεων

Για να δεις τα θέματα που έχεις λάβει μέρος στις συζητήσεις, δες εδώ :

36,03K   14 Αριθμός λήψεων

:)

• Μου αρέσει (+) x 4

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

@

@

Παιδιά η πλατφόρμα πάνω στην οποία έστησε ο Ντέμης το φόρουμ και είναι η τελευταία έκδοση και μία από τις καλύτερες για φόρουμ, έχει κάποιο όριο στις δυνατότητές της

Επίσης πολλές δυνατότητες έχει προσθέσει ο αγαπημένος μας Ντέμης με διάφορα πρόσθετα (addons), τα οποία μετά από δοκιμές σε τεστ - φόρουμ διαπιστώθηκε ότι είναι συμβατά και δεν δημιουργούν πρόβλημα στην εύρυθμη λειτουργία.

Σε κάθε περίπτωση ο Ντέμης θα εξετάσει αν κάτι από αυτά που ζητάτε μπορεί να πραγματοποιηθεί και θα το κάνει.

Το έχω πει, αλλά θα το ξαναπώ:

Είμαστε πολλοί χαρούμενοι που μέλος της διαχειριστικής ομάδας μας είναι ο Ντέμης.

Χωρίς τον Ντέμη το φόρουμ δεν θα λειτουργούσε ή στην χειρότερη θα υπολειτουργούσε με συνεχή προβλήματα.

Η μέχρι στιγμής καλή λειτουργία του φόρουμ οφείλεται μόνο και μόνο στο μεράκι, στις γνώσεις, στην εμπειρία, στην ευρηματικότητα και στην διάθεση του Ντέμη για εξέλιξη και συνεχή υποστήριξη.

Είμαστε μία δεμένη ομάδα και με την υποστήριξη όλων των αγαπητών μελών μας προχωράμε μπροστά. :)

EDIT:

@

Δημοσίευσες την τελευταία σου απάντηση όταν έγραφα την δική μου. :D

Αυτά που έγραψα έτσι κι αλλιώς ισχύουν. :yes:

• Συμφωνώ! (+) x 2
  • Μου αρέσει (+) x 2

OFFLINE   redortho

redortho

Advanced Member

• Gold VF Members
  • 1.851 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΝέα Σμύρνη

51,51K   6 Αριθμός λήψεων

• Μου αρέσει (+) x 3

OFFLINE   makis66

makis66

ADMIN

• Administrators
  • 2.549 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΑν. Θεσ/νίκη

Έχεις δίκιο γιατρέ !!! :ok:

Σκέφτομαι όμως να κάνω μία δελεαστική πρόταση στον Ντέμη για μεταγραφή στη Σαλονίκη.  :lotpot: 

• Χαχαχα-Γέλιο (+) x 2

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
Όντως είναι ωραία πλατφόρμα, πηγαίνετε όμως στην έκδοση 4.2 που είναι ακόμα ποιο φοβερη :)

OFFLINE   demisgr

demisgr

Advanced Tech Serv

• Administrators
  • 909 Δημοσιεύσεις
  • ΠεριοχήΠειραιάς

@

Νίκο, την έβαλα της 4.2 σε ένα τεστ φόρουμ. Αυτά που με ενδιαφέρουν περισσότερο στην καθημερινή λειτουργία του φόρουμ, δεν με έπεισαν για να κάνουμε το βήμα.

π.χ.

- Shoutbox, δεν έχει βγει κάτι αξιόλογο για την 4.2.Χ έκδοση, όπως αυτό που έχουμε εδώ. Αυτά που έχουν κυκλοφορήσει είναι για μένα λίαν απαράδεκτα από ρυθμίσεις και εμφάνιση,

- Ενημερωτικό δελτίο του φόρουμ. Δεν έχει βγει κάτι ανάλογο addon, και κάτι παρόμοιο που κυκλοφορεί δεν υποστηρίζει full editor και υποστήριξη εισαγωγής εικόνας στον editor.

- Επίσης σαν γενικό, η θέση των blocks, όπου σε αναγκάζει να βάλεις τα addons, είναι μείον για μένα π.χ. το shoutbox είναι συγκεκριμένης θέσης, και στην έκδοση 4.2 δεν καταλαμβάνει το 100% του πλάτους, αλλά συγκεκριμένο πλάτος και δεν αλλάζει να πάει στο 100%. όπως εδώ.

Τα θετικά της έκδοσης 4.2 τα έχω εκθειάσει, αλλά πιστεύω ότι για τώρα δεν θα μας προσφέρει τπτ καλύτερο.

• Συμφωνώ! (+) x 3

OFFLINE   Nikoss rocket

Nikoss rocket

Advanced Member

• VF Members
  • 234 Δημοσιεύσεις
  • Όνομα:Νικος
  • ΠεριοχήΚιατο
@

Σίγουρα υπάρχουν + & - πχ μπορεί το shoutbox να μην πιάνει το 100% όμως βάζεις εικόνες και βίντεο μόνο με το λινκ χωρίς κωδικούς .
Για addon δεν έχω ασχοληθεί όμως μπορώ να πω ότι σου πρόσφερει ένα κειμενογράφο πλήρες ασχετος από που γράφεις (pc, tablet, κινητό). Το θέμα δεν αλλάζει αν το βλέπεις από κινητό, η διαχείριση (μενου) είναι ποιο εύκολη κ.ο.κ.
  • Συμφωνώ! (+) x 2

0 Μέλος(η) διαβάζουν το θέμα

0 μέλη, 0 επισκέπτες, 0 ανώνυμα μέλη